Californication - Orgie v Kalifornii

• Česko Californication (viac)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (viac)

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť.  David Duchovny ako Hank Moody je autorom úspešnej knihy Boh nás všetkých nenávidí, potom však príde tvorivá kríza, ktorú rieši nekonvenčným spôsobom. Ako na bežiacom páse balí a odkopáva krásne povoľné ženy a prežíva krátkodobé vzťahy, z ktorých máloktorý trvá dlhšie než jednu noc. Jeho družka Karen to už nevydrží a spolu s dospievajúcou dcérou Beccou od neho odíde. Je rozhodnutá vziať si iného muža, aj keď Hank o ňu stále stojí. Hank si uvedomí, o koho vlastne prišiel a usiluje sa získať svoje najbližšie ženy späť, ale drogových a alkoholových večierkov či promiskuitného sexu sa vzdať nechce. Hank je skrátka večný sarkastický rebel a neukojiteľný sexuálny stroj... (oficiálny text distribútora)

Styxos

1. Série: Ze začátku mě sice štvalo to schéma šoustačky, chlast, tvůrčí krize, pro změnu šoustačky, chlast, které vládlo v prvních dílech, ale jakmile jsem viděl víc epizod, bylo to OK, protože se to rozjelo a postavy se mi zamlouvaly mnohem víc. Obzvlášť Hank Moody v podání Davida Duchovnyho. Když se poprvé objevil na scéně, všechny vzpomínky na Akta X a agenta Mulldera šly do hustě zeleného kopru. Z Hanka Moodyho se vyklubala nejen proklatě dobrá a sympatická postava, ale spisovatel od kterého by měli všichni mlaďoši brát nejen lekce tvůrčího psaní, ale i lekce ze života. První série nastavila laťku na 5*. Uvidíme zda jí ostatní série nechají takhle vysoko a nebo jí naopak srazí o pár stupňů dolů. ()

Wbcko

Hank je alkoholik, silný kuřák, pěkný děvkař, cynik a navíc si ani neni schopný umýt svoje porsche, ale stejně ho budete mít nějakým způsobem rádi a celý seriál mu budete fandit. Serial, ne tak úplně ze života, nicméně zábavný, převážně o vztazích, sexu a chlastu. ()

Specs

Hlášky: Hank: (na Charlieho) - "Nesmíš podceňovat svou schopnost nepřitahovat ženy." & Karen: (na Hanka) - "Ty jsi 23 hodin ze dne jako los v říji." & (Charlie chce přesvěčit Hanka, aby s ním šel do trojky se ženou, se kterou Hank již dříve spal.) Hank: - "Z mých cenných tělních tekutin už dostala dost." & Hank: - "Jak kurva zfilmuješ blog? Co je tam k zfilmování? Název? Písmo?" & (Hank leží zmlácený na zemi pasákem, když přijde jeho agent, aby za něj zaplatil dluh.) Hank: (na prostitutku) - "Oba naši pasáci. Ten můj dostává deset procent. Co ten tvůj?" & (Hank chce přesvědčit Karen, aby se nevdávala.) Hank: - "Asi 2 ze 3 skončí rozvodem, někdy i víc. Někde 3 ze 2." & (Becca jde bydlet k Hankovi.) Becca: - "Neměj starosti mami, budu v pohodě." Karen: (o Hankovi) - "Já vím. Nejsi to ty, o koho mám starost." ()

Hollohlaway

Úžasně omletej Duchovny s permanentně otráveným výrazem, a smrtícíma hláškama. K tomu navíc sprostá mluva, nahý krásný holky, a témata maximálně ze života. Ve výsledku tu je originální přiboudle drzej a nekorektní seriál, a navíc vtipnej. ()

DeathTheKid

Prcací seriál jako hrom + něco o rodinných vztazích(samozřejmě se je to hlavně o rodině)... Skvělý Duchovny se skvělým dabingem Petra Rychlého a Evan Handler s jeho mimikou při onanii je jen třešnička na dortu! Jo a zapoměl jsem na lahůdkový soundtarck. [SERIÁL VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Liqid

Tenhle seriál má neskutečné tempo a divák se mu musí přizpůsobit. Rychlost s jakou Hank mění kočky a řídí Porsche udává směr seriálu. Se scénářem musí být hrozná práce si vždy říkám, protože když občas vidím ty zvraty a provázanost postav, tak se nestačím divit. Občas mě zamrzí jak Hank a lidi kolem něj trpí. Vždycky když Hank něco podělá a Karen se zamračí, ječí nebo utíká, tak si vždycky v duchu říkám "kurva Moody!". Ta neskutečná sebe-destruktivita se jednou určitě definitivně vymstí. ()

cyberhawk

Je to mezi 4* a 5*, mozna se diky poslednimu dilu serie fakt spise priklonim k tem peti. Co se tyce zbytku serialu, tak jsem snad jeste nevidel neco takoveho, kdy si po prvnich trech dilech myslim, ze jde o nadprumernou zabavu, ze ktere by meli vlhke trenky hlavne teenageri, ale postupem casu jde o velmi dobre a hlavne inteligentne vykonstruovany pribeh s dialogy, ktere nenudi, postavami, ktere si zamilujete a atmosferou, ktera vas donuti divat se az do konce. ()

ne0

Vynikající. Černý humor, David Duchovny... Velké překvapení letošní seriálové nadílky. Spisovatel Hank je sympatická postava spisovatele, kouřícího kamelky a pijícího whiskey: co víc si může člověk přát? ()

ArdathBay

Naprostá lahůdka.Při určitých scénách jsem dostával záchvaty smíchu. Tak vtipný am. seriál jsem snad neviděl. Duchovnyho trefné hlášky sedí jak prdel na hrnec. Scénaristi odvedli špičkovou práci stejně jako herci. Jasných 5. ()

Soweek

Absolutně znechucen první episodou jsem našel odvahu podívat se na druhý díl a pak už to jelo samo až do konce. Californication má svůj osobitý nenucený humor a neotřepaný příběh a naštěstí uzavřený konec. 5 hvězd tomu ale dát nemůžu, to bych seriál pozvedl na úroven How I Met Your Mother, Prison Breaku a Dextera a do této topky určitě nepatří. Rozhodně se ale těším na druhou sérii. ()

ZkuKol

Hlavní charakter opsaný z House M.D. a narativní část více než inspirována Weeds - včetně full frontal scen a hulení. Jo občas se zasmějete, ale žádný seriálový zázrak to není a nezachrání to ani skvělý David D. + zmrvený úvodní titulky i Theme. ()

Heraldika

Přisprostlá poetičnost seriálu a v něm zářící, neodolatelný "špinavý pán" v podání skvělého Duchovnyho. To se mnou momentálně hýbe. ()

BMAJTZ

Výborný seriál o spisovateli s krizí a nekonečnou láskou ke své bývalé ex. Tu se snazi dostat zpet ale dela to podle me dost neuveritelnym zpusobem tim ze se vyspi s kazdou holkou co potka. Ale kdyz pominu jiste chabe stranky a neuveritelnost pribehu tak ma tenhle serial vse co by mel mit. Hrdinu se kterym se lze ztotoznit. Problemy ktere resi nejsou zase tak uplne mimo misu. A hlavne skvele herecke obsazeni David proste umi a prestoze uz mu nikdo neodpare Foxe se kterym ho budu mit asi dozivotne spojeneho, role se ujal naprosto bravurne. Neni to nic podobneho jako IT Crowd nebo proste cokoli podobneho je to v podstate komedialni drama. Kazdopadne nektere hlasky jsou naprosto vychytane a misty jsem se opravdu valel po zemi. EDIT: Mno zpetnym pohledem musim trochu snizit puvodni hodnoceni. Stejne jako Dexter ani tenhle serial me po prvni serii uz vice neupoutal a vseho uz bylo proste i na me moc. Pribehy zacaly byt neuveritelne a me to rychle prestalo bavit. EDIT EDIT: Tak jsem se po delsi dobe k serialu vratil a menim zpet na puvodni hodnoceni, tohle je tak ujete az je to paradni. Krasna ukazka toho jak clovek v prubehu let meni nazory. ()

Looser

Další příjemné odlehčení v dnešním tuhém seriálovém světě. Krátké hořké příběhy chlapíka co píje, kouří a užívá si každou chvilku života s nějakou ženskou.Skoro bych řekl, že Duchovny si našel další životní roli, která mu snad přinese více štěstí. ()

Mr.Jackass

První díly naprosto dokonalé, ale časem si uvědomíte, že hlavní hrdina není až takový borec, spíše omezenec, co nemůže zapomenout na svojí ex a utápí se v moři chlastu a žen..(geniální námět pro začátek..) ale proč se z toho stane taková ubulená limonáda ke konci...Tenhle seriál měl své kouzlo díky hláškám a ne díky romantice... ()

Houda666

Sex, sex, sex, sex, sex, sex, sex, vynikajúci 8. diel, sex, sex, nuda, trápnosť .... prosím už nie!!! Tento seriál ma rozhodne ničím neoslovil (možno až na Duchovného) a keď sa ma miestami snažil ohromiť, tak som mal pocit, že už to trápnejšie ani nemôže byť. Hodnotenie: 50% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)