Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

rollman1

Výborný restart série. Příběh je propracovanější, je věrnější předloze a Andík je pro Spider-Mana určitě lepší volba než ten buzík Toby. Garfield je prostě mladý talent a jde vidět, že si natáčení užíval. I Spidey prošel evolucí a je víc ukecaný, ale bohužél nehláškuje. Efekty na vysoké úrovni, takže veliká pochvala. Marc Webb se poradil excelentně a jde to vidět. Verdikt ? Peter Parker je tady zase, jen lepší, věrnější předloze a lépe propracovanější. na efekty se krásně dívá a divák se jen kochá. příběh se posouvá dál v mytologii jeho života a také života jeho rodičů. Velmi úspěšný snímek tohoto roku. 90% Po titulkách je ještě scéna. ()

heyda

Kopie zůstane kopií. Bohužel ač se Marc Webb snažil, tak nedokázal vlastně v ničem originál překonat. Je to zajímavé, ale původní Spider-man od Raimiho je z roku 2002 a přitom má stejně kvalitní efekty a akční scény jako tento ´´ÚŽASNÝ´´ Spider-man. Podle mě je to fakt ve všem naprosto srovnatelný, což není příliš pochvala. Jen se obměnili herci a změnila zrůda. Myslím, že v tomto případě opravdu převládla vidina snadno získaných peněz a to se mi nelíbí. Že se bude natáčet i pokračování je jen další ukázka touhy po penězích a do určité míry i tvůrčího zoufalství. Kdybych zapomněl, že je to remake, tak dám zasloužených 70%, jenže je to kopie, která v ničem originál neobohacuje, takže 50% a to jsem možná ještě hodný... ()

Stanislaus

I když si zde mnozí uživatelé stěžují a shazují tento snímek, tak mně osobně se nový Spiderman s novým hlavním hercem a pod taktovkou nového režiséra líbil v mnohých směrech. Titulní dvojice (Garfield a Stone) mě zaujala mnohem víc než ta původní (Maguire a Dunst) a přišlo mi, že to mezi nimi více jiskří - prostě chemie. Co se týká vizuálních efektů, tak to byla pěkná podívaná, obzvláště ve 3D, o čemž jsem se přesvědčil na vlastní oči. Záporák Lizard byl opravdu děsivý a vizuálně dobře udělaný (i když se jeho vzhled rozcházel od kresleného seriálu). Jde sice o typicky hollywoodský film, která má své pro a proti, ale já jsem se u něj bavil, což je pro mě nejdůležitejší. ()

Flakotaso

Rozhodně jeden z těch lepších komiksových filmů, i když je restart celé série naprosto nepochopitelný...ale to je vedlejší. Pár hezkých nápadů a detailů (ale opravdu jenom pár, to je potřeba zdůraznit), fungující chemie mezi hlavní dvojkou. Jinak to ničím nevyniká ani výrazně nepropadá, není to ani stupidní a otravné jako Avengers nebo Kapitán Amerika, ani zábavné a chytré jako Kick Ass. Takže jenom dvě poznámky - Andrew Garfield b o h u ž e l není Tobey Maguire a Emma Stone n a š t ě s t í není Kirsten Dunst. Asi tak. ()

Jinny

Nový Spidey získává cenu za nejzbytečnější film posledních let. Hlavní zápletka je jiná, ale některé podzápletky (strýček Ben, odstrkování milované divky) diváci dobře znají už z Raimiho verze. Andrew Garfield je na druhou stranu sympaťák, na roli se hodí víc než Tobey Maguire a s Emmou Stone má výbornou chemii. Byl to příjemně zabitý čas, během 137 minut jsem se ani jednou nenudila, ale pokud nevznikne pokračování, plakat rozhodně nebudu. ()

honajz odpad!

To je ve filmovém světě s nápady skutečně nouze, když se dělá remake remaku ani ne po deseti letech! A aby se drželo gró současných (prodejních) trendů, je to celé ještě víc teen, než kdy cokoliv jiného. Tohle není odpad, to je normální kompost. I když ne - i z kompostu vyroste něco hezkého, z tohohle leda bolení hlavy a břicha. ()

anais

Andrew Garfield je fajn. Jinak je to víc než dvě hodiny dlouhý pilot k seriálu s průměrnými triky, příšerným střihem akčních scén, záporákem, který vypadá jako větší verze dinosaura z Toy story a s naprosto děsivým hudebním doprovodem Jamese Hornera, který to snad psal pro jiný film. Jinak si tu asynchronnost hudby a děje na plátně nedovedu vysvětlit. Největší chybou je angažmá Marca Webba, protože ve srovnání s Raimyho hutným , skutečně filmařským rukopisem, je Amazing Spider-Man vhodný tak na nedělní dopoledne v televizi. ()

Roman.Ticka

Endrjú je rozhodně víc Amazing Pavouk než Tobík, včetně jeho partnerky. Navíc příběh jde proti proudu předchozím dílům, je víc vtipný, víc lidský, bohatší na efekty a závěrečná akce bleskového slaňování po athmodrapech je Amazing pro každého eurovesničana, co má fobii ze 17. patra nejvyššího městského paneláku. Přesto to bylo ke konci za tři, než rozhodl zvrat ve dvou klíčových dilematech - výchova strýčka k přehnané pokoře a nebránění se zlu a slib kapitánovi opustit Gwen. Právě na zvládnutí těchto kolizí jsem čekala. No a jelikož se stalo do puntíku dle mého přání, přihazuji ještě jednu vítěznou. ()

rikitiki

Zmatené, nelogické a hlavní záporák vypadá jak plastová figurka dinosaura z vietnamské tržnice. Pokud nejdůležitější soupeř hrdiny vzbuzuje smích, tak hrdina na oplátku nevzbuzuje moc sympatií. Policie se bůhví proč honí za Pavoukem, zatímco obyvatele města likviduje Ještěrák. A celé mi to připadalo nijaké, bez energie. ()

TheEvilTwin

Chyběla tomu nějaká odlehčenost a vtipnost, kterou v porovnáním s novým spidermanem, kde ji zastupuje tlustý asiat ze školy, tahle verze prostě postrádá a bere to až moc vážně. I tak vcelku obstojná “další spiderman série”, akce i příběh takové jednodušší, ale to se asi dalo očekávat. Každopádně spiderman verzí už je asi dost, další už prosím nedělat:D Slabší čtyřka ()

Pítrs85

Přesně jak jsem čekal, naprosto zbytečnej Spider-Man, hlavní herci nesympatičtí (sory, ale ta Emma Stone je fakt ošklivá :-P), scénář psala asi opice z newyorské zoo a jediným logickým vysvětlením, proč se natočila tahle srágora, je asi to, aby producenti nahnali co nejvíc diváků lačnících po třidéčku (což se jim, dle výdělků, zrovna dvakrát nepovedlo). Anebo jsem to jen celý špatně pochopil, ono se totiž, podle retardovaných výkonů zúčastněných herců, jedná nejspíš o parodii na svět Spider-Mana, tak to potom pardón :) Díky Same, Tobey, Jamesi, Kirsten a vám dalším, co jste mi nabídli svého parádního Spider-Mana a tuhle slátaninu už nikdy víc... ()

HellFire

Již od začátku jsem byl velmi skeptický k restartu Spider-Mana, protože Raimiho dílko (vyjímaje třetí díl) je pro mě dokonalé. A moje obavy se také potvrdily. Nový Spider-Man nemá perfektní hudbu, nemá nepřekonatelného Tobyho (Garfield je jako Peter moc ukecaný a drzý), Cliffa Robertsona a Rosemary Harris. Nový Spider-Man jde také proti proudu skoro vším, co bylo zajímavého a esenciálního na prvních dvou dílech. Peter si v mžiku ušije vlastní oblek (asi jehlou a nití doma na koleně), na své toulky New Yorkem nosí batoh!, v desetimilionovém městě pátrá po jednom človíčkovi! a kousnutí pavoukem mu nepomůže k vrhání pavučin, ty si musí kupovat za studentské peníze přímo z Oscorpu... Logika zde šla v mnohém k šípku a akce nestála celkem ani za pohled. A to jsem se nezmínil o tom, že Peter je na veřejnosti až příliš nápadný. Co se týče jeho nepřítele, Lizarda, tak Spider-Man se vždy zdá jako nuzný nepřítel a muší váha. Ze všech soubojů jsem měl pocit, že Peter je jen mravenec, kterého stačí trefit a zašlápnout. Nejsmutnější na tom je, že nový Spider-Man vznikl jen a pouze z povinnosti, protože jinak by Sony propadly práva. ()

Xeelee

Patos, kýč, klišé, hrdinní soudruzi jeřábníci a fungující chemie mezi Peterem a Jane. Romantickej začátek byl opravdu dobrej. Fakt. Jak ale dojde na vážnější témata a akci, tak přijde na řadu bezduchý CGI a scénář i charaktery se nemaj o co opřít. Je to takový… plochý, nijaký, nudný, nezajímavý, předvídatelný… Se závěrečným iritujícím informováním o tom, že Marvel počítá s pokračováním. ()

eraserhead666

Takže teď bude filmařům stačit vzít jeden příběh a s kosmetickými obměnami ho točit každých deset let znovu, jo? Spiderman mi vždycky (ať už v podobě komiksů, co se ke mně dostaly počátkem 90. let, kreselných seriálů nebo Raimiho série) připadal hrozně infantilní a nesympatický. Proto mě dost mile překvapilo, že Amazing Spiderman tohle naprosto postrádá a já mu až na pár nevýrazných maličkostí vlastně nemám co vytknout. Zaujalo mě herecké obsazení, Parker (hlavně díky Garfieldovi) je hrozně sympatický (což by mě nenapadlo, že někdy řeknu), Emma Stone je kouzelná, a Rhys Ifans je můj velmi oblíbený herec (pro jeho pestrost rolí a košatost charakterů), který si jen připsal další fajn roli. Sakra, tohle mě vážně překvapilo. ()

Ilicka

Tak trochu zbytečný a předčasný restart pavoučí série, který je nejsilnější v Peter-parkerovských scénách. Spider-Manovským soubojům chybí náboj, záporákovi šmrnc a Spider-manovi samotnému sympatičnost. Což je škoda, protože po první půlhodině to vypadalo dobře, po hodině jsem však už jen čekala na to, až film konečně skončí, protože někdy tehdy skočil na vyšlapané koleje superhrdinského originu. Ve snaze odlišit se od Raimiho se přiblížil k napodobování Nolanovy trilogie - pokusem nastínit temnou stránku hrdiny, pokusem ikonicky zobrazovat nešťastného kluka-superhrdinu na střechách mrakodrapu nad hypermoderní džunglí. Bohužel jakékoli snahy o realističnost a originalitu od poloviny zabíjí scénář a stereotyp. Je to škoda, promarněná šance, protože Andrew Garfield je kvalitní herec, Webb miluje film a nebojí se pomocí filmových narážek a vtípků Petera Parkera charakterizovat. (Mávám Oknu do dvora, Godzille a vůbec). Nepovedlo se mu však spojit materiál do soudržného celku a výsledný produkt se drolí do dvou filmů (nezávislák o dospívajícím klukovi x superhrdinský origin), z nichž zábavnější je ten první. ()

ARI50

Cesta hrdiny začíná úplně jinak a já dostávám mnohem lepšího Spider-Mana a to mě těší po všech stránkách co film nabízí změna prospěla hodně. Efekty jsou výborné dobře se na ně kouká. ()

claudel

Taková ta typická spidermanovská oddechovka, která ničím nepřekvapí a ničím nezklame. Andrew Garfield i Emma Stone si moje sympatie získali již dávno, Rhys Ifans hraje výborně a Denis Leary nějak vůbec nestárne. ()

Ištván87

Celkem standard. Andrew Garfield je lepší Spíďa než Tobey (mnohem lepší), Emma Stone je hezčí než Kirsten Dunst, záporák byl dostatečně děsivý a drsný, cameo Stana Lee asi nejlepší ze všech dosavadních komiksovek kde se objevil. Nicméně, není to žádný zázrak. Nechci ten film hanět, ale občas mu něco chybělo. Především některé proslovy byly na zabití. Ale každopádně z dosavadních Spideyho filmů je tenhle asi nejlepší. Ovšem na pět to není. ()

MeanWhile

Po absolutně Amazing traileru, kde mě nadchla asi tak půlminutovou scéna ze Spider-Manova pohledu jsem si řikal, že musim vidět 3D verzi, která musí být naprosto úžasná. Po shlédnutí klasické 2D verze musim říct Velké zklamání. Určitě je celý film lepší než Raimiho trilogie, která se plazí pouze mezi milostnými hrátkami mezi Peterem a Mary Jane. Co je pro mě taky velký plus u Amazinga, je výběr hlavního protagonisty (Tobey už byl trochu vohranej!) Garfielda + Emma Stone, která si po jeho boku vedla jakž takž. Největší pecka je ale kostým Spider-Mana, který oproti předešlé trilogii vypadá o mnohem drsněji a líp. To jsou ale všechny klady, které bych mohl říct. Bohužel se mi zdá, že všechny akční scény s Lizardem (i bez něj) nemají správné prvky aby dokázali diváka nějak ohromit nebo ho přišpendlit k sedadlu, je to furt to samé a někdy i nudné. Nejvíc mě ale zklamal fakt, že mě trailer tak moc nadchne kvůli scénám z první osoby, a pak ve filmu uvidim fakt jen kolem 30ti sekund, to moc Marc Webb nevychytal. Podle mě se mohlo pro "Spajďáka" udělat víc a je to tedy docela jasné zklamání. Užmatlané 3 hvězdy s menším minusem. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)