Drama o Anglii v 80. letech 20. století. Táta dvanáctiletého Shauna padl ve válce o Falklandy a Shaun teď naléhavě potřebuje mužský vzor i zastání. Zdá se, že je nachází v partě o něco starších místních skinheads. Situace se však komplikuje, když se do party vrátí propuštěný vězeň Combo - ten nebere skinheads jako životní styl a subkulturu, ale jako příležitost prosazovat své rasistické názory a ventilovat svou chorobnou agresivitu. Původní parta se rozpadá a Shaun prožívá deziluzi, která vede k jeho předčasnému dospění. (Honza dAve)

brano921

Meadow sa priamo vyžíva v prázdnych, dlhých, dokumentárnych záberoch predmestí s charakteristickými oranžovými tehlovými domami zívajúce anglickou nudou a ospalými ulicami. Podobné zábery mi pripomínajú moje prvé fotky, kedy som bola ešte príliš drzá na to, aby som fotila ľudí. Do svojho hľadáčika som práskala osamotené domy, steny zafliaskané agresívnymi tagmi a graffiti, poštové schránky, stromy, zaparkované autá a iné súčiastky prázdneho enviromentu. Meadow však tieto zdanlivo „nepotrebné“ zábery/obrazy používa ako kontrast --- najprv nám ukáže tú mestskú vyhaslosť aby ich následne naplnil ľuďmi, dejom a situáciami. Meadow sa nebojí spomalených záberov --- dokonca ich podfarbuje klavírnymi sonetmi. Že si to v spojení s vyobrazením skinheadov maršujúcich po ulici nedokážete predstaviť? Skvelé, tento film vás presvedčí, že to ide a že to dokonca nevyzerá vôbec stupídne. A všimnite si hudobný podmaz v scénach, ktoré sa odohrávajú v obchodoch --- ak dobre nastražíte uši, rozoznáte v pozadí nejakú dobovú vypalovačku od Clash. Toto nie je film o skinheadoch. Je to o našej neschopnosti nájsť samých seba. A tak trochu o Anglicku. ()

ciapok

surové prostredie, surový jazyk, surová téma, vynikajúce scény, postavy, film je minimalistický, k tomu emotívna hudba... možno sa mýlim, no film je periférny, aj podľa počtu hodnotení, no je to kus dobrého filmovania ()

Tucne.prasa

Oceňujem vykreslenie zla a násilia bez ukážok explicitnej brutality. No neviem, čo chcel autor filmom povedať, a neodnášam si teda žiaden konkrétny či výrazný pocit. ()

freebob

Povedené ostrovní drama a neonacistech ve Velké Británii.Přiběh zachycuje počátky skinheadů,kdy ještě rasismus nehraje takovou roli a je to hlavně o imidži a zábavě.Rasová nesnášenlivost přijde až později s příchodem postavy hranou Stephenem Grahamem (Podfuck,Gangy New Yorku). Bohužel herci za mě nic moc.Hlavni hrdina je takové děcko, až to působí směšně a všichni kolem na mě působí spíše neherecky.Ale rozhodně doporučuji. ()