Dobrý den, paní Campbellová!

• USA Buona Sera, Mrs. Campbell (viac)

Gina Lollobrigida opět exceluje, tentokrát jako zralá žena od rány. Přestavuje krásnou Italku Carlu, která od druhé světové války žila zároveň se třemi americkými vojáky. Žádný z nich ovšem nevěděl o existenci druhých dvou. Když se Američané vrátí domů, přivede Carla na svět holčičku - sama však neví, kdo je otcem. Vtipně pobírá alimenty od všech tří a ve svém městečku požívá úctu válečné vdovy - dokud se veteráni nepřijedou na svou dcerku do Itálie podívat... (oficiálny text distribútora)

argenson

"V San Anselmu, tam se sejdou všichni, matka, dítě, tátové, sraz ve špitále, nashle." No nádhera veliká, tenhle film. Má to v sobě leccos amerického, přitom ale půvabné exteriéry italského venkova a italský temperament (který překvapivě zastupuje například Telly Savalas s úžasným dabingem Josefa Beka). To vše korunováno oslnivě krásnou a výborně hrající Ginou Lollobrigidou. Jiskřivé dialogy s nádhernými hláškami a úsměvně dojemným závěrečným smířením všech se všemi. Nadstandardní zábava. ()

pakobylka

Poměrně často mívám pocit, že paprsky italského slunce jsou obzvláště jasné a hřejivé - a tím pádem dokážou příběhům vdechnout i obzvláště milou, srdečnou a pozitivní atmosféru. Potvrzuje to i komedie o vážené "paní“ Campbellové - o rázné, temperamentní, bezprostřední a ryze praktické svobodné matce, která drobným, ale důmyslným trikem dokázala hmotně zabezpečit sebe i vlastní nemanželské dítě - a dalším šikovným tahem si zajistila i dobrou pověst. Menší problém nastává až po letech, kdy jí nečekaně hrozí konfrontace hned se třemi možnými otci její šestnáctileté dcery najednou. ()

zdeny99

Starý, oddychový, konverzační film, který svým tématem hodně připomíná MAMMA MIA. Jen s tím rozdílem, že ze současného Řecka se dostáváme do Itálie 60. let. Závěry na staré, pitoreskní domy a krásnou italskou přírodu jsou působivé. Ovšem nejvíc zapůsobí Gina Lollobrigida, která z mladičké Esmeraldy zženštěla v přitažlivou 41letou milfku v rajcovních sexy oblečcích. Ani se jí nedivím, že i po letech tak ti tři pardálové z války pořád toužili. [830. hodnocení, 69. komentář, 76%] ()

Anderton

Asi by bolo chybou očakávať od Pani Campbellovej nejakú bláznivú taliansko americkú komédiu, kde všetko kúzlo pramení zo zámien osobností, hádok, míňania sa u dverí a naháňačiek áut pred zadnou projekciou. Ono je to skôr film o tom, že za druhej svetovej vojny bola situácia taká, aká bola a jej následky sa s nami budú vliecť až do konca života a keď nám chcú naše chyby vyčítať naši najbližší, no tak nech sa dajú vypchať. Takéto veci treba brať najlepšie s humorom, občas ale aj vážnejšie, hlavne sa ale netreba z toho zblázniť. Celý film stojí na šarme Giny, ktorej všetci okolo zdarne sekundujú, ale nikto ju nechce zatieniť. Viac príjemná záležitosť svojou letnou atmosférou a príjemným prostredím, ako bláznivým humorom, ktorý bude fungovať skôr na skoršie ročníky, ktoré si film budú pamätať z kina, tie mladšie ale môže navnadiť na spoznávanie kariéry ďalšej veľkej hereckej legendy. ()

Autogram

Talianska ukecaná komédia s americkým šarmom, alebo aj americká bláznivá komédia s talianskym šarmom. Gina tu má rozhodne prevahu nad všetkými ostatnými, a to vo svojej postave aj herecky. Klamanie je vraj zlé, ale tu je výdatným zdrojom zábavy, zdrojom príjmov, a dá sa to s klamstvom ťahať pekne dlho. –––– ...protože každý z vás tu po sobě taky něco zanechal. ()

• Děj se odehrává ve městečku San Forino, tento název je ale fiktivní. Ve skutečnosti se natáčelo ve starobylém městě Ariccia, které se nachází přibližně 15 km od Říma, kde se předtím natáčel mj. Viscontiho film Gepard (1963). (argenson)