Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

honza.g

Slabší 4* - ten film jakoby neměl chybu, ale nestrhne. Ale není to prvoplánové ani výchovné, jak se americkým filmům s morálním podtextem často stává. Kevin odvedl svůj vysoký standard a mladí jsou kočírovaní režisérem velmi dobře. ()

viewer

Oko bere je taková příjemná oddechovka, která rozhodně neurazí, ba naopak v některých momentech pěkně zablýská. Hned tím prvním blýsknutím je Kevin Spacey, a jeho na míru ušitá role proradného profesora matematiky, jenž vydělává žetony na svých studentech. Ale proč se krucinál při své inteligenci nechá na konci filmu tak primitivně obelstít a hupsnout Morfeovi přímo do křesla? Námět filmu točící se okolo počítání karet v Las Vegas, byl zajímavý i přesto, že už jsem měl čest pár filmů podobného ražení shlédnout. Očůrávání kasin v LA mi však přišlo v režii profesorova týmu stejně složité, jako ukořistit malému batoleti dudlík, a tak jsem měl sto chutí praštit s prací a vydat se s partou kámošů do Vegas za lepšími zítřky :) Tajná znamení, která si členové počítavého týmu během hry předávali, mi zase trochu připomínala karetní hru Kent. Příběh formou eseje geniálního studenta MIT Benna Campbella, který bojuje o stipendium na Harvardu, byl zábavný, ale přidal bych tam ještě trochu napětí. Jim Sturgess a ostatní z týmu odvedli solidní herecký výkon, a škoda jen, že nedostala trochu více prostoru také mlátička Laurence Fishburne. Dalším zábleskem pro mě byla skvělá hudba v podání MGMT, Peter Bjorn and John, nebo Rolling Stones. Blýsklo se také samotné Las Vegas, jehož záběry nám celkem věrohodně přiblížily zdejší životní styl plný alkoholu, peněz a epicenter těch největších mejdanů. Takže spočítáno, rozděleno, současný stav této pohodové podívané je +3. ()

sun.eagle

Zklamalo mě to na celé čáře. Solidní námět ovšem naprosto bez špetky ničeho čím by se dal prodat. Navíc těch logických lapsů tam je až moc. ()

SZINAI

Nerd Ben Campbell, student Harvardu, nemá dostatek peněz na studium, a tak si díky učitelovi, profesora matematiky, začne přivydělávat blackjackem. Při hraní blackjacku se z něho najednou stává závislí frajírek, a dokonce začne chodit z nejhezčí holkou ze školy. Pak, ale jednoho dne dostane přes hubu od černého hlídače kasína, a tak nerdík Ben, začíná plánovat svou pomstu... Film ze začátku nic moc, za to ale úžasný vyvrcholení zápletky! ()

Tereza11

Kevin Spacey je skvělý herec a tady to opět krásně předvádí, kéž bych měla na škole takového učitele :-) Zajímavá kamera, super střih i herci...zkrátka příjemná odychovka a rozhodně lepší průměr... Black Jack je prostě a jednoduše vděčné téma :-) ()

Lazy87

myslím, že už jsem pár podobných filmů viděl, ale stejně se na to dobře dívalo a k tomu Spacey v jeho charakteristické roli. ()

rmar

Ač na základě skutečného příběhu, odchyluje se od reality. Ač drama s místy vtipnými dialogy, některé scény se svíjejí křečovitým humorem. Ač nikdo nedělá nic nelegálního, stejně jsou zmláceni a policii nic nenahlásí, což se film nepříliš obstojně pokouší vysvětlovat daňovými úniky. Ale to je asi tak všechno, co by se filmu dalo vytknout, Robert Luketic zpracoval scénář výborně. Bohužel, kvůli výše zmíněnému příběh nefunguje úplně tak, jak by měl. Když si ale ony nelogičnosti a nepovedené rádoby humorné repliky odmyslíme, je Oko bere (které se z nějakého překladatelského či lokálně distribučního důvodu jmenuje zrovna Oko bere, a to i přes skutečnost, že Oko bere je trochu jiná hra než Black Jack a že 21 je poněkud lepší název – ale to ponechávám stranou) nadprůměrným filmem. ()

Channach

Moc fajn film, mám trochu slabost pro iluze, karty, podvody a ďábelské profesory, takže možná je to i tím. Zápletka teda předvídatelná už od začátku... ()

alienable

Poslední třetina ztratila štávu a tim se vytratila i moje pozornost. Jinak fajn odpočinková žánrovka. Spacey je jako vždycky skvělej a chvilku v převleku vypadá jako Johny Depp. ()

ezop1012

Nápad dobrý, scenár slabší a realizácia veľmi naivná. Profesor to hraje dajme tomu celkom dobre, ale jeho žiaci už nie. Ani neviem či je viac chyba v scenári alebo aktéri nehrajú tak, ako by mohli a ten záver je plne rozprávkový. ()