Mladučká Sophie (Amanda Seyfried) žije so svojou bláznivou matkou Donnou (Meryl Streep) na idylickom gréckom ostrovčeku, kde vedú zľahka upadajúci rodinný hotelík. Sophie sa bude čoskoro vydávať. Pokiaľ si Donna robí v tejto súvislosti iba praktické starosti, Sophie rieši jediný problém - kto ju odvedie k oltáru. Nájdený matkin denník totiž odhalil, že sa Donna v kritickej dobe blízkej Sophiinmu počatiu spustila hneď s tromi mladíkmi. Podnikavé dievča, ktoré zdedilo matkinu excentrickosť, nelení a všetkých troch pozve na svadbu. A oni - rozšafný obchodník Sam (Pierce Brosnan), upätý bankár Harry (Colin Firth) a svojrázny dobrodruh Bill (Stellan Skarsgård) - prídu. Do obradu zostáva dvadsaťštyri hodín. Počas nich bude nevesta musieť nájsť toho pravého. A pretože Donna nemala o príchode týchto troch pripomienok hriechov mladosti ani poňatia, bude veselo i bez svadby. A navyše, všetci tancujú a spievajú chytľavé piesne legendárnej skupiny ABBA! (TV Markíza)

MELODY

Nemusí mít hudební sluch, dokonce ani hlas, měli by však být soudní. Kupříkladu takový Pierce Brosnan by měl mít zpěv (včetně toho ve sprše) zakázán nějakým speciálním státním výnosem. ()

loveless

Mamma Mia! je muzikál založený na písních skupiny Abba. A je zacílen hlavně na její fanoušky, kteří si u něj zavzpomínají. Má příjemou letní atmosféru. Písně zpívají herci a samozřejmě to není stejné, jako by to zpívala Abba, ale přesto jsem byla po straně hudby mile překvapená. Problém je zde ovšem jinde - a to je příběh - lépe řečeno absence příběhu. Těžko říct, co přilákalo čtyři velmi známé herce, aby si v tomto filmu zahráli - že by fanoušci??? Meryl Streep mě velmi překvapila, protože jsem ji dosud asi neviděla v žádné veselejší roli. A musím přiznat, že ač Pierce Brosnana moc nemusím, tak zde se mi velmi líbil - hlavně jeho zpěv... Příroda je tam pěkná, taneční kreace nic moc. Mám ráda Abbu, takže jsem si dovolila zvednout své hodnocení na rovné 2 hvězdičky. ()

Zuchy

Co na tom, že příběh neni nic extrovního? Na něm film tolik nestojí, ale na písničkách od ABBY jo. Bez nich by to za moc nestálo, ale takhle...písničkám se nedá nic vytknout (to by bylo skoro rouhání:-)), jejich provedení se mi taky líbilo, herci zazpívali asi jako nikdy v životě (upřímně, čekal jsem, že ty nesmrtelný hity zkazí, protože originály mají laťku hodně vysoko), ale vypořádali se s tim až nečekaně dobře. Až na ten uječenej začátek to byla dobrá zábava. ()

Kvasekus

90% filmů, ve kterých se zpívá stojí za velký H. A mamma neni vůbec vyjímka...když sem na to koukal, tak sem jen velice litoval těch všech dobrejch herců co tam hrajou.(Samozřejmě, že máma a ségra se hrozně bavili a chtěli si to pouštět znovu). ()

misyn117

Při úvodním tečka tečka tečka...jsem myslel že tohle snad někdo nemůže myslet vážně..číst si s potěšením s šílenými karádkami o souložení vlastní mámy, to je silné kafe..jinak jsem ovlivněný tím, že mi Abba trhá uši..viděl jsem to dvakrát, z toho jednou, když sem si řekl zkusím to, a pak nedobrovolně s přítelkyní v autobuse při cestě do chorvatska..důchodkyně a přítelkyně nalepeny na obrazovce, ty by daly asi hvězdiček pět..já dávám jednu za hezký ostrov..jinak fujtajxl.. ()

Colour

Dej by sa ešte dajako dal, ale v ktorej pomätenej hlave mohol vzniknúť námet, aby hlavnými hrdinkami boli tri 50-ničky, ktoré sa správajú tak, ako by si to nedovolili ani 20-ničky? Ak toto predýchate čaká vás dcéra z rovnakého súdka so svojimi dvoma kamarátkami. A tie choreografie... Pacienti geriatrického ústavu by to odtancovali lepšie a s lepšou choreografiou. Nebyť pár vtipných scén a dobrého obsadenia by tento film bol na odpad a ani ABBA by to nezachránila. ()

krizi

Scénář úplně děsný, písně se s originály vůbec nedají srovnat. Na 2 hvězdy to u mě vytáhli docela slušní herci, ale i u nich se vnucuje otázka, jak se mohli něčemu takovému propůjčit. ()

lather

Sice mám ABBU ráda, ale tento film dle mého názoru mohou skousnout jen zarytí milovníci této kapely. Hodně mi vadilo, jak písně úplně zazdily děj. Je to nejspíš věc vkusu, ale mě se tento film naprosto nelíbil. Hvězdičku dávám jen proto, že se musí uznat kvalita a snaha herců. ()

Lasombra

Když si dokáže sama ze sebe udělat legraci Meryl, tak už asi všichni, včetně Brosnana, který vážně neumí zpívat. Ale proč ne? Jedna velká řecká jízda v duchu zlaté éry Abby. Komu nevadí písně Abby a klasická letní pohodovka, bude se muzikál líbit. A Meryl prostě musím dát hvězdičku navíc. ()

haroska

Už od mala mne mamka kojila na hitovkách skupiny ABBA a tak jsem se trošku bála,co že mě to v kině vlastně čeká.Výsledek?Nemohlo to být lepší!!!Po celou dobu poklepávání nožkou a tiché popěvování s aktéry.Jasně,nejde o žádnou oscarovku ani film nabitý promyšleným dějem,ale nese to v sobě takovou dávku pozitivní energie,že mu s radostí odpustím všechno.Velkým překvapením,alespoň pro mne,pěvecký výkon M.Streep,její "DANCING QUEEN" můžu slyšet stokrát a stejně nikdy nepřestane vyvolávat úsměv na rtech.Tenhle film mě prostě baví a jen tak neomrzí,zasadila bych ho do muzikálového nebe.4* snad jen za pěvecký přednes P.Brosnana u "SOS".to už bylo moc i na mě :-) ()

Denila

Nic pro mě, na muzikály nejsem a skupinu ABBA ani pořádně neznám. Nepřirostla mi k srdci jako jiným. Jsem jiné generace. To bylo rozhodující. K mé smůle, film jsem viděla v jeden den asi 5x neli víckrát za sebou. Nebýt příjemného kolektivu, který mi zpříjemnil tento den a nakonec i společnými komentáři okořenil film, neváhala bych zařadit film mezi odpad. Avšak společnost to zachránila a já nemám to srdce ''hodit to do koše.'' Přeci jen mi tento film připomíná ony chvíle.Tak asi za ty vzpomínky hvězda.. ()

Nekroskop

Nezlobte se, ale mě se to prostě nelíbilo. A kvůli těm songům to není. Za ně je ta jedna hvězda navíc. Příšerný scénář, nijaká režie. Celkově to působí dojmem "je jedno, jak to vypadá, hlavně, ať je tam co nejvíc písniček od ABBY". ()

Shaleman

Jediné, proč se na to dá koukat, je herecké obsazení a muzika od Abby. Tento muzikál postrádá snad vše, co muzikál postrádat nesmí. Choreografie tanců se zakládá na "teď si uděláme pár dřepů" a Skarsgardovi zdvižené ukazováky a vy jste nuceni na to koukat, hezky zabalené v nulovém příběhu přeplněného pitomostmi a infaltilními nehodami obrýlené stařenky. A navíc slyšíte zpívat Brosnana... Řekl bych o něm, že je pan herec, ale určitě ne pan zpěvák. Palec nahoru pro Meryl Streep a její sólo na útesech těsně před svatbou a palec dolů za tenhle kýč, který pouze ždímá peníze parádní muzikou. Abba se jistojistě obrací ve svém vinilovém hrobě. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Ať už to měla být výhružka, zbožné přání, nebo prostě jen oznámení, producentka původního muzikálu i obou filmových adaptací Mamma Mia! Judy Craymer se nechala slyšet, že třetí díl je na cestě. Plány… (viac)

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (viac)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (viac)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)