Vojnová dráma, nakrútená podľa skutočnej udalosti, o atentáte na Adolfa Hitlera, ktorý sa odohral presne pred 61 rokmi. Dramatický príbeh sa odohráva počas druhej svetovej vojny. Hlavnou postavou príbehu je plukovník Claus Graf Schenk (Sebastian Koch), bojujúci na strane Nemecka. Počas akcie v Afrike je pri nálete nepriateľa vážne zranený a prevezený na kliniku do Mníchova. Príde o oko a lekárom sa nepodarí zachrániť ani jeho pravú ruku. Počas zotavovania je mu najväčšou oporou manželka Nina (Nina Kunzendorfová) s deťmi. Už dlhší čas sa v jeho hlave odvíja množstvo úvah, ako prispieť k ukončeniu vojny a záchrane Nemecka. Počas niekoľkých rokov bol svedkom mnohých zverstiev vykonaných na nevinných ľuďoch. Vodcova politika je v rozpore s jeho zmýšľaním. V spolupráci s armádnymi sprisahancami naplánujú atentát na Adolfa Hitlera. Nina má o Clausa opodstatnený strach, tuší, že manžel jej niečo tají a je v smrteľnom nebezpečenstve. Claus si vybaví všetky potrebné doklady a zanechá Nine list na rozlúčku, v prípade, ak by počas akcie zahynul. 20.7.1944 vycestuje s kolegom do Východného Pruska. Privíta ho generál a zavedie priamo do hlavného Hitlerovho štábu. Pod dubový stôl položí kufrík s bombou a vzápätí nastane výbuch... (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Nie také veľkolepé ako Valkýra, ale stále dosť dobré, trocha viac sa film na začiatku zaoberá súkromím Stauffenberga, potom to už je vlastne len o starom známom príbehu. Koch odviedol veľmi dobrú prácu, hoci so skutočným Stauffenbergom nemá až toľko spoločné. Na TV film nadpriemerný kúsok, ktorému ale evidentne chýbal rozpočet. ()

IvcaSammet

Nádherně natočený film! ... Valkýru s Tomem Cruisem jsem neviděla, takže nemůžu porovnávat, ale podle mě se Sebastian do role Stauffenberga hodí o sto procent víc ... A to ne jen kvůli tomu, že je Němec ... Jemu prostě věřím cokoliv řekne, cokoliv udělá, prostě kdyby mi někdo řekl, že je to opravdu Stauffenberg, uvěřila bych mu. Sebastian je opravdu vynikající herec! Film byl opravdu skvěle zpracovaný. Mám hodně ráda německé válečné filmy, protože přece jenom je to jejich historie a oni o ní musí vědět nejvíc ... A tento film rozhodně patří mezi ty nejlepší! ()

vander19

Najprv som si pozrel Valkýru s Cruisom, až nedávno som narazil na rovnaký príbeh v podaní Nemčúrov...Bol som zvedavý na ich prevedenie, keďže je to hlavne ich história. AK tak porovnávam, s novšou Valkýrou to má mnoho spoločného. Rozdiely sú minimálne a aj moje hodnotenie po prezretí sa nezmenilo. Možno trošku zl začiatku je film pomalší, ale rozbehne sa to po slabších 20 minútach a pak je to už pohoda. ()

bugnini

V podstate sa jedná o veľmi hodnovernú rekonštrukciu udalostí okolo atentátu na Hitlera, ktorý spáchal plukovník Claus gróf von Stauffenberg. Páčilo sa mi najmä to, že herci sa fakt veľmi podobali skutočným osobám a takisto dobré prepracovanie detajlov ako napr. nemeckých uniforiem, vozidiel a pod. Mne sa ttento film jednoducho páči. ()

LEATHERFAC

Oproti Valkýře s Cruisem bohužel slabší a to kupodivu včetně hlavního představitele. Neb Tomík tuhle roli zvládnul kromobyčejně dobře - možná nejlíp v celé své kariéře a pan Koch prostě toho charismatu toliko nepobral, leč špatný rozhodně nebyl. Celkově ovšem Singerova verze vítězí větší propracovaností postav a hlavně plánu atentátu, což tady je řečeno velmi zkratkovitě a filmu to hodně ubírá. Jediné v čem Singerova verze trochu pokulhává je obsazení Hitlera, protože ten herec je opravdu slabý. Naopak zdejší představitel Hitlera Udo Schenk je ve své roli vskutku mrazivý - ten jeho pohled vás pohltí. Narozdíl od slabošsky působícího Bruna Ganze v Pádu třetí říše, Udo je jeden z nejpřesvědčivějších Hitlerů co jsem viděl. Za vidění tak stojí určitě obě verze - doporučoval bych napřed tuto, nebudete druhou verzí zklamaní. ()