Hobit: Neočakávaná cesta

• Česko Hobit: Neočekávaná cesta (viac)

Prvá z troch častí filmovej adaptácie románu J.R.R. Tolkiena prináša príbeh z bájnej Stredozeme, ktorý sa odohral šesťdesiat rokov pred udalosťami opísanými v trilógii Pán prsteňov. Hobit  Bilbo Bublík píše pamäti a rozpráva o svojej dobrodružnej ceste synovcovi Frodovi Bublíkovi.
Hobit Bilbo Bublík opúšťa svoju pohodlnú noru a vydá sa na spoločnú púť s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi, ktorých vedie legendárny bojovník Thorin Dubbin. Cieľom ich výpravy je získať späť stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor pod Osamelou horou, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug, aby sa zmocnil ich bohatstva, zlata a diamantov, ktoré vydolovali v miestnej bani. Výprava je veľmi nebezpečná, pretože vedie cez územia, kde vládnu krvilačné kreatúry, zlí škriatkovia, chamtiví obri, ťažkopádni trollovia, diví Wargovia a príšerný Nekromant. Na brehu podzemného jazera Bilbo stretne Glgúňa - bytosť, ktorá mu navždy zmení život a vnukne mu ohromné životné odhodlanie. Okrem toho Bilbo získa aj vzácny Glgúňov zlatý prsteň, ktorý vládne výnimočnými vlastnosťami a spája osudy Stredozeme. Ale o tom Bilbo zatiaľ ešte nič netuší... Počas dobrodružného putovania skupiny trpaslíkov za strateným domovom sa v samotárskom Bilbovi prebúdza hrdinský duch a pocit spolupatričnosti k svojmu vzácnemu a výnimočnému rodu. (TV JOJ)

Africanus1

Zopakovat úspěch LOTRovské trilogie není jen tak. Zvlášť, když se příběh co nejvíc roztáhne a každá scéna trvá dvakrát déle, než by bylo nutné. Zvlášť, když podbízivost a digitální čurbes získali navrch nad poetikou a emocemi. Zvlášť, když o prachy jde až v první řadě. Film obsahuje minimum okamžiků, které by se vryly hluboko do paměti, zato mnoho těch, co jen tak prošumí. Na konci Bilbo s pohledem upřeným na Osamělou horu pronese "to nejhorší už máme za sebou". Nechal bych stranou absurditu této hlášky (vždyť je čeká Temný hvozd a drak), a řekl bych jen "kéž by, milý hobite". Ale nějak tomu nevěřím. ()

Ounak

I když to není přímo LOTR kterého už zřejmě moc filmů nepřekoná. Je to hezký příběh plný akce, napětí, historie ještě dávno před cestou Froda. Viděl jsem Hobita v kině a byl jsem celkem mile překvapen na plný počet to sice není, ale může to být ovlivněno i přehnanými nároky po perfektní sérii pána prstenů. ()

F_R_E_E

Kdyz se tocil LOTR, nikdo netusil, jak to bude vypadat.. Vysledek byl genialni! U Hobbita uz kazdej ocekaval neco podobnyho a zacal to srovnavat s LOTRem, coz si myslim je zasadni chyba. Zkuste zapomenout na LOTRa a uzijte si tuhle dokonalost ve vsech smerech! Okamzite (jsem si jistej, ze nejen tenhle dil) zarazuju do TOP! ()

mirushbiatch

No,tak nema to atmosferu LOTR-ov,dobre.Je to tak trosku vyumelkovane,ale koniec koncov som mal po zaverecnych titulkoch usmev na tvari z ,,pokracovania,, mojej oblubenej serie,z ktorej ma najviac oslovili dwarf singing,ci trolia jaskyna,najmenej asi nechutny inteligentny troli kráľ,potesil Glum,Galadriel a camea,hudba a celkovo este lepsie efekty a zvuk.Nic viac,nic menej.4* ()

Vinki

Takové nijaké. Herci hrají, hudba funguje, kamera dobrá... všechno je tak nějak OK, ale drhne to kvůli příběhu. Jako by se tentokrát Jackson neuměl rozhodnout, jak to teda udělat. Na konci jsem měl daleko rozpačitější pocity, než které mi probíhaly hlavou u Společenstva prstenu. Na druhou stranu věřím, že rozšířená verze z toho udělá film, který budu milovat, proto hodnocení není konečné. ()

SnOuWeX

Oproti Pánovi prstenů, mě potěšilo, že tam nebyli žádný "Frodoviny". Nic nudného, jen možná pomalejší rozjezd, ale chápu, že to jinak asi nejde. Tak vysoké hodnocení dávám za obraz a zvuk, děj mne opravdu bavil, jediné zklamání jsou triky, jinak bych chválil ještě více. ()

RoyBatty444

Na začiatok čo sa mi páčilo a to je stále nadštandardné spracovanie, veľkolepé scény, prehľadné vedenie kamery, silné charaktery, veľmi dobrý herci a silný príbeh. A teraz to čo by som bol vynechal dlhé spracovanie asi tak o polovicu kratšie, Glum pre zachovanie príbehu mala byť len scéna ako stratí prešes, pátos a snahu prinášať hlboké pravdy o živote v každej scéne. Je sa tu na čo pozerať ale toto mala byť predĺžená verzia pre fanúšikov tzv. extended. Týmto apelujem na Pí Džeja menej je viac (tiež jedna zo životných rád) lebo nabudúce ti odíde z kín ešte viac ľudí a už sa nevrátia. ()

klaranapoli

5* za to že je to naprosto skvěle udělaný, herci, scény, grafika...nevím co jinýho dodat, v kině jsem jen seděla a měla otevřenou pusu a i zavzpomínala na pána prstenů ()

D||X

Knižní předlohu jsem narozdíl od pána prstenů nečetl tudíž srovnávat nemohu. Nicméně celé tři hodiny mi přišly jako taková krásná pohádka, jako kus cesty přenádhernou krajinou. S LOTR se to samozřejmě srovnávat co se týče příběhu nedá, ale bylo to prostě nostalgický krásný a bavilo mě to. 4* ()

snupko13

No je menej objektívne posúdiť film, ak je človek nadšený fantasy filmami, ktorých je tak málo. Jedno je však pri Hobbitovi isté, keď Jackson použije tie isté situácie, hláškovanie (Gandalfovo slávne "fly you fools") podobný scenár, atď, či to nie je chodenie po vodu do tej istej studne. Na druhú stranu sa to dá obhájiť tým, že chcel udržať atmosféru stredozeme charakter postáv a ich správanie z trilógie. Tak si treba vybrať. Na každý pád treba priznať, že kým knižný Hobbit pôsobí skôr ako rozprávka, tak na tomto prevedení si človek zgustne chce - nechce viac. ()

Segoves Kelt

Hollywoodskej škvár, který nemá s atmosférou středozemě nic společnýho...nezapomenu na nadšení když sem se dozvěděl že Jackson převzal režii a na tohle zklamaní taky dlouho nezapomenu...vždy sem si strašně přál aby byl jednou natočený Silmarillion ale prosím ne doufám že se to nikdy nestane ()

Decim28

Ne, ne, ne! Bál jsem se toho, že budu zklamaný. A jsem. Sice je kniha Hobit jiná než kniha LOTR, ale očekával jsem, že Jackson naváže tam, kde skončil s Návratem krále. Jsem naivka, co? Film bych dělil na třetiny-1. třetina (40%): Bilbo je trapný, nic se neděje až na to, že trpaslíci řádí v Beg End. 2. třetina (50%): Konečne se vyráží ze Dna pytle, zbytečné efekty a CG postavy, zhulenec létající v lesích na saních, ale už se aspoň něco děje. 3. třetina (85%): A je tu ta atmosféra, na kterou jsem čekal. Temnější a vážnější, vrchol filmu Glum a jeho "Game of riddles". Doufám, že další filmy přinesou ve všech ohledech něco víc. Na LOTR byla nejlepší ta jeho opravdovost. Neříkám, že je to špatně natočené, ale prostě jsem neměl ani ten pocit na 4*. Zkamaly mě hlavně očividně a zbytečně užívané efekty, které v LOTR nešly rozpoznat. A další co mě trochu zklamalo byla hudba, z filmu si nepamatuju (kromě Misty mountains a hudby použité v LOTR) ani tón. Overall: 65% ()

Big Daddy

Hobit má oproti Pánovi prstenů tu nevýhodu, že přichází až jako druhý po úspěšném předchůdci. To ho už předem předurčuje k podezřívání z rodokmenu nasáklého vidinou peněz. Bylo tedy jasné, že bude muset Peter Jackson předvést ještě větší kalibr než před lety, aby se na tato pachuť přehlédla. Musím uznat, že úvodní idylický návrat do Středozemě je líbivý, ale už ldouho se mi nestalo aby se mi toli zavírali oči při sledování "trháku". Brzy totiž nastupuje oblast jakéhosi vysvětlování příběhu do doby než se protne s onou současností a příprava na zápletku nastávající, což se sice režisér snaží dohánět spoustou vtipu, ale i tak je to rozvleklá až nudná pasáž. V závěru pilotního dílu naštěstí trochu přihořívá, ale stále může i u fanoušků tohoto fantazy světa nastat rozpaky. I tak jde o solidní výlet do bájného světa a skvělé je, že obsazení herců, jejichž postavy se objevují i v Hobitovi, zůstalo zachováno. ()

Misasek

Jsem fanouškem Pána prstenů, proto jsem se na tento film velmi těšila, ale nebylo to ono. Už jen to, že tak krátký příběh ve srovnání s Pánem prstenů je rozdělen do tří tříhodinových filmů, zkazilo celkový dojem. Ve filmu se objevily tmavá místa, kde se nic nedělo, ale nahradila to naštěstí úžasná novozélandská krajina. I přestože jsem od filmu čekala víc, protože Jackson nasadil vysokou laťku, se mi film líbil a musím dát plné hodnocení, už jenom kvůli Glumovi. ()

Rudla333

Na tento film jsem se jako správný fanoušek Pána prstenů několik let těšil. Po ¨tom co jsem jen seděl s otevřenou pusou. Čekal jsem mnoho, ale tohle? Hobit je ještě mnohem lepší než Pán prstenů. Je o dost akčnější a vtipnější. Na jeho dvě pokračování se moc těším a doufám že taky budou takovéhle. Nechápu proč tenhle film fanoušky tolik zklamal. Za mě s čistým srdcem 100% ()

lopez36

Pro mě jako oblíbence Středozemě byl tenhle film nutnost. Zklamáni ani ne, ale až na to hodně dialogů, ale přesto to je výborný film, ale pána prstenu to prostě nemůže překonat. 85% ()

KubaTT1

Ať si každý říká co chce a nutno podotknout že je to opravdu dost umělkované :P ovšem stále je to velmi kvalitní film, který stojí za to vidět! Známé postavy z Trlilogie Pán Prstenů ale taky něco navíc! Efekty jsou super, herci taky a je to prostě super. A kdo to viděl tak uzná že to stálo za to :) ()

datel13

Ten film vůbec není tak špatný, jak některý lidi tvrdí. V kině je to krásný film, v menším formátu bohužel může nudit banalitami a naprosto předvídatelným dějem. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (viac)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021