Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

Axxym

Tenhle příběh je silný hned v několika rovinách. Jednak je tu lidské zlo, všudypřítomné, primitivní zlo, které by ani zvířata nedokázala stvořit. Pak zde máme totální selhání komunikace, jak ze strany rodičů, učitelů, tak i utlačovaných. Pravda, trochu přehnaný příklad, ale právě malfunkční komunikace stojí za všemi sociálními konfilkty a problémy a takhle dostává film možná až didaktické rozměry. A pak je tu taky odvrácená strana mince- realita, která je jiná, než když se z televize dozvíme, že nějaké děcko zabilo ve škole třicet spolužáků, abychom mohli svorně chlapácky prohlásit "no jo, to jsou ti amíci, nechají čumět ty svoje hamburgrama odchované parchanty na akční seriály a takhle to dopadá..." Je velmi snadné nechat utratit psa, který pokousal, když byl zahnaný do kouta. ()

DaveH

ten konec byl super...., už sem skoro myslel, že budu nasranej, že toho dacana nakonec netrefí...., a když ho dostal, tak jsem jásal jak fotbalovej fanouškek z Ostravy... :-) btw. taky Vám přišli všichni v tomhle filmu tak nesympatičtí ? jak "kladní hrdinové" , tak záporáci... ()

Išak

Na rovinu čekal jsem od filmu trošku víc, když je celkové hodnocení takto vysoké.Tak nějak jsem váhal jestli tomu dám tři nebo čtyři hvězdy.Mírné zklamání. ()

Aranel

Na závažnost šikany je potřeba upozorňovat. V tomhle filmu mě ale v soustředění na drsnou výpověď pořád rušily hlouposti typu klišovitá zrychlená kamera podbarvená tranceovou hudbou, těžko uvěřitelná necitelnost děvčat nakonec i závěrečná scéna, točená přece jen snad trochu na efekt a zdůraznění nebezpečnosti šikany... Téma každopádně dobře vybrané a potřebné, škoda toho zpracování. ()

Norzog

A nejhorší na tom je fakt, že tohle se opravdu děje a neexistuje proti tomu žádných valných a hlavně funkčních prostředků. Aspoň ne teď. ()

Pulos

Naprosto skvělej film, a souhlasim s tim jak tu někdo psal. Mělo by se to pouštět na základních / středních školách. Právě jsem ten film dokoukal a jsem bez dechu. ()

adamm90

No naštěstí jsem měl ve škole více štestí.... Ale k filmu. Myslím, že tento snímek moc dobře vystihl dnešní mládež. Rozhodně v tomto filmu byl ukázán jistý extrém, který se vidí málo kdy, ale i k tomu může dojít a občas dochází. Jinak také ukazuje, jak dokáže být "kolektiv" velmi silný a to i na té špatné straně a jak ti mladí dokáží být hloupí. Proto by ve školách měl být vetší respekt k učitelům atd.... Další nešvar, jenž s chutí přebíráme od našich milých američanů. Je radost vidět, jak se náš systém pěkně "osvobozuje". ()

xhonza5

Tohle se nedá moc komentovat. Tohle se musí vidět! Každý by se měl podívat, jak se ze šikany může stát velký problém. Zamyslet se nad tím a kdyby se nedej bože někdo dostal do takovéto situace, tak se zamyslet nad tím, jak by to řešil on a hlavně, jak by to řešil SPRÁVNĚ! Skvěle zrežírovaný. ()

Medic.Droid

Tak....i po doběhnutí titulků jsem zůstal sedět jak omámený a pak jsem celý zybtek dne nasával skořicový čaj. Vskutku nejlepší drama, jaké jsem viděl. Neuvěřitelný film, který mě vážně tzv. posadil na prdel. Fascinující a brilantní. ()

Zette10

Je šokující, co všechno může vzniknout ze spojení totální lidské lhostejnosti, ignorance, brutality, nesolidarity, svévole žáků, nešťastného právního postavení učitelů na pozadí problému dnešních dní. Velké plus - kamera, ta byla opravdu úžasná. Dále herecké výkony Valla Kirse a Pärta Uusberga byly taktéž výtečné. Jako mínus snímku mohu uvést zdlouhavost. Právě pro tu dávám "jenom" čtyři hvězdičky. Pět hvězdiček bych mohl dát pouze za posledních třicet minut. ()

Mangus

Ešte pri žiadnom filme mi tak nebúchalo srdce ako pri tomto. Minimálne na konci. Po filmárskej stránke obyčajné, možno jemne amatérske, ale to je úplne jedno. Je bezpredmetné riešiť kameru alebo kraviny ohľadom toho. Obsahovo jeden z najsilnejších filmov, aké som kedy videl. A herci neskutočne prirodzení. Jediný chybička občasná nelogickosť konania postáv, čo sa dá ospravedlniť, keďže je to natočené podľa skutočnej udalosti. 9/10 ()

AdamV.

*SPOILER ALERT* Klass - pro mě nepochopitelně přeloženo jako Zkažená mládež. Viděl bych to spíš na Třídu! Ale k filmu, téma by bylo asi na 5*, ale to zpracování bylo chvílemi dost pochybné, ba občas i odfláklé. Přežil bych tu nepochopitelnou mega chybu, typu "máš jen 8 nábojů" a pak jich vystřílel minimálně 10, včetně neustálého upozorňování "nestřílej na dálku" a Kaspar střílí jako ho napadne a první tři rány jsou mimo. Co mi, ale kazí dojem z celého filmu je, že ho režisér/scénarista nacpal do jednoho týdne. Silně pochybuji, že by Kaspar byl schopný po týdnu šikany zabíjet, i přes to, že byl docunen Josefovi "vykouřit péro" což si myslím, že by postava v reálu neudělala. Co filmu strašně přidává je obrovská autentičnost. Emoce z něj tryskají jak z fontány. Parádní dialog: "MÁM JÍT DOVNITŘ NEBO VEN?" "VEN." "DÍKY." Hodnocení 60% zpracování, 100% téma, nápad. Asi nakonec těch 5* dám... ()

Fill16

Bohužel absolutně reálné. Skoro ve všem. Film, který by měli vidět všichni, obzvlášťě pak žáci na základních školách a některý vymaštěný palice na učňákách. Konec je přesně takový jak by měl být, ti šikanující hajzlové si nic jiného nezaslouží. Vynikající snímek! ()

petrastrela

Mě, jakož to člověka nenávidící bezpráví a příkoří, tento film samozřejmě pěkně hnul žlučí. Něco podobného jsem zažila, zdaleka ne v tak vážné formě, já proti mým "kámošům" bránící důstojnost dotyčného chudáka. Šlo sice o legrácky, nicméně jsem to tak nenáviděla! Byla jsem jediná, která se ho zastávala, ostatní byli jako ovce, aktivní, či pasivní. Copak nikdo nemá soucit? KAM SE PODĚLA LÍTOST? V druhé řadě tento film ukazuje, jak nebezpečný dopad má soustavné deptání a jak nebezpečné je rozdírat lidskou duši. ()

Shaman::..

Filmařsky to trochu ztrácí, ale to bohatě doplňuje obsah. Typ filmu, u kterého tuhne krev v žilách. Myslím, že tady máme další příspěvek do „promítacích pomůcek“ k výchově dětí na základních školách. ()

Davvee

Dráma v ktorom šikanovanie prerástlo v niečo neznesiteľné. A bohužiaľ skončilo to najhoršie ako mohlo. Mladý ľudia už nevládali ďalej a chceli to konečne ukončiť. Silný emotívny príbeh. ()

Drky

Zajímavý pohled do dnešní dětské(teenagerské duše). Herci ani nemuseli být nějak skvělí, oni to vlastně ani nemuseli hrát oni se prostě jen chovali tak jak je jim to přirozené. Hlavní námět šikana, všemocný fenomén nejen dnešní doby. Během sledování tohoto filmu jsem z venku zaslechl vulgárně se urážející děti, tak jsem vykoukl, jedno dítě bylo napadáno druhým. Šikana je prostě všude kam se člověk podívá. Tento snímek ukazuje krajní mez toho jak to může ve skutečnosti dopadnout. Kladu si otázku, co jiného měli hoši kteří byli trýzněni dělat? Jak se tomu mohli jinak bráni a vyřešit to, když všichni kolem byli k jejich útrapám slepí, když jim nikdo nedokázal poradit? Když byli ponecháni svému osudu. Říkám si proč je tento film tak dobře hodnocen? Žánrově bych je přirovnal k našim Bastardům či jiným teenagerským filmům. Film mě pouze utvrdil v mém pohledu na dnešní zkažený svět. Hodnocení 65% ()