Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii, v níž ukradený rukopis spustí lavinu neuvěřitelných událostí.  Osborne Cox (John Malkovich) je operační důstojník CIA, který bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nevedou a Coxe chápe snad už jen láhev alkoholu. Harry Pfarrer (George Clooney) je domýšlivý ministerský úředník, který za zády své ženy holduje internetové seznamce a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky. Za zmínku stojí, že udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton). Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že jeho žena si chystá vhodnou půdu pro rozvod a zmocní se rukopisu z jeho počítače. Disk se pak omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejího natvrdlého kolegy Chada (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k penězům, ale nenapadne je nic lepšího, než svůj objev nabídnout Rusům. Tím se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být. (oficiálny text distribútora)

Janek

Podle mě většina "Coen filmů" hraničí s genialitou. Složitě vystavěná banalita, která je stejně absurdní jako geniálně obsazená. Všichni herci hrají s až úchylnou dravostí. Největší pozornost na sebe strhává cholerik John Malkovich a hlavně pitomec z posilovny Brad Pitt, který si roli očividně dost užíval. Na Oscary to letos nebude, ale možná ještě padne zmínka o zajímavé kameře a výborné Burwelově hudbě. 90% ()

Kailo

Dementní Pitt, jako trenér ve Fitku ? Clooney, co vyrábí šuka-stroj ? Malkovich jako CIA ouřada ? No, tohle rozhodně stojí za zhlédnutí 85% ()

Ilicka

Americké absurdno na druhou. Lidské tužby nesmyslné volají po uspokojení, pro ně se hrdinové nestydí vydírat ani vraždit. Zajímavé, avšak ne opravdu výborné... Brad Pitt jakožto nagelovaný debílek forever. ()

MáŠa

Tohle je pekelně povedená věc, jen sem se k ní dostal celkem omylem, takže trošku bych řekl, že marketing by mohl být lepší, protože tenhle film by si větší slávu asi zasloužil. Je to něco ve stylu černé komedie, vy se smějete, a přitom tam nikdo ani nic vtipného neříká, ale prostě vás dostává ta ironie osudu, která teda už ke konci nějaká překvapivá nebyla, protože se člověk už adaptoval na ten styl filmu, kdy je jakoby všechno vlastně špatný - svět je zpolitizovaný, partnerství bývají fádní atd. ()

duklak2

Jsem naštván, ne na film, ale na jiné okolnosti. Tak za prvé jsem původně myslel, že půjdu na film Yes Man, ale promítá se až od 21:30. A to je na mě velmi pozdní hodina. A za druhé jsem počítal s výherním tiketem. Kdy ze 40 vsazených korun výhra činila 1850, ale to by musely Hadamczikovy Vítky porazit doma zlínské berany, kteří jsou venku hodně slabí. A výsledek? 4:6!! Opravdu neskutečné, když jsem to uviděl na livescore, tak jsem myslel, že mě klepne. Promiňte, vím, že mám komentovat Po přečtení spalte, ale svoji zlost jsem musel nějakým způsobem dostat ven. Takže teď k filmu. Když měl premiéru v jihlavském Cinestaru, tak mě to nechalo klidným a neplánoval jsem na něj jít. No ale situace se změnila a po dvou týdnech se změnil začátek vysílání a tak tento snímek začíná už ve 3h odpoledne. A já, jelikož se nudím, tak se na něj vydávám. A zážitek? Překvapivě více než dobrý. O bratrech Coenech jsem toho moc nevěděl. Dokonce až nyní vím, že natočili všemi vychvalovaný snímek Tahle země není pro starý. Který už mám samozřejmě stáhnutý. Herecké výkony zde jsou vynikající a děj má rychlý spád. V zápletce je vidět mnoho absurdních situací. Z těch hereckých výkonů vyzdvihuji hlavně Brada Pitta, který zde hraje zaměstnance fitka. Opravdu mě tento herec začíná poslední dobou mile překvapovat. Protože jsem k němu měl vždycky odpor, jelikož jsem si myslel, že hrát neumí a svoji slávu si vydobyl svým vzhledem. Dnes už vím, že to bylo jeho hereckými výkony, kdy mě poprvé uchvátil ve filmu Seznamte se Joe Black, kde mistrně zahrál smrt. Ještě jednou díky Brade. Pár John Malkovich a Tilda Swintonová jsou výborně sehraní. Ale ten Malkovich mohl omezit slovo fuck:-) Pak postava Richarda Jenkinsena, který hraje stárnoucího Teda se mi velmi líbila. Bylo dojímavé, jak se snažil vyznat lásku Lindě. Kamera i režie je špičková. Gagy, ač na mě na první dojem působily směšně, tak to byl omyl. Opravdu jsou povedené. Což se o jiných filmech bohužel říci nedá. Musím uznat, že scénář je dokonalý. Události, které se po celou stopáž odehrávaly mě přišly, že mají mysteriózní nádech. Po technické stránce si tento snímek drží standartní úroveň. Ale v dnešní době to až tak nepřekvapí. Film hodnotím 75%. No nic, toť vše a více už nemá co dodat. Teď odcházím na hokej a všichni držte palce, ať to ta Dukla zvládne. ()

mm13

Coenovci v polohe, ktorú mám u nich nie až tak rád, ale spolu so Záskokom je to v tejto kategórii ich najlepší výkon. Možno pre tie vážnejšie odtiene - tvári sa to ako "taškarica", ale dostal som od tohto príbehu pekných pár faciek a cítil ich aj na druhý deň. Človek je debil, kokot neuveriteľný hlupák a chumaj, kričí na nás z tohto výsmechu a ja som červený po uši intenzívne prikyvoval, so všetkým súhlasil a dúfal, že skoro bude koniec. Plus tí herci... pod štyri ani náhodou! ()

MeanWhile

Mnojo, bratři Coenové se zase předvedli, tentokrát v perfektně dobré pohodovce Burn After Reading. Já osobně jsem nějak extra moc od filmu nečekal, ale nakonec jsem byl překvapen. Suprový obsazení spolu s ještě lepší režií, zvládlo dohromady vytvořit tenhle oddychovej snímeček, kterej byl lepší než dobrej. Ale největší zážitek mám ze scén kde se objevil Brad Pitt, to byla vždy třešnička na dortu. Vždy když se objevil, nemohl jsem se nesmát, byla to paráda a nakonec kdyby tam nebyl, kdyby to takto nezahrál, mé hodnocení by muselo jít dolů. ()

Morholt

Černá krimikomedie o dvou amatérských vyděračích snažících se na základě výpisu z účtů a nedopsaných pamětí vydírat bývalého analytika z CIA. Do toho všeho strkají prsty nenechavá manželka agenta CIA, její milenec balící ženský přes internet či manažer tělocvičny, ve které oba vyděrači pracují. Skládačka absurdních situací, u které se sice za břicho popadat nebudete, ale úsměv vám z tváře nezmizí a to i díky výborným výkonům všech aktérů, kteří do jednoho prokázali svůj komediální talent. Mě bavil zejména Georg Clooney, jako stárnoucí seladon a naopak příliš mi nesedl, na moje gusto moc přehrávající, Brad Pitt. Zábava, kterou lze jen doporučit. 85% ()

Kimon

Co tohle bylo? Jsou snad bratři Coenové vyhořelí jako palivo z tuzemské jaderné elektrárny? Začátek krimi bez náznaku komedie, od poloviny snaha o jakési nepovedené komediální prvky postavené na vulgaritě Johna Malkoviche a vyvalených očích Frances McDormandové. Tohle má být kvalitní výtvor bratří Coenů? Promiňte vy všichni, kteří tohle bláto hodnotíte čtyřmi hvězdami, ale mě se to tedy zdálo silně, velmi silně podprůměrné. Tohle se nedá střebat ani jako parodie. ()

Sawy

"Budu upřímný pane.Je to chlív." Je hezké,že si bratři Coenovi chtěli po oscarové Zemi trochu odpočinout a komediálně zablbnout.A je vidět,že na place panovala vážně dobrá nálada.Ale výsledný film je bohužel totálně nedopečený a žánrově rozháraný.Coeni chtěli namíchat komediální smršť střihnutou špionážním filmem a namíchat do toho co nejvíc svých trademarků,ale problém je,že toho nakousli docela dost a prakticky nic nedokázali dovést do uspokojivého konce.Film tedy je vtipný,ale ne dostatečně,je zamotaný,ale ve výsledku až zbytečně zašmodrchaný,a přestože se najde pár výtečných scén,celé to prostě nijak zvlášť negraduje a vyšumí tak nějak do ztracena.Ovšem na ty tři nakonec stejně musím jít,protože jakkoliv je film spíš podprůměrný,je zalidněný neuvěřitelnou spoustou skvělých postaviček,které si nejde nezamilovat.Šarmantně-paranoidní Clooney okouzlí,roztržitá Frances McDormand potěší... no a totálně nablblý Brad Pitt je přímo komediální bomba! Právě jeho scény mě neustále bavily a díky němu nejde Po přečtení spalte vyloženě odsoudit.Ale před pověstí zatím nejhorší coenovky jej ani on v mých očích nemůže zachránit. 55 % ()

Lucasion

Po přečtení spalte a po shlédnutí zapomeňte! Tento snímek mě bohužel ničím nenadchnul. Vtipně tancující a ubrečený Brad Pitt je jediný člověk co tento film táhne. Zbytek herecké party zanechává daleko za sebou. Film o divně propletených osudech ukáže lidem pravdu. O nevěře, nevěře, vydírání a nevěře. Celkem slušný nápad a scénář. Nicméně podaný špatnou formou. ( 18 procent ) ()

Handle

Až na pár povedených scén mě to nenadchlo vůbec. Tohle bylo dost prdlý a ulítlý i na mě. Byla to taková krávovina, že jsem prostě ani nechápal. Pointa? Mám se smát, nemám? Děj? No nevím co to bylo, ale vidím, že své diváky si to našlo a dokonce se to i někomu líbí. Mně ne. I když přiznávám, že konec už jsem prospal, tak tomu možná někdy dám ještě šanci.. ()

ScarPoul

Burn after reading bratov Coenovcov nedopadol tak dobre alebo som aspoň nemal z neho pocit tej správnej satisfakcie. Dôležité je podotknúť že Coenovci vedia točiť. Dávajú svojim postavám život a ich svet je vždy tak trocha také skákanie medzi bizarnosťou a skutočnosťou a tak tomu nie je inak ani tu. Bohužiaľ aj keď scénaristi sú to znamenitý, tento film je natočený ako keby priskoro. Keby mu dali dajme tomu ešte nejaký ten mesiac tak by posolstvo tu načrtnuté mohlo byť dotiahnuté do takej roviny že by sa ľudia nedelili na tých čo ho tam videli a tý čo ho tam nevideli. Mužské postavy sú skvelé. každá je nápadita a každá je niečim zaujímavá. Osobne som si najviac užil Pitta, ktorého uvoľnené herectvo ma naozaj bavilo a velikána Malkovicha aj keď úprimne keď ten chlap povie FUCK tak to vyznie sakramentsky smiešne. Ženské postavy sú ale o inom a Coenovci mali s tým vždy problém. zahrané sú fajn ale pre celkové ponímanie deja sú zbytočné a chovajú sa nelogicky, každá jedna, takže keby tam neboli film by mal väčší spád a aj by bol vtipnejší. Swintonová mi totiž nesedí ani ako herečka v iných filmoch. Hudba je na to že sa tam odohrajú len dve naozaj dramatické scény celý čas až priveľmi dramatická. inak sa to nedá nazvať. stále čakáte čo sa bude diať a ono celý čas nič. Kamera bola veľmi slušná tak isto ako strih. vravím nie je to zlý film a rozhodne má potenciál ale s komédií si radšej pustím neznesiteľnú krutosť alebo biga lebowského. tým filmom som totiž veril viac ako tomuto. ()

Lacike

Je to jednoduchá volovinka v ktorej sa pretnú osudy niekoľkých postáv bez nejakej pointy. Napadá ma snáď len, že to nakoniec mala byť satira na tajné služby, ktoré sú prd platné a len sledujú čo sa deje bez toho, aby to chápali. No nevadí. Podstatné je, že príbehy jednotlivých postáv sú dostatočne zaujímavé a vďaka hereckému obsadeniu, ktoré si svoje doslova karikatúry vychutnáva naplno a divák sa baví na účet postáv. Nevime kto ma bavil viac. Večne nasratý Malkovich, kurevník so slabosťou pre neustále behanie Clooney, magor do fitness a totálny tupec Pitt, alebo so svojím telom večne nespokojná McDormandová. Asi najväčšia chyba je, že je film strašne krátky. Jednotlivé línie mohli byt ešte prepracovanejšie a šialenejšie, ale zase vďaka krátkej stopáži a zbesilému tempu film nenudí a zároveň neustále prekvapuje. Nie je to jednohubka na jedno pozretie. Na to je príliš chutná, ale zároveň nikdy naplno nenasýti. 7/10. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (viac)