Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

yatan

V dobe komixovej dekady a najocakavanejsieho filmoveho leta, je The Amazing Spider-man len chabou napodobneninou, teraz uz prijemnej teenegerskej rozpravky o plachom Peter-ovi v podobe prihriateho Maguirea a uzko perou, ale citlivou Dunst, ktory vtedy zaujal a posunul Spidermana na hranicu poeticko-romantickej komixovej adaptacie pre teenegerov a prijene osviezujucej marvelovskej super-hero akcie pre mladych filmovych fanusikov. Dnes sme dostali len tu istu kostru o polovicu lahsiu, vyziabnutejsiu bez stipky romantiky ci originality, stojacej len na rozmaznanych efektoch a prijemnej charizme Garfielda, ktory tu zachranuje aj asexualnu Stone s vyhliadkou na prekvapujucu chemiu v buducnosti. 5/10 ..no dobre..a este ta kamera, ktora asi nieco schyta tento rok.. ()

IZFNP

Prvých 70 minút sa nič nedialo, no aj tak ma to bavilo. Asi za to môže neuveriteľne čarovný Andrew Garfield, ktorého od The Social Network naozaj môžem. Do postavy pavúčieho hrdinu priniesol svieži vánok, je cool, je presvedčivý, je slasť pre oči. Okrem toho som veľkým fanúšikom i Emmy Stone, ktorá je v úlohe Gwen Stacy rozhodne sympatickejšia a zaujímavejšia než K. Dunst ako Mary Jane. A spolu im to ladí. Rhysa Ifansa mám celkom rada, každopádne keby na úlohu zlákali zvažovaného Fassbendera, ako jeho veľký uctievač sa rozpustím blahom. Webbov Spider-Man možno nie je najlepšou komiksovkou tohto roku, každopádne je vtipný, príjemný, čas pri ňom rýchlo utečie. Takže i keď mal film diery v scenári a nepriniesol nič originálne, aspoň ma dokázal na plných 137 minút zabaviť a mne sa páčil. Avšak to 3D som úplne nepobrala. ()

infernet

Nejsem zrovna komiksák, ale u tohohle jsem se bavil slušně. Očekával jsem, že bude film založen na nápadité kameře a nespletl jsem se. :-) Tak si to shrneme: Záporák fajn, příběh ucházející, chování postav logické a scéna s jeřáby a hlavně s dědou v knihovně mě vysloveně uchvátila. P.s.: Duo Andrew Garfield/Emma Stone mi bylo mnohem milejší než Tobey Maguire/Kirsten Dunst. ()

gaylord

Nemůžu si pomoct, ale v některých scénách mi to trochu zavání parodií (viz scéna v metru). Záporák naprosto příšernej, smrt strýčka Bena se mi také vůbec nelíbila a scéna s jeřábama mě dorazila. A pár vtipných hlášek to bohužel nezachránilo. Zkrátka naprosto zbytečný film. ()

nikkittka

Naděje vkládané do Marca Webba nebyly liché.Sice mi přijde trochu škoda,že po originální peckovici,jakou bylo 500 dní se Summer,musel jít do obehrané látky bez možnosti větší režijní invence,ale i tu zvládl prodat způsobem skutečně hodným nejzajímavějšího mladého režiséra současnosti.Nepřeháním,protože ten hoch má skutečně moc moc talentu a jsem ráda,že studioví hlavouni jeho rukopis nedokázali úplně potlačit.A teď se to ve mně dost bije,protože nevím,jestli bych raději viděla dalšího Spideyho,ve kterém by Webb mohl rozjet pavoučí sérii doposud neviděným směrem,nebo opět něco originálního a geniálního.Obě možnosti jsou lákavé,takže rychle sem alespoň s jednou z nich! ()

waltosin

Nový Spider-Man se mi docela zamlouval ( tmavší oblek,mršnější a je vtipnější). :) Bohužel jako Peter Paker už jsem tak nadšenej nebyl, nevim proč asi je to tím že mi víc seděl Tobey Maguire než Garfield, ale uvidím v dalších pokračováních a dám mu šanci. :) Amazingem začala nová série a jsem zvědav čím nás příště překvapí :) Nejlepší bylo jak se Spider-man pral s tím ještěrem v tý škole a děda si tam v klidu poslouchá hudbu a oni to tam zatím demolovali asi bych je přitáhl do svý školy aby si tam hoši trošku zadováděli :D 60 % ()

Mr.Keli

Romantická bajka s úctyhodným přesahem má největší slabinu ve své orientaci. Nebylo mi zcela jasné po celou dobu komu je film směřován. Na jednu stranu se Spiderman odloučí od nadlidských výkonů a dává v punc svůj lidský původ. Na tu druhou, okleštění vedlejších charakterů se nejeví jako správná volba při použité stopáži. Ždímání emocí zvládá režisér na jedničku, ale vsuvky akčních scén působí pouze zahuštěním navíc. Uvidíme se zase za dva roky Spidermane. Viděno v kině, 60%. ()

Inusa

Líbilo se mi to víc než ten starý...Nejspíš to bude tím, že tady mi jsou sympatičtí herci hlavních postav, což ve starém nebyli. Taky je to docela vtipné a celkově to prostě bylo fajn. ()

brtko

V niečom je Amazing Spiderman naozaj skvelý, niektoré scény stojá za to. Na nešťastie to nie sú práve scény akčné, čo je v tomto prípade skôr na škodu. Herci sú inak bezproblémoví a všetko klape tak ako má. Film neprekvapil, ani nesklamal, stále však ide iba o mierne nadpriemerný počin. Mimochodom hudba vo filme je hrozná, tak neuveriteľne, že to niet nespomenúť. ()

Vimrak158

Raimiho starší trilogie je pro mě důležitou součástí filmového světa a zejména druhý díl je pro mne kultem. Když jsem se poprvé dozvěděl, že se bude Spider-Man restartovat nebyl jsem nijak proti, protože po zklamání z Raimiho 3. dílu jsem už pokračování nechtěl. A můžu říci, že jsem velmi rád, že restart udělali, protože se pavoučímu hrdinovi vlila nová svěží krev do žil. Příběh klasicky začíná na střední škole, kde je Peter Parker šikanován silnějším Flashem a kde je považovaný za velikého šprta bez kamarádů. Vše se změní poté, co ho kousne radioaktivní pavouk v budově OSCORPU, kde shodou okolností pracuje i Peterova platonická láska Gwen. Na příběhu je v 1. polovině vidět, že je uměle naroubovaný, jelikož to vše už bylo ve staré trilogii a zde to musí znovu být aby příběh dával smysl. Ale jakmile skončí dávno jasný děj začíná krásný příběh o tom jak se Peter vyrovnává s mnoha věcmi a jak se snaží skamarádit se s Gwen. Právě scény s Gwen jsou na celém filmu to nejhezčí a to jak vizuálně, tak i příběhově. Emma Stone společně S Andrew Garfieldem hrají úžasnou dvojici, která k sobě bude postupem příběhu mít blíž a blíž a takhle krásně a dojemně zahrané scény jsem velmi dlouho neviděl.Přelety nad městem jsou fenomenální a vyniknou zejména ve 3D. Akční scény jsou slušné, ale jak už jsem řekl, film vyniká v romantických scénách s Gwen. Lizard jako záporák nijak neoslní, ale digitálně je ztvárněn velmi pěkně. (viděno v IMAX 3D) ()

elanista1

Bol som skepticky pred vstupom do kina, lebo neznasam "remaky", bohuzial nieco na tom bolo pravdy. S filmom z roku 2002 sa to neda vobec porovnavat. Tomuto chyba mnozstvo veci, ale jedna vec tieto nedostatky dava trocha do uzadia, nie vsak uplne zmazuje. A to zaujimava vizualna stranka akcnych scen, pri tak bohovskom rozpocte, to sice ani nie je prekvapenim.Nemam velmi rad dlhe stopaze, lebo neviem uplne udrzat pozornost cely cas, niektorym filmom to viem odpustit, ale tu.. Prvych 45 minut je doslova nudnych a plnych veci co nenavidim, napr. vedecke prostredie, dlhe zoznamovacie rozhovory pri takychto filmoch kde to naozaj nie je AZ take podstatne, tukanie po klavesnici a hladanie informacii. Najviac ma asi iritovalo to, ze Spiderman prilis vela rozpraval aj vtedy ked mal masku, na toto sme u Raimiho neboli zvyknuti.Jednu vec reziser tiez prepalil a to nekonciace ukazky Parkrovej sily a dobrych reflexov bez masky, niekedy az priam trapne. Zeleny jaster bol vcelku solidny a dokonca aj vyzaroval strach, co o Raimiho negativnych hrdinoch nie je ani reci.Hudba kvalitna, rezia menej, celkovo od nazvu az po hnusny koniec navadzajuci na dvojku slabota. ()

x_ander

Na tento film jsem čekal od té doby, co jsem se jako malý kluk zamiloval do Spider-manových příběhů. Raimiho trilogie mě i přes své kvality nikdy moc nebrala a tak jsem tento restart čekal s nadšením. Zároveň i s určitou nervozitou. Amazing Spider-man však předčil má očekávání. Ačkoliv do plného hodnocení mu ještě stále chybí, Andrew Garfield se pro mě již tímto originem zazdil jako "ten správný" Peter Parker a Emmu Stone miluju, takže tam nění co řešit. Celkově mi pak o něco temnější ladění filmu (většina akce se odehrává v noci) naprosto vyhovuje. Do příštího dílu bych si prosil charismatičtějšího záporáka a pak nemám co řešit. Dnes to je 85%. ()

Claire.TJ

Zatímco Raimiho Spiderman byl poněkud přihlouplý, malinko připitoměle se tvářící človíček, který se stále ne a ne rozhoupat jít do (stejně se tvářící) zrzečky MJ, Webbův Spidy v podání skvělého Andrewa Garfielda je správný, přidrzlý teenager s krásnou slečnou. Stejně jako další recenzenti, i já bych si představovala poněkud lepšího záporáka (jak člověk jednou vidí Temného Rytíře, už mu žádný nepřijde dost dobrý), ale vzhledem k celkové zábavnosti filmu se to dá docela překousnout. Plusové body dávám i za strýčka Bena, který je také mnohem větší sympaťák, než jeho předchůdce; nemoralizuje pořád, a vůbec je to takový milý děda, u kterého vám je líto, že umře. Malinko se mi nelíbilo nevydolování prvního posledního z 3D technologie, ne úplně dechberoucí hudba... Ale bavila jsem se, akce pěkná (průlety New Yorkem jsou opravdu nádherné, způsob boje Spidermana byl cool vždycky, romance pěkná (nenásilná, ani ne kýčovitá, úsměvná - viz scéna na školní chodbě, kdy se poprvé zvou ti dva ven :)). Puberta mi sice už odchází, ale s tímto filmem jsem se do ní vrátila. P. S. Oscara pro Stana Lee! ()

Doncek

Kdybych neviděl, předchozí trilogii od konkurence, kde hráli jiní herci atd... tak by pro mě byl Amazing spider-man pecka. Bohužel jsem trilogii viděl a vše se mě míchalo nějak dohromady... co bylo v trilogii tak tady to prostě bylo jinak a mě to prostě vadilo... dobrý pokus o natočení a budu rád, když uvidíme další trilogii...jen doufám, že Peter už potká Mary Jane a né nějakou blondýnku :) teta May bude už starší paní a Peter nám trochu dospěje... ()

Charlinka

Z letošních superhrdinských filmů se mi líbil Spider-man nejvíc. Asi jsem tohoto názoru jediná ale je to tak. Narozdíl od Avengers, který lákali na "hezký těla" a akci a Batmana, který byl zahnán až do absurdity se tento film držel víc při zemi. Nesnažil se konkurovat svému předchůdci ale zkrátka vyprávěl příběh Petera Parkera trochu jinak. Neříkám že byl lepší než původní Spider-man ale rozhodně to byl jediný superhrdinský film, který mě letos nezklamal. ()

Trishka

Zatímco jedni řešili "komixovost" a "pravdivost" a druzí zase štědrý rozpočet, já (neznaboh originálu) s lístkem před sálem řešila problém morální, a to potenciální nevěru. Jestli jako vyměnit nostalgii za něco víc amazing. Může jít vůbec o nevěru, když náš vztah byl tak nějak dysfunkční? The Amazing Spiderman měl slušný potenciál, a pokud mám míchat jablka s hruškami, Raimi svými přešlapy jekémukoliv rebootu prakticky předšlapal cestu. Leč Raimiho mušky Webb ani žádná jiná syntetická síť nevychytala. Nový spajdy je o něco víc geniálnější. O něco víc kůl. O něco víc lůzr (takovým tím americkým způsobem, kdy ho jednu chvíli mohou spolužáci lisovat do školní skřínky a druhou může jít z fleku fotit reklamu na tik tak). Zdá se mi, jako by se studio rozhodlo zacílit na mladší obecenstvo, což v zásadě určitě není nic proti ničemu. Dvojka Garfield-Stone je fajn, to už bych tu opakovala x komentářů pod sebou, to samé účast Martina Sheena a o něco (hodně) méně senilní tetičky May, obojí je taky určitě šťastná volba. Čeho ale neubylo je klišé. Ale fakt strašný. Laciný obezličky a berličky akčního žánru jako je tenhle jsou předvídatelný a nudný a Webb je tam sází jednu za druhou. Taky musím říct, že krom jeřábníků nemám moc scén, které bych si v hlavě podržela dýl, než je nezbytně nutný, což zase například staršímu bratrovi nemůžu upřít. A můžu upřímě říct, že jsem se většinu času opravdu nudila. A to, mluvíme-li o jendom z nejočekávanějších letošních filmů, není dobrý. Jo a málem bych zapomněla! Nedá se nic dělat, ale musím to napsat: Raimiho spajdy prostě líbá líp. ()

Shadowspark

Tahle verze Spider-Mana mi přijde příběhově o něco lepší než původní Raimiho verze. Akční scény ušly, objevuje se zde taky více ten "spideyovsky trapný" smysl pro humor, taky se tu zaměřujeme i na záhadnou minulost hlavní postavy. V Raimiho verzi se Peter stal tím hrdinou, kterého známe, docela rychle, zatímco v The Amazing Spider-Man se ten hrdina teprve vyvíjí a Peter se stane tím "pavoučím mužem" až v druhé polovině filmu. Tady sice nevyzní ta známa věta: "Velká moc přináší velkou odpovědnost.", ale je zde vidět, že celý ten film je o tom si tu odpovědnost uvědomit, a právě to se mi na tom líbí, a navíc mi přijde lepší, když jsou ve filmu ty tzv. "vrhače sítí" než, kdyby tu pavučinu metal ze zápěstí jako Maguire (to je podle mě směšné). Peter přišel o své rodiče, když byl ještě malý, takže tu pro něj nebyli, aby Peterovi ukázali směr a Peter se musel sám naučit přežít ve světě a najít si svou vlastní cestu. Od chvíle, kdy ale najde kufřík svého otce, to už ale jde jen z kopce: pomalu nachází odpovědi na své otázky a získá pavoučí schopnosti, jenže neví, jak by je měl správně využít, a používá ji hlavně pro zábavu, a právě toto nezodpovědné jednání a zanedbávání rodiny ho dostane do maléru a později ke ztrátě strýce Bena, protože jeho otec zmizel dřív, než by ho naučil být zodpovědný a pomáhat svým bližním. Později se ještě učí odpovědnosti, protože dává přednost masce před svou tetou May, která se o něj v jednom kuse po smrti Bena bojí. Teprve ve 3/4 filmu se naučí být zodpovědný a snaží se nejen starat o lid New Yorku jako Spider-Man, ale už i o tetu May, aby o něj už neměla starost. A abych to uzavřel: Stále je tu mnoho nezodpovězených otázek a doufám, že sequel nám na něj odpoví. Pravda, film by mohl zapracovat trochu více na efektech a napínavosti, ale zaujal mě dostatečně. ()

Leeroy3167

Nehnevajte sa na mňa, ale mne sa to páčilo. Garfield mi do role Spider-Mana pasuje viac ako Maguire, Emma Stone je rozkošná a vizuálne je to veľmi schopne natočené. Áno, má to chybičky krásy, ako napr. slabý záporák, miestami je to dosť osekané, je vidieť, že sa hodne strihalo. Ale aj tak má film dobré tempo, tie dve hodiny mi ušli ako nič, je to zčasti teen (čo mi vôbec nevadilo), má to viac hlášok ako celá Raimiho trilógia dohromady. Ja som sa rozhodne bavil. Áno, oproti Temnému rytierovi je to rozprávka pre deti do piatich rokov, ale ako oddychovka to funguje podľa mňa veľmi dobre. Pokiaľ sa v tomto smere bude uberať dvojka, som len za... ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)