Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

Smok

Ale prečo nie? Bavil som sa a to je podstatné. Mega prostredie kasín, barov a klubov vo Vegas je podané celkom podmanivo a partička si ho celkom užíva. Mám taký pocit, že Jim Sturgess - tento sympatický anglán mnou objavený v Across the Universe ešte bude mať čo povedať. ()

teutates

"Slabší odvar"silnej témy!Ústredná téma je vážne zaujímavá a dokáže vtiahnuť diváka,avšak R.Luketic nato nejak nestačí!V dnešnej dobe"premakaných"snímkov je 21thriller skôr 80rokov...Kevin Spacey ako dozor nádejných tvári Hollywoodu,ktorý sa drží v pozadí(škoda)!Scenár zaostáva,ale celkový dojem zostáva-3*."Ľahké počty"ma celkom nechcene vzali... ()

swamp

Kevina Spaceyho mám rád, Jim Sturgess je sympaťák a zkoušku z lineární algebry mám úspěšně absolvovanou.. možná proto jsem režisérovi odpustil ty některé hlouposti a nechal se zkrátka unášet.. ()

Ant

Zájímavý ústřední námět se sympatickými herci a fajnovým prostředím Las Vegas. Hlavní nedostatek filmu vidím v tom, že se ve víc jak polovině filmu neděje nic nového a jen se pořád dokola odvíjí ten samý děj. Jinak je to ale příjemná jednohubka, která pobaví. ()

mil@n.fanatik

Pohodový film. Celý film jsem si užil a rozhodně se nenudil, konec byl hustý. Krásná past pro pana učitele, zároveň i ale pro našeho studenta... 85% ()

predators

Na jednu stranu film pojednává o maximálně geniálních lidech nebo alespoň ten jeden byl a na druhou stranu mi přišlo, že všechny jejich finty zase tak geniální nebyly:-) Spíše se mi ale zdálo, že nebyl využit jejich potenciál. Námět je to dobrý, ale byly místa, která trochu pokulhávala a i jednání některých postav mi nepřišlo zrovna dvakrát nejlepší. Ale dívat se na to dá a třeba vás "21" začne natolik bavit, že se uvidíme v Las Vegas...:-)65% ()

Eawy

Úchvatné, som vo vytržení. Príbeh nezvyčajný, úžasne podaný. Hlavný hrdina bol síce typický teeneger, ktorý nemal na začiatku dostatok sebavedomia a ani krásnu partnerku. V podaní Jima Sturgessa však dostal úplne iný nádych. Scenár v poriadku, do deja sa úplne hodil ani slovko by som nemenila. Kevin Spacey, tento neuveritený herec tomu dodal tú správnu šťavu.Soundtrack tiež neuveriteľný, kamera nadpriemerná. 100% Nie je, čo dodať. Vidno, že aj dobré filmy sa dajú natočiť. ()

Slarque

Výborný Jim Sturgess v hlavní roli příběhu o tom, že i matematika se může občas k něčemu praktickému hodit. Kevin Spacey i Laurence Fishburne silou svého charizmatu oživili své postavy, ostatní díky nepříliš invenčnímu scénáři působí jen jako komparz. Nebýt film o zhruba půlhodinku delší, než je zdrávo, mohlo to i tak být velmi dobré. Takhle je to pouze dobré. ()

iamek

Kulervoucí oddechovka z prostředí hazardních her. Oko bere příjemně rychle utíká i přes téměř dvouhodinovou stopáž. Obrovské překvapení je pro mě výkon Jima Sturgesse a jeho bandičky. Kevina Spaceyho tady snát ani zmíňovat nemusím. ()

klerik

Príjemný filmík. Dobre vedieť, že Blackjack je vlastne Oko :-) Škoda toho množstva amerického klišé. Záver filmu je však slušne hravý a živý a vylepšuje pocit z celého filmu. Áno, je to len taká otrepaná báchorka o kariére dobrého chlapca a jeho zákerného učiteľa, ale náladu vám určite nepokazí. Veď je to o úspechu a sláve... ()

Chrustyn

Slušná "mladší" verze Dannyho parťáku, kde kasina neobírá partička elegatních pánů ale skupina mladistvých studentů, kteří umí "rainmanovsky" počítat karty. Film není tak propracovaný jako již zmínění "parťáci" ale jako nenáročná jednohubka svůj účel plní, obsazení je složené ze samých sympaťáků a konec docela překvapí. ()

Marze

Abychom pochopili, proč se jinak rychle zapomenutelný snímek Oko bere stal v USA 80 milionovým hitem, musíme vědět, jak mytickou silou jsou nadána prostředí, v nichž se odehrává: univerzitní kampus a kasina.Jedno je místem práce a odříkání, druhé místem zábavy a odpočinku; obojí však zapadá do určité logiky kapitalistického způsobu života: musíš dřít, aby sis pak mohl užívat, vědění se zúročuje v majetku a fyzické rozkoši. (Nic na tom nezmění fakt, že „studium" může být pro někoho zábava a odpočinek, a naopak hazardní hraní může být pro někoho práce a bolestivá obsese.). Propojením těchto dvou míst do jedné fabule se můžou propojit i dva oblíbené žánry současné hollywoodské kinematografie: filmy o chladných profesionálech a filmy o mládeži hledající si své místo na slunci, případně v záři reflektorů či neonů. To vše avizováno jako „film podle skutečné události", respektive podle knihy. Aby skutečná událost ale byla hodna zfilmování, musí být zároveň až neskutečná, nebo se do neskutečna přibarvit. Vždyť co si myslet o příběhu šprta, kterému nestačí, že dokončuje matematiku na MIT, ale chce být i doktor medicíny na Harvardu, ovšem na studium nemá peníze, a tak se - přes počáteční cukání - nechá naverbovat do týmu hazardních hráčů vedených profesorem matematiky, jejichž cílem je vyplenit lasvegaská kasina při blackjacku? Předpoklad, že bez osobního konfliktu film nemůže fungovat, tedy nakonec narušuje výchozí premisu, že stačí být dostatečně chytrý.Režisér Robert Luketic (Pravá blondýnka, Příšerná tchýně) zůstává i protentokrát řemeslníkem bez zřetelného rukopisu, ačkoli střídáním klasického formátu a digitální kamery s vysokým rozlišením dociluje předpokládané dynamiky, „klouzavosti" i změn v ostrosti obrazu; a může se těšit z toho, že tak zatím příliš mnoho filmů nevypadá. ()

jojinecko

"Dannyho Parťáci" z vysokej školy + Kevin Spacey = ničím neurážajúca, príjemne ubiehajúca nenáročná zábavka bez štipky hlbšieho kinematografického zážitku...ale v tomto prípade to vôbec nevadí:) ()

rikitiki

Jízda podvodníka mezi podvodníky. Kdo koho obere? A není to nakonec jedno? Průměrně dobrý film s kamerou, která se občas snaží. /9. 7. 13./ ()

Roman.Ticka

Jim Sturgess je zajímavý na pohled, ale Kevina mám raději jako geniálního klaďase než záporáka nebo outsidera. V konkurenci s jinými lepšími podobnými karetně kouzelnickými kousky tento snímek o něco pokulhával, vlastně jen díky zmíněným hercům patří k lepšímu průrměru ve své kategorii. Překombinovaný narychlo usmažený závěr s cílem dovysvětlit některé nejasnosti se ovšem fakt moc nepovedl. Být rozhodčím ve věci stipendia, mám stejně otevřenou pusu dokořán, ale rozhodnutí by padlo jinam už s ohledem na morálku a spravedlnost. ()

Ivoshek

Nedává to lautr smysl, nedává. Géniové, co chodí pořád ve stejný partě do stejnýho kasina a tam opakujou stejnej trik? Ve městě, kde jich jsou stovky? A Spacey, který zcela náhodně utíká a zrovna si vybere tuhle cestu a na jejím konci zrovna tohle auto... U tohohle filmu jsem odmítnul vypnout mozek a to s mi vymstilo. ()