Che Guevara: Revolúcia

• Česko Che Guevara (viac)

26. listopadu 1956. Fidel Castro se plaví na Kubu s osmdesáti povstalci. Jedním z nich je i Ernesto „Che“ Guevara, argentinský doktor, který sdílí s Castrem společný cíl – svrhnout zkorumpovanou diktaturu Fulgencia Batisty. Che se projeví jako nepostradatelný bojovník, rychle si osvojí umění partizánského boje. Jakmile se Che pustí do boje, s nadšením ho oslavují jeho velitelé i kubánský lid. Tento film zachycuje vzestup Che během kubánské revoluce, od doktora – přes velitele – k hrdinovi revoluce. (oficiálny text distribútora)

Eluin

Hodně zvláštní film. Působil na mě poněkud neuceleným dojmem - očekávání pokračování. Jelikož o politickém pozadí kubánské revoluce toho moc nevím, tak jsem si také nebyl jistý, zda-li mě pan režisér "netahal za fusekli". Vše mi přišlo až moc idilické a pokojné, i když je fakt, že tak začíná skoro každá revoluce. Tak i tak není možno se vyhnout nějaké kritice nebo glorifikaci. Zajímalo by mě také třeba to, jak je film přijímán na samotné Kubě. Jinak prostřihy (černobílé) z budoucnosti (mluvou LOST bychom mohli říci flashforwardy :-)) mi do konceptu filmu moc nezapadaly a trochu jej i narušovaly. Co bych vyzvedl nejvíce - to je ozvučení (za což ale možná může i pefrektní zvuk kina Lucerna..). No, na pokračování se jistě podívám. P. S. Kterého mamlase napadlo dát takovou barvu titulků? V černobílých záběrech takřka nejsou vidět (a španělsky želbohu neumím). ()

PDcz

4**** body Nebyl jsem si jist kolik bodů, ale protože jsme to vydrželi koukat na jeden zátah, tak 4. [X] Minus 1* bod Trochu skáčou dějem, ale to jsem si časem zvykl. Není to první film. A taky mi přijde, že z něj dělají moc velkého klaďase. [X] On nebyl tak zlej.. vážně.. no dobře, tak zabili pár lidí pro nějakou revoluci.. no a co, stejně by určitě umřeli hlady, protože by je vykořistili zlí imperialisti. Ale toho, kdo vymyslel český název bych ZAVŘEL. ZASE!!! ()

agassi68

Nuda na, ktorú som sa pozeral /a dvakrát zaspal/ len kvôli menu režiséra. Zrejme si týmto dielom chcel uspokojiť svoje vlastné túžby a podeliť sa s nimi s okolitým svetom. Bohužiaľ nezdieľam jeho nadšenie. Jediné, čo ma ako-tak zaujalo medzi neustálym partizánčením, bola mimika a gestikulácia mladého Fidela :) ()

Páně

Určeno především pro zasvěcené a i ty to možná spíše zklame. Nezasvěcení patrně budou po půlhodině zdárně usínat a z říše snů je vytrhnou jen nějaké ty občasné výstřely. Hodnotný pokus o filmovou profilaci osobnosti Ernesta Rafaela Guevary de la Serny, který ovšem dopadl značně rozpačitě. Benicio ale skvělý jako vždy. ()

drankeryth

Nic prevratneho sa nekona, skor ma to nudilo, hlavne tie take dokumentaristicke sekvencie, ktorych tam bolo neurekom. Najviac ma uputalo az zaverecne finale pri dobijani mestecka povstalcami. Bol to aj zbytocne roztahany film, ktory bolo umenie dopozerat az do konca. Dufam, ze druha cast tohoto filmu bude lepsia, ako tato prva. ()

strikeman

Po zevrubném prostudování životopisu Che Guevary si myslím, že by se dalo natočit mnohem záživnější snímek. Tohle je bohužel fakt nuda. Škoda, Soderbergh už natočil i pár velmi solidních kousků. Na druhou část se už asi dívat ani nebudu... ()

GOREGASM

Pokud nejste schopni strávit pomalé vypravěčské tempo, vyhněte se Che: Part One (a pravděpodobně i Part Two) hooodně širokým obloukem. Pokud se ale nacházíte na stejné straně pomyslného diváckého spektra jako já a hltáte takto precizní, na stopáž zvysoka kašlající a v detailech dominující storytelling, budete blahem bez sebe. Nebudu si hrát na historika, jelikož jím nejsem, ba právě naopak. Soderberhovo uchopení životopisu Enesta Che Guevary mě ale donutilo si zpětně jeho biografii prohloubit. Je jasné, že podobně věcné a senzace nechtivě životopisy na dnešním trhu nemají šanci na jiný než umělecký úspěch. A právě proto Soderberghovi tleskám, protože jeho režijní styl i tvůrčí odvahu už léta "žeru", Del Torovi bych už nyní vlastníma rukama uplácal herecký pomník a pevně věřím, že druhá část dotáhne nejen Che Guevarův portrét do kompletního zážitku. 90% ()

Zajdo

CHE bol zaujímavý človek, ktorého životný príbeh stojí za povšimnutie. Za svoje skutky sa stal zaslúžene symbolom revolúcie. Pár vecí som mal o ňom prečítaných, preto som sa na film tešil. Partizánske boje vyzerali vierohodne, z Benicia Del Tora som mal pocit, že mu na filme záleží a preto dal do toho všetko. Nepáčili sa mi prestrihové scény, ktoré boli strašne rušivé a nedotvárali dej filmu ale boli to iba útržky z Guevarovho politického života. Celkový dojem z filmu: bavil ma, prišiel mi zaujímavý, no dalo sa to natočiť aj lepšie, trošku viac emotívne a ukázať niečo z Ernestovho dospievania. (napríklad jeho potulky po celej Južnej Amerike, ktoré mali velký vplyv na to kým sa stal) ()

Filmárik

Filmom sprevádzajú diváka dve dejové línie z nich prvá - politická mi až tak nesadla nakoľko nemám extra naštudované skutočné pôsobenie Cheho v parlamente no nepochybne bola natočená s citom, kvalitne a dejepisári môžu chrochtať blahom. Druhá línia - zobrazujúca začiatok, postupovanie džungľou až po samotný štart revolúcie bola majstrovská. K tomu pridajme fakt že ak by sa čisto náhodou niekde našiel herec ktorý by Cheho zahral lepšie (čo sa nestane) , určite sa nenájde snáď v celej galaxii nik kto by sa naňho podobal výzorom aj charizmaticky viac ako skvelý Benicio Del Toro. Moja poklona. ()

Modus

Tak a je to tady, symbol všech revolucí je na světě, bohužel nevím, jestli se tento film dá pokládat za Gevarovu životní pouť…Do Che Guevary jsem šel s tím, že nejsem velký znalec této části historie, ale to neznamená, že bych od filmu neočékaval, že mi pomůže nahlédnout a poukázat pravdu…Což se stalo…Část lidí určitě může odradit jakási nejednotnost tohoto snímku, kdy dochází ke střídání dokumentárního pojetí s klasickou dějovou linií, která je sama o sobě trochu roztřesená…Ale, abych mluvil za sebe, mě to neodradilo a naopak se mi tohle pojetí zalíbilo…Abych jen nehanil, Benicio Del Toro samozřejmě zaslouží velkou pochvalu za svůj zdařilý herecký výkon…I když se podle mě, mělo všechno motat kolem něj, a vlastně nebyl záběr kde by nestál a něco bouřlivě neartikuloval, ale většinou mi přišlo že Benicia někdo zastínil svým „charismem“ …Co mě docela nudilo byla začáteční pasáž která vlastně prezentovala počátky „revoluce“…Zdlouhavé a nudné rozhovory se vlekly v nekonečném čase, nedivil bych se kdyby to slabí jedinci v polovině filmu vzdali…Nicméně jak už to bývá se vše vynahradilo v závěrečné dvacetiminutovce, dobývání města nebylo jako z válečných filmů typu Vojín Ryan ale umělecky natočené drama, žádné litry krve ani dva milióny mrtvých ale prázdné ulice a zbloudilá kulka která se odrazilo od budovy, dělala tu správnou atmosféru…Bohužel narovinu říkám že tenhle film mě prostě neoslovil tolik jak jsem čekal...Možná se to ale po shlédnutí druhého dílu zlepší!!! ()

-soch-

Del Toro stvárnil túto úlohu veľmi dobre a tak si udržiava svoje "normalum". Hoci sa nepokladám za fanúšika akčných, bojových či strieľačkových scén, tých to bolo neúrekom a z pohľadu laika sa mi celkom páčili. ()

Lucas87

Kdo zná příběh Fidela A Che Guevery, tak musí uznat, že toto zfilmování vás nemůže ničím zklamat, měl sem tam pocit, že nesleduji film a, že se zpětně ocitám v minulosti během kubánské revoluce. ()

goofy3

Hodně zajímavý počin. Člověk se dívá z jiného pohledu a donutí ho, se zamyslet. Mě film rozhodně zaujal a vnuknul mi nový názor a pohled na boj Kuby proti USA. Jsem zvědavý, co nového mi ještě přinese dvojka. ()

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes