Keď začnú po celom svete miznúť vzácne šperky vrátane legendárneho diamantu Ružový panter, je šéfinšpektor Dreyfus (John Cleese) nútený zapojiť Clouseaua (Steve Martin) do vyšetrovania ako člena medzinárodného tímu detektívov a odborníkov, povereného dolapením zlodeja a navrátením odcudzených šperkov... Po boku Stevea Martina sa objavujú Jean Reno (v roli jeho pomocníka Pontona) a Emily Mortimer (ako Nicole, objekt jeho svojrázne sa prejavujúcich vášní). Členov medzinárodného tímu špičkových detektívov stvárnili Andy Garcia, Alfred Molina, Yuki Matsuzaki a bollywoodská hviezda Aishwarya Rai Bachchan. (TV Markíza)

nash.

Navzdory všem výtkám a potupným komentářům je to po všech stránkách příjemné překvapení. Oproštěn od nutkání srovnávat s původní sérií, mohl jsem si v klidu vychutnat jiného, typicky "martinovského" Clouseaua, který se ve svém druhém dobrodružství posunul od dementa spíš k sympatickému podivínovi, ubral na ztřeštěnosti, přidal na svižnosti, a zaplnil plochu příběhu řadou bizarních dialogů (výborná deduktivní přestřelka), vtipných momentů (scéna s vínem) a úsměvných blbinek ("chochoba"). ()

Slarque

Druhé parazitování na slavné značce mi kupodivu přišlo o trochu snesitelnější (nebo už jsem předem čekal nejhorší?), ale pořád je dost ubohé. Nahrazení režisérského diletanta přece jen schopnějším tvůrcem prostě nemohlo zachránit všechno, navíc Shawn Levy měl nad filmem stále produkční kontrolu. Obsazení je smutným dokladem, že i skvělí herci musejí z něčeho platit účty (30%). ()

iamek

O něco málo povedenější než první díl. Vtipy zůstavají stejné, Clouseau neustále pomotává písmenka až to časem začne lézt na nervy. I přes tyhle nedostatky se u pantera zasmějete od srdce. A o to přece v komedii jde. Nečekejte žádný nadupaný scénař a skvělé herecké výkony. Na tohle tady máme jiné filmy. ()

heyda

Slabší než jednička z roku 2006, přesto pořád relativně koukatelná komedie. Závěrečný zvrat je asi největší výhodou celýho filmu. Největší nevýhodou je nespočet trapných míst, nad kterými nezbývá než kroutit hlavou. 40% ()

jojinecko

3,5*/5...Niekedy sa udejú zvláštne veci, keď sa spojí viacero aspektov a alchemicky sa zmiešajú do toho správeneho prostredia, správneho času a správnej nálady...A práve takúto alchýmiu človek potrebuje mať pri PP2...Za normálnych okolností by som asi taký štedrý nebol, ale čuduj sa svete, mne to prišlo celé veľmi fajn, samozrejme v rámci možností. Steve Martin mi nevadil (čudné!), trapné momenty som prešiel bez frflania a dokonca som sa pobavil, v pár miestach dokonca dumal na nesmiernou originalitou tvorcov..Do toho jednoznačne pomohli známe ksichty, ktoré to celé ešte osviežili...A keby nič nepomohlo tak ešte je tu "celkom pekná" Aishwarya Rai:))) Určite lepšie ako jednotka a celkovo môžem povedať, že v rámci žánru "no-brain" zábavky som bol spokojný ... ()

honajz

K nové sérii Růžových panterů se Stevem Martinem mám osobně o hodně lepší vztah než k těm s Peterem Sellersem. Konečně totiž není francouzský detektiv jen neschopným idiotem. Na původní sérii mi totiž nejvíc vadilo, že hrdinou byl totální a neschopný idiot, u kterého jsem měl problém cítit k němu alespoň zrnko sympatií. Naopak mi vadilo, že nakonec se stane hrdinou, přičemž bych mu osobně přál, aby naopak on skončil v co největších srajdách... Peter Sellers prostě hrál tupce, který byl tupcem, a pokud někdy něco vyřešil, jen podivuhodnou náhodou, jakou mu člověk snad ani nepřál. První film se Stevem Martinem v hlavní roli inspektora Clouseaua však znamenal posun od pouhých ztřeštěných kousků, jež po smrti Petera Sellerse ještě prováděli Ted Wass a po něm jakožto Clouseaův syn Roberto Benigni. Clouseau sice je stále v některých věcech nedovtipa, zvláště v oblasti lásky, pořád je svým způsobem nešikovný, ale není to tupec. Některé katasrofy, jež zapříčíní, se dokonce dají připsat na vrub jen špatné náhodě, ne jeho blbosti. A i když je to tak trochu ufon, když nevidí některé evidentní a do očí bijící věci, na druhé straně si umí všímat detailů, které nakonec i dokáže správně dát dohromady a případ vyřešit sám, ne náhodou. V tom mu hojně pomáhá jeho pomocník, nikoliv Kato, ale francouzský řadový policista Ponton (v podání Jeana Reno). Je zde i zneuznaný inspektor Dreyfus (hraje ho na Francouze britsky uměřený John Cleese), nesnaží se však Clouseaua zabít, ale jen degradovat. Druhý martinovský díl začíná opět Tornádovými akcemi - zmizí samurajský meč, turínské plátno, ale hlavně diamant Růžový panter! Je sezván speciální tým detektivů z postižených zemí - je tu Brit, Ital, Japonec, objeví se neohlášeně i autorka mnoha děl o Tornádovi - a místo Dreyfuse je jmenován i Clouseau. Že provede hodně trapasů, včetně diskreditace papeže (úžasné scény, znalec katolictví se u nich možná baví víc než méně znalí :-)), o tom žádná. A že případ vyřeší, o tom rovněž tentokrát není nutné pochybovat. Potěší i nostalgická upomínka na díly se Sellersem, a to ve chvíli, kdy se Steve Martin vrátí domů a naprosto nečekaně na něho vystartují ve cvičném boji dva karatisté - takto synové Pontona, který byl manželkou vyhozen poté, co uposlechl Clouseauovu manželskou radu. Fóry mi přijdou sice bláznivé, ale uměřené, navíc tu chybí jakýkoliv fekální humor, což je dnes spíše vzácnost. Scénář má nejenže hlavu a patu, ale dodržuje i pravidla žánru, navíc když se něco naznačí v úvodní části filmu, je to dotaženo do konce později. Některých vtipů jsem si všiml až zpětně, tak jsou někdy jemné a těžko postřehnutelné, zvláště co se hlášek týče. Celkově příjemné pobavení, asi žádné veledílo, ale solidně odvedená mírně bláznivá komedie, kde některé scény jsou skutečně vynikající (nejen papež, ale třeba i výběr správné lahve vína), a nevzpomínám si teď, že bych nějakou podobně solidně odvedenou komedii v poslední době viděl. ()

HellFire

Proč v tomhle filmu všichni mluví jako idioti? Má to být vtipné? S Růžovým panterem má tenhle film společného jen zápletku a jména, jinak je to katastrofa. ()

Lucasion

Růžový panter se vrací na scénu. Tříletý odstup se na filmu podepsal minimálně, Film je prakticky stejný jako jednička. Absurdní komedie se spoustou gegů a humorných scének. Steve Martin a Jean Reno zopakovali svoje role a spolu s dalšími známými tvářemi se pouštějí po stopě superpadoucha Tornáda. U filmu jsem se po vzoru jedničky opět bavil i když to bylo slabší. Nicméně Martinova mluva je opět výtečná. A když už nic jiného, tak scéna s "Panem" Papežem mě dostala! "Ta zbraň nic neřeší! My jsme čtyři a vy máte pouze čtyři náboje." ( 66 procent ) ()

ScarPoul

Film nie je zlý, ale je absolútne zbytočný. Pre fanúšikov série stelesnené zlo. Jednotka mala aspoň záchodový humor. Tu nefunguje absolútne nič. Postavy sa len presúvajú z miesta na miesto, snažia sa o vtipy, ktoré síce nie sú ani trápne ale ani vtipné a všetko to končí priveľmi hlúpo. Dá sa to pozerať, ale načo? ()

Caelos

Jednička je celkem nenáročná sranda, ale tohle je vážně úplně zbytečné pokračování. Zasmál jsem se akorát vtipům vykradeným z jedničky. ()

st.ranger odpad!

Takže americká verze Clouseau je sexichtivý a retardovaný rasista, úžasné. Zajímalo by mě, jak se takový herci dokázali ukecat k takovému filmu, ale když i Uwe Boll dokázal uhnat celkem známé herce, je nejspíš možné vše. ()

moviesfan

Ač není tato komedie kdovíjaký zázrak, baví dobře. Mnohé scénky jsou si podobné z předchozího filmu, což je na škodu. Clouseau je French Idiot, jak hlásá novinový článek a já s tím souhlasím. Idiot, který umí pobavit svou hloupostí. ()

corpsy

O niečo málo horší, ale o nič menej stupídnejší, a to nemyslím v zlom. Steve Martin je opäť v úlohe slávneho polepetka a snímok ubieha svižne a nieje to len priemernou stopážou. Podarené. ()

sidzej

Lutujem ten herecky ambasal ze sa zapredal takemu braku. Komedia? Dobrodruzny? Rodinny? Mysteriozny? ......ani jedno z toho. Lacny, nudny, trapny shit. 30% ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)