Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Potenciál kouzla lásky (2013) (S06E23)

Zatímco Dr. Rajesh Koothrappali je pro mě častým zklamáním, Dračí doupě mě v seriálu ještě nezklamalo. A fungovalo na mě i ve třiadvacáté epizodě, přestože mi průběh hry narušily tři skoro vegasky. Díl měl naštěstí Howarda v roli Pána jeskyně a já jsem z něj byl stejně nadšený jako Sheldon. Přestože se scénáristé pokoušeli házet Howardovi klacky pod nohy, neuspěli. Tohle byla Howardova epizoda. / Poučení: Chceš hrát s přáteli Dračí doupě? Zamkněte se. 5*- ()

Reakce na bon voyage (2013) (S06E24)

Finále šesté sezóny mě zklamalo. Místo pořádné nálože humoru jsem dostal zase porci vztahových záležitostí, což by mi zase až tolik nevadilo, kdybych se u nich mohl zasmát, ale to se právě nestalo. A když už to vypadalo, že se konečně pobavím, všechno sklouzlo do zbytečné emocionality a zase jsem byl na začátku. Závěr šesté řady jsem si prostě představoval zábavnější. / Poučení: Pokud je moře rozbouřené, vozíčkáři by měli zůstat v podpalubí. ()

Season 7 (2013) (S07)

Mé čerstvé pocity sice hovoří jinak, ale mé průměrné hodnocení se vyšplhalo do závratných tříhvězdičkových výšin. Pouze šest epizod z celkových čtyřiadvaceti jsem ohodnotil čtyřmi nebo pěti kousky, a to je proti předchozím sezónám propad přímo katastrofální. Na vině je to, že tvůrci překopali seriál v sedmé řadě v další vztahový sitcom a vykašlali se na většinu toho, co jsem tady měl rád. Navíc začali měnit od základu charaktery postav, takže Sheldon pomáhá nemocným (!!!), Raj má sex bez přítomnosti Howarda (!!!) a podobně. Sedmá řada pro mě byla velkým zklamáním. / Poučení: Když se ti něco nelíbí, jdi od toho, a nebuď stejně blbý jako já. ()

Důsledek absence Hofstadtera (2013) (S07E01)

Začátek sedmé sezóny byl pro mě hodně podobný závěru předchozí řady. To znamená, že jsem se nijak zvlášť dobře nebavil. Tím nechci říct, že by byla první epizoda nudná, protože všechny scény s Leonardem i interakce mezi Sheldonem a Penny byly vtipné, ale zbytek dílu byl pro mě takový nijaký. No, na rozdíl od finále šesté série tady ještě můžu doufat ve zlepšení. / Poučení: Máš-li pěknou partnerku, chlub se, dokud můžeš. ()

Verifikace podvodu (2013) (S07E02)

Tedy.... Já nevím, jaký duševní otřes prožili tvůrci seriálu v závěru šesté sezóny (možná nepoužívali rukavice při aplikaci krému s estrogenem), ale s blížícím se finále šesté řady se celá záležitost změnila v procítěnou vztahovku, a k mému zklamání tento stav přetrvává. Druhá epizoda sedmé série tak pro mě byla na úrovni předchozího dílu, a i když se i tentokrát našly vtipné momenty, nijak zvlášť jsem se nebavil. / Poučení: Aquamana nééé! 3*- ()

Egoismus lovce pokladů (2013) (S07E03)

Ani tentokrát to nebyla žádná pecka, která by obstála v konkurenci těch kvalitních epizod seriálu, ale za mě byla Rajova soutěž tím nejlepším za poslední čtyři díly. Přesto se nadále nemůžu zbavit obav z toho, že se tvůrci vydali nesprávným směrem, z něhož se ale nedají odstavit. Simon Helberg se ale ukazuje ve stále lepším světle a jeho pohybové, hlasové a pěvecké kreace mě fakt zvládají pobavit. / Poučení: Pokud vycházíš z domu, nezapomeň si bowlingovou kouli. ()

Minimalizace Dobyvatelů (2013) (S07E04)

No jo, situace se nejen nelepší, ona se ještě zhoršuje. Čtvrtá epizoda sedmé řady mi jen potvrdila erozi tvůrčí invence. U tohoto seriálu jsem byl zvyklý na opravdu těžké zátěžové tréninky mé bránice, ale teď mám štěstí, když se v průběhu dvacetiminutového dílu alespoň v některých momentech pousměju. A ještě ke všemu jsem zjistil, že je Indiana Jones úplně zbytečnou postavou. / Poučení: Vyděračům se neustupuje. Ani těm citovým. ()

Proximita pracoviště (2013) (S07E05)

Děj páté epizody jen potvrdil to, co jsem napsal v komentáři/ recenzi k předchozímu dílu. Tvůrci už evidentně točí úplně jiný seriál, než byl ten, na který jsem se kdysi začal dívat. Já už teď vlastně jen sleduji, jak se z celé záležitosti postupně vytrácí všechno, co mě na ní tak bavilo, a teď už se jen omílají stále dokola v podstatě totožné vztahové záležitosti. Škoda. / Poučení: Vystraš svou opici! ()

Ozvěny romance (2013) (S07E06)

Tvůrci mě svým přístupem dostali do stádia, kdy jsem vděčný za každou sebemenší šanci k pobavení. Myslím že jsem ve stejné fázi jako ten tonoucí, který vezme zavděk sebetenčím stvolem. Ano, i šestá epizoda ve mně vyvolávala dojem, že se na jejím scénáři podílel Raj, ale situaci zachraňoval Sheldon se svým objevem a překvapivě i Bernadette s mývalím virem. / Poučení: Neber si víc, než uneseš. ()

Výměna protonů (2013) (S07E07)

Sedmá epizoda jako taková stála vcelku za ..... nestála prakticky za nic, ale přesto jsem dosáhl čtyřhvězdičkové spokojenosti. To je záhada, co? Za mým nadšením stojí bravurní výkon Boba Newharta v roli Arthura Jeffriese, který celý díl proložil množstvím suchých hlášek, takže jsem se mohl podruhé v průběhu sedmé sezóny hlasitě zasmát. Skoro jsem díky němu zapomněl na tu zoufalou snahu o humor během výroby šperků. / Poučení: Naše staré kamarády nehodíme do smetí. ()

Simulace svědění mozku (2013) (S07E08)

No prosím, a to jsem si myslel, že už mě nic nepřekvapí. Ale tomu, že opětihvězdičkuji epizodu v sedmé sezóně, bych fakt nevěřil. V případě osmého dílu jsem si ale nemohl pomoct. Případ nevráceného DVD a děj, který se kolem něj rozbujel, mě dostaly. Po hodně dlouhé době jsem se dočkal dobrého nápadu a jeho kvalitního zpracování. / Poučení: Nevhodné oblečení ihned vyhazuj. Nikdy nevíš... ()

Anulace na Den díkůvzdání (2013) (S07E09)

No, to mě vynes na slunce a načechrej! Deváté epizodě katastrofálně rozběhnuté sedmé sezóny jsem přiklepl plný počet hvězdiček stejně jako předchozímu dílu. Ještě teď jsem z toho trochu mimo, protože celá řada směřovala zřetelně do míst, kam člověku slunce nesvítí. Ovšem Mike Rostenkowski to s Sheldonem rozjeli ve velkém stylu a já jsem se skvěle bavil. / Poučení: Nezotročuj své přátele. ()

Vyvrácení existence objevu (2013) (S07E10)

No jo, po dvou epizodách, které ve mně vzbudily až nadšení, se tvůrci seriálu vrátili zpět do kalných vod průměrnosti, a přestože mě zápletka, jež se vrátila k Sheldonovu přelomovému objevu, opravdu bavila, zbývající děj mě příliš neoslovil. Nejspíš to bylo hlavně tím, že už mi přijde Raj fakt otravný, protože jeho dějové linie se už asi definitivně zasekly, nebo zacyklily. / Poučení: Cítíš se špatně? Doporučuji vláčkovou terapii. ()

Cooperova extrakce (2013) (S07E11)

Jedenáctá epizoda se z větší části odehrávala v jiném časoprostoru a zanechala ve mně rozporuplné pocity. Některé nápady se mi zdály být celkem vtipné, jiné mě nebavily vůbec a s mým hodnocením pro tento díl to mohlo dopadnout i hůř, kdyby situaci nezachraňoval Sheldon v roli porodního asistenta/ údržbáře sestřiny dělohy. / Poučení: Když ti dobrý přítel řekne, že bys ve svém zájmu neměl něco vidět, zkus mu věřit. ()

Následek zaváhání (2014) (S07E12)

The Big Bang Theory patřila dlouhou dobu mezi mé oblíbené seriály, přestože se nevešla do Velké desítky. Bylo tomu tak ale hlavně proto, že jsem viděl jen šest sezón a na sedmou se teď dívám ve své premiéře. No, polovinu řady mám za sebou a připadám si jako malý kluk, kterému na pískovišti ukradli jeho oblíbenou hračku a který právě zjistil, že když se dá s pískem pracovat jako s plastelínou, bude asi něco v nepořádku. Dvanáctá epizoda byla fakt bídná, takže dva kousky za Bernadettin falešný smích a za Sheldonovu vědeckou práci. / Poučení: Naděje sice umírá poslední, ale zato ve velkých bolestech. 2*- ()

Rekalibrace zaměstnání (2014) (S07E13)

Jo, jo, sedmá sezóna se opravdu dostala do fáze, kdy jsem vděčný za sebemenší zlepšení vůči předchozí epizodě. Třináctý díl nebyl ani náhodou dílem skvělým, přesto jsem ho mohl ohodnotit alespoň jako lehký nadprůměr díky Sheldonově variaci na nejlepšího přítele člověka a díky monumentálnímu Bertovi, kterému bych uvěřil, že některé z pravěkých nálezů bývaly jeho předměty osobní potřeby. / Poučení: Není rock jako rock. ()

Nejasnost s konferencí (2014) (S07E14)

Čtrnáctá epizoda mi opravdu dokázala zvednout náladu. Pravda, celkový dojem mi sice trochu kazil čajovo-barový sedánek, ale vzhledem k ostatním událostem se mé hodnocení i tak udrželo na pěti hvězdičkách. Už snaha o účast na Comic-Conu byla krajně vtipná, ale všechno přebil herecký koncert Jamese Earla Jonese; to bylo dokonalé cvičení pro mou bránici. / Poučení: Chceš něco zažít? Jeď do Tijuany. 5*- ()

Manipulace lokomotivou (2014) (S07E15)

Jsou sitcomy o vztazích (jako třeba Modern Family), u nichž se na valentýnské epizody těším, ale u The Big Bang Theory se takových dílů velmi obávám. A právem. Tato záležitost začala před lety, jako něco úplně jiného, pak se počet stálých ženských postav zvýšil na tři, ale ještě to šlo, v sedmé sezóně se ale tvůrci vydali cestou, která se mi nelíbí. / Poučení: Kup si kapesní hodinky. ()

Manipulace jídelním stolem (2014) (S07E16)

Šestnáctá epizoda mě jen utvrdila v mém názoru na sedmou sezónu seriálu. Tady se jasně ukázalo, co je na tomto přístupu tvůrců špatně. Uznávám, že vrtění Sheldonem bylo docela zábavné a Mike Rostenkowski potěší i ve velmi krátkých vstupech, ale jinak šlo jen o další vztahovku, kterou od The Big Bang Theory prostě nechci. / Poučení: Pamatuj si jen to pěkné, budeš ve větší pohodě. ()

Turbulence přátelství (2014) (S07E17)

Sedmnáctá epizoda byla taková....nijaká. Asi nějak měknu či co, ale faktem je, že mi nedělá radost dávat jednotlivým dílům sedmé sezóny nízká hodnocení, protože jsem se u tohoto seriálu už něco nachechtal. Pokud ale budou tvůrci v této bídě pokračovat, a budou mi předkládat vztahovky místo mnou očekávaného obsahu, budu jim to vracet. / Poučení: Nenech zvítězit opici. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů