V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiálny text distribútora)

GOREGASM

Nic Cage od první minuty strhne a nepustí, je doslova jako magnet pro divákovo oko. Takhle ho milujeme. Stejně jako old school mistra svého řemesla, Briana DePalmu, Který strhne hned v brilantně na jeden zátah natočeném úvodu, aby následně dotáhl Garyho Sinise k jednomu z jeho nejlepších výkonů. Neskutečně svůdná Carla Gugina plní dokonale roli příběhové femme fatale a vnáší to tohodle chlapáckého měření piňďourů ten správný rušivý a zároveň jedinečně živočišný element. DePalma mě tady opravdu po tvůrčí stránce roztrhal na kasy a Cageův herecký mlejnek jen semlel, co ze mě bylo :-). 100% ()

MickeyStuma

Vlastně se jedná o další parafrázi námětu o smrtonosné pasti, který se stejně, jako snímek „Náhlá smrt“ (1995) odehrává na stadioně v oblasti sportu. Tentokrát se jedná o box a ona smrtonosná past se tentokrát kapánek vymyká klasické šabloně. Tvář zachránci všeho a všech tentokrát propůjčil Nicolas Cage. Jedinou výjimkou na celém příběhu je, že se nejedná o lecjaké akční rošambo, ale jen o napínavou dramatizaci v oblasti thrilleru. Záminkou je atentát na politika, čímž vyprávění příběhu využívá pohledu tří postav. Tím si režisér Brian De Palma také docela dobře pohrává i s vnímáním diváka. Však to známe. Nikdy nic není tak, jak to zdánlivě vypadá. A právě to je hlavním motorem vývoje děje. Rukopis Briana De Palmy v budování atmosféry v rámci pátrání a zvratů je znát, ale těžko říct, více akce by možná neškodilo. Často se to v přílišných dialozích ubírá ke zmatku a tvůrci jakoby nevěděli, jakým směrem se vydat dál, i když je cíl předem daný. O výrazný snímek se tedy zrovna nejedná, ale po divácké stránce to má alespoň dobré tempo, takže zaujmout dokáže. ()

galiyosha

Myslím, že jediné, čo je na tomto filme dobré, je úvodná 20-minútová scéna. Dej je absolútne úbohý, "efektná" kamera úplne samoúčelná a prvoplánova... A ten záver už ani nemá zmysel komentovať. ()

tranquill

Starý dobrý Cage. Jedna z jeho nejlepších rolí. Kvalitní thriller o moci peněz, která je vysoká, ale životy lidí jsou přece jen důležitější. ()

Stíba

De Palmova zručná režisérská ruka, zejména práce s kamerou, film, který by jinak zapadl do šedého průměru strašně pozvedává. Hned úvodní pasáž je lahůdkou a film si i přes některé neduhy drží vysokou úroveň až do samotného závěru. ()

Biopler

Krásne chytrácky film odohrávajúci sa prakticky celý v boxerskej hale za ukrutného dažďa vonku. Výborná dvojka Cage a Sinise, ktorých predstavenie som žral. Cage si famóznym spôsobom vychutnáva rolu, to ako slovne nakope prdel policajtovi, ktorý príde vyšetrovať vraždu je ukážkové. A celkovo príbeh má spád, fajnovú zápletku i keď záverečné zúčtovanie je také... no nemastné-neslané. Vzhľadom k zápalu Kevina v celej situácii sa jedná o ľahké vycúvanie + to celé prevedenie s nárazom policajnej eskorty do budovy... až moc americký happy-end. Po filmárskej stránke niet čo vytknúť, filmárčina v každom zábere ukážková, takže snímku som si schuti vychutnal pri perfektne vychladenej budějovickej desinke. ()

Solly

Slušný film, ale konec jsem vůbec nepochopil. Považoval jsem se za ignoranta, než jsem se dočetl, že byla vynechána velmi důležitá scéna (událost) která by to vysvětlovala. Škoda, jinak je to opravdu slušný film. Musím taky uznat, že do SLUŠNÉHO film upadá ze SKVĚLÉHO úvodu. ()

Odpadlik

O spiknutí odhlaleném během několikahodinového vyšetřování vraždy ministra. O spiknutí, odhaleném frajerským detektivem přímo na místě činu, na boxerském zápase. Ač v tomto filmu (snad díky jeho přílišné ukecanosti a přehršle dialogů v úvodu vůbec) Cageho nemusím, je to chytrý thriller, hojně využívající flashbacky. Nicméně závěr by mohl být v duchu poněkud černého humoru a "předpovědi" padoucha v podání Siniseho, dotažen lépe, ale co už naděláme. ()

Lovec prasat

Dosti rozporuplný film. Snad jediný Sinise vychází jako vždy s čistým štítem. Cage sice svou exaltovanost místy až přehání, takže některým jeho tradiční šílení nemusí sednout, ale nikdo mu neupře, že se před kamerou umí hýbat a můžu říct, že v místech, kde však ztrácí jistotu, jsem mu jeho zoufalství i vnitřní morální boj žral i s navijákem. De Palma se na začátku předvádí a dlouhý záběr, který se jeví být beze střihu, by měl zhlédnout každý milovník filmového umění, nehledě na to, že třeba nemusí Nicolase. Pak se rozehrává slušný thriller, ovšem ten konec... co to mělo být? Myslím, že pokud by ten vypadal tak, jak původně asi měl, šlo by o vskutku klenot mezi napínavými a komorními filmy, o takové více divadelní Die Hard s Nicolasem Cagem. Celý článek zde. ()

danny_21

Jak tady už bylo zmíněno, i já si hodně si cením těch dlouhých Jonových kamerových jízd, především ta úvodní zhruba čtvrthodinka, která schramstla velkou porci třetí hvězdy. Hadí oči mohly mít větší ambice, díky netradičnímu prostředí a různých rovinám samotného příběhu, ale to by je nesměly srážet nezajímavé dialogy a hlavně ten konec, zase po hollywoodsku hlopoučkej a rázem je po nadějích - 65 % ()

Likan7

Uznávám, že se tady jedná o poctivou filmařinu. Zvládnutá režie, jeden luxusní záběr a solidní dvojice Cage - Sinise. Jenže všechno ostatní je reklama na klišé a průměrnou šeď, ze kterého Vás vytrhne jen naprosto wtf předfinále. Jinak jde o naprosto klasickou a ničím zajímavou kriminálku / thriller, který ničím nepřekvapí. ()

AlexDLarge

Tak to tady máme. Nevím, nevím, ale zdá se mi, že čím dál, tím víc příbývá filmů rozdělených na dvě půlky. Kdy první část je nadmíru výborná a za tu druhou byste tvůrce nejraději zastřelili... že jo, De Palmo. Poté, co nás režisér uvede do filmu, mám pocit, že se dívám na jeden z nejlepších a nejoriginálnějších filmů poslední doby. Možná ani ne tak příběhem, jako spíše způsobem, jakým ho režisér vypráví. Spousta výborný dialogů, dlouhé nestříhané záběru s velkým počtem lidí na obrazovce a hlavně vše v obrovském tempu. Poté, co se ale Cage dozví od boxera, proč prohrál tak jednoduchý zápas, začíná vše neuvěřitelně skřípat. A od této doby to vypadá, že De Palmovi i Koeppovi došly dobré nápady. Ne, že by se ubralo na tempu, to říct nemůžu, spíš ztrácíte přehled o tom, kdo, co a proč dělá? Herci už jenom pobíhají z místa na místo. Střílejí po sobě jednu (dobrou) hlášku za druhou, ale protože stojí příběh na místě, tak už to ani moc neposloucháte. To vlastenecké vyustění mí přišlo také dosti hloupé. A pokud jsem na začátku mluvil o originalitě, tak tady je to jedno klišé za druhým. A pak ten konec, už je spíš udělán tak, aby se to mohlo nějak ukončit. Opravdu velká škoda. Kdyby De Palma udržel příběh od začátku do konce(a ne ho utipnul v první půlce), ušetříl některé nehodící se scény(s tou koulí, která se tam kutálí v bouřce) a dál lepší vyustění zápletky, stal by se tento film kultovním(a dal bych mu pět hvězdiček). Takhle je to jenom zajímavý thriller. P.S.: Cage to sice zahrál dobře, ale Gary Sinise mě opravdu dostal. Věřil jsem mu každý pohled. ()