Antikrist

• Česko Antikrist (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Psychologický
Dánsko / Nemecko / Francúzsko / Švédsko / Taliansko / Poľsko, 2009, 109 min

Príbeh manželského páru, ktorá odchádza vyrovnať sa so stratou malého syna na opustenú chatu v hlbokých lesoch, je nielen plný nečakaných zvratov, dusnej atmosféry, explicitných záberov, ale aj fóbií majstra postmodernej réžie, dánskeho režiséra Larsa von Triera. V Antikristovi sa spája tajomnosť Lynchovho Twin Peaks, Tarkovského Stalkera s hororovou atmosférou Kubrickovho Žiarenia či série Saw. Antikrist je však predovštekým silno vizuálnym zasvetením do ľudského podvedomia, z ktorého vystupujú démoni, o sile ktorých sme nemali potuchy. (ASFK)

sml41 odpad!

... nemam slov. WTF...to čo bolo? Epicko-trpký začiatok "rozťahanými zábermi" všeho druhu až po detailný zaber súlože s "podmazom" mne pripomínujúcej Wagnerovej hudby. Prečo už Lars nepoužil detail. záber súlože z MR ....? Nechápem. Depresívne jak hovado. Až budem mať podobne problémy vo vzťahu viem ako na to - vyraziť do lesa na chatu a nechať si tam rozkopať gule a ešte si z tej eufórie vyhoním.... kurwa čo týmto chcel "Fasz" sorry Lars povedať? jediný "prínos" z filmu pre mňa - asi na týždeň som stratil chuť na sex. Asi "svatý grál filmu" pre zvrátencov pre mňa - ODPAD! ()

CaveRnDish

Režisér se nejspíš řídil heslem, že čím víc absurdit bude klást za sebe, tím větší zmatek vyvolá v hlavách diváků, a ti si budou říkat: "přece v tom něco musí být". Nikdo nepřizná, že v tom nic nenašel. - Věřím, že si Trier při natáčení 'vychutnal' velikost svého uměleckého intelektu, ale v tomto filmu je nahý. - A jestli chtěl Trier zahrát na strunu genderu, žen a mužů, tak se mu to nepovedlo. Zcela se minul s realitou lidské společnosti - té euroamerické zvlášť. ()

lazyman

Celkem psycho... Pár nechutných věcí, proložených celkem tvrdým sexem a kupodivu překvapivý závěr. Typoval jsem přežití "drahé polovičky". Temné prostředí hlubokých hvozdů a polorozpadlé chatrče, celkem dobře namíchané... Doplněno temnými charaktery obou hlavních, a jediných, protagonistů. Ale jinak mě film moc nebral, tento žánr moc nemusím a stačí vidět pouze jednou. Proto průměrných 60%, tedy 3*. Snad od Larse von Treira uvidím něco lepšího a ne tak deprimujícího. ()

Soldier_666

Film s zajímavým tématem, který je dle mého názoru napěchován zbytečnými fantasmagorickými scénami a přehnanou snahou šokovat diváka. Na druhou stranu filmu nemohu upřít pěkně filmové efekty. Sečteno podtrženo : Dobrý halucinogenní trip, ale od režiséra/ scenáristy Larse von Triera znám i lepší počiny :) ()

jaHanicka odpad!

No teda... Ty soulože byly natočený celkem dobře. Těch mrtvejch zvířátek mi bylo fakt líto. Těch živejch nakonec taky. Celej film o tom, že Dafoe je fajn chlap, jeho stará je magor a ženský všeobecně jsou prostě na zabití (ač jsem jedna z nich, s úsměvem to uznávám)... Jinak jaksi nedokážu posoudit, co tím chtěl básník říct, možná mělo bejt u každýho DVD pár gramů něčeho výživnýho, aby to člověk líp pobral... ()

venedikt

Antikrist Jeden z Larsovych filmu, ktere ho proslavily. Vynikajici zabery, strih, hudba. Ta nonsalantnost uvodni sceny. Ohromeni ze sledu udalosti, i jiny pohled na film. Tkz lehka pornografie sceny milovani paru, prinasi cistotu a uvereni realnych deju. Muz a zena, Marz a Venuse. Nikdy nezapomenu na scenu s liskou, ktera deji strihem prolomi, az mne zamrazilo...stupnujici se boj mezi muzem a zenou, muze to skoncit dobre? Strata pro zenu toho nejdrazsiho, deprese, a psychicke trapeni, obvinovani se a pak je tu jeji muz psycholog, ktery ji chce se vsim pomoct. Jak tohle adi zkonci? ()

Sylviiik odpad!

HALOOOO!!! TY TAM NAHOŘE!! PROSÍM JEDNU DVOJITOU PORCI MOZKOVÝCH BUNĚK PRO PANA REŽISÉRA!!!!! Na tenhle komentář jsem se musela vyspat. Absolutně nechápu ty pětihvězdičkové recenze. Ano, každý má jiný vkus, ale tohle je tak absolutně ....eh...nenapadají mě ani správné výrazy. Viděla jsem různé nechutnosti, různé blbosti a různé propadáky, které jsem ani nedokoukala, protože to prostě nešlo. Tenhle film není až tak nechutný, je zvrácený svým vlastním způsobem. Způsobem, který absolutně nepobírám. Co je na tomto filmu tak úžasného, že mu dáváte pět hvězdiček? Že tam hraje Dafoe? Nebo že je to z části porno? Antikrist je naprostá kok***na, kde ženská nechá dítě umřít, protože zrovna souloží, pak jí hrabe, pak zase hrabe chlapovi, pak ženské totálně rupne v bedně, pár nechutných scén a je po filmu. Sem tam černobílý záběr, který má upoutat nebo co já vím, monotónní dialogy...tenhle film vám nedá absolutně nic!!! Akorát mohutné deprese!! ()

SatanHell

Číry nezmysel a nuda.Čo sú to za rodičia keď nepočujú pád kovovych či sklenených sošiek??? A zbytok nuda....nuda...... oríšerná nuda preložená erotickými scénami,Samozrejme sa tam našli aj svetlejšie momenty,preto som dal dve hviezdy. ()

SANNY22

Tento film by nebol až taký zlý, keby že sa dej dial trochu rýchlejšie (aspoň pre mňa sa to až moc tiahlo), a tým by tam bolo viac napätia. Každopádne oceňujem originálny námet, ktorý nemal až také dobré spracovanie. PS: Ak chcete byť počas tohto filmu napätý, zrýchlite film aspoň 1,5 krát XD ()

BigJohn02 odpad!

Pozor! Tento duševní průjem dánského skřeta, který se považuje za velkého umělce, může divákovi způsobit ošoupání tlačítka rychloposuvu na dálkovém ovladači! Kdyby aspoň Charlotte nezdědila ksicht po svém obludném fotrovi! ()

Dalajlada

Už začátek filmu byl předzvěst toho, že se s tím nikdo mazat nebude. Tohle je opravdu hodně surový film a režisér, a vlastně i herci, má fakt řádný koule. Psychoterror a mystično z něj prýskají na všechny strany. Myšlenek je v něm spousta a nemá smysl je moc rozvádět. Willem Defoe i Charlotte Gainsbourg se opravdu vytáhli. Některé scény musí v slabších povahách vyvolávat pocity mdloby. ()

Von Trier natočí katastrofický film

Von Trier natočí katastrofický film

21.10.2009

Ale znáte ho – stejně jako Antichrist není tuctový horor, ani od projektu Planet Melancholia neočekávejte nic ve stylu Rolanda Emmericha. Ano, zápletka je sci-fi (k Zemi se přiblíží obrovská cizí… (viac)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (viac)

Von Trier vyvolává Ďábla

Von Trier vyvolává Ďábla

19.04.2008

Lars von Trier a horor? Kdo viděl jeho seriál Království, ten ví, že na tom vztahu není nic nového ani neobvyklého. Tentokrát do toho ale dánský svéráz praští v celovečerní formě. Už letos v létě se… (viac)