Mamma Mia! 2

• Slovensko Mamma Mia! Here We Go Again (viac)

Sophie Sheridanová na gréckom ostrove pripravuje znovuotvorenie hotela na pamiatku svojej matky Donny, ktorá v predchádzajúcom roku zomrela. Je nešťastná, pretože dvaja z jej potenciálnych otcov, Harry a Bill (Colin Firth, Stellan Skarsgård), nemôžu na oslavy prísť. Ani vzťah so Skyom (Dominic Cooper) nie je ideálny, pretože jej milenec je stále v New Yorku, radšej než s ňou trávi čas v práci a buduje si kariéru. Nazrieme do minulosti. V roku 1979 mladá Donna (Lily Jamesová) spolu s Rosie (Alexa Daviesová) a Tanyou (Jessica Keenan Wynnová) absolvujú New College a plánujú precestovať celý svet. V Paríži sa Donna stretne s Harrym (Hugh Skinner), s ktorým síce strávi noc, ale na druhý deň ho opustí a odchádza do Grécka. Keď jej ujde loď na Kalokairi, stretne Billa (Josh Dylan), ktorý jej ponúkne odvoz na svojej lodi. Počas cesty pomôžu rybárovi Alexiovi (Gerard Monaco), aby sa včas dostal na pevninu a zabránil láske svojho života vydať sa za iného muža. Harry tajne sleduje Donnu až do Grécka, no nestihne ju dohnať, a tak len smutne sleduje, ako vyráža na cestu s Billom... (TV JOJ)

applause

Nejprve mě překvapilo, že má být vůbec druhý díl. Byla jsem k tomu ze začátku skeptická, ale když jsem četla synopsi, viděla trailer a slyšela písničky, tak mě napadlo, že si uděláme dámskou jízdu. A za to jsem ráda. Líbilo se mi to víc než první díl. Skvělé písně a taneční kreace. Alterega herců byla opravdu skvěle vybrána. Zvlašť se mi líbila alterega Donny (Lily James) a Sama (Jeremy Irvine). Amanda Seyfriend mi teď co by Sophie docela vadila a také zpěv Skye, který tam naštětí moc obsažen nebyl. Scéna s Harrym a Billem a' la Titanic byla vtipná. Nápadité bylo obsažení Cher, co by babičky Sophie, která písně svým hlasem ještě obohatila. Celé to bylo vtipné a milé. Doporučuji. ()

Nach

Pokračování Mamma Mia! u mě přílišné očekávání nevyvolávalo. A výsledek mé obavy bohužel naplnil. Druhý díl celkem povedené jedničky postrádá stejné množství dobrých skladeb. Choreografie je sice podobná, vizuál také, ale scénář je plytký, nezajímavý, protože se v něm stane všechno to, co bylo řečeno v jedničce a nejdůležitější informaci pro celý děj známe od prvních minut filmu. Postavy sice zestárly, ale nevyvíjejí jí se. A to se značně na kvalitě celého díla podepisuje. Verdiktově jde o jednoznačně slabší počin, na který velice brzy zapomenu. 55% ()

Sidonka

Na ty třpytky, žárovičky, hotýlky, vodní vlnky a překrásné přírodní prostředí (nedivím se, že se v Řecku hlavní hrdince tolik líbilo), se překrásně vizuálně koukalo. Jinak je to příšerný nereálný kýč se slabým dějem. Neustálé odkazy k "úžasné, adorované" mamce Meryl mi vadily, tuto herečku nemám v oblibě a čeho je moc, toho je příliš. Ale což. Je to muzikál a kdo od tohoto kousku čekal kdo ví co, ať se nediví, že bude za svojí naivitu potrestán nestoprocentním zážitkem.:-) Navíc ona i jednička "Mamma Mia" nestála za moc, (skoro za nic),tak co čekat od pokračování...? Veliká škoda, že jsem to neviděla v kině, protože na to moře a hotýlek by se mi moc dobře koukalo ve 3D. Bohužel jsem na muzikál nestihla jít. Je to zkrátka příšerná blbost, ale pastva pro oči...!:-) No, třeba jednou k tomu pěknému moři dotočí dokonce i hezký film. ()

hous.enka

Jasně, už to není jednička, ale pořád je to super letní komedie. Nejde ani tak o děj, ale o písničky. Což je samozřejmě trochu škoda, protože ve finále se film rozpadne na jednotlivé videoklipy. Ale Mamma Mia je moje srdcovka, takže jim to odpouštím. Mohlo tu být víc Meryl a míň Cher, ale na mě to pořád funguje jako magnet a klidně bych snesla i třetí díl. ()

filmfanouch

Po 10 letech se Mamma Mia vrací! Když před rokem přišla zpráva, že se chystá pokračování Mamma Mii, byl to celkem šok. Ano, jedničku mám rád jelikož energičtější muzikál by ste těžko sháněli, po konci jedničky jsem si ale byl jistý, že pokračování nebude, protože prostě není kam jít. A i původní muzikál končí zakončeně. Jsme ale pořád v 21. století, kde každý hit dostává pokračování a bylo jasné, že jednička, která si před 10 lety došla pro 609 mega dostane sourozence. A ten sourozenec nakonec opravdu vznikl a je tady. Z trailerů jsem si pořád nebyl jistý jestli to je ta správná cesta a nálepky zbytečný sequel se prostě nezbavil. Jenomže víte vy co.... dočkali jsme se důstojného pokračování. Jednička je dodnes ztřeštěný zábavný muzikál plný energie a výpravných hudebních čísel s perfektními vizuálními nápady. Dvojku ale už nerežíruje Phyllida Lloyd, nýbrž Ol Parker. A dá se snadno rozeznat, že Parkerova režie je jednoduše jiná než té Lloydové. Zatím co jednička je svou povahou spíše pubertální děcko plné hormonů, dvojka je spíše typ člověka co má za sebou úspěšnou maturitu a než dospěje, chce si ještě jednou pořádně užít. Bál jsem se toho, že jednička vlastně ukradne všechny písně z jedničky a nedostaneme žádné nové. Při tom starých písní z původního filmu se objeví asi čtyři a z toho všechny se objeví v dějové lince s mladou Donnou kam i logikou patří. Tady se ale objeví i písně nové a rozhodně nejsou o nic horší než ty z jedničky. Ve filmu se samosebou objeví i Colin Firth, Pierce Brosman, Stellan Skarsård a Meryl Streep, většina z nich má ale menší role (především Streep má spíše cameo) a objeví se jejich výrazně mladší verze. Jako by se ale stál zázrak, mladé tváře sedí na ty staré. Irvine je slušný nový Brosman, Hugh Skinner slušný nový Grant a Dylan zase slušný nový Skarsgård. Celý film si ale pro sebe ukradne především vždy roztomilá Lily James jako mladá Meryl Streep. James je jako mladá Meryl perfektní a rozhodně své starší herecké kolegyni nedělá ostudu. Co se týče nových postav z přítomné časové linie, Andy Gracia je jako vždy cool a Cher je příjemným způsobem ztřeštěná. Musí se nechat, že jsem možná trochu zaujatý, jelikož na písních Abby jsem vyrůstal a dodnes si sem tam nějakou pustím. Dvojka je ale stejně jako jednička film plný života a energie, který je prostě tak šílený a občas naivně hloupý, že je geniální. Všechny hlavní postavy jsou opět perfektní, falešné Řecko pořád dokáže být nádherné a rytmus hudby je prostě neuvěřitelný. Prozatím nejzábavnější film roku a překvapivě důstojné pokračování, což z trailerů zárukou nebylo. Takže spokojenost a velký palec nahoru! ()

• Natáčelo se mimo jiné na ostrově Vis v Chorvatsku, při záběrech na moře jsou nádherně vidět sousední ostrovy včetně ostrova Biševo. (vladous)
  • Cher si zahrala postavu Ruby, matku Donny (Meryl Streep). V skutočnosti je medzi nimi len trojročný rozdiel. (yacomoG)
  • Benny Andersson si zahrál epizodní roli klavíristy v restauraci při songu „Waterloo“. Většinou je snímán zezadu v pozadí, ale jednou se mihne v profilu. (JozkazKyjova)

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Ať už to měla být výhružka, zbožné přání, nebo prostě jen oznámení, producentka původního muzikálu i obou filmových adaptací Mamma Mia! Judy Craymer se nechala slyšet, že třetí díl je na cestě. Plány… (viac)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (viac)