castor

Snaha dospět. Udělal Hank dobře, že se vracel? Navíc u filmu, v divadle i od knížek všechny nasral. Zkusí to u televize. Sám však dobře ví, že si spálil hodně mostů, nicméně pořád má „rajcovní energickej mozek zelenáče a tělo zlitýho starocha“, takže to nakonec klapne. Jinak toho ale moc neklapne. První průšvih – Levon. Další průšvih – celkové motání se okolo seriálu. Nebýt Duchovnyho, který láká šibalským pohledem, přesnou hláškou a úderným charismatem, dávno to mohli tvůrci zabalit. Jedna z mála světlých chvilek je číča Heather Graham, která si ukousne kus série pro sebe. Už to ale obecně tolik nešmakuje. Pocit jedinečnosti je pryč. Děj přestal být zajímavý, postavy i dialogy docela zhlouply. Linie s životní láskou Karen už nefunguje, nemá napětí, chemie je ta tam. Shovívavost je na místě, konec měl přijít dřív. Přesto nám tohle sarkastické prasátko poskytlo nespočet svěžích dílů a moc fajn situací. Takže díky. ()

Locksley odpad!

Sedmá série snad neměla ani vzniknout. Vypadá to, že je to celý vycucaný z prstu za každou cenu. Tolik vyloženě debilních lidí se tam dohromady neobjevilo za předchozích šest sérií. Hlavně dement Levon, ten byl skutečně k nakopání a pak ta snůška idiotů kolem producenta Ratha. A samozřejmě nový dabing. Ten tuhle sérii poslal do hajzlu úplně. Toto hodnotím jako odpad. ()

Toka

|| 7. série – 90% Jakkoliv je tahle série nenáviděná, za mě nekompromisně patří do lepší poloviny seriálu. Troufám si i tvrdit, že se jedná o nejhumornější část celého Californication. Levon je naprosto senzační postava, kterou doplňuje podobně charismatická Julie spolu s Rathem a jeho dialogy. ()

st4nford

Není to špatné! U většiny epizod jsem se hluboce ze srdce zasmál, ale po zhlédnutí celé sedmé sezóny jsem měl pocit diváckého neuspokojení, neboť jsou zde stanoveny nové a celkem zajímavé otázky, které nejsou zodpovězeny. Chtělo by to minimálně ještě jednu řadu nebo závěrečný TV film. Daleko lepší pocit jsem měl z šesté sezóny, kde byl na konci poslední epizody skvělý cliffhanger a koncepčně s jeho otázkou zapadal do rámce celého seriálu. Sedmá sezóna mi se svými otázkami přijde tak trochu zbytečná. ()

Lacike

Konečne koniec som si hovoril často behom série napriek tomu, že zo začiatku tá snaha o občasnú serióznosť trochu funguje. Hank to tentoraz skúša v TV a to je celkom vďačná téma na zosmiešňovanie. Michael Imperioli ako producent seriálu ma bavil. Rovnako tí divní scenáristi. U jedného/jednej z nich som celý čas rozmýšlal, či to je muž alebo žena a fakt neviem. Bol som zmätený rovnako jak Hank. V súkromnej línii Hankova láska ku Karen rieši len okrajovo, pretože po rokoch, keď ich postavy totálne dojebali, tak už ich vzťah vôbec nefunguje. Becca pre istotu väčšinu série absentuje. Ten totálne dojebaný Hank, ktorého tu máme od tretej sérii sa oveľa viac hodí k novej bláznivej rodinke. Kráske Heather Grahamovej, ktorá prepásla šancu ukázať kozy, škoda a k totálne otravnému synovi. Nenávidel som ho väčšinu série, ale miestami Hankovi tak zatápal, že som si to vychutnával, lebo si to zaslúžil. Runkle a šmoulinka boli tentoraz vtipný a Stuovi to dali celkom vyžrať. Finále v ktorom sa všetci kurevníci a kurvy dali náhle šťastne dokopy a žili spolu naveky vekov je rovnako absurdné ako seriál od tretej série vyššie. Nemá zmysel sa nad tým rozčuľovať. Len je škoda, že po vtipných, provokatívnych a hlavne inteligentných prvých dvoch sériách seriál totálne zdegeneroval. 5/10. ()