Magické deviatky

Gary sa rozišiel s priateľkou a pri pálení jej vecí to preženie s horľavinami. Vzápätí sa opije, šoféruje, vezme si crack a nakoniec havaruje. Vytriezvie až v nemocnici. Súd mu nariadi domáce väzenie, na ktoré má dohliadať optimistická novinárka Margaret. Presťahuje ho do dočasne prázdneho domu, pretože jeho majiteľ, spisovateľ, je na turné v Kanade. Gary sa zoznámi so Sarah – atraktívnou, zdanlivo spokojnou susedkou. Aj priateľstvo s Margaret sa zdarne vyvíja. Lenže... Dejú sa prečudesné veci – Greg nachádza zápisky a vôbec si nevie spomenúť, že ich napísal, počuje hlasy. Je naozaj Garym, alebo je niekým celkom iným? A to je len začiatok... (oficiálny text distribútora)

foundation

Film rozhodne zaujimavy, netradicny, snaziaci sa odlisit od ostatnych ktore sa na nas kazdy den valia. Vynikajucou myslienkou sa mu to dari, spracovanim bohuzial nie. Pretoze je to prave v tomto smere kde dostava najvacsi nater. Tri pribehy spolu odhalia velmi dobre vymyslenu pointu/ hoci ta je pozornemu divakovi znama uz vo velkom predstihu/, ktoru ale pochovava velmi nestastne zvolena prezentacia akou nam ju reziser chcel podat. Herci nevyrazni, teda okrem Reynoldsa ktory sa zrejme videl ze rezia speje do sraciek tak sa snazil zobrat to cele na seba. Skoda len ze to nebol film postaveny na jednom hereckom vykone ale skor na tej pointe ktora tu dobru a napaditu reziu velmi potrebovala. A od ostatnych hercov to bola slabota a takisto mi nesadol ten polopatisticky zaver ktory to cele domrvil este o trochu viac. Jednoducho zaklady su tu vyborne, ale absolutne nevyuzite a stratene v mori fadneho priemeru a nudy. Neviem ako inak by to slo lepsie opisat. Film sa nepozera najhorsie, a takisto dialogy ,ktore su v urcitych momentoch klucom k pochopeniu a vytvoreniu si obrazu ako to cele je,su velmi dobre. Lenze ked uz ma nejaky film slusny scenar uplne zbytocne to pokazi totalne podpriemerna rezia. Mozno by to chcelo pozriet na to druhy krat co sa bohuzial v mojom pripade nestane. Nemam pocit ze by som bol na tom lepsie. Na zaver jedna vec. Niekde som tu cital jeden podivuhodny vyrok ze myslienkovo je to podobne Fontane Darrena Aronofskeho. Je mi luto ale na tom nie je pravdy zhola nic. Uz vobec porovnavat Fontanu a toto tu je dost odvaha ale ak sa na to niekto odhodla tie filmy maju spolocne maximalne to ze v nich hraju ti isti herci 3 rozne pribehy. Ak tym niekto myslel ze je to myslienkovo podobne tak potom mam zrejme trochu inu predstavu o tomto slovnom spojeni :D Doporucenie? Urcite nie film pre masy ale pre zanrovych fajnsmekrov, bohuzial ani vacsinu z nich zrejme neuspokoji naplno. ()

Filmárik

Takéto úmyselne plánované tripy do neznáma rozhodne môžem. Najjednoduchšie by sa film dal popísať ako voľne adaptované The Hours Davidom Lynchom. Tri rozohrané príbehy navzájom prepletené v Donie Darkovskom podaní fungujú na jednotku. Ryan Reynolds tu dokazuje že vie zahrať aj iné postavy ako nabúchaných frajerov s vygumovaným mozgom a svojú troj-úlohu zahral skvelo. Prekvapila ma takisto aj skvelá Melissa McCarthy, ktorú si pamätám len z Gilmoriek ako Sookie. Nines sú nenápadný ale silný film, určite odporúčam. ()

Ondr@932

Složitý film na pochopení, ale nakonec jsem rád, že jsem ho pochopil. Zajímavé originální téma, ale vícekrát bych film vidět nechtěl. 50% ()

SPDB

Nevěřil bych že to napíšu, ale neuvěřitelný přesah. Inkaranece a pohlcení tvůrce do hry. Neuvěřitelný pohled. Už scéna s převráceným autem V poslední třetině filmu má člověk takové flashbacky, že si po letech, připadá zase jak na LSD. Bravo ()

ljukyljuk

Také príjemne ľudské dramatické mierne sci-fi, v ktorom neviete, o čo vlastne ide. Forma zaujímavá, prelínanie tiež, Ryan Reynolds hrá super, len to rozuzlenie ma dosť sklamalo a aj kvôli nemu znižujem hodnotenie. Asi som čakal po tých všetkých spojeniach a náznakoch niečo viac, čo by mi aj ostalo vŕtať v hlave a nie že to bolo vysvetlené v záverečných piatich minútach takým podivným spôsobom ako na podnose. ()

quip

Lepší než eXistenZ, na svém hřišti "nedokonalých, ok, menších filmů" vlastně srovnatelné s Inception, ale přes působivou práci s detaily a stupňováním motivů stále ještě ne úplně domyšlený film, balancující scénářem často na hraně uncanny valley. Tam ale naštestí nespadne - když už nic jiného, hudba a pár vizuálních nápadů by mu to nedovolily. ()

danny_21

Nikterak strhující, přesto koukatelná podívaná, musím uznat, že to mělo zajímavou myšlenku, ale hodně jsem se musel přemáhat, abych se dostal přes ten první božský příběh. Potom už jsem zaujatě a překvapivě potěšeně sledoval velmi slušné výkony Ryana a dalšího děvče z Fanningovic rodinky. Trochu víc propracovat, mysterióznem nešetřit a víc načančat pointu a bylo by veseleji - 65 % ()

Lichty

Jeden z těch filmů, které se dají hodnotit velmi ztuha. První příběh nemá hlavu ani patu, avšak úsporné, ale efektivní Reynoldsovo herectví, mu dodává na charakteru. Prostřední část je výborná celkově a já osobně jsem byl připraven a natěšen na závěrečné rozuzlení nebo alespoň naznačení zápletky. Ta mě ale bohužel svojí neoriginalitou (schválně, jestli vám konec připomene stejný film z roku 1999 jako mě) zklamala. Tempo filmu je ale tak či tak svižné a ačkoliv ta Lynchovsky Cronenbergovská kůra je nakonec jen malou slupkou, může se na The Nines koukat většina sedmiček. ()

Zeno

Děj je zajímavý, škoda že je ho v tomto filmu tak málo. Zápletka vydá na cca 20 min. Zbytek jsou jalové řeči a nuda, nuda, nuda. ()

boo-boo

Nie, posolstvo ma neminulo a po stránke scenára tu nevytýkam absolútne nič. Akurát sa neviem oprostiť od toho, ako mi bolo celé spracovanie nesympatické, ako veľmi sa mi tam nehodila Melissa McCarthy a hlavne - ako veľmi mi to všetko bolo do minúty po skončení jedno. ()

jojoping

Filmov, pri ktorých sa treba aj zamyslieť sa točí veľmi málo a tak hodnotím kladne snahu autorov ponúknuť divákovi alternatívu k jednoduchým bezmyšlienkovitým príbehom. ()

pekas

Bohužel jsem asi ještě "nedorostl" pro tento typ filmů. Herecké výkony byly sice dobré, ale o čem to bylo? Tohle opravdu není pro každého, spíš bych řekl tohle je film pro pár podivínů (omlouvám se všem co dali čtyři a víc) : -)). ()

Cortesz

Asi jsem tupej, ale moc jsem tento snímek nepochopil. Jediné, co stojí za zmínku je herecký výstup Reynoldse. Sice se v jeho případě nejedná o výstup, za který by si zasloužil nějaké ocenění, to v žádném případě, ale ten chlápek mí zkrátka charisma, na kterém dokázal utáhnout téměř celý tento rádoby sci-fi snímek. Ovšem tím výčet kladů, nebo spíše kladu končí. Zbytek je jen nuda, která se snaží zaujmout zamotaným a jak již bylo zmíněné výše, šokující pointou. To se ovšem nestalo, protože scénář je až moc plytký a děravý a samotné zpracování je absolutně nijaké, na úrovni televizního snímku, takže obrovská nuda. ()

Solverino

Jedna hvězdička za nápad, který byl výborný. Provedení naprosto otřesné s topornými herci a nesympatickou tlustou nánou. Vypadalo to jako školní cvičení natočené z ruky dědečkovou videokamerou... :( Tak takhle tedy ne! Předělat a znovu a lépe! ()

MURALI.SHOOK

Film Devítky se snaží v člověku nabudit pocit tajemna a mysteriozní atmosféru, což se mu dle mého názoru dost dobře nedaří. Člověk naopak celý film tápe ve zmatku a tisíci filmem položených otázek po jejichž závěrečném vysvětlení přece jenom člověk nemá pocit zadostiučinění. Na druhou stranu jsem se celý film vydržel a chvilkama jsem se nenudil za mě tedy 3* ()