Hanblivý geniálny študent prestížnej M.I.T. Ben Campbell (Jim Sturgess) prekvapivo nájde odpoveď na svoje problémy s financovaním štúdia v hazardných hrách – ponúknu mu totiž členstvo v skupine najnadanejších študentov, ktorí každý víkend odchádzajú pod falošnou identitou do Las Vegas, kde využívajú svoje výnimočné schopnosti na to, aby v kartách získali nemalé peniaze. Ich potenciál objavil svojrázny profesor matematiky a génius v odbore štatistiky Micky Rosa (Kevin Spacey), a spoločnými silami vymysleli spôsob, ako herný systém pokoriť. Zásluhou toho, že sa naučili počítať karty a osvojili si komplikovaný systém tajných signálov, sú schopní vyhrávať v kasínach rozprávkové čiastky. Ben, ktorý podľahne vidine peňazí, životnému štýlu v Las Vegas a bystrej a príťažlivej členke svojho tímu Jill Taylorovej (Kate Bosworth), stále viac a viac riskuje. Hoci počítanie kariet nie je nezákonné, v hre ide priveľa – a zakrátko už nejde len o to orientovať sa v kartách, ale tiež o nutnosť nenechať sa pristihnúť Coleom Williamsom (Laurence Fishburne), hrozivým šéfom ochranky jedného z kasín... (TV Markíza)

necrosrandist

Díky některým hereckým představitelům to nakonec na průměr dosáhne v podstatě bez problémů. Ale první půlhodinka mě navnadila na něco přecijen lepšího... ()

SZYslak

Krásná Katka Bosworthová, profesor Kevin Spacey, drsný Laurence Fishburne, který si zapomněl sjednat důchodové připojištění s liškou. Las Vegas - svět sám o sobě. Peníze každému studentovi, který se dokáže levou rukou nenápadně podrbat za pravým uchem a pak si olíznout loket. Mně se to prostě líbilo. 70%. ()

@nthr4X

Trochu mi to připomělo Dennyho parťáky , ale je vidět že to jde i s učitelem a několika žáky. Příjemný odpočinkový film. ()

Scaevola

Rychlejší, svižnější a vtipnější verze filmů o "podivném géniovi". Pouze trochu mrazí ze zjištění, že peníze hrají naprostý prim... Ve všem. ()

Chase

V tomhle filmu je takovejch chyb, nelogičnosti, schématičnosti a kýče, že jsme se s kamarádem smáli jako už dlouho ne. Hlavní hrdina je nesympatickej, nesvéprávnej, bezpáteřní idiot. Přesný ztělesnění kamuflovanýho zla. Od teď trochu !!!spoileruju!!!, ale myslim že to vůbec vadit nebude, páč tomuhle filmu nemůže nic ublížit!!! Blondýna co má v popisu role jít po zisku ho má celou dobu na lopatě, ale místo, aby ho obrala, zničila a našla si někoho pořádnýho se najednou promění v oddanou labuť. Všichni mu odpustěj, všichni ho žerou. Uf jak já doufal, že ho Morfeus umlátí k smrti, nebo, že skončí jako bezďák co se upije někde ve škarpě. Naprosto stupidní leč užitečný film z řady "Jestli se ti to hodně líbí, tak si nemáme co říct." Dodatek: Po přečtení jak to bylo ve skutečnosti s Blackjack teamem, kterym se tenhle film inspiroval ubírám hvězdičku. Takhle podělat takhle zajímavej námět, to je fakt hnus. ()

zodiak217

Tento film som už videl toľko krát, že mu jednoducho ani nemôžem dať menej ako 4 skvelé hviezdičky. Od hudby, námetu, hereckého obsadenia, dialógov, celkového spracovania, to všetko vo mne zanechalo veľmi pozitívny dojem a pôsobilo to skutočne, realisticky. Človek uverí, že sa to naozaj môže stať a nie je to len fikcia. Skvelý študenti matematiky pod vedení svojho učiteľa dokážu, že hazard nie je len náhoda, ale je to v prvom rade bystrí rozum a skvelý postreh a logické myslenie, čo dokážu zvíťaziť nad šťastím. Taktiež oceňujem inšpiráciu skutočnými udalosťami a nedá mi nespomenúť ani skvelého Kevina Spacey-ho, ktorý ma zas a znovu zaujal. Film, ktorý vám poodhalí ako rýchlo sa dá vystúpiť hore, no ako bolestivý dokáže byť pád na dno....to jednoducho musíte vidieť! ()

Dino13

Když byl film novinka a já jsem si ho poprvé pouštěl, měl jsem strach, aby to nebyla pouze moderní kopie filmu Rain Man. Naštěstí se režisérovi Robertu Luketicovi povedl zajímavý oddechový film, jak již napsal POMO. Zkrátka se ve scénáři, který se drží základního paradigma expozice-bod obratu-konfrontace-bod obratu-rozuzlení, vyskytují prvky, jenž film posouvají jiným směrem než Rain Mana, ačkoliv je to na stejným principu - počítání karet. 80% ()

PrezidentRickS.

Než začnu vytýkat tak musím velmi pochválit výběr herců, ale to je tak vše. Nechutně předvídatelné, postavené na ,,cool,, soundtracku a hustými ba ,,přímo ohromujícími,, triky a fígly těchto Ocean´s jerks. ()

LordEldest

Jen málo filmů dokáže vybudit emoce jako úžas, pocit zadostiučinění, nadšení a zároveň lehkou závist. Jednoduše film o životní zkušenosti. Ukáže vám, že život se skládá z kroků a u každého kroku můžeme ovlivnit, kam bude směřovat, jen nevíme, co bude za ním. Tenhle snímek si rozhodně zaslouží svá červená čísla! ()

Kozlowski8

"KARTA ŠŤASTNÁ, VEČEŘE SLASTNÁ" Vysokoškolský profesor, společně se čtyřmi svými matematicky nejnadanějšími studenty, každý víkend odlétá do Las Vegas, aby zde jako organizovaná skupinka vyhráli balík peněz v Blackjacku. Ben je nový harvardský student a velmi nadaný matematik, který nutně potřebuje peníze na studium. Jak to asi může dopadnout? Výborný, nápaditý a originální film z prostředí hráčů "oka". Diváci, kteří doposud neměli páru o této hře jsou zasvěceni do jejího kouzla a do počítání karet a tím zvyšování pravděpodobnosti výhry. Začátek více než slibný, postupně však nadšení malinko opadá a začíná být trošku nuda a stereotip (stále dokola- škola-Las Vegas-škola). Nuda a stereotip však nedosáhnou takové úrovně, aby filmu příliš uškodily a nastává poslední třetina, kdy se opět začne pořádně něco dít. Kevin Spacey mne v mnoha svých filmech úplně nepřesvědčil, avšak tady zaslouží velikou pochvalu. Taky ostatní herci působí přirozeně a přesvědčivě, kromě Kate Bosworth (kdyby byla aspoň hezká). Zajímavý a dá se říct nezapomenutelný film. 75%. ()

Desmi

My studenti jsme fakt chudáci. Tenhle film přesně ukazuje, co všechno musíme o víkendech zvládat, abychom mohli i nadále studovat, totiž kasína, párty, nakupování,... Dá to zabrat no. Jinak film dobrej, asi se dám na matiku, tu jednoduchou samozřejmě, protože "Výhra, vyhrání kuřátka přihání" (v angličtině to zní podstatně líp :-/ ). ()

silvusaak

Filmy s kartama a podvadenim patri mezi oblibene. Studentici jako nadani gambleri pod vedenim ucitele matiky na vylete v Las Vegas. Dannyho partaci v blede modrem mladsim obsazeni. ()

moriero

Velice svěží příjemné překvapení. Já prostě miluju tuhle vděčnou osvědčenou kostru příběhu: něčím výjimečný loser dostane příležitost vyšvihnout se mezi elitu, zakusí pozlátko úspěchu, semele ho to, vyplivne, a on se poučí že takhle už ne. A i když se pak vrátí do starých kolejí, už nikdy nebude stejný. Tady to zabalili do hledivého hávu, svezli se na lesku Las Vegas, okořenili to amorálním Kevinem Spaceym a podtrhli nadějným Sturgessem. Příhodná hudba, tajné signály, sexy Kate Bosworth...Tady není o čem diskutovat. ()

karnifex

Vlastně se jednalo o nesmírně tupý a nudný film bez jakékoli podstatnější myšlenky - prostě takové porno pro ty, které vzrušuje pohled na hodně peněz a velké výhry. ()

zigy

Slušně odpíchnutý film, který sice jede po žánrové šabloně Podfukářů a spol., takže vývoj až do závěrečných deseti minut odhadnete spolehlivě, ale pak se to fakt pěkně zauzlí a rozmotá. Moc pěkně napsaný konec a vůbec celý film, poctivá práce. ()

rytir1

Těšil jsem se na velký karetní film a shlédl nakonec nudu jako kanec pro adolescenty, kteří v noci online na Holdemu si hrajou na Negreanu a nejradši by se jen váleli s prachama, tequilou a striptérkama na Seychelách. Studentíky tohle nadchne, já počítal akorát kdy u toho usnu, takovýhle oko jsme hráli už ve školce pod stanem. Při obsazení Spaceyho a Fishburna bych čekal víc, škoda. ()

Shady

Myslím, že Oko bere byl jeden z prvních filmů, kde jsem viděl Jima Sturgesse a vlastně jsem si ho i tak trošku oblíbil. V roli Bena mi hezky sednul a já si film nečekaně příjemně užil. Nikterak originální zápletka se zde nekoná, ale i tak film pobaví nenáročného diváka. Doporučuju spíš jako oddechovku a jak zde psal i výfuk - před spaním ideální. ()