Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

prochy10

celkem slušný a dobře natočený film z prostředí Blízkého východu......detailní praktiky teroristů jsou nekompromisní, i když nevím, jestli by CIA nasadila do terénu jenom jednoho agenta.....L. DiCaprio, jako sám voják v poli se této role ovšem ujal, jako vždy, vynikajícím způsobem, akorát mi přijde, že je škoda takového herce jako je R. Crowe, obsadit do takovéhle role, kde je v podstatě celou dobu mimo děj a akorát kokmunikuje s DiCapriem trapně přes mobil. Celkově to vidím tak mezi 3 až 4 hvězdami, ale za kvalitní herecké výkony a nějaké drobnosti dám 4**** ()

Marty7CZ

Napsal bych to asi takhle: zdlouhavé a bez šťávy! Na to,jaká mega hvězdná partička na tomto projektu dělala,jsem opravdu čekal víc.... ()

BaronX

Poměrně slušné thriller, bohužel nemohu se zbavit dojmu, že po filmařské stránce nepřináší vůbec nic nového. Navíc DiCaprio si poslední dobou vybírá velmi podobné role, pak je velmi obtížné se s hlavním hrdinou jakkoliv ztotožnit - protože pořád máte pocit, že už jste to viděli, že už to tady bylo, nic Vás nepřekvapí, rutina. Ridley Scott nezklamal, bohužel ani příliš nenadchl. Druhý den si film pravděpodobně nebudete pamatovat. ()

lenzi

Celkom zaujímavo natočené, aj keď nemôžem posúdiť, do akej miery realistické, keďže som nerobil v CIA -). Páčilo sa mi ako Russell Crowe popri menežovaniu záchrany sveta pred terorizmom diriguje svoju rodinku. Dal by som štyri, ale mínus * za koniec. ()

SKreyn

Priemerný špionážny thriller, v celku dosť akcie, dobré herecké obsadenie, DiCaprio ako špión CIA, ale nezaujímavé a až moc dlhé ... 3* ()

godspeed

jsem na rozpacích. kamera jede, střih jede, výbuchy fajn, herci ok, ......tak proč mě to vlastně moc nebavilo? asi proto, že za celý film se tam objeví 2 ženy, střílí se dohromady cca 40 sekund a hodně se tam pouze kecá, intrikuje a střídají lokace působení agenta ferrise. navíc o snaze vtáhnout diváka do děje nemůže být řeč. další film, který se i přes všechny svoje nesporné výhody (herci, režisér, tématika, prostředí) topí v průměrnosti, díky neschopnosti vypravěče. ()

Tiiso

Přes skvělou atmosféru, kterou tento film dokázal ve mě vzbudit, jsem nebyl na konci zcela uspokojen. Snímek je vytvořen profesionálně a kvalitně. Ale i přes vážnost tématu, o kterém pojednává, v mnoha místech doslova nudí a nedokáže diváka naplno upoutat. Příběh je místy hodně roztahaný a s odstupem času vidím, že nevybočuje z běžné hollywoodské produkce. Ta spočívá v běžném průměru již v zažité koncepci. Někde občas do něčeho rýpnout, ale ne zase tak moc aby se náhodou nemohl někdo cítit dotčený. A tak člověk vlastně neví po shlédnutí, co vše se dozvěděl a navíc co z toho může být pravdou. A tak tomu je i zde v tomto filmu. A to i přes velmi dobré výkony herců. Takže závěr jak příběhu tak i ve mě je plný rozporů a ne v žádném případě jednoznačný. ()

Alojs

Pro mě podobný problém jako v případě do nebes vynášeného Amerického gangstera. Scott natočill formálně precizní thriller, přizval si precizní herce, a přesto tomu všemu chybí cosi, co by jistý šedivý indián nazval faktorem X. Bez ohledu na strhující akční scény (či spíš akční scénu), sugestivní mučení... Možná bude přece jen chyba ve scénáři, který postrádá tažnější zápletku a přijatelnější závěr. I zde totiž parazituje jedno velké filmařské klišé. ()

RajCZitko

Velice zajímavý snímek veřejností známého soukromého boje Ameriky. Na tomto filmu se mi líbila jeho sirovost. Podává prostě veci tak, jak jsou (alespoň co uvažuje divák za reálné). K tomu samozřejmě dopomohly vinikající herecké výkony a 2 prsty rozbouchané kladivem na paděru. I přes tyto fakty se jedná o jednoduše zapomenutelný snímek, na čemž se také idráží mé hodnocení. ()

Taffey

Naprostá sračka, Ridleyho Scotta nehodná. Prvních 5 minut mě navnadilo, další hodina unudila k smrti. Poté, co byl Leo pozván na oběd ke zdravotní sestře, jsem věřil v obrat, neboť to byla nejlepší scéna z celého filmu. Dtuhá polovina byla lepší než první, ale ne o moc. Film trpěl nepřítomností většího počtu herců ve vedlejších rolích, o nějakých mítinzích CIA, jako tomu bylo ve Spy Games, nemůže být ani řeči a s vyjímkou již zmíněné návštěvy s obědem, nebyla ve filmu ani jedna změna rytmu. Russell Crowe byl totálně out, naprosto bez života, v brýlích vypadal jako totálně průměrný amík ze středozápadu, vůbec se mi nelíbil. Film měl, v podstatě, jedinou, jednoduchou dějovou linku, Byl pomalý, bez šťávy. Dvě hvězdičky jsou i tak moc. Zklamání převeliké. ()

departed

Dosti vydařený hi-tech thriller s nádherným vizuálem, od prvních minut s neustále gradujícím napětím, plodnými konverzacemi, pokud na ni dojde, tak i s výborně zvládnutou akcí a na konec s perfektně padnoucí hudbou, na které si Streitenfeld dával rozhodně záležet. Není to jen sugestivní špionážní film, je to zároveň i film, kterým se mi Ridley trefil přímo do nálady a taky do vkusu. Takovejhle styl já prostě můžu. Objektivně sice trochu nedoceněno, ale subjektivně impozantní zážitek. ___ Po přečtení knihy musím bohužel srazit hodnocení, film spoustu věcí ani pořádně nevysvětlí / neobjasní, ale přesto jede dál, jakoby nic, což docela zamrzí. Takže jsem teď spíš zastánce názoru, že jako knižní adaptace to ve světle kvalit moc neobstojí, ale jako samotný film klidně jo, jen možná sami sebe nachytáte tápající se ve jménech a pravděpodobně i trochu v ději, který zde bohužel skáče z místa na místo, jak se mu zachce a přitom vás v tom nechá tápat, ať si přijdete na souvislosti sami. ()

Shredder

Nebyt genialneho Marka Stronga, ktory zatienil dve herecke megahviezdy, by ma Scottov spionazny thriller unudil na smrt. Po technickej stranke je to vsetko vyspele a kvalitne, striedaju sa lokality aj ludia, ale aj tak tomu chyba stava. Prilis malo akcie, prilis vela kecov o nicom, celkovo spracovavana tema je podla mna nezaujimava, ohurit moze maximalne tak Americanov, ktori nemaju ani potuchy o tom, co sa skutocne vo svete deje. Vsimol som si v niektorych kometaroch komparacie s filmom Enemy of the State, co je scestne, kedze to bol efektny, napinavy a dynamicky film zatial, co Body of Lies pripomina nudnejsiu verziu nudneho Spy Game. Prilis vela casu zaberaju Dicapriove pletky s moslimkou, jeho hadky s Croweom a rozne dalsie vyjednavacky. Ako jednorazovka moze byt, ale nenasiel som nic, co by ma donutilo pustit si film znova. ()

dj_kure

Skvělý režisér,vynikající herci, oscarový scénarista, atraktivní téma. Ale je z toho jen lehce nadprůměrný thriller. 60% ()

altaica

PRO MUŽE:Uf. To byla jízda. Od Tří dnů kondora patrně nejlepší špionážní thriller, co jsem viděl (na Spy Game se teprve chystám). Podle hodnocení ostatních jsem nejspíš sledoval jiný film. Počet mrtvol je sice srovnatelný na metr filmu s akční klasikou od Arnolda, či Slye, ale tento průměr vysoce navyšují bombové útoky teroristů a nikoliv tupé střílečky ze zbraní se zásobníkem na milion nábojů. Pokládám jej za špionážní ekvivalent válečného filmu Černý jestřáb sestřelen (který sice nepřekonal, ale i tak plná palba 5*) . Rychlé tempo, střídání prostředí, surová brutalita v mezích širší normy, křivácké praktiky, příběh několika akcí posazený do reálií činnosti ochránců zájmů státu mimo jeho hranice. Di Capriův agent je co chvíli zmasakrován protivníky, protože neprůstřelní a nezranitelní agenti jsou jen v pohádkách a bondovkách. Studená válka je dávno pryč, hoří válka s terorismem a mrtví jsou na obou stranách pomyslných barikád. Účel světí prostředky, mučení, vraždy, únosy. A vo tom to je.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame a hošánci, božský Leonardo už po několikáté dokazuje, že vyrostl ze sladkého chlapečka v řádného chlapa a mimo jímavého ksichtíku disponuje také nezpochybnitelnou dávkou hereckého talentu. A tady hraje jak o život. Skvěle mu přikuluje Russell Crowe vzevřením, figurou i chováním taťulda vzorně pečující o potřeby svých dětí, ve skutečnosti muž v pozadí s chladnokrevně kalkulující hlavou a těžkou dávkou bezcitnosti a cynismu vůči všem, kteří nejsou made in Amerika. A mezi nimi nezapadnul ani Mark Strong jako uhlazený brilantně ztvárněný šéf jordánských tajných služeb. Dle mého by se vám to mohlo v krajním případě i líbit.          UKÁZKY:Názor, že dlouhodobá okupace protivníka oslabí, je nesmysl. Naopak. Nepřátele to spíš posílí. Postupně si zvyknou. Přizpůsobí se a začnou jednat.// Co to je? Úlomky kosti. Ne vaší.//Nechceš volno, aby sis užil s manželkou? Ede já se rozvádím a ty o tom víš možná víc než já. Jasně, takhle je tady na tom každej druhej.// ()

UlrikDecado

Po čtyřech letech tenhle film dozrál. Ukazuje, že Scott se vyzná v tom, o čem chce točit, byť samozřejmě realita je ještě šílenější a absurdnější. Pořád ale dokáže Scott točit kvalitní špionážní filmy a zároveň těšit producenty, kteří chtějí hollywoodské pozlátko a stylizaci. ()

WScully

Filmu Body of Lies jsem se dlouhou dobu vyhýbal. Bylo to z prostého důvodu nevidět a neznechutit si další film s tématikou USA vs. islámský svět, kdy USA je ten hodný bojovník, islámský svět pak zlo, které je potřeba zničit. To, co jsem viděl, však konečně objektivně nahlíží na situaci. Díky vzdělanému a na svůj věk zkušenému hlavnímu hrdinovi pronikáme do skutečné podstaty věcí, hlavní hrdina není jen vyslaným likvidátorem a s fanatickým patriotismem bojujícím nemyslím strojem, který má úkol útočit proti všemu islámskému za zájmy USA, nýbrž skutečně vzdělaným člověkem, který zná kulturu, řeč, poměry a aktuální situaci míst, která mnozí odsuzují bez předešlého patřičného prozkoumání a vcítění se do života místních. Bojuje proti teroristické organizaci, nikoliv proti celému islámskému světu. Navíc dobře zná vypočítavost USA, povrchnost jeho kolegů, není nadšený ze spolupráce s kolegou, který vše řídí z tepla svého domova a který neví vlastně vůbec nic o tom, co musí hlavní hrdina prožívat. Podle mne je toto poselství filmu. Nejedná se o žádný povrchní akcí propěchovaný hit, avšak o inteligentně napsaný příběh o vcítění se do společnosti, která žije svým způsobem života, má svá pravidla, přičemž je ohrožována terorismem americkým, ale též tím, který řádí doma. Co se týká technické stránky filmu - nepochyboval jsem ani za mák. Perfektní kamera, střih, zvuk, vše vynikající. Tak, jak jsme od Ridleyho a jeho týmu zvyklí. O tom netřeba se vyjadřovat. Plných 100%. ()

HarqAlAda

Čakal som veľkú limonádu. Ale Ridley ju silno zahustil. Až tak že toho bolo na mňa moc. Sem tam pridal umelé farbivá ale celkovo slušné. DiCaprio dokazuje svoje kvality. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)