Valkýra

• Česko Valkýra (viac)
USA / Nemecko / Taliansko / Španielsko / Francúzsko / Japonsko / Veľká Británia, 2008, 121 min

Nemecký dôstojník Claus von Stauffenberg bol počas nasadenia v Afrike ťažko zranený a po tom prevelený do záložnej služby. Vtedy sa stal členom rozsiahleho spiknutia, ktorého cieľom malo byť odstránenie Adolfa Hitlera. Napokon to bol práve on, kto priniesol na stretnutie v jednom z Hitlerovych hlavných stanov aktovku s bombou. (RTVS)

Kratoc

Mám rád válečné filmy. Zajímám se o vojenskou historii a tak tenhle film, který poměrně věrně reflektuje historické události mi udělal obrovskou radost. Nejen tím, že zabalil důležitou historickou epizodu z 2. sv. války do zábavného hávu, ale také tím, že se vyvedlo i zpracování samotného filmu. Herci hrají skvěle, nejsou to žádní superhrdinové, mají své pochyby a motivy, které dokáží zprostředkovat i divákovi. Obzvláště jsou dobré herecké výkony vidět ve chvílích, kdy se celý plán začne hroutit. Filmařům se celkově zdařile podařilo i zprostředkovat prostředí samotného Berlína i válečné mašinérie a i strachu, který vládl v nacistické říši. Film si z hlediska hereckých výkonů, výpravy, střihu a režie určitě zaslouží čtyři hvězdičky. Tu jednu přidávám, protože jsem fanoušek na danou problematiku a tady byla zpracována velmi věrně. ()

Mafyn

Moc jsem jim fandil, ale bylo to podle skutečnosti a ne utopie. Co je to rok v životě člověka?? (Do konce války). V dnešní době si toho nevážíme, ale tehdy i jeden den rozhodoval o tisících životech. Pokusil by se někdo těsně po druhé světové válce říci… Jsou to němečtí (nacističtí) hrdinové!! :-) asi nikdo. A přece existují. ()

divisak

Když jsem seděl v sále, nikdo by se ve mně krve nedořezal, jak nervy pracovaly. Film mám ve své malinkaté sbírce válečných snímků a je jedním z mých nejoblíbenějších. Musím smeknout před Singrem, jelikož ve svých rukou pevně vede celou stopáž, a to v takovém spádu, který i přes vědomí jak příběh skončí vyvolává velmi silné napětí. Jak Malarkey napsal, je jen dobře, že film vznikal v Německu a to dokonce i na místech, kde k jednotlivým událostem došlo (např. dvůr domovního bloku Bendlerstrasse, kde byli spiklenci popraveni). Dokonalá rekonstrukce se znamenitým obsazením. I hudební složka mě překvapila a zaujala. ()

Brylin

Valkýra je historicky věrný příběh o skupině německých vlastenců snažících se svrhnout nacistický režim a zastavit krveprolití již prohrané války. Bryan Singer výborně graduje děj a v technicky velmi dobrém snímku mu pomáhající i kvalitní herecké výkony v čele s Kennethem Branaghem i Tomem Cruisem. Pěkné čtyři hvězdičky. ()

Johny303

Věděl jsem jak to dopadne, ale i tak jsem Stauffenbergovi držel palce. Ani chvíli jsem se nenudil a Tom Cruise zahrál svou roli skvěle. Rozhodně si to brzy pustím znovu. ()

Hepy13

I přesto že jsem samozřejmě věděl jak Valkýra dopadne, tak na atmosféře a napětí to neubralo ani trochu. Některé scény měli napětí opravdu výborné, třeba jak Cruise odjíždí od výbuchu. Potěšil mě výkon Cruise (i když hodně lidem tam určitě nesedí, protože ho mají zafixovaného jako takového frajírka), i ostatní herci nezůstali vůbec pozadu, třeba Bill Nighy byl super. Celkově to asi není uplná nálož, ale jelikož zbožňuju válečné filmy a především z 2.světové, tak pro mě to na plný počet každopádně je. ()

Kroupa

Brilantní, přesné, pečlivě vystavěné. Není lehké natočit film, který bude opravdu napínavý přesto, že každý divák ví, jak to skončí. Ani já se neubránil tomu, abych fandil spiklencům. A Tom Cruise se mi vážně líbil, přestože ho nemám rád. A co víc, film je úžasnou přehlídkou hereckých hvězd. A poslední klad na závěr - nesnaží se příliž ukazovat Hitlera, nějak se jím osobněji zabývat. Každý takový pokus musí nevyhnutelně ztroskotat na srovnání s nedostižným Hitlerem Bruna Ganze. Singer dává důraz jinam a to je sympatické. ()

M1k9

Tom Cruise mi jako nacista vůbec neseděl! Zato Thomas Kretschmann byl absolutně dokonalý. V čem to asi bude heh. Všechno ostatní byla dobře odvedená práce. Chybí mi něco nezapomenutelného. 5/10 ()

TheSpearCZ

Valkýru jsem už několikrát viděl, ale ne vždy celou a pamatoval jsem si z ní víceméně jen konec, to jsem teď napravil a jsem za to moc rád, protože celý ten samotný build-up směřující k převratu je vykreslen dobře a dobře se na celý film kouká. Tvůrci těží především z emocí - logicky se přeje plukovníkovi Stauffenbergovi a jeho převratu, ale ještě více se nefandí Adolfovi, film díky tomu ke konci správně graduje, protože víme, jaké zlo mohlo být odstraněno. Naštěstí zanedlouho bylo. Čisté 4* ()

P-puma-

Popravdě jsem čekala, že Tom Cruis z toho udělá Hoolliwoodskej cajdák, ale byla jsem velmi mile překvapená. Postava plukovníka Stauffenberga je jedna z jeho nejlepších rolí. ()

RickyFitts

na to, jak strašně vypadá ten plakát, příjemné překvapení, syrový "hraný dokument", námět je tak dobrý, že se to točí samo, přesto to mohlo dopadnout mnohem hůř... ve srovnání třeba s Katyní, se kterou má podobný způsob vyprávění i vyvrcholení scénou poprav, mnohem lepší filmové řemeslo... asi tu došlo k drobné idealizaci kladných hrdinů, ale tak už to bývá... ()

blazenka

Bylo to dobré, ba víc než dobré. Vzhledem k tomu, že jsem četla dost negativních kritik, šla jsem s velkými obavami, ale nakonec jsem překousla i Cruise, který vůbec nebyl špatný, ani chvilku jsem se nenudila a byla udržovaná pod stálým napětím. Kombinace válečného filmu, který není o skutečném boji, ale o vnitřních hodnotách, velkých plánech a statečnosti a jednookého, jednorukého Cruise nevyšla naprázdno, ačkoli pointu každý znal. Pro mě za 80% a čtyři *. ()

KOZLIK

Co to sakra bylo za bouchací sirky, že to Ádovi akorát rozčíslo patku. Angličtina a málo němečtí němci to mi trochu vadilo. ()

jorgus

pecliva rekonstrukce atentatu je natolik pecliva ze film se odehrava bez jakychkoliv emoci a finale me nechalo chladnym..Cruise me do tohoto filmu nesedel, na anglictinu jsem si po chvilce zvykl protoze byla pronasena usty peclive vybraneho vhodneho komparsu:)..je to jen velka draha rekonstrukce bez emoci..nic vic:) ()

MAJkLSON

Před a častečně i během filmu jsem si říkal, že tohle bude slabé, protože vím, jak to dopadne, protože vím, jak to bylo apod. Jenže to vůbec nevadí. Valkýra je totiž skvěle zfilmována a děj vás stále drží v mírném napětí až na konci to na vás celé vypukne a vy cítíte sílu historie a tohoto filmu. Velmi dobře zrežírované podbarvené skvělými hereckými výkony (ani Cruise není vysloveně špatný). ()

Zemřel herec Bernard Hill

30.12.2023

Mission: Impossible nabírá posilu

Mission: Impossible nabírá posilu

07.09.2019

Režisér a scenárista Christopher McQuarrie a herec Tom Cruise v sobě našli společnou zálibu už během práce na snímku Valkýra. Od té doby spolu pracovali na několika dalších projektech, až tahle… (viac)

Tom Cruise opět akční

Tom Cruise opět akční

17.06.2011

V Mission Impossible: Ghost Protocol se podle všeho rozloučí s postavou Ethana Hunta. Má ale šanci na další akční sérii. Studio Paramount totiž Toma oslovilo s nabídkou na roli Jacka Reachera. Ten je… (viac)