Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

Aven

Odfláklá jednohubkovitá pohádka pro desetiletý caparty zabalená do solidního hereckého obsazení a ucházejícího vizuálu. ()

hroubek

První ukázka vypadala fakt dobře. Pak se film přesunul k jinému studiu a došlo k odložení premiéry a dalšímu prodloužení, že skoro každý na film zapomněl. A to samé se prakticky stane poté co film dokoukáte. Není to úplně nejhorší a má to i fajn momenty, které dobře pobaví, ale to je tak všechno. Příběh je hodně jednoduchý a postavy je strašně jednotvárné. Sergej Bodrov to bohužel nedokázal ukočírovat, tak jak by měl. Ben Barnes mě tady vůbec nesedl a nudil mě. Jeff Bridges hraje svým nenuceným způsobem. Julianne Moore se chvílemi snaží a pak pochopí, že to stejně nemá cenu. Kit Harington zanechá pozitivní dojem na těch pár minut a Alicia Vikander je velmi pěkná. Začátek dobrý, prostředek docela nuda, konec poměrně dobrý. Průměrná fantasy asi, tak na úrovni 47 róninů, možná trochu horší. Není to nejhorší a pokud chcete vypnout a bavit se, tak je to ideální materiál. ()

Trustme

Pokud budu postupovat metodou filmového marketingu, kdy zhlédnu skvěle sestavený trailer, který mne osloví natolik, že zatoužím film spatřit v dokonalé formě placeného kinosálu či natěšeně zakoupím drahocenný blu-ray disk, mohu pak reklamovat nebo žádat vrácení peněz, případně zažalovat studio za duševní újmu a nenahraditelnou ztrátu času pokud mě tento film přijde jako totální zmetek? Seventh Son byl očekávaný fantasy epos, který i díky režisérovi měl vnést rozmáchlost děje a vzácnou podívanou ze světa fantasy. Výsledek je nezáživný paskvil, kde Jeff Bridges opět hraje dalšího lovce nestvůr a opět komicky žvatlá s přízvukem Seana Conneryho po celkové extrakci dutiny ústní. Jemu a sedmému synkovi se jen tak pro vyplnění času připlétají různé příšery pod nohy a nebo je obtěžuje feministické sdružení čarodějnic. Fantasy - nejtěžší ze všech filmových žánrů vylámalo zuby i prodělečnost kdejakému tvůrci a Sergej Bodrov to zpackal, že si nezaslouží ani kopějku. ()

VasaX

Americký Zaklínač. Bridges a jeho mumlavý chrapot, který mi sem tak nesedí. Kit Harington, který se jen mihne. J. Moore, co hraje na volnoběh. Prapodivný koncept, takové rozlítané. Přitom nenáročné fantasy na klasický motiv se vždycky hodí. Šablony jako dřívější milenci, nynější nepřátelé, mladá krev z obou stran barikády co se zamiluje a zachrání "svět", snad nejsou pro svou otřepanost ani spoilerem. Rád bych Sedmému synu (sedmého syna) dal i lepší hodnocení, ale takový rádoby průměr je naprosto adekvátní. Je to fajn podívaná, ale za pár dní i na to člověk ani nevzpomene... ()

VanTom

Nezajímavý otřepaný děj (klasické duo vyvolený učedník + cynický mistr cestou k arcičarodějnici svádí souboje s nadpřirozenými potvorami, vždy se z čista jasna odněkud vynořivšími) tohoto fantasy pro mladé (určitě ne přímo pro děti) působí po celou dobu hodně zhuštěně, zrychleně, tak nějak zkondenzovaně. A i když se mluví o světovládě, dojem z celého questu zůstává poněkud kapesní. Aspoň slušná závěrečná akce stojí za pozornost. ()

Michi88

3,5* Ne takové zklamání jako u Osamělého jezdce, ale mé očekávání se zcela nenaplnily. Podle traileru to vypadalo na velkolepou jízdu a přitom jsem dostal jenom slabší odvar. Herecké obsazení skvělé, i když Jon Sníh se na plátně moc dlouho neohřál. Taky možná ještě tvůrci mohli trochu víc zamakat na efektech. Wow efekt se tentokrát nekoná, ale propadák to taky nebyl. ()

bizz_mjc

Tři hvězdy jsou moc, ale 7. syn není zas až takový průšvih. Jednak to není totálně uťáplá fantasy pro künderky a jednak je tu slečna Ex Machina. Spousta věcí mohla být provedena jinak a lépe, ale že bych snad zíval a protáčel oči v sloup, to ne. Nevyužitý potenciál a promarněné finále, to ano. ()

lykan9

Na to kolik a jaké hvězdy v tomto fantasy filmu hrají, nic moc. Sedmý syn je nezáživný, postavy jsou ve směs nudné a samotný příběh je stokrát viděný. Herci odvádí slušný výkon, ale nějak se jim nepodařilo postavám dát charisma, aby se chtěl divák s nimi sejít třeba v pokračování. Sedmý syn je prostě typicky průměrným filmem, který si stačí pustit jednou. ()

Roseinka

Nebyl to špatný film. Nebo spíš pohádka. Fantasy scény byly kvalitní a hezky se na ně dívalo. Jediný, co mi asi vadilo, byl výběr herce na sedmého syna. Takový mladičký chlapec mi tam vůbec nesedl. Svaly nikde a prostě se mi nehodil na někoho s takovým posláním. Moore nemusím odjakživa, takže jsem jí tak nějak překousávala. Poslední půl hodinu jsem si užila nejvíc. Když to hodnotím takhle druhý den po zhlédnutí, film mě nenadchnul ani nezklamal. Lepší průměr - 5,5/10. ()

V.Silver

Velké zklamání. Těšil jsem se na velkorozpočtový trhák s Bridgesem a Mooreovou, nicméně dostal jsem béčko, které Bridges sice táhnul, ale spíš ke dnu. Bridgese se na tu roli přitom hodí úplně skvěle - takže selhání kladu na vrub režisérovi. Vizuální efekty vypadaly hodně, hodně lacině na rok vzniku 2014, žádné epické bitvy jsem se nedočkal a grand finále se taky nekonalo. Nevím, jestli je kniha taky taková strašná blbost, ale filmové zpracování je slušný fail, který si už v životě nepustím. Taková rutineřina jako Hon na čarodejnici s Cagem je vedle Sedmého syna adeptem na Oscara. Dovedu ocenit béčkový film, pokud má nějakou kvalitu, ale toto mělo maximálně tak jednu či dvě pěkné lokace (točeno v kanadské Albertě). Tečka, konec, finito. 40% Edit: jediná fajn věc byl hudební doprovod, to skutečně neurazilo. ()

Killda odpad!

Pro výstrahu všem shitozním filmařům, by měli scénáristy (tři!!!) a režiséra upálit na hranici. Takováhle "díla" prostě fyzicky ubližují... ()

kklepkaa

Marně přemýšlím jestli si ze mě Bodrov nedělá prdel. Jediný logický závěr je, že nedělá. Těšila jsem se na pořádné fantasy ale co je tohle za paskvil, to netuším. Jen se divím, že Julianne Moore do tohohle projektu šla. Opravdu škoda, že Kit Harington se mihl jen na začátku... vůbec by mi nevadilo, kdyby si to s Barnesem vyměnili. Bože jak mě ten kluk sral. Celé je to vlastně nesmyslné a tuctové. Měla jsem sáhnout po knize a na tohle se vysrat. ()

drackula

Obsahovo ide o klasickú šablónu, ktorá nemá moc čím prekvapiť. Pekne sa na to pozerá, aj keď občas film skĺzne do vôd televíznej produkcie. Sklamal ma záver. Napriek tomu akú zostavu "veliteľov" mala okolo seba Julianne Moore, to bolo vybavené veľmi rýchlo a jednoducho. O trápnych "elitných" zabijakoch ani nehovorím. Celkovo to ale neurazilo, takže úplná strata času toto priemerné fantasy nie je. 50% ()

blackJag

Spotřební fantasy s El Duderinem v hlavní roli (Bridges vlastně hlavní roli nehraje, je ale jediným důvodem, proč si film pustit). 50% ()

Dagoussek

Popsala bych to asi takto: "Nenáročná, oddychová pohádka pro děti, kde najdou pěkné příšerky ". Očekávala jsem opravdu více. Dost tu zazářila Jullianne Moore. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)