Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiálny text distribútora)

IvcaSammet

Krásný ale smutný příběh o realitě. Tobey byl naprosto úžasný, role se k němu překvapivě skvěle hodila a jeho výkon byl dokonalý. Ale i Jake mi do role bratra skvěle sedl a nedokážu si představit film s nikým jiným než s těmito dvěma herci. Film je velmi dobře zpracovaný a scénář se mi taky hodně líbil. I přes to, že je to docela těžký psychologický film jsem si ho dokázala oblíbit a určitě to není naposledy, co jsem ho shlédla! ()

Jaroslaf

Film je podivná nesourodá směsice ne příliš pravděpodobných událostí, a navíc s otravnou a nehodící se hudbou, ale od podprůměru ho určitě zachraňuje výkon Tobeyho Maguira, u kterého si přeju aby hrál už JENOM zcela narušené jedince a ideálně i pedofily, bohužel od roku 2013 a víc jsem ho snad už ve vůbec žádném snímku neviděl 😰 ()

warrenur

Som plny dojmov z filmu plneho emocii a vypatych situacii. Hercom som uveril kazdy jeden prejaveny cit a Natalie je v roli mamicky dvoch dievcatok a manzelky profesionalneho vojaka proste uzasna. Prijemna, cliva hudba vobec nerusi. Pre mna, jasnych pat. ()

KOZEL84

Ze startu mi Maguire do téhle role moc neseděl,ale vyvedl mě z omylu.Je vlastně jen jeho zásluha že dávám 4.Za tohle by si aspon nominaci na oscara zasloužil.Originál sem neviděl. ()

jorgus

105 minut a zdalo se mi to kratke, tak to byl silny pribeh..vsichni tri hlavni herci byli vyborni, skoda jen ze bratri - herci si neprohodili role, typove by sedli na opak..par silnych okamziku a hlavne cely film nad pribehem visela neprijemna otazka..kdy a co se stane..skoda jen, ze scenar nesel jeste vic do hloubky a nebyl syrovejsi, ale i tak moc hezke:) ()

kaze

oslovilo ma to...veľmi...a pri každej ostrej výmene názorov ma v kine strhlo! skvelé zahrané ..úplne skvelí herci..chudák Tobey ako musel schudnúť... ()

kollma

Doufal jsem, že Jim Sheridan natočí po 15 letech pořádný film. Bohužel se tak nestalo, to i Boxer byl lepší. Původní dánský originál jsem neviděl, k tomuhle filmu mě přitáhlo právě jméno režiséra. Námět je hodně zajímavý, ale vadilo mi jeho zpracování. První polovinu filmu se v podstatě nic neděje, ta hlavní část se zde vyskytuje zhruba poslední půl hodinu s uspěchaným závěrem. Některé scény přišly zbytečně krátké, jakoby ukončené uprostřed rozhovoru apod. Největší problém je ale trailer, který převypráví celý příběh a jedna důležitá věc je v něm jinak než ve filmu. To se spíš hodí k nějakýmu béčkovýmu filmu, který se snaží mít co největší zisky. ()

RickyFitts

krásně to celou dobu gradovalo, ale k čemu? tři hvězdy za dobré herce a moc fajn aktuální a zároveň nadčasový námět, ale ten film jako celek si je asi nezaslouží, 3- ()

Darth Vader

No po zhlédnutí tohoto kousku jsem neváhal. Výkon Tobeyho mě doslova zarval do sedačky a já se modlil ať po mě nehodí nějakou tu vidličku. Natalii je přenádherná to všichni víme, navíc ona může hrát i ďábla a já si ji zamiluju. Film jako psychodrama velice dobré a mě to emotivně zasáhlo tak, že při čištění zubů jsem zatvrdl déle než je zdrávo, načež bude mít moje zubařka radost.:) Jasných 5* ()

Theoretic

Škoda, že sociální aspekt a samotná zápletka (tedy začlenění se zpět do společnosti a určité soupeření o rodinu) byla zastíněna hluchými místy. Nicméně, silné téma a zejména Tobey Maguire z tohoto filmu dělá nadprůměrný snímek. ()

goniss

Tobeyho zbožňuju nejvíc v roli mladého Reda ve filmu Seabiscuit. Jako spiderman mě moc neoslovil (i dkyž byl samozřejmě dobrý), ale po tomhle filmu sem si ho velmi oblíbila.. Naprosto jedinečný emotivní výkon skvělého herce doprovázený (jak jinak než) skvělou hereckou osobností.. Nádherný příběh, skvělé obsazení, bezesporu úžasný film.. Pro zajímavost, nejkrásnější úsek filmu začíná v čase 1hod a 29 minut.. . ()

dawe787

Kvalitní psychologické drama. Krátké vsuvky z Afghánistánu mě dost bavily a vytvářely emocionální kontrast dvou rozdílných světů. Zkrátka a dobře, tátové by do války chodit neměli! ()

bllm

Asi nejsem úplně objektivní, protože jako první jsem viděla původní dánskou verzi Susanne Bier, která ve mě zanechala mocný dojem. Ale nemůžu si pomoct, tenhle amrický remake na mě nezapůsobil vůbec, abslolutně jsem nebyla schopná to těm hlavním hrdinům věřit, obzvláště Tobeymu Maguirovi. Všechno pro mě vyznívá naprosto ploše, mezi Natalií a Jakem to vůbec nejiskří. Celé je to takové uhlazené, chybí tomu ta severská syrovost. ()

Matli

Herecké výkony všech tří hlavních protagonistů jsou na jedničku, ale celkově se z takového tématu dalo vyždímat mnohem víc. 61% ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Moje levá noha, Ve jménu otce či blížící se americký remake dánských Bratrů. I tento malý vzorek z filmografie Jima Sheridana stačí k tomu, abychom se intenzivně zajímali o jeho plány do budoucna.… (viac)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (viac)