Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiálny text distribútora)

Matros

Průměrný přírůstek do svého hororového subžánru (ehmm... asi... ,,wierd kids horror"), který u mě stoupl nekompromisním závěrem. A bylo fajn zase vidět Kevina. ()

sona123

Tak s některými uživateli musím nesouhlasit! Vůbec mi nepřijde, že by to stálo za nic, pro mě to bylo naopak příjemné překvapení. Kolik parády se dá udělat s několika málo děsivými zvuky! Indiánská mohyla, to můžu vždycky, nějak mě tyhle věci děsí, člověk nikdy neví....:-) Costner? Je to už postarší pán, má i tak trochu bříško a ano, tak se toulá deset yardů od baráku, ale bohatě to stačí. Jako otec dospívající dcery byl velmi věrohodný a vůbec, viděla jsem ho v roli, ve které až tak často nebývá a moc mu sedla. I když film měl řadu atributů béčkových filmů, béčkový mi nepřišel. Bavila jsem se, bála jsem se a i ráno jsem si pamatovala, co jsem viděla. Dobré to bylo. ()

krusty2

Velmi mile prekvapenie a tiez nemozem pochopit jednu vec.Ako toto mohlo ist hned Direct to Dvd. Ked ovela vacsie kravinky su v kine. Ps:Konecne neaky film o Skinwalkeroch aj ked nie uplne. ()

Illy

Celý děj tak nějak průměrně plyne, ale ten závěr....ach jo. Costner byl docela fajn, ale je to jízda z hereckého kopce do laciných béček. ()

waits

Berdejo buduje dlouho (velmi mdle) armosféru, naznačuje (nezajímavě) různé změny žánru, až nakonec odkryje karty a předvede (unavené) finále. Nevadí mi, když se film vleče jako šnek, ale bud musí být atmosféra hustá jako med nebo musí směřovat k originálnímu/strhujícímu/mrazivému/nebo tak něco finále. Nestalo se. Jediným pozitivem je Costner a to ještě ne nijak velkým. Všechno ostatní je špatně - obsazení jakési Ivany Baquero do role Costnerovy dcery, nezajímavý scénář, ale hlavně neschopnost mě, starého lekavce, jakkoliv vystrašit. Berdejo, člověče, nebál jsem se ani u těch zvuků, ani ve tmě ani na konci, když jsi ukázal to co jsi ukázal, že se nestydíš! A to se ještě zoufalý dabér snažil ti pomoc poidvným mužským hlasem ženské dcery, který v originále není. ()

kluk z Na

Zaprděný otecko s opožděným synáčkem a nevybouřenou dcerkou se nastěhujou do baráku vedle indiánskýho pohřebiště. Kdo by tušil, že se v indiánský mohyle ukrývaj indiáni, nebo spíš zbytky z indiánů co se touží pářit s dcerkou pravě přistěhovaných občanů. To však ještě nevědí, že otec je sám Kevin Kostner a každého nechutného perverzního indiána ze světa zpraví velkou brokovnicí jak to kdysi řešil Harvey Keitel v Kozatém tordnádu. Byla to velká chujovina, ale pobavila. ()

Flopik

Nebyť tam Kevina Costnera tak to ani nezapnem.Celkom zaujímavý námet veľa takýchto hororov som nevidel.Príbeh bol v pohode , žiadna postava mi nevadila .No potom prišli veľké mínusy.Celý film sa nič nedialo , tým myslím naozaj nič stále iba divné zvuky z lesa.Nechápem tú logiku predstavte si že počujete divné zvuky z lesa čo urobíte, no samozrejme idete sa pozrieť či to náhodou nieje príšera.Koniec chválim ten bol asi jediný čo sa približovalo hororu inak je to ale celkom pozeratelný film.Pre mňa čistý priemer. ()

Teardown

Obyčejná faceliftová úprava starších kousků, která nepropadla především díky finální klaustrofobní kapitole, několika povedeným prvkům a (pro mě) celkem sympatickým obsazením. Asi největší trn v patě byl dost nevýrazný začátek a celkově profláklý žánrový mustr, který ze zaběhnutých kolejí nevybočí takřka ani o píď. Jinak by tohle vyloženě urazit nemělo. ()

Rockerman

Mé srdce fanouška hororu zůstalo téměř chladné.Slaboučký horor,ve kterém se tři čtvrtiny filmu neděje nic a pak se za posledních 20 minut vše dohání.Nebylo by to na škodu,znám spoustu hororů obdobně vystavěných.Jenže v pasážích,kde se zdánlivě nic neděje,musí houstnout atmosféra,musí se vše připravovat na finále.Tady se nic takového neděje,je to prostě dost nuda.Dvě hvězdy dávám za přece jen zlepšení na závěr a za ty příšerky,ty byly pěkné. ()

mala_kea

Z Kevina se stává hlavní tahoun zámořské NBA. Tedy vlastně tahoun ničeho nikam. Jeho postava je dosti charizmatická, ale ani to někdy nestačí na průměrný film. Pokud však přidáme poměrně zdařilou režii a místy tísnivou atmosféru, dostává se někam lehce nad hranici průměrnosti. A obří mravenci ? Štěstí pro ně, že zde hrají jen kompars. ()

FilmWave

Taková b-éčková klasika - opuštěný dům, zlomený muž, kterému pořád zhasíná baterka, a děti, které se začnou chovat divně. Já se bavil. Costner je fajn, tempo tak akorát pomalé a konec trochu divočejší. ()

Heroine

Docela dobrý horor. Viděla jsem už desítky hororů, kde se rodina s dětmi přistěhovala do nového domu, a někdo se tam začal "měnit", protože se v minulosti stalo v domě něco zlého a bla bla bla. Ale i když je to mé velice neoblíbené téma, tady se mi to nějak líbilo. Dost originální provedení, i celý ten nápad s mravenci se mi líbil. Mathisová a Costner hráli neuvěřitelně civilně, takže se na to dobře koukalo. K obsazení dětských rolí bych měla svoje výhrady, ale celý film mi to nakonec nezkazilo. Takže jsem se bavila, a film se mi docela líbil. ()

MickeyStuma

Z počátku vypadá snímek na velmi laciný horor. Jedna mladá holka v pubertě se začne tvářit a chovat jako duchem nepřítomná, k tomu lehce hororová hudba okořeněná zvukem bouřky a o drama je postaráno. Aby to nesklouzlo do stereotypu, přidá se v kuchyni do šuplíku několik pavouků. A první polovina příběhu je za námi. Kevin Costner po několika propadácích a neúspěšných filmech sáhnul po laciném snímku a nijak mu to neškodí. Sice tu plně neuplatní své herectví, ale proč ne? Vymaňuje se alespoň ze škatulky velkofilmů. Mysteriozní nádech a vcelku slušná atmosféra vede vyprávění pomalým tempem a tak se vše vyobrazuje se stále rostoucím napětím. Dívka je čím dál více děsivější a její otec pátrá, co za tím stojí. A nestačí se divit. Druhá polovina tak nabírá na obrátkách a napětí stoupá. Nejedná se o špatné dílo. Po všech těch brutálních krvácích je to příjemné hororové zpestření. ()

n3uro

Průměrnej horror s velmi dobrýma momentama. Hned ze začátku vidíme obludku a pak nás 3/4 filmu scénáristi nechávají ve strachu z toho co přijde teď. Atmosféra by byla na čtyři hvězdy, ale zase příběh není nijak originální. Navíc, film jde svým způsobem neobvykle kupředu, ale občas se najdou okamžiky jenž kazí pointu. K. Costner hrál dobře (jako obvykle) a za zmíňku stojí i Ivana Baquero. ()

Nail

Scénář ani tak špatný nebyl, ale trochu více příšerek než jen na konci by neuškodilo. Ač si myslim, že toto vůbec není Costnerův žánr tak jsem se divil, že mě zaujal. Navíc to končí tak...... tak nijak. No zdá se, že bude možná i dvojka. ()

IdaHutt odpad!

Přímo názorná ukázka, jak se z celkem slušné literární předlohy pod dozorem hollywoodských pěstitelů vyklube brakový akční mutant. Komorní, více psychologická než hororová povídka byla surově znásilněna, krvavě rozsápána a smečka oblud skutečně zvítězila. Opět. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (viac)