Proslulá, plně vyzbrojená americká bitevní loď Missouri vyplouvá na svou poslední plavbu. Slavnost se však brzy změní v drama, protože teroristé se chtějí zmocnit jaderných zbraní na lodi. Je jen jeden člověk, který je může zastavit a tím je odvážný kuchtík Steven Seagal. Úspěšný americký akční thriller je variací s dnes často frekventovaným motivem uzavřené společnosti ocitající se v moci bezcitných teroristů, kteří však ve svém jinak dokonalém plánu nepočítají s osamělým bojovníkem, jenž se jim staví do cesty. Po moderním mrakodrapu a letišti se takovou uzavřenou společností stala posádka americké bitevní loďi Missouri s jadernými střelami Tomahawk na palubě. Ta je přepadena teroristy, převlečenými za personál najatý k oslavě kapitánových narozenin, vedenými zrádným důstojníkem Krillem a paranoidním Strannixem, bývalým expertem CIA. Netuší, že v podpalubí je čeká elitní vojenský specialista Casey Rybak, který na lodi po degradaci pracuje jako kuchař. On jediný může zabránit nebezpečí, které hrozí celému světu. Postupně začíná teroristy likvidovat, nejprve sám, později s pomocí půvabné dívky Jordan Tate a částí osvobozené posádky. (oficiálny text distribútora)

Knor

Seagal v nejlepší formě a bohužel asi jeho poslední výrazně dobrý film. Seagal je opět chladnokrevný drsňák a s minimální pomocí likviduje teroristy v čele s ďábelským Tommy Lee Jonesem, kterému role psychopata sedla stejně jako v batmanovi. ()

alldo.raine

Nejlepší Seagalovka vůbec! A to jsou zde ještě Gary Busey a Tommy Lee Jones. Co více si přát. Jasné 4*. Jen tu Eriku si mohli odpustit, nějak mě nebere, chtělo to větší kočku:) ()

Pulper

Jeden z mých nejoblíbenějších akčňáků a souhlasím, že asi nejlepší Seagalův film. Tommy Lee Jones taky v jedné ze svých nejlepších rolí. Plný počet ne, protože tam příliš mnoho věcí nehraje. Strašně snadné obsazení lodi (Loď plná vojáků a na odpor se jich zmůže jen pár?) a opět snadná likvidace teroristů panem dokonalým, jenž kromě boje a výbušnin rozumí i střelbě z palubních děl (Pochybuju, že se tohle v elitních jednotkách učí.). ()

J.e.r.e.c

Klasická devadesátková ptákovina s nesmyslnou zápletkou (prodávat na černém trhu Tomahawky dost veřejně ukradené z americké válečné lodi musela být hračka) a groteskně přepálenými záporáky. Jak jsem to vždycky poloviděl jen na Nově s dabingem, tak mě překvapilo, že Seagal má v originále celkem přiteplenej hlásek. Největším plusem jsou jednoznačně úžasný kozy Eriky Eleniak, bohužel jen ve dvou asi sekundových záběrech, a taky atraktivní prostředí autentické válečné lodi, kde všechny ty výbuchy a kaskadérské kousky vypadají mnohem lépe než ve sterilních digiprodukcích dneška. 65 % ()

Krčma

Kdysi to byl jeden z prvních filmů tohoto žánru co jsem viděl, a tak dávám 3* z nostalgie. Dodnes mám hluboko ve skříni schovanou videokazetu s "Alerta máxima" (je to totiž ve Španělštině). Už tehdy mi ale byli sympatičtí spíš charizmatičtí "záporáci" Tommy Lee Jones, Gary Busey (později třeba Lost Highway) a Colm Meaney (Star Trek). A kuchař Seagal? Později vystřídal ve svých filmech ještě mnoho povolání, ale vaření mu šlo asi fakt nejlíp. ()

FrankieCZ

Svého času jsem nevynechal jedinou příležitost tenhle film vidět znovu. Dnes už jsem na tom lépe a stačí mi vidět jej tak jednou za dva roky. Ale nic to nemění na faktu, že Seagal byl v té době ve formě a na tom, že když divák vypne mozek, tak se může u Přepadení dobře pobavit. ()

LukeSharp

Kdysi dávno žil jeden muž,který měl slušně nastartovanou karieru.Potom začal ale točit sračky a obvinovat z toho FBI. Čím víc se s nima hádal,tím větší blbosti točil. A tak si važme kousku jakým je Under siege,protože je to jeden z nej filmů Seagala.Není tady tlustý jako prase,pomalý jako želva a trapný jako žížala v oceáně. A má tady proti sobě více než důstojné(i když značně šílené) protivníky. Jeden z těch mála slušných kousků ( a že to je u Stevena sakra vzácnost). 70% ()

Jaromír

Nejlepší film od Seagala "okořeněný" Erikou Eleniak. Oproti drtivé většině jeho ostatních filmů má děj, navíc opravdu dobrý, a jako bonus Seagal občas i popustí koutky úst svého typicky kamenného obličeje (ala Chuck Norrise), což se v jeho pozdějších filmech už děje číl dál tím míň :(. Naprostá akční klasika, kterou mám velmi rád. Intimitou se blíži mému oblíbenému Die hard. Kdo má rád dorty, ať zvedne ruku :), a kdo ne, tak prásk, prásk... ()

Pai-Mei

Celkom zábavná akcia v Seagalovom podaní. Chcel som dať pôvodne 3 hviezdy, ale keď si tak spomínam, pri tomto filme som sa slušne zabavil a dokonca som nezaspal. Takže 4. ()

Korbelka

Dle mého názoru nejlepší Seagalův film, na Stevena velmi dobrý herecký výkon, ještě neokoukaný žánr a výborně šílený Tommy Lee Jones :) ()

me_george

Ne že bich si myslel, že to má objektivmně na 4 hvězdički, ale Seagal je prostě ten největšý a nejhustějšý machr a navíc musim přidat hvězďičku za to, že tady ještě nemá dvě bradi. ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (viac)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (viac)