Príbeh dvoch sestier

• Slovensko V moci zla (viac)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiálny text distribútora)

Tristanian

Pozor, spoilery: Nebavilo, nenadchlo. Konec nepřekvapil, podobně jako Hide and seek stojí na neskutečně trapné pointě. Jestliže hlavní hrdinka prožila psychický šok, po němž začala "vidět mrtvé lidi" (nedej bože jestli ještě ke všemu seděla v blázinci), je zde vysoká pravděpodobnost, že se alespoň někdo z vedlejších rolí zjevuje jen v hrdinčině hlavě. Oproti sérii Saw ale dokonce lze mluvit o logice. Zůstává tak otázkou, zda zrovna horory stojí na promyšleném příběhu... ()

Athares

Po prvních patnácti minutách jsem ztratil nervy v domnění, že sleduju naprosto neoriginální rádoby horor pro americké teenagery. Rychle jsem posouval děj dopředu a zastavil se až při závěrečných pěti minutách, které jsem zhlédl s pusou dokořán. Dokonalé rozuzlení mě donutilo dát si celý film znovu od začátku, vteřinu po vteřině a najednou jsem si ho opravdu užíval. Nakonec tedy průměrný film s nadprůměrným příběhem. ()

bmx6

No,abych se přiznal,tak jsem měl dost nahnáno.Skvělá atmosféra,užíval si to.A vcelku slušný děj,který na konci překvapil.Jsem s filmem spokojen,takže čtyři hvězdičky jsou zasloužené.Ještě něco jsem chtěl napsat,kdo říká,že se mu Emily nelíbí,tak lže.Je slaďoučká,sexy a nebezpečně překrásná. ()

Eraser.Head

The Uninvited považuji za velmi líbivý horor složený ze spousty záběrů příjemných pro oko, zvukových podkresů příjemných pro ucho a nutného mindfucku příjemného pro mozek. Film ale využívá nepřeberného množství generických hororových motivů a detailů, které jsou asi tak originální jako Okamurovi rasistické vtipy . Vlastně jsem si ani ve vzniklém dojmu jemnosti a zajímavosti kamery a pořád omílaných bubáků do poloviny neuvědomil, že jsem film už před rokem viděl. Zaujal mě už tehdy. Nebýt zvratu, který samozřejmě znásilní všechny získané informace o příběhu, působil by film jako průměrná prostitutka. Má všechno na svém místě, ale nic na vrch. Takhle má tedy možná ještě jedno ňadro. ()

johnnie78

Solidně odvedená duchařina, které není co vytknout (snad kromě později otravné hlavní hrdinky), která má hodně dobré lekací i strašidelné scény, a která svou trochu křečovitou "pointou" hodně připomíná jiný rodinný horor Hide & Seek. Ale na rozdíl od HS je tady konec mnohem lépe zpracovaný, takže tady mi ani tak nevadí. Horší je několik naprostých nelogičností, které vyplavou na povrch až při pointě. Ale i tak se divák dobře baví, takže za mě cajk. ()

Phoenixcq

Fajn, ten závěr možná není nejoriginálnější, ale mě teda překvapil. Film má pár velmi zdařilých scén, které jsou místy děsivé skoro jako v The Grudge. Sestry jsou obě šikovné. Originál jsem neviděl, ale nemyslím si že by mohl být lepší. U mě silné hodně silné 4 hvězdy. Dal jsem 5, asi je to moc, ale tak 4 a půl dát nemůžu a 4 jsou málo. Teda musím říct, že komentář, co napsal zly.dvojce je teda strašný!!! Dát odpad takovémuto filmu je fakt ostuda. A dávat ho už jen z principu je hodně ubohé!!! ()

Špinič

90% stopáže som bol presvedčený ,že sledujem len další priemerný horor, bez nejakej štipky inovácie. Ale to úžasné finále nakoniec urobilo z tohto filmu veľmi podarený nadpriemerný psychotriler, naozaj ten záver im vyšiel. Škoda toho nevýrazného zbytku, takto je to 3a pol. ()

Vital

Klasika dnešných hororů,kterých je na tucty,prostě vše okoukané,od melodramat,přes ducha,který během pár let má pořád stejnou vizáž,nebýt toho slušného konce,dal bych jen 2* ()

Adoshek

Originál jsem neviděl, čili nemohu hodnotit, jak se film povedl z hlediska remaku. Pokud hodnotím jako samotný film, tak americká verze se mi líbila i se závěrem a celkovou pointou, jen ta Elizabeth Banks mi tam moc nesedla, jako fiflenka co tahá z pracháčl peníze...bohužel ji mám zaškatulkovanou jako herečku romantických komedií. ()

Matt2626

Tak...dráma ktorá rozhodne nezapadne v šedom priemere. Veľmi VEĽMI dobre natočené. Nečakane zaujímavo poskladaný americký snímok, ktorý navzdory tomu, že 2/3 pripomína klasicky koncipovaný americký horor, klame telom. Zvrat, ktorý pred koncom filmu prichádza dá zabudnúť na každý poslabší moment filmu a donúti Vás začať premýšľať a skladať si všetky predošlé scény v hlave aby Vám to dávalo zmysel. Popri patrične dobrom hereckom výkone mladých sestier zanechá táto dráma hlbšie stopy ako som na začiatku predpokladal. 70% ()

mimuzik

Zase tak špatné to nebylo, jedná se o solidní thriller se zajímavým koncem, který mě překvapil. Začátek sice nic moc ale postupem času se mi to líbilo čím dál tím víc. Celkově se z toho ale dalo vytěžit více...pozdě bycha honiti. ()

complex

75 minút slušnej nudy, príbeh naozaj ničím výnimočný, akurát zvrat na konci stál za niečo. Ale musí sa uznať, že veľmi slušný výber hercov, ktorí dali tomuto filmu aspoň ako takú formu. Inak nič výnimočné pre americké horory... ()

kecka007

Ale tak šlo to. Je to aspoň originální nápad. I když některé scény se mi zdály zdlouhavé a zbytečné a ta malá zrzavá holčička co pronásleduje hlavní ,,hrdinku" mi tam moc neseděla. konec byl brilantní. Dobré herecké obsazení tomu také hodně přidalo. Mě to prostě bavilo a vřele doporučuji.4* ()

teseth

Není to nic extra super cool ale mě se to líbilo. Režie dobrá, herecké výkony dobré a scénář ucházející. Ten závěr sice nebyl úplně dechberoucí ale trošku to překvapilo takže horší 4*. ()

Unrealik

Konec zajímavý, ale ne neznámý.:) A je škoda, že nebylo vysvětleno, zda vidí mrtvé, nebo je prostě jen blázen. A taky bylo divné, že uhořelá matka bydlela v tom malém domě (mimo ostatní členy rodiny), když byla nemocná a dům měli obrovský. ()

r.carlos

Velice zajímavě vyřešený konec, čekal jsem, že Anna bude mít aspoň v něčem pravdu, ale všechno to byly jen pospojované vize. Každopádně stín viny za smrt matky a sestry (a koneckonců i sebe) padá na Rachel - která souložila s otcem ještě za života matky (což byl onen spouštěcí mechanismus). ()