Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiálny text distribútora)

agassi68

Takto to dopadne keď sa hráte na hrdinu v cudzom štáte. Nie prvý a nie posledný príspevok do pokladnice americkej vojnovej frustrácie. Tentokrát Afganistan. Škoda, že vojna nevymlie hlavy väčšine potentátov. Ale zase, čo by tam vymlela? Vojak má byť bez svedomia a EQ a potom nebude treba točiť sebareflexiu.. ()

Marykus

Rozhodně kvalitní promyšlený film, který by se neměl pustit v kde jaké chvíly. U tohoto snímků bych doporučil si promyslet, kdy se na něj podívám a co bude následovat za činnost. Tento film velice hraje na city a tlačí na ně velice kvalitně a nešetří... Donutí se zamyslet nad celým dějem. Mě dohnal až k jakési úzkosti a potřeba najít dobré nálady. Nějaké věci bych jim asi vytknul, ale neni jich mnoho. Takže 80% :-) ()

chleba24

Úžasné, psychologické drama s jednoduchým příběhem, u kterého mi místy přebíhal mráz po zádech. Je docela škoda, že takový kvalitní film má takové slabé hodnocení na to, aby se dostal do popředí jako jiné, lépe hodnocené filmy. ()

GOREGASM

Jim Sheridan emocionálně vypjatá dramata umí, když mu navíc přihrajete vynikající ústřední trio, výsledek je zaručen. Mikrosvět ve kterém se zde pohybujeme nešetří těžkými emocemi, ale Sheridan dokáže divákovo napětí i průběžně uvolňovat, přesto tíha postupně gradující zápletky dopadne na každého. Vysoce vypjaté scény z válečného zajetí paradoxně trumfne jedna precizně vypilovaná večeře u stolu po návratu Maguirovy postavy domů. A právě jedinou slabinou celého počinu Brothers je, že vyvrcholí mnohem dříve než na konci, který už diváka nechá nečekaně vzdechnout. Pořád ale jde o silný film s talentovanými herci, kteří ze sebe dostávají maximum. 85% ()

Rathalos

Psychika je tak neskutocne krehka,staci malo a zmeni cloveka na nepoznanie a tento film je toho dokazom,drama s vybornym hereckym triom,ktora vas nenecha chladnymi a moja srdcovka Natalie Portman,ktora ma vzdy ohuri nielen tym,ze je skvela herecka,ale aj svojim sarmom a krasou...:-) ()

Mashak

Na úvod nutno říci, že Natalie je film od filmu krásnější. Tím ovšem nechci říci, že by film stál na její kráse. Nene. Bratři jsou drama točící se kolem války, lásky, zrady, hněvu a odpuštění. To už tady bylo a jelikož Obama toho zatím moc nestáhnul, tak se takovéhle filmy budou točit i nadále. Naštěstí tady je velice silný příběh a povedla se i režie. Ale co mě nejvíc bavilo, tak to bylo obsazení dvou hlavních mužských postav! To se dle mého povedlo! ()

Mr.FreeZer

Drama o bratrech, jeden válečný hrdina, druhý propuštěn z vězení. Psychologický film o lásce, smutku a bratrství. Zlaté Glóby 1 nominace: Herec VR - Tobey Maguire ()

Blaogranas

Návrat z války a navíc ze zajetí se jistě projeví na každém vojákovi, ale Brothers nejsou ničím vyčnívajícím v této problematice. Navíc závěr se tak trochu blíží happy endu resp. nejlepšímu možnému konci, a to filmu myslím nepřispívá. Viděl bych to na nějakých 70%. ()

janouch

Nepamatuji se, kdy by me za nekolik poslednich tydnu nejaky film takhle prikurtoval do kresla. Opravdu emocionalne vypjaty a silny snimek......Sila remaku je v tom, ze se diky nemu clovek dozvi o tom, ze vubec nejaka predloha existuje. Tak jako je tomu ted v mem pripade. Ihned se po nem zacinam shanet......87% ()

A_málka

Rozpačitou první polovinu doplňuje husí kůži nahánějící druhá půlka - naprosto úžasně vyobrazené emoce, vypjatá atmosféra a silný příběh => film, který si člověk určitě dlouho zapamatuje. ()

frbulka

Bohužel se mi nepovedlo sehnat původní dánský snímek z roku 2004, ten by měl asi ovoce sklízet především. A i když nevím, proč měl J. Sheridan potřebu natočit stejný film jako jeho dánský předchůdce, jsem za jeho počin ráda. Obě roviny, psychologická odehrávající se doma u Grace, i ta dramatická v Afgánistánu, jsou zdařilé a působivé. Realistický obraz jak válka rozbíjí vztahy i člověka samého. ()

cerbygerby

Film se kterým se dalo udělat víc... zachránila to až druhá část. A být v kůži všech by se mi teda nechtělo být. Myslíte že přijdete o bratra, manžela, otce, syna...a najednou je zpět, ale jiný.. co stím. Zajímalo by mě jak by to pokračovalo dál. ()

Tomo

Nádherný film se skvělými hereckými výkony, ukazující tvář války, její krutost, ale taky sílu lásky a rodiny. Jeden z mála filmů dnes, které vám umožní nahlédnout si do duše .. ()

mi-ib

Přečtu si první tři jména a koukám - samí sympaťáci, i když Tobey Maguire mi do role otce od dětí moc neseděl, ale postupem času jsem si na něj bezvadně zvykl a podle mého laického názoru docela v roli kapitána Cahilla exceloval. Každopádně tento film nabízí další pohled na válku, tak nějak z domova. Opět si neodpustím rýpnutí do Hurt Lockeru. Narozdíl od něj tady jsem úplně chápal z čeho je kapitán tak v hajzlu. Sice se tu objevuje zase sem tam nějaká ta americká vlajka (bez těch by to asi nešlo) a taky kecy typu - "Jsi má rodina. Jsi můj bratr." - a vím, že jde o remake, ale přestohle všechno mě Bratři dostali a 3* mi přijde málo. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Moje levá noha, Ve jménu otce či blížící se americký remake dánských Bratrů. I tento malý vzorek z filmografie Jima Sheridana stačí k tomu, abychom se intenzivně zajímali o jeho plány do budoucna.… (viac)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (viac)