Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Ouwen

No do prdele! Víte. I když tento žánr moc nemusím, tak tenhle Spider mne lákal jak něco, dlouho jsem ho odkládal až jednu krásnou sobotu jsem si řekl, že nakonec investuji svůj čas do remaku. A jsem fakt spokojený, moc nemusím první 3 díly, tohle je o něčem jiném, je to zajímavější, lepší, vtipnější a o dost více realističtější. Herecké obsazení je naprosto super, Garfield naprostej sympaťák, věřil jsem mu Spidermanství víc než Maguirumu, má větší charakter, jeho postava je zajímavější, hraje skvěle, má spoustu suchých hlášek a vynikající humor pro smysl. Emma Stone je kočka, do háje s Dunstovou, potěšil mne Thomas Howell a i ten policajt a fotr Stonové. Co se týče záporné postavy, je to monstrum jak hovado, mne nepřišlo, že byl slabší, kolikrát měl Spajdík namále a krásně všecko do sebe zapadá, příběh je peckově pospojovaný. Hudba byla fajn, je pravda, že efekty jsou slabší, ale tenhle detail zastíní všecko kolem, co klape a vlastně klape všecko. Jsem rád, že konec je giganticky otevřený, takže doufám, že se dál bude pitvat minulost Parkera. Akce je zde docela dost, je kvalitně natočená a mírně destruktivní, je přehledná a vychytaná. Nechybí ani správná atmosféra a je to napínavé jak něco. Bavil jsem se parádně i když je tady spousta dialogů, ty naštěstí nepůsobí trapně, humoru je zde nespočet i hlášek tu je plno, emoce fungují správně a má to svižné tempo, takže to uteklo jako blázen. Co bych vypíchl, no přidal bych pořádnou bitku na tom mostě, aby všude lítalo plno aut a most se rozpadal, ale to chci asi trošku moc. Takže člověk vypíchne maximálně slabší efekty, já bych ještě přidal nějaký ten souboj, ale to je všecko, bavil jsem se naprosto královsky, spokojený po všech stránkách, nenapadá mne co bych fakt musel kritizovat, je to pecka jak má být a těším se další díly. Takhle to má vypadat! Děkuji Bohu za krásný zážitek, díky Webbovi, já snad lituji, že jsem na to nešel do kina, tak třeba příště. Když to teda shrnu, dávám úplně plné hodnocení, tohle jsem nečekal, tudíž: 10/10! ()

jh666

V rámci přípravy na dvojku jsem znovu shlédl jedničku a stále jsem spokojený. Nedosahuje to sice kvalit prvních dvou dílů Raimiho trilogie, ale třetí díl to převyšuje o hlavu. Co mě opravdu potěšilo, to jsou protagonisté. Emma Stone je prostě perfektní a Andrew Garfield mi jako Peter Parker přijde o moc uvěřitelnější než Toby Maguire. Příběh se také docela povedl, i když mohli více zapojit tajemství Peterových rodičů. Zklamáním byl záporák, ne že by ho Rhys Ifans zahrál špatně, to naopak, spíš je to postavou jako takovou, Lizard mi prostě nepřijde kdovíjak zajímavý, ale chápu, že do prvního filmu chtěli něco nového. 80% ()

evilmind

Kdyby mi někdo řekl předem, že restart Spider-Mana je především více než dvouhodinová love story, asi bych do kina nešel. Ale nakonec nelituju. Příběh je sice v podstatě stejný jako u Raimiho, ale vyprávěný naprosto jinak. Garfield jako Spidy je až nesnesitelně zákonně dobrý ňouma, ale díky fungujícímu humoru a spoustě drobných gagů (Stan Lee jako knihovník!) působí jeho proměna mnohem přirozeněji a zábavněji. Postupně ale přibývá podivných oslích můstků, které bych normálně u comicsové adaptace přešel, ale tady prostě víc vynikají - a ani vynechání některých očekávaných postav nebo scén mě moc nenadchlo. Už jen to, že se nakonec nepomstí nijak za smrt strýce... ale snad se jednou dočkáme nějakého dalšího restartu, kde bude hlavní hrdina trochu temnější. A s koulema. ()

JohnCZ

Přesně takhle měl vypadat původní Spider-Man - tomu původnímu chyběla především propracovaná emociální hloubka, která tomuto remaku vyloženě dominuje. Sice jsem Garfieldovi tu jeho roli outsidera zpočátku vůbec nevěřil, ale jakmile na sebe navlékl oblek, byl to Spajdy jak se patří. Obsazení Emmy Stone pro mě bylo zpočátku záhadou, ale nakonec svou roli zahrála skvěle a navíc působila neuvěřitelně roztomile. Překvápko se dostavilo i v podobě efektů - některé záběry z první osoby a všemožné průlety kamery okolo letícího Parkera působily neskutečně cool. Zaujala i hudba, James Horner je prostě třída a i tentokrát se mu vyvedl velice nadprůměrný a vcelku originální soundtrack. ()

moviesfan

Andrew a Ema byla dobrá volba. Stejně tak se povedl celý film, který mě nenudil a užíval jsem si ho. Větší nedostatky jsem žádné neviděl. ()

Skrk

Nejzbytečnější blockbuster, který jsem viděl. Asi nikdy nerozdýchám fakt, že tuto nevyváženou slátaninu natočil Marc Webb (ten, co má na svědomí jednu z nejlepších (ne)romantických komedií). The Amazing Spider-Man si vzal na jeden film strašně velké sousto, ale ani jedno nedovedl do samotného konce. Téměř hodinu sledujeme osudy Petera Parkera (v podání nesympatického Garfielda), který sem tam vypustí nějakou tu hlášku pro děti (aby ne, když scénář má na svědomí Kloves). Náhle se promění ve Spider-Mana a diváci se mají smát scénám, kde si Parker "vyrábí" pavučinu, kostým a blbne na střeše. Sem tam se stane nějaký ten zvrat (strýček Sam) a mihne se i Gwen Stacy, Connors / Lizzard, který nevypadá jak Lizzard (tak proto ho všude skrývali), ale jak wtf ještěr (škoda ho. mdlý záporák). Film má příliš nelogických a špatně sestříhaných scén bez jakékoliv struktury, které ke všemu ubíhají, jakoby neubíhaly. Vysoký rozpočet není vše a takhle z celého filmu mi zbude jen představa, co to bylo za postavu v potitulkové scéně. Možností je hodně, ale po tomto fiasku je mi to celkem jedno. Mimochodem nejpovedenější scéna. ()

corpsy

THE AMAZING SPIDER-MAN je vydareným snímkom. Drží sa komiksových zásad a je stvorený práve pre dnešnú generáciu mladých divákov. Avšak akčne to mohlo byť rozbalené vo veľkolepejšom štýle ( pripomenie to SUPERMANOV NÁVRAT, ktorý mal podobne gigantický rozpočet, ale akciou bol strohý ). Marc Webb je síce v emocionálne vypjatých scénach väčšinou o niekoľko poschodí vyššie ako Sam Raimi, akčne na neho veľmi nestačí a to aj napriek niektorým efektným scénam. Odporúčania hodným filmom však tento biják ostane navždy. ()

M.Macho

Tenhle Spider-man je jiný. Není takové štístko - obecně na sebe víc vábí nešťastné okolnosti a nese si sebou spoustu problémů i do dalších pokračování. Není tak fajnový - s dívkami to má taky pohnuté a vše kolem něj má samovolný spád - žádný plamenný začátek, což je sympatické. Je v něm několik mistrnných obrazů - myslím, že souboj v knihovně i některá překvapivá řešení schematických situací tomuto poměrně nenápadnému komiksáku přidávají. Osobně jsem příjemně překvapený. ()

Marek1991 odpad!

Vzhľadom na seriál nie je téma okolo Spider-Mana vyčerpaná, ale začínať ju znova? Komerčný megatrhák bez poriadneho vnútorného zmyslu bude vždy len na zarábanie peňazí, ale nebude nikdy poriadnym filmom. Zmeniť dej a postavy, je podľa mňa hlúposť, lebo zdá sa, že originalita a nápady režisérom dochádzajú, len omieľajú rovnaké vety s inými kvetnatými prívlastkami. Film mal veľký rozpočet, je moderná doba, mohol si dovoliť drahé a detailné špeciálne efekty, ale nemal čo ponúknuť. Pôsobil omnoho viac dospelo, než by mal byť a navyše tou blondínou to bol komerčný ťah. Postava, ktorú hral Garfield na mňa pôsobila dosť retardovane. Jediná vtipná scéna bola akurát s profesorom, ktorý mal slúchadlá a počúval hudbu a za ním bojoval Spider-Man s Jašterom. To, ale môj názor nezmení, lebo to bol film s veľkou dávkou klišé, či už upršaný pohreb, súbojmi s ľuďmi, vystopovanie zločincov a ľudí, ktorých potreboval z ničoho. Hlúpe bolo aj to, keď to dievča, akože všetkému ihneď porozumelo, ale konalo inak. Vzájomná pomoc ľudí pomocou žeriavov bola milá, ale nereálna a navyše bol film dlhý a ničoho nedosiahol. Na tú dĺžku to bola aj veľká nuda. Ja som tomu filmu skrátka neveril a svojím spôsobom to bolo trápne. Peniažky a srdcia pubertiakov si to možno získalo, ale najmä po piatich rokoch začínať odznova a najmä zo somarinou, ktorá je robená pre generáciu detí MTV, facebooku, či iphonov si to však mňa nezískalo, ďakujem neprosím, nič ani trocha dôležitého mi to nedalo, nechcem vidieť znova. ()

Hoyt

Marc Webb natočil určitě nadprůměrný film. Odlehčený Spider-man od toho předchozího s příjemnými herci (první film, kde mi Garfield nevadil) a skvělou hudbou Jamese Hornera hodně připomínající Titanic. Jedinou chybu vidím v záporné postavě, hlavně jejím vzhledem a chováním, ale i tak zajímavá podívaná. ()

Ajinka126

Tak přesně po 10 letech se nám představil nový Spidy. Vím, že z komiksového světa skutečně Amazing spider-man existuje, ale čekala, že to bude odnož klasického pavoučího muže s novým příběhem. Netušila jsem, že půjde o vynovený remaik Spider-mana s Tobeym. Tak jsem si říkala, jestli je to nutné, protože ten původní má na kontě pouze 10 let... Přes všechny tyto moje úvahy Vám však musím oznámit, že mě se tento výsledek líbil mnohem víc. Jednak se mě potěšilo, že vypadly některé scény, které mi už předtím tak nějak neseděly a vůbec všechno mělo šťávu a vtip. A taky musím říct, že jsem se zamilovala do Andrewa. Aaach, ten je v roli Petera Parkera o tolik lepší než Tobey, není to takový moula a je k sežrání.... HOLKY DO KIN!!!! :) ()

Torision

Zklamalo mě na tom, že spousta věcí jen tak vyšuměla do ztracena a většina situací je tu v podstatě jen načrtnutá (nebudu spoilerovat), aby bylo dost materiálu na další díly, a taky místy zbytečně zběsilej stříh. Jinak jsem se u toho celkem příjemně bavil, potěšil mě výběr herců (teda až na Fleshe, protože toho tady hraje totální blbeček), i poněkud temnější atmosféra. Samotnej Peter Parker tu není až takovej šprt a mamlas jako dřív, jezdí na skateboardu a u scény, kde objevuje svoje schopnosti, mu tu hrajou Coldplay, navíc má i síťostřely jako v seriálu. Záporák Lizard zase tak cool jako např. dr. Octopus nebo třeba potencionální Mysterio není (a navíc nijak extra počítačově udělaj taky není), přesto mě situace okolo něj bavily. S finálním soubojem na mrakodrapu jsem spokojenej celkemvzato taky, hlavně protože ti oddaní jeřábníci mi tam seděli (i když koukam, že tady je spíš každej stírá). ()

sidzej

Spočiatku som bol k reštartu Pavúčieho muža skeptický. Nevidel som dôvod prerábať pár rokov starú sériu no po návšteve kina som rád že sa tak stalo. Táto verzia ma skrátka bavila viac, než všetky Raimiho časti dohromady. A tá božská Hornerova hudba....skrátka a dobre ide o vydarenú komiksovku voči ktorej nemám žiadne výhrady. Z kina som odchádzal spokojný a očarený. ()

ConanVJ

Mám rád komiksové filmy a mám rád i předchozí trilogii o Spider-Manovi. Nemá cenu původní filmy a restart nové série porovnávat. Nový Spider Man je parádní film se skvělými efekty, příjemnou hudbou, dobrým příběhem a neokoukaným hereckým obsazením. Herecké obsazení Petera a Gwen určitě osloví dnešní mládež. Většina filmu se odehrává ve tmě, nebo na tmavých místech a i to filmu parádně sedlo. Mě osobně se filmek hodně líbil. Jen by mohl Garfield do dalšího filmu (který určitě bude) nějaký kilo svaloviny nabrat. Za Mě 95% :) ()

salisbury

Příběh, který asi nemá cenu představovat neb ho většina z nás již dopodrobna zná. Film z větší části založen na vizuálních efektech, které se nás snaží lapit do svých pavoučích sítích. Spider-Manovi se nedá vcelku nic vytknout, ale budu rád, když se z vln neznáma vynoří nový comicsový hrdina s příběhem neohraným. ()

PauloZ

V tomhle remakovém případě je velmi těžké polemizovat nad tím, jestli je Webbův spidey jakkoliv kvalitnější než ten Raimiho. Ti co ho bez ostychu kritizují, mi přijdou až moc svérázní. Každé ztvárnění se vyvíjí trošku jinak, i když kostra je zcela stejná a každý režisér si námět tvaruje podle svých představ. Webb měl celkem složitou situaci, překonat velkého Raimiho, přičemž ji zvládl v podstatě na výbornou. Ve prospěch nového Spideyho hraje bezkonkurenčně moderní technologie a naprosto výborné digitální zpracování, ale to není tak podstatné. Podstatné je hlavně herecké obsazení. Andrew/Emma je mnohem příjemnější a hezčí dvojka než Tobey/Kirsten, i když se mi do hlavní role hodil asi víc Tobey. Další věc je naprosto bezproblémové a nenásilné stavění dějové linky, uvěřitelné emoce, výborné herecké kreace a všechno to vrcholí neskutečně pompézní a lahůdkouvou půlhodinkou, která je opravdu přeefektní a v mých očích je v topce letošní akce. Z těch létajících scén a mrakodrapů a světelných odrazů a několika mistrovsky volených slowmotionů jsem byl pif paf :-)). Abych ale jenom nechválil, v několika místech mohly být prostřihy kvůli zesvižnění ( to je slovo :)) děje. No a co mi vyloženě chybělo, jest seznamování Petera se svými schopnostmi, to zvlád Raimi mnohem lépe. Jinak s tím nemám sebemenší problém. Bavil jsem se na výbornou. Kdyby se mě ale někdo zeptal, jestli se jedná o zbytečný restart, tak bych odpověděl, že ano. Spider-man totiž nemá už co víc nabídnout, pořád je to o tom samém, pokud ho někdo zcela nepřekope. ()

F.man

Nezkažené americké kino za dvěstětřicetmelounůdolarů. Nic zásadního, žánrově vybočujícího nebo jinak kule-rvoucího nový Spidey není. V dobrém slova smyslu to je "jen"obyčejná komixovka na kterou se dobře dívá, šustí u ní pop-corn a rozlévá se po sále Coca-Cola. A to někdy ale úplně stačí ke spokojenosti. Žánrovka za tři hvězdy, u které vás ty dvě hodiny ani moc nebolí. Pokud ale chcete něco výraznějšího, je tady spousta lepších variant. Ready to play God? ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)