Antikrist

• Česko Antikrist (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Psychologický
Dánsko / Nemecko / Francúzsko / Švédsko / Taliansko / Poľsko, 2009, 109 min

Príbeh manželského páru, ktorá odchádza vyrovnať sa so stratou malého syna na opustenú chatu v hlbokých lesoch, je nielen plný nečakaných zvratov, dusnej atmosféry, explicitných záberov, ale aj fóbií majstra postmodernej réžie, dánskeho režiséra Larsa von Triera. V Antikristovi sa spája tajomnosť Lynchovho Twin Peaks, Tarkovského Stalkera s hororovou atmosférou Kubrickovho Žiarenia či série Saw. Antikrist je však predovštekým silno vizuálnym zasvetením do ľudského podvedomia, z ktorého vystupujú démoni, o sile ktorých sme nemali potuchy. (ASFK)

karlos-rio odpad!

Na čem ten chlapec (režisér) jede? Hodně dobrej matroš,a pokud tohle dokázal zplodit bez pořádné dávky, ihned zavřít, ten pán je totiž dost dobrej uchyl. Každému zdravému jedinci doporučuji vynechat tenhle film, doslova jsem se protrpěl ke konci,dvakrát jsme dokonce film vypnul,ale pak jsem si řekl tohle musíš dát jsi statečnej kluk a hurá já to vážně dokázal. ()

Happy98 odpad!

Naprosta nechutna humusarna...Nechapu jak nekdo ve strihani postevaku a mlaceni kulem do kouli muze videt neco jinyho, naprostej a totalni odpad ()

dsaiko

hmm, tohle jde hodnotit spatne ... Umelecky hnus, nicmene me nejak stejne do deje nevtahl, ani mi (nastesti) nenadelal v hlave neporadek. Celkem uchylarna, ale pro mne jaksi samoucelna ... Jedine, co hodnotim na filmu vysoko, je herecky vykon .... ()

CrazymanM

Zatím stále nevím,jak mám tento film hodnotit,stále ho vstřebávám!Už dlouho se mi nestalo(možná vůbec),abych měl po nějakém filmu takové divné pocity.Podotýkám,že je to mé první setkání s von Trierem,film je vizuálně podmanivý,přesto však temný až drsný.Když jsem onehdy viděl Mazací hlavu od Lynche,byl jsem zmaten,ale tohle je mnohem mysterióznější,samozřejmě nechci tyto filmy ani tvůrce srovnávat!!!Prostě velmi silný zážitek!!!!! ()

eXot12

Veľmi zaujímavý film, ktorý sa oplatí vidieť, vymyká sa tuctovým filmom, ktoré máme možnosť vidieť, ale už by som ho viac vidieť nechcel! Film si zakladá nadetailoch a minimálne pre úvod, kde sú spracované niektoré odvážne detaily veľmi vkusne v doprovodu skvelej hudby sa to oplatí pozerať! ()

elanista1

Nikdy som nebol dobry v rozlustovani metafor a skrytych vyznamov, ale otazka znie ci SU v tomto filme nejake metafory, alebo je to jeden velky gyc, ktory sa navonok javi ako ciste umenie. Ja neviem, aj keby to tak bolo, nemam najmensiu chut tu nieco hladat. Od prologu som nerozumel ani jedinej scene, vobec sa nebudem rozpisovat, netusim o com tento film bol. Chcel som to vidiet, ale druhykrat uz nechcem. Nie kvoli otvorenej brutalite a tvrdej pornografii, alebo preto ze by ma to fyzicky a psychicky vycerpalo.. jednoducho preto ze je to NEZNESITELNE nudne. ()

baclajean

Už druhýkrát som to videl v kine, ale znova ma dostala scéna, keď sa Žena zbláznila, omráčila Muža a potom s ním porobila to, čo s ním porobila. Naozaj som mal čo robiť, aby som to predýchal. Inakale klasický von Trier - skvelé zábery, detaily, zvuky. ()

theFtip odpad!

Na tenhle film jsem se díval 4x. A toné, že by se mi to snad líbilo, ale protože jsem u toho 3x usnul (a to vždy asi po prvních 5 minutách). Počtvrté sem si uvědomil, že to není dokument o makacích, ale že Charlotte Gainsbourg je prostě neskutečně hnusná a Willem Dafoe utekl z planety opic a stále se mu to daří tajit. (Nechápu jak to dělá). Lars von Trier by už měl jít do důchodu, protože po shlédnutí tohoto děsu a Nymfomanky jsem byl odhodlán spáchat rituální sebevraždu. Melancholia byla jen záblesk naděje, ale s Nymfomankou se zase rozplynula. FUJ ()

Wulz

Veliké zklamání. Čekal jsem mnoho a dostal jsem málo... Nabádalo to k něčemu velkému....mohlo....škoda že to nepřišlo! ()

DePompon

Nemôžem si pomôcť, ale narozdiel od filmu Melancholia je pre mňa veľmi ťažké sa akokoľvek stotožniť alebo emocionálne napojiť na dejovú líniu a hlavné postavy. Udeľujem však štyri hviezdičky za opäť raz jedinečný vizuál, hudbu a obsadenie skvelých hercov Willem Dafoe a Charlotte Gainsbourg. A tiež za to, že som ešte niekoľko dní po zhliadnutí pátrala po skutočnom vysvetlení Epilógu. ()

MrDorry

Na jednu stranu jsem filmem uchvácen, na druhou stranu neuvěřitelně znechucen. A vůbec nevím jak bych ho měl hodnotit. Čtyřmi hvězdami za neuvěřitelné umělecké ztvárnění, nebo odpadem za absolutně nechutné scény? Ale je to Lars von Trier tak co jiného čekat. Možná změním názor, možná ne. zatím čtyři hvězdy. Znovu se na to ovšem koukat nehodlám. ()

Kennedy_R

Totální magořina o psychiatrovi a jeho pacientce - vlastní ženě. Film není nic jiného než masochistický porno horor s mnoha podobenstvími, které jsou obrácené naruby a s naturalistickými sexuálními scénami. Nepřijde mi, že by šlo o nějaké vyjádření rozervanosti vztahu mezi mužem a ženou, jak zde někteří uvádějí, protože manželský život včetně sexu dvojici dobře fungoval, ale ženský po neustálém hrabání v náboženských sadistických textech prostě mrdlo v kouli a nechala skočit z okna i svého synka, kterého podvědomě ani nechtěla a týrala a to ji později spustilo stavidla své šílenosti naplno. Rozdrcení varlat jsem ještě snesl, ale u stříhání klitorisu nůžkami jsem film vypnul, tak ani nevím jak skončil, ale dobře určitě ne. Přitažené za vlasy mi také přišlo, že Willem Dafoe s rozdrcenými varlaty a s mlýnským kamenem přišroubovaným k provrtané noze se celkem pohybuje ale proti manželce je zcela bezbranný. Chudák Dafoe má v poslední době šílené role (viz. např. Maják). Tento film jsem od von Triera vážně nečekal, je to úchylárna pro těžké blázny, kde není špetka optimismu. A pětihvězdičkově vychvalovat zfilmovaný morální rozklad je slušně řečeno divné a stejné, jako tleskat na satanském rituálu s lidskou obětí. Utrpení vzrušovalo mnoho lidí od starověku a vidím, že se toho příliš od té doby nezměnilo (zatím). ()

blondboss

Lars von Trier vo svojom živle. Snímok plný bizáru, brutality, neostýchavých a explicitných záberov, vkusne vložených artových momentov a bláznivej mindfuck atmosféry. Zoberte dvoch hercov, strčte ich do chaty v lese a nechajte plynúť zlo. Takýto typ filmu nie je veľmi pre mňa, ale tú štvrtú hviezdu musím dať už len kvôli úvodnej scéne, ktoré je jedným z najlepších momentov, aké som vo filme videl. A do toho nádherná hudba od Händela - absolútne podmanivý úvod. 70 % ()

hrumsrt odpad!

Co je moc, je příliš. A v tomhle podání u mě už Lars von Trier překročil onu hranici. Jenže ne v podání, jaké bych u něj jako vypravujícího provokatéra čekal, nýbrž takovou jež bych neodpustil nikomu.. Příběh plný symboliky, v němž silně převládá forma nad obsahem, v němž terapeut a jeho klientka překročí nejen hranice svého kodexem nastaveného vztahu, ale i všemožné limity čehosi, co jde považovat za realitu.. Ať už Antikrista sebevíc táhne herecké duo (na plánovanou Evičku Green by se dobře dívalo, ale zbytečnější film, abych u ní pohledal), které mě po celou dobu přesvědčovalo, že by se přece nespojili s režisérem za každou cenu jen kvůli pověsti, ale chyba.. A co vypadá, jak kdyby to točil Vláčil pod tím nejsilnějším vlivem psychotropních látek linoucí se z čerstvé dávky podomácku vyrobených kodeinových pastlí, není pro mě. Dva lidi, co se k sobě neumí chovat hezky, zneužívají přirozeně lidských či osobních slabostí toho druhého, aby dosáhli svého. Třeba se udeřte dřevem do slabin, pokud lžu, počkat, přesně to totiž udělá ústřední duo ke způsobení intenzivnější rozkoše.. Sociální kritiku tady nečekejte, ba snad kritiku samotné lidské podstaty, která má za jednu ze svých zásad radovat se a "milovat bližního svého". Tvůrčí samoúčelná hovadina, která se utápí ve vlastní špíně.. Antikrist by potřeboval prohnat školou českého podobenství a ukázat von Trierovi, že se dá i o depresi vyprávět jinak a nemusí při tom lidi snižovat na úroveň divokých prasat. Ale když vám terapeut nařídí, ať svoje pocity ze sebe vypotíte do scénáře, je vaší povinností tím pak zakomplexovat nevinnost diváctva.. A ať už sebevíc zkouší prostřednictvím nejprostších prostorů a všelijakých animálních projevů dokázat lidem, že společnost zabila vztahy a v téhle nové etapě jsme všichni vstoupili do toxické éry, v níž je erotické spojení muže a ženy (nebo toho, za co se aktuálně každý z nich cítí) kromě blaženosti prohřeškem, ze kterého jediné vykoupení je dítko, vlastně se na tom nehodlám takhle podílet.. Příliš metaforické zvěčnění subjektivních aktuálních společenských problémů, které tvůrci přibíjejí na kříž a doufají, že tak odvážně hrdinskou skutkem dovedou celé generace ke spáse. A na to já ti XXXX.. 5% ()

Insomniac

Akože umelecká pí*ovina... Skvelý prológ, potom hodina nudy a celkom dobrá záverečná polhodina. Podľa mňa ale naozaj film o ničom, film, ktorý mi nedal absolútne nič - ani zábavu, ani strach, ani oddych, jednoducho nič. Tie dve hviezdy naozaj len za tých dokopy asi 30 minút aspoň niečoho a oboch skvelých predstaviteľov hlavných úloh. ()

slaYerko

Veľmi dobre spracovaný film s ešte lepšími hereckými výkonmi. Trochu ma ale sklamala prostoduchosť filmu. Žiadne vysvetlenia, koniec si tiež môžte vyložiť po svojom. Čakal som z tohto ohľadu niečo viac ()

Von Trier natočí katastrofický film

Von Trier natočí katastrofický film

21.10.2009

Ale znáte ho – stejně jako Antichrist není tuctový horor, ani od projektu Planet Melancholia neočekávejte nic ve stylu Rolanda Emmericha. Ano, zápletka je sci-fi (k Zemi se přiblíží obrovská cizí… (viac)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (viac)

Von Trier vyvolává Ďábla

Von Trier vyvolává Ďábla

19.04.2008

Lars von Trier a horor? Kdo viděl jeho seriál Království, ten ví, že na tom vztahu není nic nového ani neobvyklého. Tentokrát do toho ale dánský svéráz praští v celovečerní formě. Už letos v létě se… (viac)