Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

Chegi

"A proč mám jít první já?" "Protože seš ve straně!" Skvělá a na svou dobu odvážná satirická komedie se sehraným sextetem hereckého ansámblu aneb Pygmalion po česku. ()

Lukoboss

Ha, až se divím, že jsem to ještě nehodnotil. Naprosto kultovní snímek, kde hrajou prim J. Sovák, V. Brodský a J. Libíček. Ne, že by dámy v tomhle díle nehrály dobře, ale přece jenom je to víc "mužská" záležitost. Je to plný hlášek, je to velice vtipný a nadčasový (spousta situací by se dala přenést i na dnešní dobu). Taky aby ne, když se tam promenáduje naše herecká elita té doby a ještě následujících cca 20 let. ()

purekritik

Vadily mi ty hudební vložky a někdy herci trochu přehrávali, zvlášť Bohdalka, jinak hodně nadprůměrnej československej film, kterej nabízí pár výbornejch scén, avšak mezi nejlepší filmy z dob bolševika bych ho rozhodně nezařadil. Lepší 3*. ()

Zagros

Jedna z možná nejlepších československý komedií vůbec. Proč? Je postavena na výtečných dialozích, parádním obsazení a perfektních hereckých výkonech. Asi nemá cenu jednotlivé herce vypisovat, vypsal bych je všechny a přitom by mi došly superlativy. U scény v baru a rozhovoru tři na tři je to jedna perla za druhou a kdo tomu dá šanci, bude se bavit skvěle. Líbilo se mi to hodně. Vždy když na to narazím, rád si film, případně kteroukoli jeho část, zopakuji. ()

1860

Skvělý humor, neotřelé hlášky a skvělé popichování bývalého režimu na vás zapůsobí tak silně, že se budete celých 99 minut smát.. "Vy jste pořád samá revoluce, ale když přilítne jedna facka, tak vyletíte z kůže.." ()

wosho

Jedna z naších nej a nej komedií s naprosto fantastickým scénářem a PÁNY HERCI to vše podpořeno kvalitní režií. Film který i skoro po 40ti letech dokáže dokonale pobavit je mě mému srdci bližší, že v něm dostal poslední velkou příležitost Oldřich Nový a jasně dokázal všem kdo je a kam patří. ()

cab

Nestarnouci komedie s tremi ceskymi fasadniky v hlanich rolich (Sovak, Libicek, Brodsky), kteri si pri pracovni navsteve Prahy dovoli hrat na gentlemany s kapsami plnymi penez pod dohledem znalce vytribeneho chovani ztvarneneho (Oldrich Novy). Na druhe strane jim oponuji tri zenske podobnych mravu. 80% ()

Pussycat18

Tak toto je dokonalá česko-česká záležitost: "Sedni si!" "Já sedim." "Ona sedí." "Ty sedíš?" :-DDD Skvělá scéna, údajně naprosto zimprovizovaná! ()

janisska

Snad nejlepší česká komedie. U mě si pátou hvězdičku vysloužila za interpretaci kravaty, ale každý divák si tu zamiluje něco trochu jiného. Film pro každého, který ale nemohu obvinit z lacinosti. ()

jakeer

Film, ktorý je paródiou samou na seba. Neviem, či tvorcom filmu išlo o karikovanie prežitkov kapitalizmu, alebo sedláctva vtedajšieho socialistického režimu, ale výsledok je jasný... ()

Paity

Neskutečný přehled českých hereckých superlegend: Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Jan Libíček, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková a Iva Janžurová má za výsledek film, který je aktuální i dnes, což je co říci vzhledem k roku vzniku 1969. A scénka s Bohdalovou a její Marie Curie-Skłodowskou je nezapomenutelná. Tohle naprosto sedí na ten náš zaprděný národ. ()

Kanca

Spojení Sováka, Brodskýho, Libíčka, Bohdalky, Janžurky a Jiráskový nemůže dát dohromady nic jinýho než jednu z nejlepších českých komedií. ()

duddek

Skvělá přehlídka slavných českých herců. Btw, nevhodné pro děti (pan Tau se rozeštká u prostitutky, z Trautenberka je rázem policajt a pan Majer z Arabely si tady s Bohdalovou secvičuje nemravná čísla pro následný společný filmový kousek). ()

EKLEKTIK

"Ty seš, prosim tě, úplně hysterickej!" Aneb jak dlouhej, širokej a bystrozrakej vyjíždějí po eskalátoru na Václavské náměstí v době, kdy tam ještě nebyl východ ze stanice pražského metra. Tyto pohyblivé schody byly totiž dány do provozu již během roku 1968. Je tedy vážně smutné, že jsem tuto nezaměnitelnou komedii sledoval z televize téměř při každé její repríze, abych si tohoto historického detailu všiml až nyní, když už nevysedávám u televize. ()

Bouřňák

I když některé scénky a hlášky byly opravdu super, byly i chvíle, kdy jsem se nudil a usínal. Ale jako nenáročný film na odreagování bych Světáky klidně doporučil. ()

ClimbVibe

Když vidím rok výroby, tak si říkám, že to musel být velký protipól nové české vlny, ale přesto - geniální film, vynikající komedie, která nabírá na obrátkách až do finále - společné noci všech 6ti hlavních postav... Tam to žije, tam to sakra funguje a jiskří. ()

Prochy38

Parádní český komedie! Jedna z těch opravdu nejlepších. Hlavní úspěch samože založen na výkonech hlavních postav. Trio Sovák, Brodská, Libíček skvěle doplňuj V. Menšík spolu s O. Novým. Ale 5* nedám... Neskutečně mi vadily písničky vložené snad povinně, nebo fakt nechápu. A trio Janžurová, Jirásková, Bohdalová spíše trapné než vtipné. Vážně. To mi film trochu pokazilo, ale hlášky J. Sováka mi zůstanou dlouho v hlavě! :) ()

Xavi6

Popravdě se mi to nikdy moc nelíbilo, já čekal mnohem více od filmu, ve kterém hrajou takové hvězdy jako Sovák, Bohdalová, Nový a jiní, tohle prostě pro mně bylo málo. ()

Honzeek95

Málokterý starý československý film dokáže upoutat moji pozornost. Tento to dokázal a bavil jsem se opravu velice dobře. Parádní trojice Sovák-Brodský-Libíček versus Bohdalová-Jirásková-Janžurová. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)