Príbeh jednej z najkontroverznejších, ale aj najodvážnejších žien Anglicka 18. storočia, vojvodkyne Georgiany z Devonshire (Keira Knightley). Na svoju dobu bola veľmi pokrokovou ženou, vynikala ako hostiteľka, ovplyvňovala politiku, ale aj vzbudzovala pobúrenie svojou hráčskou vášňou a milostnými aférami. Na ich začiatku však stálo nešťastné manželstvo s chladným vojvodom z Devonshiru, ktorý nemal pochopenie pre svoju mladú manželku, ktorá mu nedokázala dať syna. (RTVS)

dražis

Na Keiru Knightley se opravdu poslední dobou nekouká špatně. Ale zase se budu opakovat, když napíšu, že je to přesně ten typ filmu, kterej skouknete a všechno po hodince vyšumí do prázdna. Prostě to nic nezanechá. Samozřejmě jsme se něco dozvěděli o životním stylu nejvyšší anglické šlechty, pokochali se pěknými kostými ale kde nic tu nic... ()

Orhalmi

Nic vyjímečného, řekl bych. Keira i Ralph Fiennes odvedli velmi dobrý výkon. Příběh je prázdný. 6eby alegorie na Charlese a Lady Di? Jen k obsahu - nevedla promiskuitní život a film není o jejích milostných zápletkách. Je tam jen jeden milostný vztah. V její biografii to stojí taky tak. Byla gamblerka to jo. ()

jack_scott

Strhující, skvěle vytvořené realistické drama. Herecké výkony přesně jak mají být, dobrá výprava.....Snímku není vlastně co reálně vytkout, proto dávám zasloužených 100% v rámci žánru. ***** ()

Allia

Vynikající Keira Knightley, citově chladný vévoda Ralph Fiennes a příběh o manželství, ze kterého občas až mrazí... v průběhu děje jsem si několikrát gratulovala k faktu, že žiju ve 21. století. Fascinující propletenec tří lidských osudů - z nichž minimálně dva představitelé zvládli svoje role skvěle. a kostýmy si rozhodně toho svého Oscara zasloužily - klobouky a šaty jako jediný prostředek vyjádření žen... :o) a přestože Marie Antoinetta, která je v dalších komentářích často zmiňovaná, mě nadchla svojí originalitou, dala bych kdykoliv přednost Georgianě. ()

sa_kra

Keira je v tomto filmu jednoznačnou hlavní ozdobou a plnoprávnou Vévodkyní. Kostýmní drama zaujalo nejen hereckými výkony, ale i svojí v podstatě syrovostí- za všechno, co máme musíme platit a někdy je ta cena neúměrně přemrštěná. Z Ralpha Fiennese jsem byla neuvěřitelně zhnusená, než mi došlo, že je to spíše obdiv za ztvárnění kontroverzní role a za rozměr, který Ralph Vévodovi dal. Keira je rozhodně herečka s velkou budoucností, což ve Vévodkyni potvrzuje. S Marií Antoinettou to srovnávat nechci, podle mě jsou to dva různé filmy o dvou různých ženách.. ()

Plague.

Podívaná to byla překrásná, ale obsahově hodně podprůměrný film. "Based on a true story" je jen částečně, protože vévodkyni podává poměrně v jiném světle než historické záznamy. ()

samuelsson

The Duchess je pekný film, ktorý človeku objasní niečo zo života vojvodkyne z Devonshiru. Zaujalo ma, ako hodnoverne sú zachované všetky zvyky, hlavne etiketa, ktoré mi prišli priam až vtipné (napríklad vstávanie zo stoličiek a opätovné sadanie). Nanešťastie sa film po prvej hodine stane predvídateľným a jednotvárnym, milostné romániky prichádzajú buď zo strany Gerorgiany alebo vojvodu a film akoby zabudol na všetko okolo. Veľmi zaujímavé sú herecké výkony: Keira Knightley tradične odviedla výborný výkon, ale zaujal ma aj Ralph Fiennes, ktorý naozaj stelesňoval chladnosť a odmeranosť. Ďalším plus je aj soundtrack. Celkovo film hodnotím priemerne, ničím neprekvapí, ale ani nič nepokazí. ()

Pavlin

Ty tři hvězdičky jsou za dobré herecké výkony.Výprava je sice velice atraktivní,ale zakrývá prázdnotu a povrchnost,která se za snímkem skrývá.Postava Georgiany je naprosto nedostatečně rozvinutá a vlastní příběh za pomoci příjemné hudby doslova klopýtá k opravdu vyčpělému konci.Na tento fim rychle zapomenu.Je naprosto zbytečný. ()

Blazis34

Keira Knightley v šarmantní roli coby vévodkyně Georgiana z Devonshiru je hlavní postavou tohoto zajímavého dramatu. Ve filmu je takřka pořád a střídá se u ní radost se smutem. Na filmu bych vyzdvihl především krásné dobové kostýmy, spolu s přehlídkou účesů či krásně nafilmované památky. Naopak vytkl bych pasáže, při kteréch se divák může nudit. Jinak vše skvěle vypracováno a Saul Dibb zaslouží pochvalu, u mě to jsou ale pouze tři hvězdičky. ()

Bobofon

Někdo už to fakt říct musí: Keira by měla v obličeji nahodit už konečně nějaký jiný výraz, než ty tři, s nimiž vymetla všechny svoje filmy, a který jsou už provařenější než nudle v nejhorší čínský putyce. A ještě blbější je, že se v tomhle filmu vedle ní postavil Ralph Fiennes, kterej jí se svým jediným výrazem herecky od první chvíle strčil do kapsy, ani nožičky jí nečouhaj. ()

Paladin25

Veľkolepé historické veľdielo. Film, ktorý je tak úžasný, že by si človek neželal jeho koniec. Ralph Fiennes ma vo svojej roli absolútne uchvátil a vždy keď bol na placi hltal som každé jeho slovo ( i keď on toho zasa tak moc nenahovoril) ()

Efreeti

Přestože je historické drama silnou stránkou obou Keiry Knightley i Ralpha Fiennese nemohu ze zbavit dojmu, že tento snímek jedním z nejslabších počinů obou herců. Nemůžu přijít na jediný důvod proč film doporučit. Přesto jej nemůžu uplně odsoudit jelikož se nepochybně jedná o profesionálně odvedenou práci. ()

milanko8

Není to top, ale určitě velmi dobrý film. Keira opět strhující. Jen musím reagovat na jeden komantář, který tento film řadí do "červené knihovny"... Anebo, vlastně škoda reagovat... :D ()

x_ander

Po shlédnutí The Duchess je jasné, že Keira opravdu hrát umí a o herectví Ralpha Fiennese je zbytečné mluvit. Celkově jde o povedené historické drama, které místy může působit poněkud sterilně - děj je odvyprávěn puntičkářsky, herci jsou přesní a přesvědčiví, režie taktéž, jen tomu chybí nějaká přidaná hodnota, něco, co se vypálí do mysli diváka. Někomu to stačí takto, někomu ne. U mě to je 70%. ()

Moni33

Jak už tady někdo kdysi psal, jsem ráda, že žiji v téhle době a ne někdy v 18. století, kde ženy neměly prakticky žádné právo. Ve filmu je pěkně ukázáno, jak se pomalu ze skoro osmnáctileté dívčiny stává vévodkyně a i když to vypadá, že má dokonalý život, trpí. Přesně takové filmy mám ráda, romanticko-historické, i když to někomu může přijít nudné a vlastně o ničem, pro mně mají vždy takové filmy své kouzlo a ráda se na ně podívám. Jelikož je Keira moje oblíbená herečka, můžu jí jen co nejvíce vynachválit. Za to nejvíce mě překvapil Ralph Fiennes, dokázal dokonale zahrát tak chladného člověka až se mi pomalu hnusil. Nakonec taky musím vynachválit kostýmy a hudbu. Je smutné, že to nakonec dopadlo takhle... ()

dadinka

Film o tom, že když si musíte mezi něčím zvolit, mateřská láska vždy zvítězí. Co když se ale ocitnete před vpravdě Sophiinou volbou? Proměna Keiry Knightley (která se v mohutných šatech a účesech téměř ztrácí) z naivní a nevinné dívky v ženu drcenou životním osudem. Nějak jsem se ale postavám nedokázala dostat pod kostýmy, natož pod kůži. A doteď si pamatuju obrovský vztek, který mě popadl po skončení filmu, a hodiny, které jsem strávila vymýšlením lepšího řešení Georgianina osudu. ()

Charlinka

v mnohém mi příběh připomínal Annu Kareninu ačkoliv to bylo dozajista neúmyslné. Herecké obsazení je výborné, příběh je zajímavý, kostýmy jsou úchvatné a přesto jsem se občas nudila a po skončení filmu ve mně nezanechal žádné pocity. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)