Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiálny text distribútora)

Xavi6

Film na těžkou hlavu, jakby kamenem do hlavy. Je hodně podobných filmů, ale ne tak moc, aby měli tak výborné herecké obsazení jako tento. Maguire po dlouhé době ukázal, že je to pořádný herec, a že se jen tak ve světě plátna neztratí. Kdoby taky nebyl tak horlivě naštvanej po příchodu z války, když má tak krásnou ženu. :) ()

Marrty3

Silný snímek o dvou bratrech, každý je úplně jiný, ale oba udělají přesný opak svých klasických rozhodnutí. Dobrák udělá zlou věc a naopak ten špatný se změní, aby "nahradil" prázdné místo. Celkem i psychologický film o zvláštní rodině. Scény z Afgánistánu jsou tvrdé a nelítostné. Citová stránka je tu taky veliká. Doprovodná hudba v podání skladeb od U2 naprosto skvěle sedí. No a herecké výkony ?? na těch to asi stojí...Gyllenhaal & Portman jsou vynikající jako vždy. Ovšem to co tady ukázal Tobey Maguire, je totální nářez. Scény s ním jsou strhující,plné emocí, vypjaté a energické. Rozhodně mu role sedla a zahrál jí na 100%. Pěkná podívaná, kterou jsem si vážně užil. 85% ()

J*A*M*A*L

Kdybych v té době, kdy jsem tohle viděl, neměl zrovna rád Jakea Gyllenhaala, tak bych ho ještě dávno neviděl. Ale moc mě to zrovna nenadchlo, abych řekl pravdu. Originál z Dánska jsem neviděl, a tak jsem zvědav, jaké to bude, protože se na něj určitě jednou podívám, ale jinak docela úspěšný remake mě moc neoslovil. ()

Modráček

Děj filmu je v první půlce hodně vláčný a "pořádné" napětí se dostavuje až v samém závěru. Pro mne to končí trochu překvapivě, ale ani onen napínavý závěr film z průměru nevytáhne. Možná, kdyby autoři ubrali na tom amerikánství, zkrátili úvodní nezajímavou stopáž a přidali více toho dramatu, tak by se to jako celek tvářilo mnohem líp. ()

Dallas

Vojna nemá výťazov, ale len tých menej porazených. Človek je za istých okolností schopný vecí, ktoré by ho pred tým ani vo sne nenapadli. S niektorými sa potom žije ďalej len velice ťažko. O tom je stručne príbeh Bratov, ktorým nám Sheridan podáva síce jednoducho, ale za to v hlavných scénach veľmi silno. To sa mu darí aj s pomocou výborného hlavného tria. Sheridan je pán režisér. 75% ()

Ricky_CZ

Ač se může zdát, že po přečtení popisu děje vás film nemůže oslovit, zrovna u tohoto kousku se opravdu není čeho bát. Celý film totiž stojí, jak by se u psychologického dramatu dalo čekat, na hereckých výkonech. A ty jsou jednoduše famózní. Tak přesvědčivé podání jsem nečekal, i když jsem chválu slyšel už předem. Zážitek za 85% ()

chim.chim

Pro mě obrovské zklamání. Celkově hrozné dialogy, závěrečné opakování kýčovitého "Jsi můj bratr!" bylo takovou symbolickou tečkou za tímhle ne moc vydařeným počinem, ve kterém není žádná dějová linie dotažená do konce. Pořád jsem čekala nějakou gradaci, ale místo toho film prostě vyšuměl do ztracena. ()

Charon11

Nevím kdo tento film označil "Válečný, drama" to je podle mě chybné zařazení. Děj je hodně neuvěřitelný! Nevěřím že by mariňaci prohlásili někoho za mrtvého v boji, když nemají tělo, ohořelé známky, nebo nějaké svědectví....Myslím si, že by ho prohlásili za nezvěstného a určitě by zahájili pátrání. Určitě by ho neprohlásili hned za mrtvého a neběželi by za manželkou rychle ji informovat, že její muž padl. Prostě hodně neuvěřitelný příběh (a to se ne vyjadřuji k průběhu zajetí) Přidám k tomu mého neoblíbeného herce Tobey Maguira,kterému jsem neuvěřil už už Spider-mana a je jasné moje hodnocení. Oceňuji výběr herců (hlavní hrdinové jsou si opravdu velmi podobní) a hlavní melodii. Nečekejte akci (prý válečný film) jen psychologické drama o vyrovnávání se s vinou a útrapami afgánského zajetí. Mně byl hlavní hrdina celkem ukradený a nechal bych ho zemřít klidně už v Afganistanu, opravdu na mě působilo utrpení dcer hlavního hrdiny, které našly "nového otce" ve strýci. ()

Marys

Hm, dráma dramatická, pekne nafilmovaná, tak akurát, hoci myslel som si že to bude niečo, čo sa vryje do pamäti, a bojím sa, že tento film túto moju požiadavku nesplní. Zároveň sa mi nejak moc nepáčil záver, neviem, ničím ma nenadchol. ()

sona123

Ne a znovu ne! Viděla jsem severský originál a proti němu je tato americká verze skutečně slabý čajíček. Hanba ti, Sheridane, rozhodně to umíš lépe! Portmanová byla naprosto marná, oproti tomu ale velmi příjemně překvapil Tobey. Oceňuji song od U2 a holčičky byly také fajn. Ale to drama, které jsem zažila v originále, to se tu bohužel nekonalo. ()

Vejrrr

V děsivě uvěřitelném dramatu Jima Sheridana nám úžasnými hereckými výkony představují aktéři jeden z mnoho krutých dopadů války na člověka. Nehledě dánského originálu na mě tohle drama silně zapůsobilo a není jediného důvodu nedát plné hodnocení. Nestává se to často, ale někdy se vám ta či ona postava zadře pod kůži a při sledování si pak kladete otázky, "jak bych se v takové chvilí zachoval já" atd... Jak říkám, moc filmů to nedokáže. U Tobeyho jsem si chvíli říkal "co tu děláš, padej zpátky do Moštárny..." Ale všech diametrálně rozdílných situací, kterýma si jeho postava musela projít, se zhostil mrazivě dokonalým způsobem! ()

Ollie235

Jeden z mých více oblíbených válečných filmů, ač o válce samotné zas tolik není. Zaměřuje se na její následky a dopady na lidskou mysl a působí velmi věrohodně. Plus má oblíbená Natalie Portman v roli ženy, o kterou oba bratři usilují. Emocionálně velmi silný zážitek. ()

Oyer

Jednoduché, odfláklé ! Stačilo se podívat na trailler a bylo vše jasné. Velice slabé drama. Bez napětí, bez emocí ! Jediná silnější scénka byla kdy měl Tobey umlátit tyčí svého parťáka z armády. Chvilky, kde by mělo diváka mrazit, byly slabé, bez šťávy. Vztahy obou bratrů s Potrman měly být hlubší, takto žánr "drama" úplně zaniklo. Záměr dobrý, celkově nuda. ()

jasse

Člověk s pistolí u hlavy udělá ledacos, aby přežil. Otázkou zůstává, jestli pak takový život má vůbec smysl. - To je hlavní myšlenka toho filmu, žádný milostný trojúhelník, žádný bratrský střet...Přesto byly jednotlivé charaktery postav velmi dobře vykresleny, herecké výkony všech zúčastněných (včetně dětských rolí) vynikající. ()

gumolit

Ach ano nemám rád remaky najma ak film nie je až taký starý takže nebyť tak dobrých hercov ako tu a hlavne mojej obľubenej Natalie hodnotím určite horšie!!Scenár je zase úplne rovnaký ako v originálnom filme ((No a ešte skladba od U2 mi tu dokonale sadla !! ()

peto580

tak dneska som to videl druhý krát a musím povedať že som sa len utvrdil v hodnoteniu. Film je trošku poholywoodštena psychológia rodiny ako takej, vo vzťahu k americkej armáde tak ako to v USA berú (predsalen tam znamená byť v armáde niečo iné ako tu). Herci skutočne úžasný, silné scény sú podané nadštandartne a hudba z ktorej mám zimomriavky už pár rokov si zaslúži samostané ocenenie. ()

filipvrbik

Komorní psycholické drama s mými oblíbenými (Natalie Portman v životní formě) a hlavně skvělými herci. To, co předvedl Tobey Maguire v poslední třetině je hodno údivu. Přiznám se, že jsem čekal něco nezáživného ve stylu Pearl Harbor (jako líbil se mi, ale bylo to po všech stránkách "americké") - ale tento film je o něčem úplně jiném- o přežití mučení za války a ztrátě v rodině - o návratu....působí to hodně depresivně, ale film je to fantastický, byť v pomalém tempu (žádný thriller)..95% (výjimečně plně souhlasím s komentářem Poma) ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Moje levá noha, Ve jménu otce či blížící se americký remake dánských Bratrů. I tento malý vzorek z filmografie Jima Sheridana stačí k tomu, abychom se intenzivně zajímali o jeho plány do budoucna.… (viac)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (viac)