Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

Freiheit

Pohodovej film. Herci celkem přesvědčivý, Kevin je prostě Spacey (ač tolik prostoru nemá), Fishburne mu minimálně zdatně sekunduje. Konec připomíná Dannyho parťáky, ale až tak přesvědčivě to nevyznívá. Celý mi to způsobem natočení víc připomíná The Social Network (možná to však bude jen asociace s prostředím vysokoškolskýho Bostonu), jen je to tak nějak bez mistra mistrů Finchera a to je dost velký handicap ... ()

Doskyc

Vážně více než zajímavé. Ačkoliv matematiku nenávidím, tohle byla první dvouhodina mého života, kdy jsem se matematikou doslova úžasně bavil. Úžasné prostředí Las Vegas, mladí lidé obírající kasina o statisíce dolarů a předvídatelná milostná zápletka. Člověk až žasne, jak se zdá jejich systém hry jednoduchý, až člověka chytne chuť vytáhnout karty a zahrát si také. Za zmínění stojí také dokonalá ukázka toho, jak člověk dokáže hazardu propadnout a jak je zdlouhavé a těžké vyhrát a neuvěřitelně lehké o vše přijít. Každopádně se snímek Oko bere stává jedním z mých nejoblíbenějších „karetních“ filmů. ()

Vindemiatrix

Jednoduchý, ale nápaditě ztvárněný námět. Škoda že film zbytečně přepaluje stopáž a v poslední čtvrthodině si dost neohrabaně hraje na Ocean 11. Přesto fajn oddechovka. ()

miziafca

Sľubný začiatok, no časom začne naberať klasické americké sebadeštruktívne prvky. Nemohol som zo signálu ruky za chrbtom, ktorý je úplne neprirodzený. Navyše hneď po 1 akcií sa Ben stal top a ostatný niečo pokazili. Ako vlastne dovtedy fungovali? ()

jahdahkaleem

Příjemná podívaná, které je však třeba vytknout několik věcí . První je absence výraznějších herců (samozřejmě krom Kevina a Kate samozřejmě), druhou je jejich sympatičnost - nefandil jsem v podstatě nikomu z těch komu by se slušelo, naopak nejvíc jsem "pekl" s panem profesorem. Třetím a pro mě osobně nejvýraznějším nedostatkem byly díry ve scénaři a jisté nelogičnosti. (k hrdinům evidentně ještě nedošla novinka v podobě bankovních účtů...) Nicméně snímek bavil a to je hlavní. ()

GreenQueen

Á, áno, na túto "reportáž z kasína" si pamätám. Film, v ktorom sa celý čas nič nejak úchvatné nedeje a zápletka na konci je viac-menej pro forma, napriek tomu to celé plynie ani neviete ako. Fajn nielen na pochmúrne zimné večery. ()

qantip

Nebýt několika obrovských logických děr a vyloženě stupidního konce (proč to neskončilo o 5 minut dříve), byl by to super film. Místy mě to opravdu bavilo, ale po chvíli přišla nějaká ta díra (čip), nebo klišé, které to celé sráželo dolů. Spacey hraje výborně, jako obvykle a tahle role mu vyloženě sedla. Škoda toho zbytku. ()

Yenda66

Black Jack mě zajímá, tak jsem to zkouknul. Příběh trochu jednodušší. Ale, člověk se alespoň podívá do Las Vegas. Herci průměrní ( to neznamená, že špatní ). Profesionálně zvládnutý film, ale za chvíli ho zapomenu. ()

plsek45

Vegas !!!! Úžasnej film , pro mě asi nejlepší z hráčskou tématikou , kasína , žetony , andrenali a napětí do poslední sekundy hry . Znám to bohužel ne v takové míře ale znám. Nádherná Kate tomu dodává šmrnc . Black jack je jedna z nejdokonalejších karetních her a parta mladých lidí co se v něm vyzná je perfektní téma . Někomu to možná trochu připomene Denyho parťáky ale ty brali vše moc detailně a technicky tohle je jen čisté počítání karet . Má to charisma i děj .. Jen překlad názvu je špatný protože oko bere a black jack jsou úplně odlišné hry . Jedním slovem bomba ;) ()

tomkat

Slabé 3* - hlavně pro to, jak velký nevyužitý prostor ve filmu zůstal. Mohlo z toho být propracované psychologické drama, vrstvený thriller nebo něco z obého - autoři ale zůstali jen u jednoduchého, povrchně pojatého příběhu. A to toho téma tolik nabízí... Sekundární důvod: to samé co téma filmu potkalo i Kevina Spaceyho - u něj "jalový výkon" znamená promarněnou šanci. ()

eoj

Brendon z Bervelly Hills v geekovským kabátku. Pokud je vám pod dvacet a máte ještě beďáry a mokrý sny o tom jak sbalíte holku a vyděláte hromadu peněz v kasinu, tak možná nebudete usínat jako já. Hrdině jsem vydržel až do konce. ()

Tobias_Sin

Inu proč ne? Film šplape jak hodinky, výborný Spacey ( on to snad ani jinak neumí), Sturgess drží krok,.. zábava, trochu napětí, výborné hlášky ,, Hotelovou službu" - na intru? :-D 80 % ()

Evziiik

Paráda, já jsem se bavila. Role Bena mi k Jimovi výborně sedla, příběh měl hlavu i patu a ačkoliv se toho moc neudálo, nezačal nudit. Bohužel je na tom i dost pravdy, je docela smutný, že ať umíte cokoliv, nejste nic, dokud nemáte pěknej balík peněz. A Ben si je teda uměl vydělat! Moc mě pobavil závěr, parádní happyend, takže z mé strany spokojenost. ()

fifotron

Ako stvorený film na nudný podvečer s mojím obľúbencom Kevinom Spejsim. Síce trošku plytký dej, ktorý sa nezaobíde bez klišé situácii a predvídateľných momentov. Ale komplexne ten film je tak sladko naaranžovaný a s očarujúcou Kate Bosworth, ktorá má tie najkrajšie oči, aké som u herečiek videl (nerátam Milu Cunis), je pre mňa pochúťkou. Kevin Spacey nesklamal a ani Jim Sturgess neprehrával. Avšak ťažko tento film hodnotiť cez hviezdičky, pretože filmom, ktoré mali hlbší dej a prepracovanejší scenár, avšak ma nezaujali, som dal 3 a tu je to presne naopak. Ale za cute tváričku Kate Bosworth dávam predsa len 4. ()

gerojmanus

Určitě se podobných scénářů, jako tady objevuje mnoho, některý jsou akčnější, některý zábavnější, tady je od každého trochu a i když se i Kevin Spacey snaží a vydržel jsem to s určitým napětím sledovat až do konce, víc jak lehký nadprůměr to podle mě není. 55% ()