Keď začnú po celom svete miznúť vzácne šperky vrátane legendárneho diamantu Ružový panter, je šéfinšpektor Dreyfus (John Cleese) nútený zapojiť Clouseaua (Steve Martin) do vyšetrovania ako člena medzinárodného tímu detektívov a odborníkov, povereného dolapením zlodeja a navrátením odcudzených šperkov... Po boku Stevea Martina sa objavujú Jean Reno (v roli jeho pomocníka Pontona) a Emily Mortimer (ako Nicole, objekt jeho svojrázne sa prejavujúcich vášní). Členov medzinárodného tímu špičkových detektívov stvárnili Andy Garcia, Alfred Molina, Yuki Matsuzaki a bollywoodská hviezda Aishwarya Rai Bachchan. (TV Markíza)

L3G1ON4R

Pokračování vcelku vydařené jedničky se už tak moc nevydařilo. Zpola nudné, hodně otřepané a nezáživné. Komedie jakoby se vytrácela už v úvodu, ani Steve Martin nedokáže vytáhnout RP dvojku na vyšší stupeň. ()

HarlanWade

Myslím že po tak obrovském průseru, jakým byla jednička (mám na mysli tu z roku 2006) všichni doufali, že nic tak hrozného se už nebude opakovat, ale zároveň se báli toho, že nic o moc lepšího už nepřijde. Ona dvojka ale naštěstí podstatně lepší byla. Harald Zwart má evidentně o něco víc vkusu, než jeho předchůdce Shawn Levy. Nesnaží se být za každou cenu vtipný všude, ale jen v určitých momentech (a párkrát mu to dokonce i vychází!). Takže už si nepřipadáte tak trapně, ale koukáte na to jako na vcelku příjemnou průměrnou komedii. ()

macetoma

Mám rád Petera Sellerse. Mám rád Růžového pantera. Steve Martin mi nevadí. Některé scény vyloženě vtipné, že ani Sellers by se za ně nemusel stydět. Docela to má spád a stopáž je přiměřená. Komolení jazyka inspektorem Clouseauem tak akorát a neruší to. Jean Reno je tam tak trochu navíc. Dávám 3 hvězdy, je to zábava. ()

V.N.

To co v prvním díle ještě jakž takž fungovalo,tady je jen pouhé vykrádání samo sebe a původní panterovské série. ()

MarsVl

Slabší než jednička. Snaha napodobit nějaké scény právě z prvního dílu. Zasmál jsem se, zasmál a to hodnotím nejvíc.3* ()

Peter-1307 odpad!

Hm, dal som sa prehovoriť, aby som si ho pozrel. Bola to chyba, takže ako pre prvý trapas diel tak i pre tento platí: "Som starý pes. Odchovaný herectvom Petra Sellersa a réžiou Blake Edwardsa, takže tento trapas nie". ()

kubilov

Horší než jednička, z čehož vyplývá, že některé zdejší nátury už to nevydýchaly a naprali tam odpad! Tak hrozně bych to neviděl, jen to příliš moc kopíruje styl, který nastolila jednička a nijak ho nemění. A ani Andy Garcia tomu už moc nepomůže. ()

Johniii odpad!

To nemůžete myslet vážně. Téměř tak špatné jako Garfield 2. A abych nezapomněl, když si to pustíte s dabingem, je to ještě horší než odpad! ()

Brano

Keď človek pritom filme úplne vypne mozog, tak sem tam sa pri ňom pousmeje. Oproti jednotke o dosť slabšie. Martin tu hrá až príliš veľkého blbca, nato aby mohol byť vtipným. ()

Pitryx

Poněkud nudná záležitost. Clouseauovy přeřeky (tedy většina) ztratily původní účel a skoro nemění smysl slov. Vizuálně dost pod psa. Dva usmrkanci asi měli nahradit Cata. Tento film mi prostě nebyl sympatický, ale něco dávám za občasné zasmání. A to nasládle přiblblé love story si taky mohli odpustit. 201503088731/9201 ()

mrclTV

Úplne rovnaké (obsahovo aj celkovou štruktúrou filmu) ako predošlý film. Samozrejme, že vtipy su iné, no ale podobné a opäť sú v rozmedzí od tragicky trápnych až po neskutočne geniálne....Napríklad učenie sa politickej korektnosti bolo perfektné :D Asi si mi tento druh slabomyseľnej zábavy celkom chutí. Jednu vec ale nechápem, ako sa po pomerne chladnom prijatí prvého filmu podarilo dostať do dvojky toľko známych tvárí? ()

Olafsson

Možná mírně lepší než jednička, možná je to tím že se tu objevil John Cleese nebo charismatická Aishwarya... Každopádně to stále na víc jak průměr nebylo ale nevadí. Tady se prostě už vaří z vody a Pink Panther už navždy bude spojen s fenoménem Petera Sellerse. ()

OJan

Podobné jako jednička, opět se tu najde pár vtipných momentů, pár trapných momentů a tentokrát i hodně klišé momentů. Avšak najde se i pár plusů - má to lepší příběh něž jednička a taky si tvůrci odpustili kvanta zbytečných přeřeků. |50%| ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)