Californication - Orgie v Kalifornii

• Česko Californication (viac)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (viac)

Sexistický, sarkastický, vtipný a pravdivý obraz toho, ako to môže vo vzťahoch medzi mužmi a ženami chodiť.  David Duchovny ako Hank Moody je autorom úspešnej knihy Boh nás všetkých nenávidí, potom však príde tvorivá kríza, ktorú rieši nekonvenčným spôsobom. Ako na bežiacom páse balí a odkopáva krásne povoľné ženy a prežíva krátkodobé vzťahy, z ktorých máloktorý trvá dlhšie než jednu noc. Jeho družka Karen to už nevydrží a spolu s dospievajúcou dcérou Beccou od neho odíde. Je rozhodnutá vziať si iného muža, aj keď Hank o ňu stále stojí. Hank si uvedomí, o koho vlastne prišiel a usiluje sa získať svoje najbližšie ženy späť, ale drogových a alkoholových večierkov či promiskuitného sexu sa vzdať nechce. Hank je skrátka večný sarkastický rebel a neukojiteľný sexuálny stroj... (oficiálny text distribútora)

ryoga

v Californication už prvá pilotná časť človeka doslova vtrhne do deja a stane sa na ňom závislým... .. a David Duchovny "hrá" Hanka neskutočne... tie jeho reči... niekedy sa mi zdá ako keby Hank Moody naozaj žil! a zároveň by všetci chceli byť Hankom Moodym :-).. Každý týždeň som sa tešil na novú a novú časť Californication tak som zvedavý na štvrtú sériu v New Yorku... ktorá uzrie svetlo sveta už 9.januára 2011 neoficiálne máme už prvé dve časti zo štvrtej série vonku :-) V štvrtej sérii nám pribudla zaujímavá, mladá (19.ročná) a pekná herečka :) Addison Timlin ()

Cracker

Duchovneho vidím hrať prvý krát a hneď mi tak padol do oka. Jeho roľa je veľmi charizmatická podobne ako u Gibsa(NCIS) alebo u Housa(Dr.House:)). No a samotný seriál je geniálny, dialógy sú skvelé, prostredie žeriem a humor ma vždy položí na lopatky. Seriálové N1 :) ()

honzii

Californication je velmi důležitý projekt, který v první linii bojuje za lepší časy televize. Pryč jsou časy černobílých postav oproštěných od lidské nejednoznačnosti. Hank Moody je jako vítr. Vítr, který by ale nevzniknul bez Bukowského upšouknutí. Je to novodobý Henry Chinaski, alkoholový rytíř pevně se držící jistých morálních zásad uprostřed groteskního světa Californské vyšší třídy, a zároveň uvědomělý melancholik, v němž se odehrává bitva mezi nadějí a nihilismem. Nadsázka, kterou bezesporu Californication oplývá, nezakrývá hlubokou pravdivost a trefnost některých témat, naopak je tím zvýrazňuje. A tahle celá hořkosladká romantická love story, odehrávající se vysoko nad zastaralými konvencemi lásky, je v jádru tak smutně pravdivá a dnešní, že vás i přes ty blitky v kokainu nebo poševním moku ve vousech musí dojmout jako blázen. Člověk ale samozřejmě nesmí zapomenout, že jde v první řadě o trochu zvrhlou, ale dospělou a nakonec překvapivě velmi inteligentní zábavu. ()

Spike23

Na Californication jsem doposud nikdy nedal dopustit, maximální hodnocení jsem nemohl snížit, protože to prostě bylo něco neuvěřitelně originálního mezi dosavadními seriály. Potom odstartovala druhá série a pomalu jsme začínal zjišťovat, že se tam vlastně neděje vůbec nic zajímavého, co jsem ještě v první skvělé sérii neviděl. Ztratilo to kompletně veškerou dramatickou složku a dalo se to považovat pouze za stereotypní komedii. O třetí řadě vůbec nemluvě, jako trapný sitcom kromě posledního dílu, kde poprve bylo něco zajímavého. Začala řada čtvrtá a byl jsem nesmírně rád, že se tam to drama vrátilo a v pořádné míře. Bohužel ale jsem pak začal koukat na Entourage a nadšení z Californication bylo rázem pryč, protože snad není ani jeden hledisko, ze kterého by tento seriál něčím více vynikal. Po zkouknutí Entourage se pro mě z Californication stal akorát lehce nadprůměrný seriál, kde se kromě chlastu, fetování a sexu vůbec nic neděje. ()

Nassau

Výborné dialogy, ironie, sarkasmus, sexy ženské, Natasha McElhone a životní role Davida Duchovnyho. To je Californication. (8/10) ()

BlackTom

Asi som sa zamiloval! Duchovneho som nikdy zvlášť nemusel a keď som sa dopočul, že Fox Mulder vo výslužbe hrá v čomsi takomto, moc som sa určite nenadchol... Chyba! Jeho Hank Moody je prototyp sukničkára a hláškara, jeho gestikulácia a situácie, do ktorých sa dostáva by stačili sami o sebe, aby tento seriál utiahli. K tomu vynikajúca hudba, nemenej dobrí sekundanti a všadeprítomný sarkazmus. Myslím, že my dvaja spolu strávime ešte veľa prebdených nocí :) ()

adam9

Dámy a páni, tento seriál je v rámci možností nejsprostější a nejelegantnější zároveň (díky Moodymu). Duchovny se pro tuto roli bezesporu narodil, snad není díl, u kterého bych se nezasmál. Třetí řada, ta byla prostě jedním slovem SENZACE! Určitě se najdou lidé, co tomu nepřijdou na chuť, ovšem ti druzí si v něm libují stejně jako já. Hlavní postava Hanka je tak zkažená a mizerná, ovšem tak gentlemanská a romantická, že prakticky není možné, abyste si jej neoblíbili. A když se k němu přidá "mistr honič" jménem Charlie Runkle, tak to stojí za to! NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Hank, Charlie, Lew Ashby. ()

Torimmer

David Duchovny s přehledem táhne celý seriál sám. Někdy mu pomůže Evan Handler, a to oba dva nemusí podávat nějak excelentní výkony, stačí dobře napsaná postava a skvěle do role padnoucí herec. Film vás rozesměje upřímně a ne jen ve stylu crazy comedy. Vážné scény z vás netahají slzy a nehrajou si na bůhvíco. Příhody Hanka Moodyho skvěle vymyšlené. A člověk až kouká o čem všem se lidi v tomhle seriálu baví. Tyhle "série z Californie" jsou zkrátka důkazem, že bravurně napsaná hlavní postava může utáhnout celou show. ()

Ragdoll

Asi netřeba říkat, že David Duchovny je bůh, který svůj veškerý šarm a um převtělil do úžasného, až na kost ironického Hanka Moodyho a vytvořil tím svůj bez debat nejnadějnější projekt, který bude mně a spoustě dalším neuvěřitelně chybět, až jednou nastane ten okamžik definitního konce. Seriálu nechybí optimismus, je naplněn neskutečným počtem hlášek a mouder, doprovázen famózním soundtrack, ústřední píseň ''You Can't Always Get What You Want'' a čtyřiceti vteřinová znělka mi vždy nahodí ''tu příjemnou'' husí kůži, je to vskutku originální výtvor, který se vám zalíbí během chvilky, a hrozně si přeji říct, že je bezchybný, nedostatky se ale holt vždycky najdou. Není jich mnoho, ale poněkud bijí do očí, ty náhlé poklesy a nárůsty kvality nejde přehlédnout, váš pohled na seriál se mění s každou sérií. Nejlepší je rozhodně ta první, nejslabší, nikoli příšerná, je podle mého názoru třetí. Stále však dychtivě očekávám nové díly a oficiální potvrzení série šesté mě nesmírně nadchlo. Padesát osm dílů jsem zhlédnul během necelého týdnu a nejspíš si i vytvořil menší závislost. 100%. ()

figgo jr.

Po prvním díle jsem byl nadšený a jsem nadšený i po skončení sedmé série. Hank Moody je prostě borec, který mě bude bavit vždycky. ()

hefoo

Hank Moody - žerem ti to chlape! Dlho som hľadal nejaký seriál, ktorý by mi zahral na presne moju nôtu a myslím, že som ho našiel. Bravó! David Duchovny sa fakt pre túto rolu narodil, neskutočné čo tam predvádza. Neskutočná charizma. Seriál nám podáva tak sexistický a zároveň romantický, vtipný a zároveň sarkastický obraz toho ako taký vzťah môže skutočne fungovať. A to mi k radosti stačí, [Zhliadnutých prvých 5 epizód] 100% Update: Zhliadnuté prvé 3 časti 6.série. Veľká spokojnosť! ()

SheenaStaley

Keď som si tento seriál chcela pozreť prvý krát tak ma fakt nebavil a vôbec nezaujal..... ale postupom času som sa k nemu dostala znovu a tak nejak som sa zamilovala..... Mnohí tu hovorili o skvelých dialogoch a mne neostava nič ine, len sa k nim pridať... lebo tie su fakt neskutočné a čo sa tyka Davida Duchovneho tak suhlasim s Isherwoodom.... on sa pre túto rolu fakt narodil.... Teším sa na 6. seriu ktorá by mala čoskoro začať:) ()

Sygi

Nejlepší komediálně založený seriál co znám. Od začátku do konce. David Duchovny celému ději s nadhledem dominuje svým flegmatickým přístupem k nejrůznějším situacím, umí být vtipný i vážný, citlivý i lhostejný. Nedokážu si představit lepší sekundující postavu, než je Charlie Runkle - ten je ztělesněním všeho co Californication potřebuje. Celý seriál provází krásné ženy v čele s Karen, každou řadu plno více či méně zajímavých vedlejších postav, kolem kterých se děj vždy zamotá. Jediná slabina je přivedení ztraceného syna v poslední sérii, která je ale samotná trošku náznakem toho, že scénáristi možná ke konci ztráceli dech, nicméně je stále vtipná, když je Hank a Charlie na scéně. :) 5/5. ()

charlie_ando

Pro mě je Hank Moody druhá tvář Foxe Muldera, prostě dvě osobnosti Davida Duchovnyho. Hlavní hrdina je "rozervaný" spisovatel-člověk, který je ztracen ve světě svých žen, osudové lásky Karen (Natascha McElhone), matky jeho milované dcery Beccy (Madeleine Martin) a protože strká svého ptáka do všeho, co se pohne, aby se pomstil své femme fatale za to, že ho opustila, má o zábavu postaráno a s ním i my všichni. Hank balancuje mezi naprostým sebestředným idiotem, zhýralým moralistou a těžkým undergroundem, který ví o čem je život a přitom se snaží vyjít se svými démony a psát, protože jeho poslední úspěšná kniha "Bůh nás nenávidí" je už pěkně vousatá. Popularita této knihy ho vlastně odloudila z jeho milovaného New Yorku, když se upsal ďáblu a přestěhoval se do Kalifornie a napsal scénář pro paskvil jménem "Malá bláznivost jménem láska". Na druhou stranu v sobě Hank občas objeví odvracenou stranu síly a stává se šlechetným rytířem na bílem koni, ale jen občas. Hank je vášnivým pijákem svého vlastnoručního koktejlu jménem, kdo čím zachází tím také schází a návykovými ingrediencemi jsou krásný ženský, láska a chlast v různých podobách a hlavně velkém množství, je to prostě destruktivní mix, který je občas dozdoben nějakou "lehčí fajn" drogou. Intenzivní zážitek dotváří skvělé vedlejší postavy, lehce psychopatická "bouchnutě pěstí" Mia Lewis (Madeline Zima), trpaslice se slabostí pro fet Marcy Runkle (Pamela Adlon) a Hankův plešatý manager "honič" Charlie Runkle (Pamela Adlon). První série je tak trochu romanticky naivní, jestli se to tak vůbec dá říct, ale druhá už frčí ve stylu sex, drogy a rokenrol a to především díky povedené postavě charismatického hudebního producenta Lew Ashbyho (Callum Keith Rennie) s nedospělou duší, protože přeci kamarádi až za hrob. Třetí řada nesundá nohu z plynu, co jiného si myslet o Hankovi, jako vysokoškolském učiteli tvůrčího psaní, obklopeném třemi okouzlujícími ženami, které o něj svádějí lítý boj. Čtvrtou sérii prožijeme v soudní síni a zakončíme stylovou "poslední večeří", ale třešničkou na dortu je postava herečky Sashy Bingham (Addison Timlin). V páté sérii si Hank zase hledá své místo v divokém světě showbusinessu, tentokrát píše scénář pro rappera Samuraie Apocalypsu a samozřejmě se vše notně zkomplikuje díky jeho přitažlivé nadané přítelkyni, příběh tak balancuje na ostří nože mezi vážnou linkou a divokým nikdy nekončícím večírkem. V šesté řadě se vracíme do starých dobrých osvědčených kolejí, které už vyjela druhá sezona a svědčí jí to. Divoký sex, spousta drog a rokenrol na plný pecky to jsou ty správné ingredience. Rozjezd v léčebně Happy Endings je trochu pozvolnější, ale notorikova rána nejsou přeci ty nejlehčí. Na druhou stranu se zde Hank seznámí s múzou Faith (Maggie Grace), která podněcuje ducha, okouzluje smysly a je nápadně podobná mladé Karen. Takže život našeho hrdiny se znovu už pokolikáté řádně zkomplikuje. Z poslední sezony je cítit jasný cíl, všechno se musí teď a tady vyřešit, ale nejdříve se musí vše ještě jednou pořádně zašmodrchat. Těžké bylo pro mě loučení s Hankem odjíždějícím do západu slunce v autu, co má charakter. Tom Kapinos stvořil zábavný a návykový seriál plný inteligentního humoru, který si však nedělá hlavu s politickou korektností a sazí na rázné dialogy plné ironie a sarkasmu. () (menej) (viac)

KoRner

Sodoma-Gomora je oproti tomuto šuvix. Celý seriál sa točí okolo sexu, drog všetkých druhov, ale samozrejme aj priateľstva a nedostihnuteľnej lásky. Hank, naproti tomu, aké je to hovädo má divákové sympatie... Teda možno nie hneď, ale keď mu dá šancu ako jeho nekonečná láska Karen, získa si ich... A potom stratí - aby ich nakoniec zase získal. Takto sa dajú zhrnúť všetky série, ktoré su kvalitatívne veľmi rovnocenné až na poslednú, kde akoby sa scénaristi kajali všetkým hnutiam a sektám, ktoré mohli predtým uraziť a začali moralizovať. Možno by to fungovalo nebyť postáv ako Charlie a Marcie Rumkleovci, ktorých šibnutosť ma proste baví a neverím, že by bola šanca ich ukľudniť. Čo sa však podarilo v každej sérii sú veľmi krásne ženy a to aj vo vedľajších rolách. Najlepšie časti boli spravidla, keď sa na konci stretli všetky Hankove milenky a postavy série za jedným stolom. Veľké plus je, že Duchovnemu tie ten život "rockovej" hviezdy a úspechy u žien proste veríte. ()

MossIT

Skvělé dialogy, skvělé situace a hlavně skvělý David Duchovny! Konečně po dlouhé době něco u čeho nejsem zhnusen přílišnou slušností hlavních hrdinů. Ať žije sex, drogy a ...sex! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)