Pomenší čtyřicátník Ludvík Podzimek, loutnista a flétnista pražského orchestru, nemá zvlášť atraktivní vzhled. Přesto je obecně považován za velkého donchuána. Ženy se ho ujímají spíše z jakéhosi mateřského soucitu a Ludvíkovo měkké srdce nedovolí, aby se s kteroukoliv rozešel. Milenky se mu proto kupí a působí mu potíže. Tak stráví noc v bedně na peřiny, když se nenadále vrátí domů manžel bývalé spolužačky Blaženy. Manželka Zdena ho za to hodí na krk rodinné přítelkyni Heleně, na kterou žárlí. Ludvík se odstěhuje raději k příteli Břetislavovi. Pohledná konferenciérka Bohunka doprovází orchestr na zájezdu a zamiluje se právě do Ludvíka, což mu dá najevo v Praze při náhodném setkání ve vinárně. Intelektuálka Dáša nazve Ludvíka pasivním erotickým nádeníkem. Ludvík se Bohunčině lásce podá. Jejich první milostná noc skončí příchodem rodičů. Bohunka si hrdě odvede Ludvíka z domu a oba skončí na VB. Muž v pyžamu a dívka v noční košili vzbudí totiž na noční ulici srocení davu. Vztah pokračuje, ale Ludvík se nemá k rozvodu. Bohunka se natruc rozhodne vdát za jiného. Nakonec však přímo od radnice ženichovi uteče. Pronásleduje Ludvíka a k ní se připojí i jeho další milenky. Nešťastný muž uprchne. Inzerátem v novinách pak hledá další ženu... (oficiálny text distribútora)

andrii

Žene se, honí za pugéty záletů, až zakoření (půdu zkypřenou, zalitou má) v záhonku letního poupěte, ale opět, jen co přičichne, dál zarytě kličkuje, neváže se. Po čase nová semínka rozhodí, ale dočká se pak, vášnivý pan zahradník, další Amorovy sklizně flóry? ()

HonzaBez

Vlastimil Brodský v roli "donchuána proti své vůli" je doslova k popukání, a ve scénáři je jinak řada velmi vtipných hlášek, takže jsem to na dlouhou dobu viděl na plný počet hvězdiček. Leč ten závěr, kdy i v tom vztahu Ludvíka Podzimka s mladičkou Janou Brejchovou se opakují typově pořád ty samé situace jako s jeho předchozími ženami/milenkami, mi už připadal maličko jako nastavovaná kaše.  A najednou ty jednotlivé výlevy z jejich společného vztahu byly až moc zkratkovité. Stejně tak mi v závěru už trochu lezla na nervy jinak ze začátku výborně svěží a chytlavá vokálová hudba Evžena Illína. Ono když se něco furt opakuje, tak se i to nejlepší "jídlo" přejí...Co jinak ale jako milovník vážné hudby oceňuji, byly všechny ty scény ze zkoušek i koncertů komorního orchestru. ()

honz

Don Juan Vlastimil Brodský, Jana Brejchová s řadou vynikajících hereckých osobností (nejen) šedesátých let v lehce lechtivé komedii. Dodnes vtipná a příjemná komedie Zdeňka Podskalského. ()

lucascus

Tolik hereckých hvězd se vidí v málokterém filmu, ono se vždy tak jednou za dekádu stane, že se hvězdy soudobého filmového nebe sejdou na práci u jednoho filmu. Ve čtyřicátých letech se tak stalo například ve filmu "Šťastnou cestu" (megahvězdy typu Mandlová, Štěpničková, Vítová, Gollová, Marvan, Korbelář a další), za šedesátá léta bych uvedl tento film. Zde se potkaly především ženské hvězdy šedesátch let (Fialová, Brejchová, Budínová, Bohdalová, Slunéčková), rovněž tak dodnes oblíbení herci (Brodský, v menších rolích Libíček, Menšík a Kopecký). Ovšem někdy i takový spolek toho nejlepšího, co se v českém filmu urodilo, nemusí znamenat výborný film. Otravná hudba, a žvatlání, které provází celý film, kazí už tak ne ideální dojem. Dialogy jsou sice vtipné, hercí podávají dobré výkony, ale jako celek to nějak nesedí. Ani sám nedokážu říct proč, ale chybí pověstná třešnička na dortu. Tři jsou málo, ale čtyři nedám. ()

F.W.Colqhoun

Monogamista tenhle film nepochopí. Nebo nevychutná. Jako hlubokou sondu do fenoménu děvkařství tohle konzumovat sice nelze (tvůrci prý nechtěli ani v nejmenším poučit, nýbrž výhradně bavit), ale k "nastavení zrcadla" celkem fajn. Velmi osvěžující ukázka vypravěčství z doby, kdy přes totalitu některé -ismy (hádejte, který mám nyní na mysli) neměly na to, co a jak se slušelo vypravovat, prakticky žádný vliv. Některé scény a postřehy skvělé - úvodní nakvartýrovávání se Brodského k milence, podkreslená jen frivolní ironickou hudbou a všechny, kde si Brejchová vychutnává svůj charakter (těžko říci, jak autobiograficky) iracionální pí*i. Opakující se hláška v Brodského postavě zainteresovaných žen, vyčítajících zmoženému nešťastníkovi sobectví, je hodně, no, autentická, ale je to možná jen můj dojem založený na velmi úzkém úhrnu velmi osobních zkušeností, ch-ch. ()

Paity

Zlatá léta pro Vlastimila Brodského, který vlastně na co šáhnul, to se podařilo, respektive nezkazilo a dodnes se tak můžeme na tyto filmy s radostí dívat. ()

mosnak odpad!

Ještě teď mi v hlavě zní ten brutální soundtrack - parabadá dávadavadá pararamdam pampamdam pararadá padavadá páááá pampá davadavadava davadavá parabadá dávadavadá pararamdam pampamdam pararadá... - 0% ()

J R C Pecuchet

Námětově zajímavá komedie Zdeňka Podskalského, který si ve filmu i zahrál nervozního řidiče. Nejvíce mne zaujal závěr filmu, kdy Vlastimil Brodský prchá před všemi ženami na bezpečné místo. Za povšimnutí stojí i velmi dobrá scénická hudba realizována vokálním souborem. Je velmi příjemná a k filmu se dokonale hodí. ()

Lelíček

No tedy.Ehm,hmm,hmm.Včera jsem se na film podíval a řekl bych,že jsem v rozpacích.Ztráta času.Na Z.Podskalského to je docela slabé.Nebýt Vladimíra Menšíka v úloze příslušníka SNB tak dám jenom jednu hvězdu.Tož tak. ()

MickeyStuma

Příběh se striktně drží hesla: ´Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne´. Není radno, aby ženáč středního věku proháněl ženské sukně, aby se to nakonec proti němu všechno nespiklo. Zdeněk Podskalský st., kterého si lze všimnou coby řidiče v autě na křižovatce klepajícího si na čelo, pojal film nenáročně s určitým nadhledem a humorem sobě vlastním. Znamená to tedy, že v ničem netlačil na pilu a všemu ponechal svůj přirozený vývoj. Scénář mohl být o něco lépe zpracovaný, ale jelikož je autorem sám veliký scenáristický guru Jaroslav Dietl, je zřejmé, že příběhu úmyslně ponechal typické češství a nadsázku. A asi právě proto film nijak nestárne a má co říct i dnes. ()

Ozzy2

Mě se to moc líbilo..kromě poslední čtvrthodiny.Příšerná hudba,příšerně blbá honička v autech,celý film zkažený.Škoda ()

Biopler

Brodský ako nesmelý Don Juan - na smiech, myslím ironicky. Režisér stavil na veľmi peknú Brejchovú, zvyšok pasuje do filmu a hoci sa na to dá pozerať, dojem zráža pre mňa nezmyselný výber hudby - otrasné vokály a spevy žienok, znelo mi to ako nejaké rozospievavanie sa na dámskych toaletách. ()

GIK

Film o neuvěřitelném záletníkovi. Vlastní žena si s ním chce na manželském loži vážně promluvit a on si rači odejde do hospody. Následuje hrozná scéna s rozmlácenými sklenicemi v hospodě. Perfektní scéna:  po té, co Bohunka uteče z bytu Ludvova kolegy a Ludva jejím pronásledováním způsobí dopravní kolaps. Tímto začíná fantastická část filmu, která končí Bohunčinou svatbou. Závěrečné naháněním Ludvy zástupem milenek + manželka je přehnané a je opět návratem do průměru. Hlášky: „Napadlo mě, jestli bysme neměli zajet za babičkou na Velikonoce.“ „Zdržíme se tam přes celý svátky.“ – komunisté náruživě slaví Velikonoce. // „K sousedce ho nedávej. Učí ho před spaním Otčenáš.“, praví starostlivá maminka. „Já ho také umím a nezanechalo to na mě následky.“, překvapivě odpoví tatínek. // „Vožralej atomovej fyzik je urážlivej a byla by to hotová Hirošima.“- atomovou propagandu je dobré dát i do komedie. Symbolika: 1:06:34 – one eye symbolism (Brejchová); 1:24:08 – One eye symbolism (další Donchuán Kopecký). ()

TSZ

Ničím zajímavá komedie (snad), která sice obsahuje velké množství hereckých osobností z první ligy, ale tyto můžeme naleznout i v daleko zajímavějších filmech té doby. Slabší průměr. ()

mr.bredok

Kladně to hodnotím, především proto, že se komedie zabývá tématem sexuálního štvance, který vlastně ženy ani neloví, ale má jich tucty a už ani neví proč to všechno dělá. Mám plno takových kámošů a mohu potvrdit, že příliš šťastni nejsou, no na druhou stranu nejsou šťastni ani panici z řad mých přátel. Brodský jako donchuán nekňuba, byl dokonalý a Brejchová jako histerická postadolescentka přesvědčivá natolik, že až pochybuji, že to hrála. ()

George.Camel

Námět na tuto komedii dali oba hlavní představitelé V. Brodský a J. Brejchová a oba ve filmu podávají excelentní výkony. Výborný ve filmu je i Jan Libíček a další hvězdy šedesátých let. Přestože se film v televizi téměř nevysílá, díky dvd máte možnost si film doma shlédnout kdykoliv a myslím, že svým tématem je nadčasový a pobaví v každé době. ()