Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

intheend

Jeden z nej, nevim co nej. Nejlepších, nejsilnějších filmů? Učitelky i rodiče dělali to nejhorší co mohli. Jak už někdo psal: Kdo nezažije, nepochopí. Když sem ten film viděl před asi 2 nebo 3 lety, když mi bylo nějakejch 16,17, tak mi ten film přišel ještě lepší. Todle není typ filmu, který by měl člověk vidět několikrát. Už to potom není ono. Ale zase sem teďka vnímal tu krásnou hudbu. Určitě jeden z nejvýraznějších filmů, co sem kdy viděl. A kdo tvrdí, že se postavy chovaly nereálně a že by se všichni jen nekoukali, tak asi žije v jinym světě. Je mi 19 a ''moje generace'' už taky nejsou žádní svatoušci, ale ty další generace sou vždy o trochu horší, jak co se týká agresivity, tak už je dneska naprosto běžný, že každej prvňák používá celej slovník sprostech slov apod. Vím co je šikana, sice zdaleka ne v takovym měřítku, ale dost na to abych věděl, že v 90% případů se třída v nejlepšim případě jen kouká. ()

schindler

UUUFFFFFFFFF, silný kafe, hodně silný. The Maker píše, že mu film zkazil náladu na dva týdny. Čistá pravda, taky jsem ho několik dní nemohl vytlouci z hlavy. ()

D||X

Viděno ve stejný den jako "Die welle." Nejlepší film na téma šikany, který jsem měl možnost doposud vidět. Většina scén vysoce reálných, ovšem pár jich tam bylo přitažených za vlasy, pár naopak takových, které by bylo vhodno za vlasy ještě pořádně přitáhnout, bylo tam pár scén, které si v reálu moc nedovedu představit... Herecké výkony byly slabší, než u Die welle, utkvěla mi po celý film v hlavě scéna, kdy spadne holčině v kuchyni talíř... To byl divadelní kousek a nejhůř zahraná scéna ve filmu. Kamera občas trochu zbytečně roztřesená, ale jsou to minimální chybky, které v konečném důsledku nehrají příliš roli. Je to rozhodně slabších 5*, než u Die welle, ale 5* si to zaslouží především za psychologickou rovinu. ()

jkomar21

Tak z tohohle filmu mi bylo až fyzicky špatně. Šikana je strašná věc a v tomhle filmu je vylíčena naprosto realisticky. Teď fakt nevím jak usnu :-( ()

jakup57

Silné, tvrdé, úderné...Proste realita. Už dávno som nevidel film, ktorý by ma tak veľmi vtiahol do deja. Veľmi ma teší, že to je iný film ako americký a je to aj poznať. 85% ()

ScoRPy

Kvalitní drama, které na mě působí oproti filmům s podobnou problematikou o dost reálněji. Je to dáno asi i prostředím (Estonsko) a stylem natáčení. Herecké výkony jsou u hlavních představitelů dostačující. Sledováním šikany a postupného gradování budete pochopitelně šokováni a emoce budou na místě, ostatně vyvolat takovéto emoce je cílem filmu a některé scény působí malinko uměle. Celkově sem byl s filmem velmi spokojen. Krásné 4* ()

Iacub

Jednou takhle večer na usnutí jsem si vybíral film na který bych se mohl kouknout a usnout u něj. Nějakou náhodou jsem se dostal k filmu Zkažená mládež. Podle obsahu jsem si řekl že to bude jen film který popisuje život normálních žáků z jedné třídy s jejich potížemi, láskami a radostmi. Film však začínal slovy "Natočeno podle skutečné události." dož mě trochu zarazilo, ale pokračoval jsem ve sledování. Začátek mě až tak moc neuchvátil, ale jakmile jsem se dostával dál a dál v příběhu, začínal jsem si říkat jestli to je opravdu možné. Celá třída, až na jednoho z hlavních hrdinů, který se opovážil zastat svého spolužáka, se začla chovat násilně k oboum hrdinům. Nikdo nic nedělal jen se nechali vést svým spolužákem, který tam zřejmě měl rozhodující slovo. Posměch, násilí, šikana, omezování svobody, všechno se stupňovalo. Už od poloviny jsem si říkal že se jim musí nějak postavit, ale nestalo se. Ještě den, dva, snášel ponižování, což nechápu, být jím tak si tu pistol vemu dřív. A abych řekl pravdu, myslím si že si to zasloužili. ()

Phoeniyx

Upřímný film, docela to vystihuje dnešní svět a realitu je to smutné ale je to tak. Nakonec si to ty lidi ve třídě i zasloužily zajímavé zpracování. 80% ()

chingy

Vďaka silnej téme a napínavému deju vygradovanom v celkom hard-corovom závere (mimochodom tak som čakal že to skončí trochu inak ) skvelý snímok. Ale. Vždy sa nejaké nájde a tento raz minimálne hviezdička dolu za nechutný nevhodný, obťažujúci no proste úplne na h***o hudobný sprievod. Neraz som mal chuť ten film vypnúť najmä kvôli tej príšernej muzike. ()

Kolárek

Pocity moci, že si s někým můžete dělat co chcete, anebo na druhou stranu pocity strachu a bezmoci vás mohou ovládnout, daleko více než si myslíte. Pak na nějaký racionální úvahy a logický chování můžete rovnou zapomenout. Nelogičnost v chování postav tedy filmu nevytýkám. Jediné co se tomu dá podle mne vytknout je nerealistické rozdělení rolí na šikanující a šikanované. Já například v místní galerii před sledováním filmu odhadnul kdo bude Joosep a kdo Kaspar naprosto obráceně. Což se mi tak často nestává. A podobně neralisticky vypadají šikanéři. Může se to zdát jako dost povrchní námitka, ale to je právě ono. Lidi totiž všeobecně dost povrchní jsou. Většinou se dá podle vzhledu lehce určit kdo je trýznitel a kdo obět. Ve filmu se také často objeví nadsázka, což je naprosto správné a pochopitelné, když se snažíte šokovat, či donutit někoho k přemýšlení. A hlavně doufám, že kdokoli kdo bude tento film sledovat, si i v závěru uvědomí, že jde jen o film a ne o nějaký návod k řešení problémů. ()

Mark1983

I když je tento film hodně zajímavý,není zábavný,ale je to reálný pohled do světa šikany ve školách,z které i mrazí,jelikož se jedná o obrovskou bezmocnost onoho šikanovaného,který nakonec nepřijde na jinou možnost,než své trýznitelé postřílet,a protože i když je obětí,zastřelí se,aby nebyl stíhán zákonama.Je to silné drama,na které jsem se nedokázal dívat jako na zábavný film,ale jako na krutý svět ve školách,kde žáci jsou tak nemilostrdní,že jim není nic svaté.Líbí se jim ubližovat druhým,ale na sebe jsou tak ouskostliví až u toho předchází zrak. ()

ByeMarket

Skoro se zdráhám říct, že se mi film líbil - připadala bych si zvráceně. Řeknu to tedy jinak. Film byl velice působivý a nejděsivější na tom všem bylo, že jsem zoufalé jednání hlavních postav chápala. Povinně pouštět Klass na základních školách malým dětem. Jen ať vidí, co všechno se může stát, když si skupina najde svého fackovacího panáka. ()

weca

Tak tenhle film si už nikdy nepustim. Ne, že by byl špatný, on je dokonce moc dobrý, ale zatraceně nepříjemně sugestivní. Fuj. Depka jako hrom. ()

boulala

Podobnou bezmoc ve filmech cítím jen opravdu málokdy a to je také to, co na takových snímcích miluji. Surovost, realističnost a především možnost absolutního vniknutí do děje a procítění osudu hlavních představitelů. Položme si pár otázek a v duchu si na ně odpovězme. Jak se asi chovají naše děti k druhým? Co uděláme, když zjistíme, že je naše dítě šikanováno? Co uděláme, když zjistíme, že šikanuje druhé? A co když to vůbec nejsme schopni postřehnout a ono se to zatím dnes a denně děje? Jak jsme se chovali my jako děti k druhým? Jak se chováme jako dospělí k druhým? Co s tím?....... Tento snímek nám dává nahlédnout na krutou stranu lidského sociálního chování a (ne)významnost jedince vůči skupině. Nahlížíme do lidských morálních hodnot, které jme ochotni bez okolků porušovat na plné čáře aniž bychom hnuli brvou, protože si to mnohdy v našem sociálním kontextu ani nechceme přiznat. Ztrácíme empatické chování vůči jedinci v souladu s očekáváním výhodnějšího přijetí silnější sociální skupinou. A jak to pak může dopadnout? Pusťte si tento film a uvidíte... ()

Yze

Moc nevěřím tomu,že taková celotřídní šikana existuje.Tohle je tak trochu drsný snímek o dnešní mládeži,každopádně konec je zasloužený... ()

90125

Film o demencii a mentalnej zaostalosti stredoskolskej mladeze. O mizernych a neschopnych rodicoch, ktori nedokazu vychovat svoje deti. Tema sikany na skolach je urcite velmi vazna vec a treba sa nou zaoberat aj vo filme. Myslim si ale, ze scenarista sa v tomto pripade moc nevyznamenal. Pribeh bol napisany dost nepresvedcivym a nezaujmavym sposobom. Toto je pre mna len slabsi priemer. Skoda. 48 % ()