Californication - Orgie v Kalifornii

• Česko Californication (viac)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (viac)

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť.  David Duchovny ako Hank Moody je autorom úspešnej knihy Boh nás všetkých nenávidí, potom však príde tvorivá kríza, ktorú rieši nekonvenčným spôsobom. Ako na bežiacom páse balí a odkopáva krásne povoľné ženy a prežíva krátkodobé vzťahy, z ktorých máloktorý trvá dlhšie než jednu noc. Jeho družka Karen to už nevydrží a spolu s dospievajúcou dcérou Beccou od neho odíde. Je rozhodnutá vziať si iného muža, aj keď Hank o ňu stále stojí. Hank si uvedomí, o koho vlastne prišiel a usiluje sa získať svoje najbližšie ženy späť, ale drogových a alkoholových večierkov či promiskuitného sexu sa vzdať nechce. Hank je skrátka večný sarkastický rebel a neukojiteľný sexuálny stroj... (oficiálny text distribútora)

MM11

Meditovat nad tím, jak to dneska v té zasluněné USA pěkně šlape a stylizovat se do pozice hlavního hrdiny je vyloženě směšné. Je to o něčem jiném, což na druhou stranu nemusí být problém pro někoho, kdo si dá nad postel fotku Hanka Moodyho a zkouší napodobit modlu. Jde to i tak, je to ale trapas. Život je v tom tak maximálně v řádku procent a kdyby ani tolik ne, určitě to nevadí k tomu, aby se vztahy, soužití a hledání čehokoli rozebíralo v každém díle s vážnou tváří a hláškou v zásobě. Scénář tvoří chytrý glosátor, co se nebojí popustit uzdu těm přehnaně moralistickým blábolům a dávat je do jednoho pytle s rozumnou argumentací. Dělá to, protože se nebere skoro vůbec vážně (aspoň doufám, kdyby ano, tak si nejvyšší hodnocení nezaslouží) a zná nadhled, pro málokterý seriál by byla ztráta nadhledu tak smrtící ranou jako právě pro Californication. Asi by zůstal ironický sympaťák Duchovny (načasování na roli měl geniální), kulturní pomrkávání a výsměch všem těm, kdo si myslí, že jsou na větším levelu dnešní společnosti (Artist Within!). Jenže by to už nemělo žádný smysl, kdyby se hlídal, Californication by ztratil své kouzlo seriálu, kde se může všechno a divák to rád příjme. Bezprostřednost v dialozích, hercích a vůbec v životě je tím klíčem k úspěchu. Neznám druhý seriál, který by to dělal podobně dobře. ()

Janek

Hank Moody je opravdu jedna z nejlépe odehraných a vyrobených seriálových postav. David Duchovny mi asociuje tak trochu impotentní herectví z Akt X (proti nimž ovšem nic nemám), nicméně v tomto kusu mě opravdu překvapil. Herecky se vůbec tento seriál povedl. Dojem mi jen kazí závěr série, který je tak nějak "nijaký". - - - - DRUHÁ ŘADA JDE PRUDCE DOLU! TŘETÍ UŽ RADĚJI VYNECHÁM. ()

claudel

Správně řízný seriál plný vulgarismu, sexu, alkoholu, drog, odzbrojujících hlášek a břitkého humoru. Hank Moody je rozporuplná postava, která může být stejně dobře milována či nenáviděna v rozmezí několika minut. Místy bych jej pojmenoval jako nového Charlese Bukowského. Mojí nejoblíbenější postavou však rozhodně zůstává Hankův kamarád-agent Charlie, jeho trampoty jsou naprosto odzbrojující. Pět hvězdiček nedávám kvůli naprosto otřesně přemoudřelé Hankově dceři, nepříliš sympatické Nataschy McElhone, Hankově postupném vyměknutí a pár nechutným scénám se zvracením. Ale druhou sadu samozřejmě sleduji a je vtipnější než ta první. ()

Lucasion

1. Řada Hank Moody (David Duchovny) se představuje! Vklouzl do své role rychle, bez keců a má to grády. Hank je notorický, sukničkářský spisovatel. Který ať ojíždí kde jakou sukni, tak přesto by rád byl s jedinou ženou a se svojí dcerou. Hankova cesta není vůbec lehká. Už v prvním díle potká svojí nemesis - Miu, která mu stihne ke konci série ukrást jeho nově vydaný román, na který svět čekal jako na smilování boží. Moody ať chce nebo ne, problémů má hodně a jediným jeho cílem je ukončit vztah, co má jeho Karen a zabránit svatbě s cizím chlapem. 2. Řada Hank se dává do sebe. Seká dobrotu a přestává kouřit. Dokonce se nám vasektomizuje. Ovšem pozlátko nečeká dlouho a musí z domu odejít. Opět nasere Karen a jeho cesta skončí u hudebního producenta Lewa Ashbyho. Jako nová postava je Lew dokonalý. Hanki dostane od něj nabídku k napsání jeho autobiografie. Hank přijímá a roztáčí tak kolotoč nových událostí. 3.Řada Hank jako vzorný příklad otce. Vychovávat dceru v L.A je docela těžké. Zvlášť pro otce jako je Hank Moody. Moody se stává profesorem a jak jinak, než náhodou se mu podaří vyspat se s třemi ženami najednou. A sice, když se všechny dotyčné sejdou v jeden moment v jeho bytě. No... Je to síla. Třetí série nastavila laťku hodně vysoko. Všech jedenáct dílů připravuje zápletku, která navždy změní celý seriál. 4.Řada Na Hanka dopadla ruka zákona a spravedlnosti. Jeho největší průser ho dostihl a on musí čelit následkům. Moody je před soudem a týká se to celé řady. Karen s ním nechce už nikdy mít nic společnýho a Hank se potácí od ženského rozkroku k druhému. V pořadí čtvrtá série je luxusní. Dvanáct epizod napěchovány novými charaktery a nejlepšími vtipy. Za mě je rozhodně čtvrtá série jednou z nejlepších... and Justice For All... 5.Řada Nějaké ty roky uběhly od útěku ze slunné Kalifornie. Hank je v NY a po svém dalším fiasku odjíždí zpět do L.A. Karen je vdaná, Becca má přítele (který je kokot) a jinak je snad vše při starém. Nové průsery, nové aférky a vcelku i nová dějová linka. Na pátou řadu jsem si musel trošku zvykat a i když v první půlce se skoro nic neděje, tak v druhé polovině není o zábavu nouze. Vše končí blízkou návštěvou pana Smrťáka. 6.Řada The Unforgiven... Hank přežil a chystá se vykročit do závěrečné etapy svého života. Ovšem hledat cestu ke Karen neumí tentokrát ani on sám. V šestce, která se točí převážně okolo rockové muziky a koncertů, vidíme Duchovnýho už jako zničeného Hanka. Zestárl od poslední řady opravdu znatelně. Na kvalitě seriálu to ovšem neubírá. Na ničem jiném nesejde, pokud si jdete za svým a bojujete proti nepřízni osudu. Hank se vrací a bojuje o svoji spřízněnou duši. Kdyby 7.řada nebyla oznámena, tak poslední minuty téhle série bych bral jako definitivní perfektní konec. Lepší si nedovedu představit. PS: Mihne se tu i Marilyn Manson 7.Řada Seriál nám dospěl do finále. Hank se vrací za láskou svého života, ona však o něj znovu nestojí. Hank se tak s tím musí jednou provždy vyrovnat. Sehnat si pořádnou práci a mezitím zjistit pekelné překvapení. Poslední série se může pochlubit zajímavým příběhem a pořádným koncem jaký si seriál zasloužil. Není moc co rozebírat. Zkrátka a dobře …..Grace Californication je sexistický, humorný seriál ve kterém hraje prim Duchovny. Hlášky (které si snad musí psát) si s nikým a ničím nezadají a tak jak on i celý seriál se točí okolo bordelu, co kolem sebe šíří sex, rock and roll a drogy. Láska je nesmrtelná… (98 %) () (menej) (viac)

Coleator

S Hankem Moodym byla sranda. Ze začátku fakt velká, navíc i co se týče příběhu měly první řady svoji kvalitu. S tím, jak se ze seriálu vytratila Mia, to šlo ale všechno tak trochu do kopru - Hank sice občas pořád dokázal zahláškovat, ale bylo vidět, jak se točí dál jenom aby prostě byly další díly Californication (pátá rapperská sezona byla ukázkový případ)... Představení dlouho ztraceného syna Levona bych se klidně ušetřil, naštěstí přišlo až v poslední sérii, takže se to dalo přežít... Díky Californication za několik hodin opravdu kvalitní zábavy a za to, že jsem si díky tomuto seriálu fakt oblíbil některé skvělé písničky - ať už je to You Can't Always Get What You Want, nebo Nothingman... Sečteno podtrženo, dávám nakonec 4 hvězdy... ()

Richie666

Zamiloval jsem si to sice hned, jenže pak někde na pomezí první a druhé série se mi všechny postavy natolik znechutily, že z původních pěti jdu na tři a dávám od toho raději ruce pryč. Té sladkokyselé omáčky začalo být nějak moc... ()

stub

Mnoho povyku pro nic. Nejzajímavější je asi to, že až dosud nikoho nenapadlo zkombinovat současný americký seriálový model s béčkovou erotikou (upřímně - ono se to jako moc dobrý nápad nejeví;). Dobrý koment má Tom Riddle ()

Handle

Hmm, čekal jsem hodně, nedostal jsem nic (nechal jsem se zmást vysokým hodnocením). Tento seriál mi nic nedává - podle mě je úplně o ničem. Co je tak skvělé na seriálu, ve kterém chlap střídá ženský a padnou tam jen občasné vtipy, které né vždy vtipné jsou ? Je v seriálu nějaká hlubší myšlenka ? Hodnotím sice na základu pár dílů, ale pochybuji, že někdy půjdu výš, příjde mi to podobné jako Sex ve městě - tam ale to hodnocení není až zas tak bláznivé. ()

Kamca_

Ze začátku jsem tímto seriálem hodně opovrhovala. Postupem času jsem mu ale přišla hodně na chuť. Nakonec jsem dala plný počet hvězd. Nejvíc se mi na ději líbí ta krutá a pravdivá realita ... Nj, život není jen pohádka ... 95%. ()

Jansen

Konečně správně nasranej seriál, kterej jde na věc přímo a bez zbytečných keců. Těch 6 hodin s Hankem Moodym opravdu stálo za to. Sarkasmus, cynismus, sex a ten scénář (fack you and fack off), no řekněte, není to nádhera. Po Dr. House další seriál s extra charakterním ústředním hrdinou, který může přežít jen v televizním seriálu. Škoda, že takové nepotkáte na ulici nebo spíš díky bohu. Jediné z čeho jsem v rozporuplném rozpoložení je konec. Nevím jestli to mám brát jako kýčovitej happyend nebo jako odvážnou invenci tvůrců, kteří si ještě jen tak nakonec zablbli s charaktery postav a potvrdily nadhled, který celý seriál provází. Ale asi to dopadlo, tak jak mělo. ()

ScarPoul

Californication by sme mohli vo všeobecnosti prirovnať k len ďalšiemu americkému seriálu a myslím si, že keby sme tak spravili mali by sme aj pravdu. Hank Moody ako spisovateľ, ktorý má blok a ktorý sa zároveň snaží dať do poriadku svoj vzťah zo ženou s ktorou má dcéru, to všetko v podaní brilantného Davida Duchovného je neskutočne sympatický a hlavne sa vám nemôže nepáčiť, pretože aj keď je len dospelé decko, ktoré ubližuje každému naokolo, vo svojej podstate je to dobrák, ktorý sa vie biť za správnu vec a rovnako aj chrliť zo seba sarkastické hlášky kam sa len pohne. Tom Kapinos vytvoril zvláštneho hrdinu, spolovice intelektuál a pôžitkár a s polovice zodpovedný chlap a rodič a zasadil ho do mesta príležitostí L.A. Obohnal ho pár skutočne dobre napísanými postavami a nechal ako na neho diváci zareagujú a myslím si že vzhľadom na to, že sa robí tretia séria a seriál vyhral nejaké tie zlaté glóbusy, takže reakcie či už kritikov a divákov sú viac ako sľubné. Aj keď na druhú stranu bola druhá séria troška slabšia a vykonštruovaná , stále sa jedná o kvalitku. Dúfam že mu to vydrží čo možno najdlhšie. Requem za Lew Ashbyho a za starými dobrými časmi. A keď seriál skončil, nezostalo nič iného, len si zapáliť cigaretu, pozerať na západ slnka nechať moment plynúť. Prvá séria – 100%. Druhá séria 70% 3 séria 80% - ten koniec ma dostal. 4 séria - 100% 5 séria - 50% 6 séria - 80%, posledná séria 100%. ()

Lacike

1. séria: Pred rokmi som videl prvé dve série a vtedy mi Hank, ktorý šuká všetko čo má vagínu, imponoval. Dnes už som trošku usadlejší a Hank už nie je môj vzor, ale stále je to vtipná postavička, ktorej neustále bláznivé príhody točiace sa často okolo sexu s nádhernými polonahými babami, ma dokážu dobre pobaviť. Plus je tu aj nekonečná romantická línia s mojou obľúbenkyňou Nataschou McElhoneovou, ktorá sa evidentne bude tiahnuť celým seriálom. V dobe vzniku bol tento nekompromisný štýl seriálu plný sexu a sprostých slov niečim novým a v dnešnej čím ďalej tým viac politicky korektnej dobe je zase pre zmenu osviežujúce vidieť niečo také. Dupľom mi to sadlo po dopozeraní gay seriálov Halston a Pose. Po všetkých tých čurákoch som potreboval znovu nabudiť nejakou číčou. A tu ich je neúrekom. Z postáv okrem ústrednej dvojky a ich roztomilej dcéry zaujme aj ostatné hlavné postavy. Nezbedná šestnástka Madeline Zima alebo najlepší Hankov kamarát s jeho bláznivou ženuškou. Záver série v posledných sekundách dokonale funguje aj ako koniec seriálu ak by sa ďalej nepokračovalo. Čo ale vzhľadom na úspech seriálu tak skoro nehrozilo. Snáď Hankov a Karenin vzťah nebude neznesiteľne naťahovaný a nebudú sa neustále rozchádzať a dávať dokopy ako to v seriáloch býva zvykom. 8/10. 2. séria: Klasická druhá séria. To čo na konci prvej séria tak pekne do seba zaklaplo sa musí pokaziť, aby sa to mohlo naťahovať až donekonečna, kým bude mať seriál úspech. A teraz ide len o to ako vynaliezavo to scenáristi vymyslia. Vzhľadom na nestály Hankov charakter nad tým nebolo treba veľa rozmýšľať. Práve naopak. Táto séria ukazuje, že ak sa Hank a Karen na konci seriálu znova dajú dokopy, tak pokiaľ sa Hank behom seriálu nejak zásadne nezmení, tak to aj tak nikdy nebude mať dlhú trvácnosť. No a keď už sa demolujúci vzťahy, tak do toho scenáristi pridali rovno aj Charlieho a Marcy z ktorých urobili totálnych zdrogovaných magorov. Aj ich vzťah naznačuje akým smerom seriál pôjde po relatívne ešte pri zemi sa držiacej prvej sérii ďalej. Čo mňa teda príliš nenadchlo. Stáva sa z toho viac sitcom plný sexu a drog na úkor akotak v realite ukotveného mixu drámy a humoru. Ak si na to nezvyknem, tak ani z ďalších sérií nebudem úplne nadšený. Čo sa týka ostatných postáv, tak sklamaním je neschopnosť scenáristov vymyslieť nejakú zmysluplnú líniu pre Miu. Aj keď je nádherná, tak bude lepšie ak zo seriálu nadobro vypadne. Z nových postáv ma najviac zaujal rocker Ashby. Charlieho románik s pornohviezdou Daisy bol divný a vyžratý Angus Macfadyen ako sexuálny duchovný guru bol úplne WTF. V tejto sérii ma asi najviac bavil vzťah medzi Hankom a jeho dcérou. Záver série by znova v pohode fungoval aj ako koniec seriálu, ale tentoraz taký horkosladký. 7/10. 3. séria: Zo seriálu odišla Mia a Karen sa tiež na dlho vytratí. K tomu sa úplne prestane riešiť aj Hankova spisovateľská kariéra, a Hanková dcéra dozreje do puberty, takže aj ich vzťah skončí v hajzli. Vďaka tomuto všetkému seriál zrazu stratil akúkoľvek hlbšiu myšlienku a prestal kamkoľvek smerovať. Stal sa z toho nadobro mix sitcomu a soft porna. Prvú polovicu série to ešte celkom funguje. Hank je zrazu profesorom na univerzite a začne si hneď s troma nádhernými kráskami a Charlieho neustále obťažuje jeho nová šéfka v podaní diabolskej Kathleen Turnerovej. Takže sa z toho síce stal absolútne nenáročný ale stále funkčný komediálny seriál. Lenže v druhej polovici sa to nadobro zlomí, postavy sa začnú správať natoľko infantilne, že už to postráda akúkoľvek logiku a všetky tie hovadiny začnú byť častejšie trápne ako komické. Vrcholom je otrasná ôsma epizóda behom ktorej sa všetci stretnú v Hankovom dome. Dokonca aj samotný Hank stratil šarm a pomaly ale isto mi začal liezť na nervy. Rovnako aj Karen, ktorej nepochopiteľne nevadí nič z tých hovadín, čo stvára a puberťáčka Becca ma tiež nebavila. V poslednom diely zrazu tvorcovia prehodia výhybku a snažia sa vrátiť späť do vážnej a temnejšej polohy, ale vyzradenie veľkého tajomstva po všetkých tých absurditách a sračkách v tejto sérii na mňa vôbec nefungovalo a tak nejak mi už boli všetci a všetko ukradnuté. 5/10. 4. séria: V prvých zhruba dvoch dieloch sa snažili tvorcovia zase hrať na vážnejšiu strunu, ale potom čo Hanka v tretej sérii totálne zhovadili, tak už akákoľvek serióznejšia línia nefunguje. Najviac tým trpí rodinná línia a Becca a Karen sú už úplne zbytočné postavy u ktorých si prajem, aby zo seriálu odišli. A ďaleko k tomu nemá ani Hank. Je to už regulérny kokot, ktorého trampoty ma už málokedy rozosmejú. Väčšinou je už len otravný a to jak mu automaticky skočí do postele každá je WTF. To že sa už na tomto seriály nedá brať nič vážne pochopili aj autori a veľmi rýchlo prehodili výhybku do absurdna a vychutnali si karikatúrovanie Hollywoodu. A tam sa už nejaké vtipné momenty našli. Jediná postava, ktorá stále perfektne funguje je Charlie Runkle. Ten ma zakaždým rozosmeje a vďaka nemu ešte v tejto sračke pokračujem ďalej. Tým druhým dôvodom sú nádherné herečky, ktoré sa tu často ukazujú polonahé. Tentoraz vedie Addison Timlin, ktorá je dokonalou voľbou pre filmové stvárnenie Madeline Zima, ktorá sa tiež na pár dielov vráti. A do tretice ma potešila Carla Gugino. Ale ako celok je táto séria zase podpriemerná fraška a celá tá v prvých sériách šokujúca línia s Miou úplne vyšumela do prázdna. 4/10. V tejto sérii ma po dlhej dobe zase bavil Hank. Neviem či je to tým, že sa trochu držal pri zemi, alebo pretože sa seriáli objavili ešte väčší magori ako on a tak zrazu pôsobil ako ten najnormálnejší z nich. Zase raz fungovali aj vážnejšie scény medzi Hankom a jeho dcérou. A aj línia s Karen bola zase raz zaujímavá. Karenin nový manžel Richard je totálne zábavný exot. Som rád, že sa Jason Beghe vrátil a každú svoju scénu si vychutnal. Potešilo aj cameo Lew Ashbyho, ktorý je cool rovnako ako v druhej sérii. Na druhej strane všetky tie zlé Hankove vlastnosti a šialenosti scenáristi tentoraz naservírovali novému Beccinmu frajerovi Tylerovi, ktorého som neznášal každú sekundu, čo bol na scéne. Sklamaním série je pre mňa nezaujímavá Runkleova línia, otravný RZA ako hviezdny ganstamotherfucker a hlavne mi tu chýbala nejaká poriadna nahá kráska. Nejaké kozy sa tu nájdu, ale nič čo by stálo za to. Takže celkovo to je taká priemerná séria. 5/10. 6. séria. Už ma to skoro vôbec nebaví a dopozerám to len preto, že mi zostáva len jedna séria. Naviac to už vo veľkom pretáčam. V tejto séria ma Hank zase vôbec nebavil. Síce nebol za kokota, ale jeho línia je nudná a či nakoniec skončí s Karen mi je vlastne už jedno. Becca ako spisovateľka je tiež nudná. Ani hole baby v tejto sérii za nič nestáli. Bavil ma len Charlie Runkle. Najprv bolo vtipné jak kvôli práci predstieral, že je gay a potom sa zase dal dokopy so šmoulinkou Marcy, ktorú celú sériu oblbovala paródia na feministky v podaní Maggie Wheelerovej. Pokiaľ niekomu jej legendárna Janice v Priateľoch liezla na nervy, tak tu ju bude doslova nenávidieť. Ja teda určite. Z vedľajších postáv ma znova potešilo, že sa tu mihli Lew Ashby a hlavne Richard Bates, ktorý by si zaslúžil svoj vlastný seriál. Baví ma oveľa viac ako Hank. Tak, už len jedna séria a mám to nadobro z krku. 4/10. Siedma séria: Konečne koniec som si hovoril často behom série napriek tomu, že zo začiatku tá snaha o občasnú serióznosť trochu funguje. Hank to tentoraz skúša v TV a to je celkom vďačná téma na zosmiešňovanie. Michael Imperioli ako producent seriálu ma bavil. Rovnako tí divní scenáristi. U jedného/jednej z nich som celý čas rozmýšlal, či to je muž alebo žena a fakt neviem. Bol som zmätený rovnako jak Hank. V súkromnej línii Hankova láska ku Karen rieši len okrajovo, pretože po rokoch, keď ich postavy totálne dojebali, tak už ich vzťah vôbec nefunguje. Becca pre istotu väčšinu série absentuje. Ten totálne dojebaný Hank, ktorého tu máme od tretej sérii sa oveľa viac hodí k novej bláznivej rodinke. Kráske Heather Grahamovej, ktorá prepásla šancu ukázať kozy, škoda a k totálne otravnému synovi. Nenávidel som ho väčšinu série, ale miestami Hankovi tak zatápal, že som si to vychutnával, lebo si to zaslúžil. Runkle a šmoulinka boli tentoraz vtipný a Stuovi to dali celkom vyžrať. Finále v ktorom sa všetci kurevníci a kurvy dali náhle šťastne dokopy a žili spolu naveky vekov je rovnako absurdné ako seriál od tretej série vyššie. Nemá zmysel sa nad tým rozčuľovať. Len je škoda, že po vtipných, provokatívnych a hlavne inteligentných prvých dvoch sériách seriál totálne zdegeneroval. 5/10. Nechce sa mi počítať aký aritmetický priemer vychádza z hodnotenia jednotlivých sérii, ale môj celkový dojem je absolútne priemerný. () (menej) (viac)

rawen

Ono by se dalo říct, že je to takový "chlapský" Sex ve městě, Californication ale není jen pro muže, není tak nestoudně pitomý (to spíš naopak) a vůbec - prostě se na něj skvěle kouká. Duchovny je takový ten správný dacan a cynický kurevník s dobrým srdcem, se kterým se nedá nesoucítit, seriál je plný sexu a sprostých slov (jako v životě) a přitom zůstává citlivý a hluboký. Pokud vám někdo u píva poví, že v dnešní době nevznikají kvalitní PG-R (?) seriály o lidských vztazích, odkažte ho na Californication. 8,5/10 ()

Caszidy

Rozervanost Hanka Moodyho je kouzelně podmanivá. Přitom, přes všechny milostné eskapády, které v průběhu těch dvou sérií, jež jsme měli možnost zatim shlédnout, prožil, je Hank v podstatě sympaticky zásadový a správný. Vedlejší postavy jsou také nesmírně zajímavé a jejich osudy ovlivněné, či ovlivňující ten hankův, nijak neruší, právě naopak. SPOILER!!!: Za obrovskou chybu považuji zbavení se postavy Lew Ashbyho, jenž se za pouhou druhou sérii stal jednoznačně druhou nejvýraznější postavou(samozřejmě hned za Hankem Moodym). ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)