Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

Snakefinger

Tenhle film se těžko hodnotí, protože útočí přímo na první signální soustavu bez zbytečných kliček. Příběhje velmi jednoduchý a přímočarý. Mladý hošík je terorizován svými spolužáky bez vyjímky, a to čím dál tím více s větší intenzitou, až to prostě bouchne. Mně se líbila ta nenápadná gradace příběhu až závěrečnému count down. Je to film s velmi naléhavým poselstvím, který vám bude strašit v hlavě opravdu hodně dlouho a chladným vás nenechá ani náhodou. ()

MilesWheeler

No, žádná prča být outsider třídy. Dle mého krapet nadsazené, ale myslím, že to je dobře. Atmosféra mě úplně vtáhla a postavám jsem věřil každé slovo. ()

johnyoss

Další z mnoha poukázání na problematiku týkající se šikany, kterou lze považovat jako jedno z tabu společnosti. Filmově nic moc, každopádně tématicky zajímavé. Film, který nemohl skončit jinak než takto, snad každý,alespoň já si to myslím, kdo by se dostal do takové fáze by jednal podobně. Hodnocení 5/10 ()

Skye_Isis

Drsný a brutální film, který si nebere servítky a podává krutou realitu tak, jak je. Ačkoliv děj zabíhá až do té nejkrajnější situace a ukazuje nejhorší možný scénář, může varovat, kam až můžou zajít na první pohled nevinné vtípky. Herci působí naprosto věrohodně, film vás vtáhne do děje a úplně pohltí. Dva kluci, naprosto ponížení před svými vrstevníky, šikanovaní a frustrovaní, se svoji situaci rozhodnou vyřešit nejhorším možným scénářem. Při některých scénách možná znechuceně odvrátíte hlavu, zaručeně vám však bude běhat mráz po zádech... Hlavně na konci. O tomhle filmu budete dlouho přemýšlet. ()

Tess92

Nevím, kolik lidí, kteří film viděli a komentují, šikanu opravdu zažili, ale z vlastní zkušenosti si myslím, že film je naprosto realistický. Nevím, proč se tolika lidem nezdá, že by celá třída šla jako tupé stádo za vůdcem. Přesně tak to funguje, protože ten, kdo by se postavil proti agresorovi, by dopadl stejně jako šikanovaný - i to je ve filmu ukázáno. Občas tam sice byly záblesky, že Joosepa někdo brání, ale neměly v podstatě žádný smysl - nepomohly. Tak to prostě funguje. Další problém je, že šikanovaný člověk většinou o tom, že je šikanovaný nikomu neřekne - bere to jako osobní prohru, jako, že on je ten špatný, a ostatní vlastně mají právo ho trestat. - Tohle je hlavně třeba změnit, lidi si musí uvědomit, že špatní jsou ti, co šikanujou a ne jejich oběti. Film se mi v tomhle ohledu líbil, kdybych se to nedočetla zde, nevěděla bych, že je natočený podle skutečných událostí. Akorát mě na konci zklamal způsob řešení té šikany. Popravdě jsem to čekala od poloviny filmu, i když jsem pořád doufala, že k tak vyhrocenému závěru nedojde. A to jak se nakonec zachoval Kaspar mě taky překvapilo.. celkově bych byla ráda, kdyby tam byl ještě nějaký doslov... ()

Trescha

U mě dobrý,s téměř amatérským pojetím jsem neměl absolutně žádný problém... Konec se dal čekat už od začátku,ale i tak to na jeho drsnosti neubírá ()

Dave_Speed

K tomuto filmu jsem se dostal náhodou. Překvapilo mě, jak přirozeně zachycuje skutečnost. Při některých scénách jsem si říkal, že tohle už jsem někdy viděl (a ve filmu to nebylo). Film se ani zdaleka neblíží komerčnímu hollywoodskému stylu, což je u tohoto tématu jenom dobře. Zachycuje prostě skutečnost tak, jak je. Cílem filmu je ukázat na vážný problém nejen na školách. ()

Gyl

Uf! Jak že normálně dávám pět hvězd za to, že film za 200 milionů dolarů dokoukám do konce a neusnu nudou, tak tady je to opravdu za napínavou podívanou. Někde od třetí kapitoly, kdy se otec ptá, jestli si půjdou zastřílet, je mi jasné, jak to skončí, ale nakonec to skončí přeci jen ještě trochu jinak, což mě potěšilo. A jsem rád, že to natočili Estonci a ne třeba Češi, protože u nás by v tom hrála hlavní roli Mattoni, Kotek a vysmátej Mádl a stálo by to za hovno. Estonská mládež ale zaválela. Znovu si to určitě nepustím, ale film je to super! ()

Frosty_CZ

Povinné pro všechny, kteří jsou zaregistrováni na čsfd.cz . Nevzpomenu si na film, který jsem před rokem viděl se Stallonem nebo "Arniem", ale rozhodně si vzpomenu na film který jsem viděl před 5ti lety. Tohle se prostě vryje do paměti samo. ()

k.s.A

Velmi zajímavý film, který má dramatickou zápletku. Celý tento film mě doslova mrazil v zádech! Když jsem tento film poprvé viděla, ani jsem nemohla uvěřit, že se to stalo a stát se to může. Šikana- nechápu,jak někdo může něco takového udělat. Já bych ve třídě jako je Jooseph nevydržela ani minutu. Dala jsem 4 hvězdičky, protože je v tomto filmu vidět krutá pravda a strhla jsem 1 hvězdičku, protože je to fakt nechutný. ()

Swallowdale

Pár much by se možná našlo: šikana zde graduje asi až příliš vyhroceně a těžko uvěřitelně, ale ten konec je tak syrový a drsný a tak mi při něm běhal mráz po zádech, že na to do smrti nezapomenu. Jsem založením pacifista, a násilí nemám rád v jakékoli podobě, ale od scény na pláži sem byl v "transu" a nejradši bych šel Kasparovi s Joosepem v jejich závěrečné pomstě pomoci.... 95% ()

Motyuek

Člověk je nejkrutější tvor na planetě Zemi a ta krutost je bohužel už i v dětech. Dospělý člověk už se ale naučil se svými sklony k agresi žít a většina si taky uvědomuje utrpení druhých. Dítě to většinou rozpoznat neumí, takže "dobrá" zábava skupiny dětí vůči neoblíbeným jedincům může zajít daleko. Až kam daleko nám ukazuje tento film z Estonské produkce. Není to z jú ez ej, takže nečekejte nějaký zromantizovaný happy end, kdy si hrdina tyrany pěkně podá. Naopak, je to syrové drama s hořkým koncem a nejsmutnější na tom je fakt, že to je natočeno podle skutečné události. ()

van Lumineux

Holé a nepříjemné, což jsou superlativy. V negativech lze hovořit jen o oficiálním českém názvu. Film, který existuje vlastně jen proto, aby vybudoval nájezd ke katarzi závěrečného, sedmého dne vyprávění. Umocňuje ji i silná minimalistická píseň v titulkách. ()

peta91k

Film je hodně autentický, s věrohodnými záporáky a výborným závěrem. Vytknout se mu dá snad jen přílišné tlačení na pilu a očividný útok na divákovy emoce, což ve výsledku trochu kazí celkovou věrohodnost příběhu. Především vedlejší postavy působí trochu uměle, jako by nevěděly, jakou mají vlastně osobnost. Pokud ale od filmu nečekáte psychologii alá Breaking bad a spíš se soustředíte na příběh a na hlavní postavy, je to rozhodně silná podívaná. ()

katakomb

Myslím si, že záměrem tvůrců nebylo natočit takhle drsný snímek jen proto, aby šokovali, předvedli se a divácky lákavě zpracovali problematiku šikany. Tenhle film má rozhodně větší ambice a zaslouží si víc, než jen kritiku zmiňovaného chabého filmařského zpracování - ať jde o kameru, děj, cokoliv. Jistě, není to hollywoodský trhák s rozpočtem snů. Ale dívat se na tenhle film bez zainteresování, jen pozorovat obrázky, nevžít se do protagonistů, dívat se na to bez toho, aby si z filmu člověk něco odnesl, to je škoda času a energie a v takovém případě je lepší se poohlédnout po jiném snímku. Tohle hodně civilní drama je opravdu drsné drama z prostředí školy, kde je velice realisticky zachycená sociologie davu, šikany, autority a instituce. Je to film a může to být přitažené za vlasy - ale nemusí, to, že jsem chodil do školy, kde se podobné situace nestávaly neznamená, že jinde se skupina proti outsiderovi nemůže spojit a situaci vyeskalovat do té míry, že pak vyvolá reakci, která je extrémní. Tenhle film dokázal ukázat zesměšňování a násilí mezi teenagery pro mě naprosto věrohodně a já bych určitě vítal, kdyby se pouštěl ve školách jako výchovný materiál. ()

stenrik

Věděl jsem předem, jak film dopadne, nicméně konec mě zklamal. Čekal jsem něco na způsob, že je všechny zamknou pěkně pohromadě ve třídě, zabarikádují dveře a zabaví jim mobily. Pořádně si je vychutnají ("To máte za všechno vy zkurvysyni, teď můžu zmáčknout spoušť a zabiju na kohokoliv z vás ukážu a nic už mi neuděláte. Teď jste oproti nám takhle malincí, hovada."), potom třeba propustí holky, přivážou k židlím ty hlavní šikanátory a nakonec je postupně oddělají s tím, že toho hlavního machýrka to nechají sledovat a oddělají ho až nakonec, nejlépe střelou do břicha, aby umíral pěkně pomalu a v bolestech. Každopádně je to drsnej film a já jsem na jakoukoliv formu šikany hodně vysazenej. To je asi taky důvod, proč by se mi líbila jako konec pomsta ve stylu, jaký jsem popsal výše, ačkoliv jinak jsem v podstatě pacifista a jakékoliv násilí se mi příčí. Trochu paradoxně se (aspoň já to tak chápu, i když roli tam jistě hrála i pozdější pohrůžka ředitelky) Kaspar začne Joosepa zastávat kvůli Thee (viz na začátku scéna v šatně), která mu to ale později vyčte a vůbec mu to u ní nepřidá body navíc. Apatie a stádovitost třídy je teda šílená. V neposlední řadě obdivuji odvahu režiséra něco takového vůbec natočit, protože to může sloužit jako inspirace mnoha zoufalým lidem (nebo i obyčejným bezcitným vrahům). S tímhle pocitem bych já v klidu žít nedokázal. ()

Jansuper

Jo já sám to někdy v kolektivu mývám těžší,  tenhle film podle mě zastane každého kdo zažívá potíže v kolektivu.  Na to že vlastně ten film byl točen vlastně amatérsky pomocí nějakých random studentů,  je to natočené fakt moc pěkně,  výborné triky,  výborná kamera,  a výborný herecký výkony studentů, a výborný dramatický napínavý smutný děj ()