Proslulá, plně vyzbrojená americká bitevní loď Missouri vyplouvá na svou poslední plavbu. Slavnost se však brzy změní v drama, protože teroristé se chtějí zmocnit jaderných zbraní na lodi. Je jen jeden člověk, který je může zastavit a tím je odvážný kuchtík Steven Seagal. Úspěšný americký akční thriller je variací s dnes často frekventovaným motivem uzavřené společnosti ocitající se v moci bezcitných teroristů, kteří však ve svém jinak dokonalém plánu nepočítají s osamělým bojovníkem, jenž se jim staví do cesty. Po moderním mrakodrapu a letišti se takovou uzavřenou společností stala posádka americké bitevní loďi Missouri s jadernými střelami Tomahawk na palubě. Ta je přepadena teroristy, převlečenými za personál najatý k oslavě kapitánových narozenin, vedenými zrádným důstojníkem Krillem a paranoidním Strannixem, bývalým expertem CIA. Netuší, že v podpalubí je čeká elitní vojenský specialista Casey Rybak, který na lodi po degradaci pracuje jako kuchař. On jediný může zabránit nebezpečí, které hrozí celému světu. Postupně začíná teroristy likvidovat, nejprve sám, později s pomocí půvabné dívky Jordan Tate a částí osvobozené posádky. (oficiálny text distribútora)

Honzulik

Přepadení v Pacifiku (Under Siege) Tak toto je jeden z filmů, kdy byl Steven ještě ve slušné formě a jeho výprasky všem lumpům a gangsterům měly šmrnc. To se mi na Seagalovi líbí a na tom by měl stavět. Akce mu jdou, ale herecký výkon není vždy plně nejpřesvědčivější. V dnešní době mu jeho postava ty jeho bojové chvaty moc neumožňuje, a je to škoda, protože to byl borec. A ještě k Tommymu Lee Jonesovi, který si zápornou postavu ve filmu patřičně vychutnal...4* ()

jkpj22

Steven Segal jako bývalý člen Navy Seals, který skončil v kuchyni bitevní lodi poté co zbyl nadřízeného.... Jeden z těch filmů, které mě baví i po všech těch letech. Top. ()

swinevenca

Zase jedna banda všehoschopných a po zuby ozbrojených teroristů, kteří však při střetu s jediným opravdovým frajerem disponují IQ srovnatelným s počítačovými protivníky z éry systému DOS. A přitom na začátku stačilo neotvírat dveře od lednice. Šablona je několikrát použitá, ale Seagal je při tom vyřizování mistrovskej a nemá tak blbý kecy jako třeba ve stejný situaci Bruce Vyliž. A navíc to navždy bude jeden z prvních filmů tohoto ražení, který se mi vryl do paměti. ()

johnsnow

Najlepšia Seagalovka? No to možno áno, rozhodne je to veľkolepá podívaná avšak súboje ktoré sú pre Seagala v týchto filmoch prioritou tu nie sú bohvieako spracované, dokonca ani finálny súboj s Tommym nestojí za veľa a rýchlo skončí. HERCI: Všetci perfektný najmä Tommy a ten drbnutý generál sú top, a na slečnu Eleniak je radosť kukať. AKCIA: V prestrelkách výborná, v súbojoch stojí ako som vravel, za deravý groš ale nemám právo sa sťažovať od tohto filmu to vraj bude horšie a horšie. PRÍBEH: Stojí na uzavretom priestore a takéto filmy ja bars nemusím ale tak dalo sa to prežiť. ()

harycek

V devadesátých letech když jsem to viděl poprvé tak to bylo "něco" !!Časem to trochu "vyčichlo" , ale stále se na to dá dívat , hlavně Seagal je ještě mladý a uvěřitelnější!! ()

bigbadboy

Je trochu smutné, že Seagalovo nejlepší film příšel tak brzy, a potom už to šlo jen níž a ještě níže. Zároveň je fajn, že alespoň něčeho takového dosáhl, protože další kvalitní film už nenatočil. ()

walkingdead

Mám fakt rád prvních 5 Seagalových filmů (pořád mám všechny na originálních VHS!) a Přepadení v Pacifiku je z nich vůbec nejlepší. Seagal tu hraje svou nejlepší roli a vlastně poprvé jinou než v těch předchozích 4 filmech, kdy byl pokaždé poctivým a spravedlivým policajtem, který vzešel z chudých poměrů. Casey Ryback je bývalý člen Navy SEALs, v současnosti kuchař a jediná naděje pro záchranu bitevní lodi kontrolované teroristy. A to je další klad tohoto filmu - skvělí záporáci v čele s Tommy Lee Jonesem. Scéna, kdy tehdejší sexbomba Erika Eleniak vyskakuje z dortu a větrá své obří airbagy, mě při prvním sledování v cca 12 letech taky potěšila :-) ()

mnx

Celkem pěkná jednohubka z doby, kdy Seagal ještě nepřipomínal přerostlého tučňáka. Zde je samozřejmě jako ve všech filmech s ním vzorem všech klaďasů, který neváhá řezat i obyčejné údržbáře na kousky, nebo všechny ostatní neustále vyhazovat do vzduchu bůhvíčím (alespoň mikrovlnku mohli trošku objasnit). Zvláštní je, že více jsem fandil Tommymu Jonesovi a Garymu Buseyovi, možná proto, že jako ukázkoví magoři byli skvělí. Škoda že si Seagal neprohodil role s někým z nich, hodnocení by bylo pak určitě lepší. ()

Cinemagoer

Možná nejlepší Seagalův akčňák, v úvahu přichází ještě Těžko ho zabít... Skvěle zahraní záporáci (na mysli mám Strannixe a Krilla), přehledně natočená a nápaditá akce v podobě rychlých soubojů (střih v některých chvílích mohl být trošičku později), přestřelek, explozí nebo téměř tichých likvidací, Seagalův Casey Ryback ve formě, ač klame kuchařskou výstrojí. Prostředí bitevní lodi využito uvnitř i vně. Škoda, že zúčtování s Krillem nebylo řešeno jinak, to rozhodně mělo vyšší potenciál. Tvůrci mohli klidně film natáhnout na 2 hodiny, přidat ještě pár akčních scén, byla by to vytříbená akční podívaná. 8/10 ()

Sekel

Vrchol Seagalovy kariery. Jeho kuchar Ryback je prave tim spravnym mixem vyrovnanosti, nadrazenosti a nebezpecnosti s usmeskem v ocich, ktereho mame na Seagalovi tak radi a ktery se mu od te doby uz nikdy takhle nepovedl. Tohle by pro S.S. vstup do prvni ligy a zaroven posledni opravdu vydareny film. Gary Busey s T.L. Jonesovym Stranixem jsou vice nez dustojnymi spoluhraci. Dobre prestrelky, kvalitni bitky a vyvedene exploze. Hezky akcni film. ()

p.a.douch

Tak tohle bylo prozatímní vyvrcholení Stevenovi kariéry. Davis režii zvládl a kompanie Seagal, Lee Jones, Busey, Meaney, Chapa, Eleniak, Mancuso a další svoje výkony taky zvládli. Pravda někteří jmenovaní nejsou zrovna super herci, ale alespoň na ně byl super pohled (aspoň tenkrát). Zkrátka film pěkně odsejpá a člověk nemá čas na nudu. Hudba Garyho Changa taky není nejhorší. Co víc od filmu očekávat? - Mě to stačilo. Dávám solidních 80 %. ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (viac)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (viac)