Mladý Lykan, Lucian, sa ukáže ako mocný vodca, ktorý zjednotí vlkolakov, aby sa vzbúrili proti Victorovi, ukrutnému kráľovi upírov, ktorých prenasleduje stovky rokov. Lucian sa spolčí so svojou tajnou láskou, nádhernou upírkou Sonjou, v boji za vyslobodenie Lykanov z ukrutného otrotctva. (TV Markíza)

TomikZlesa

Jako zpestření trilogie je film celkem povedený, zajímavý a lakavý začátek střídá nudný a chaotický prostředek....uteču..chytnou mě...uteču....atd. ale konec se mi hodne libil, hodně krve ukusované hlavy a různé končetiny, zkrátka bitva jak má být. Film hodně sráží nevýrazný a mě dost nesympaticky představitel Luciana a to hlavně po boku Rhony. Film jako singl by asi moc neobstál, ale jako příznivec Underworldu sem si ho celkem užil. A změna Rhony za Kate je celkem pochopitelná. ()

DruidKarel

729. hodnocený film: První díl? Úžasně démonizující, plný akce, skvělé kostými, dobré herecké výkony a až bych řekl, hodně podobné Matrixu. Underworld: Evolution? Navíc příběh, krásná hudba a půvaby Kate Backinsale. A nyní? Film jenom těží z předchozích dvou dílů. Žádné dobré herecké výkony, snad i kuchařky ve škole by tohle dokázaly předvést. Hudba? Nijaká. Příběh hodně mizernej a příšery na úrovni počítačových her před rokem 2000. Nevidím na tomhle snímku vůbec nic pozitivního, snad jen tu jeho minulost. Jestli se někdo ještě pokusí o pokračování, prosím, ať to má grády a ne tenhle pahnus. 2* jsou maximem. Mrzí mě, že nedokázali tvůrci dostat více kvality na filmová plátna a ani krásu z Rhony Mitra. 2* ()

C0r0ner

Po velmi dobré jedničce a trochu horší dvojce přichází totální průser z doby středověku, kde se ještě příšery řezaly hlava nehlava a nezajímalo je, kolik s sebou vezmou lidí. Celý film je natočen v dost neproniknutelné tmě, takže z nějakých bojových akcí nemá člověk vůbec nic, protože naprosto netuší, kdo je kdo. Mrzí mě přítomnost Billa Nighyho, takovýhle děs si nezasloužil. 25% ()

Flynn

Taková obyčejná podívaná. S úsmvěvem by se dalo říci, že je to další z né moc povedených dějově předsazených pokračování, které se snaží napodobit Star Wars. Ovšem zde se nejedná o zcela promyšlený příběh, ale spíše dojení divákovy peněženky, za kterou však dostává jen šedivou podívanou. Film má pár povedených momentů, ale těch je dosti málo. Vlkodlaci mi nepříjdou moc povedení, v předšlých dílech vypadali tak nějak vydařeněji. Příběh je čitelný dopředu, obzvláště pro diváka, co viděl 1. a 2. díl. Určitě koukatelná věc, jen nevím jestli na tohle musí člověk do kina. ()

Martrix

Jestliže byl první Underworld aspoň cool a dvojka se pokoušela přijít s něčím novým, tak Vzpoura lycanů je krok zpět. Příběh, který má ukázat jak velká křivda se Lucianovi stala a odkud pramení odvěká nenávist mezi sosáky a blecháči. Skok zpět o několik století, pár známých tváří, od Viktora přes kronikáře, až po Lucka. A k tomu spousta digichlupáčů. Ale ani vcelku solidní triky nepomohou velmi jednoduchému ději a především pak ohavnému střihu při akčních scénách. Nebýt předchozích dvou dílů a účasti Nighyho se Sheenem, bez váhání by padl třetí Underworld mezi béčka, které zdobí nadprůměrný look. Přesto...je to roztomile drzé, poslat takovou hnusopohádku do kin a myslet to úplně vážne. Kvituji aspoň to, že se tento film neřadí do žánru horor. ()

c.tucker

Proč jsem od toho čekal víc. Změna režiréra velmi neprospěla, zmatený střih akci byl takového rázu, že by to radiji neměl vidět žádný epileptik, poněvadž by to sním mohlo špatně skončit. Konec milostné romance byl jasný už z prvního dílu, takže jsme věděli co příjde. Triky trošinku lepší než v pědcházejících (dobou natočení) dílech. Bill Nighy značně komicky přehrával, ale do děje se to velmi hodilo. Rhona Mitra je velmi podobný typ jak Kate backinsale, ale neměla ten přiléhavý sexy kožený obleček, což je velkou chybou. ()

chemopren

It is finish... No.... This is just a beginning!!! Neviem ako vy ale podla mna je Vzpoura Lycanu urcite lepsi film ako dvojka... Velmi prijemne ma prekvapil :) ()

Maty85

VÁŽENÍ PŘÁTELÉ , tak todle byla docela slabota. Režisérova nezkušenost jde znát. Nejméně vydařilý díl. Dávám 2 * a k nim velký plus za mou oblíbenou R. Mitru a tím to končí. ()

WolfR

Napotřetí nic nového, klasické schéma nějaké vzpoury či povstání. Teda alespoň ty bitky mezi upíry a Lykany stojí za to, ale nic zázračného to není. Navíc chybí hlavní postava série, Selene, v podání sexy Kate Beckinsale. A přestože se vrátil charismatický Bill Nighy, musím jít s hodnocením dolů, 2 hvězdy. ()

dr.fish

Tak pokud zde většina uživatelů tvrdí, že jednotlivé díly mají kvalitativně sestupnou tendenci, já bych naopak řekl, že kvalita stoupá. Tento díl nám vysvětlí, jak to vlastně všechno začalo, jak Lykani vyhlásili autonomii a upírům nastal problém. Samozřejmě nejde o nějakou složitou zápletku, příběh je opět velmi prostinký, ale natočen je daleko lépe a přímočařeji, než ty předchozí. Rhona Mitra i Michael Sheen využili svůj prostor beze zbytku a Bill Nighy je vskutku démon. Akce střídá akci, vtip a nadhled nechybí, funguje to. Co víc chtít od třetího dílu, který by měl být statisticky už jen videofilmem pro skalní fanoušky. Překonal tedy sám sebe. 80% ()

animaxis

Po dvou dílech série následuje prequel, který má sledovat jak začal onen věčný boj mezi upíry a lycany. V prvním díle bylo na události tohoto filmu dost odkazů, zatímco ve druhém díle tuto část "krvelačné" historie nikdo neřešil. Musím ale říct, že jsem vcelku rád, že natočili i tento prequel. Opět se sice jedná o béčkový film, ale přece jen je to tu dost slylově temné, kostými a kulisy se povedly a dokonce i ta krajina vypadá hezky, když už nám ji na pár vteřin ukáží i za denního světla (sledovat děj pro změnu ze strany lycanů má asi svoje výhody). Příběhu jako takvému bych vytkl hlavně jednu věc: uspěchanost. Myslím, že kdyby byl film třeba o půl hodiny delší, dalo by se z něj vyždímat víc. Ani si nemyslím, že by to bylo o to nudnější, spíš že by se sem vešlo víc dobrých scén. Uspěchaná je tu hlavně romance mezi Lucianem a Soňou. Když už je to hlavně o nich dvou, tak sem mohli dát všechno a ne jen úplný konec jejich vztahu. Dále se tu mohli trochu rozvíjet dialogy, rozšířit divákovu znalost upíří historie (kam šla Amélie, vládl po ději tohoto dílu Marcus?) a na konci by neškodilo ani víc soubojů s meči. Na druhou stranu, film ve mě pořád vzbuzuje dojem, že ho můžu brát aspoň trochu vážně (což se dvojce tolik nepodařilo) a stylově jakoby trochu navazoval na první díl, což je znát třeba i ze soundtracku, který mě docela potěšil. Dále bych vyzdvihl kratičkou scénu, kdy spolu na meče bojují Lucian a Viktor. Ta byla podle mě choreograficky vymyšlená dost dobře a právě tu bych rád viděl i delší. Dále bych mohl říct, že herecky se mi tu líbila taková hlavní trojice Mitry, Nightyho a Sheena. Ty podle mě své role zahráli skoro až na úrovni áčkového filmu. Nakonec můžu říct, že se mi film docela líbil a jsem zvědavý na pokračování v "budoucnosti". ()

mortak

Bill Nighy se alespoň trochu snaží, ale ani on nemůže tuhle zbytečnost povznést nad jednu hvězdičku. Vše, co mělo být řečeno, bylo už v předchozích dílech vyjádřeno jedním flasbackem, a tahle hodina a čtvrt k celému příběhu nic, ale naprosto nic nepřidává. Jen přežvykuje to staré, s mizernou režií, střihem, a Rhonou, která Kate nesahá ani po špičku upírského zubu. ()

Baker

Není to úplně špatné. Sice jsou všechny postavy bez náznaku charisma, nemá to žádnou atmosféru a soulož Rhony a hlavního lycana je hrozně vtipná. Ale je to správně krvavé a hlavně krátké. Neurazí, nenadchne. ()

Loki81

Ach jo... prvni dil prumer, druhy pruser, treti znouzectnost. Bohuzel vubec ne povedeny pokus o pokracovani serie natoceny za jedinym ucelem a to prizivit se na predchudcich. Jakasi trapnosti zavanejici lovestory zasazena do stredovekeho prostredi vlkodlaku/lycanu. Ne zase tak nevydarenou stranku efektivni ovsem naprosto prebiji nevyrazny dej, prazdne dialogy, absence napeti, natoz prvku hororu... a ten otravny a unavny vsudypritomny modry filtr, radoby akcni sceny tocene v seru nebo ve tme, pri kterych divak 'rozpozna' pouze zmet neurcite se mihajicich obrysu a stinu film odsunuji do hloubi beckovych hlubin. Abych ale pouze na tento ctyrhvezdickovy klenot (nastesti jen pro par zarytych fans) nekydal hnuj - ocenuji kratkou stopaz, diky ktere jsem vydrzel trpet az do konce ;) Nevermore Underworld please!!! Bohuzel s tim otevrenym koncem to vidim blede... ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (viac)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (viac)

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (viac)