Tom Witzky je dobrý manžel a otec rodiny a na první pohled ten nejobyčejnější chlápek na světě. Netuší však o svém daru vstupovat do jiného světa. Nevadí, že nevěří na duchy, protože duchové teď začali věřit jemu. Otevřel dveře do jiného světa, vidí nepochopitelné obrazy, slyší podivné hlasy a nedokáže řídit svůj život jako dřív. Jeho podivné vize ale brzy začnou mít reálné souvislosti. (oficiálny text distribútora)

Werde

Bacon do role zapad jak prdel na hrnec..Líbilo se mi, že film nebyl nijak přeplácaný duchy..dalo se to i s jedním..Jediný,ale podstatný mínus je,že jsem se skoro nebál. ()

drStanek

První půlhodinu jsme si myslel, že to bude blbost, ale nakonec mě to celkem bavilo. Znám sice plno lepšíh duchařskejch trillerů/hororů, ale jestli se vám to válí někde doma na polici a uvažujete, že se na to podíváte, klidně do toho. Mimo pár věcí, které jsou ve filmu trochu zbytečně a chybí jim hlubší propracování (např. záhadnej černoch-policajt), tomu neodpustím jednu jedinou věc. To, že jsem se ani chvíli nebál! ()

umbjaz

pardon dámy, páni. mám rád když je film obestřen tajemstvím a dýchá na mě z něj strach a napětí, ale.... tohle je nuda jako sviň. Největší dějoví zvrat pro mě byl, že se Kevin Dunn v tom sklepě nezabil. Scénář nic moc, postava čarodějnické sestry se dala mnohem víc využít. nechápu, jek se mohla drtivá většina lidí dostat přes tři hvězdy. ()

Nyan

Tak to jsem zase viděl něco rozporuplného. Začátek jak klišovité romantické béčko (Nebrala jsem si tě proto, že budeš jednou slavný...) Potom nám ukázali, jak je výhodné pracovat u komunikací (neomezené volání ze sloupu zdarma, no neberte to), až jsme se nějakým tragikomickým způsobem dostali k jádru pudla a zjistili, čeho všeho jsou schopni borci popíjející kiwi limonádu. Shrnuto: první půlka příjemná sebeparodie a ta druhá obstojný thriller, no nebylo to špatné. ()

danny_21

Průměrná duchařina a lá Šestý smysl s výbornými scénami hypnózy, tušitelnou zápletkou s dobrým Kevinem a hloupou sklepní scénou Bacon vs Dunn - 55 %. ()

gemi

Na horor je to málo temné. Snaží se to totiž být taky komedií, a právě komediální prvky mění děs ve frašku. Chvílemi se mi vybavoval dokonce i Sám doma, ale taková fraška to zase není. Je to duchařský thriller, který rychle vyšumí. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Za mňa je to jeden z mála originálnych ducharských hororov. Veľmi zaujímavý nápad ako poňať ducharský horor. Samozrejme sú tu aj klišé ale sú dobre nastavené. Úvodná scéna je spravená štýlom, kde si vlastne malé dieťa hraje vo vani a rozpráva sa s vymysleným kamarátom až nakoniec sa opýta. " Aké je to byť mŕtvy? Bolí to? " Pamätám si dodnes ako má zarazilo a docela prekvapila táto úvodná scéna. Herci sú veľmi dobre vybraný. Herecké výkony sú skvelé. Charaktery postáv sú tiež veľmi dobre spracované. Pri dĺžke 95 min všetky postavy majú docela slušne napísané charaktery postáv. Atmosféra filmu je pekne napínavá a mrazivá od začiatku do konca. K atmosfére pomáha aj dobre vybratá hudba a celkom slušne ozvučenie. Koniec sa mi páči. Je to pekne premyslené. Hlavne som ostal prekvapený, kto hraje Samantu. Hraje ju J. Morrison ( Dr. House - Dr. Allison Cameron). Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Allegro.g.

Dávám pět hvězdiček především proto, abych tenhle film odlišil od jiných rádoby mysteriózních trilerů. Dobře odvedená práce, která se nesnaží za každou cenu šokovat. Úsporně děsivý film. ()

driver005

První polovina mě doslova nadchla. Hlavně část s hypnotizací je perfektně zvládnuta - nápad s kinosálem, černými zdmi a velkým bílým plátnem se mi moc líbil. Ve druhé části přichází očekávané vypointování příběhu, který je sám o sobě složen z ingrediencí několika příbuzných duchařských snímků. V tomto případě je ale poněkud nespravedlivé označit Koeppovo počínání za sprosté "vykrádání". Myslím, že zpracování i scénář je zlatou střední cestou a za velké plus pokládejme i to, že film nestojí na záměru ohromit závěrečnou pointou, ale je propracován komplexně v celé svojí délce. ()

astraal

Nepříliš napínavý, neděsivý a dost krkolomě poskládaný thriller. Ve filmu bylo pár úplně zbytečných scén, které by se daly bez problému vypustit. Od začátku mi chybělo napětí. Hodný duch se mohl alespoň chvíli tvářit zlověstně. Kluk si mohl víc šeptat, černošský policista nesehrál prakticky žádnou roli a konec byl závislý na okolnostech, které autor podivně zakomponoval do děje .....SPOILER!!!!.......: (viz nůž který si manželka hlavního hrdiny dala do kabelky kvůli návštěvě policisti - média...jinak by tam onen policajt byl prakticky k ničemu....a pak poznámka "Bojím se peří"...krkolomné, nešokující.)...............................KONEC SPOILERU!!!!!!!!!!!!!: Ale i přes drobné chybky, kterých si moje neprofesionální nezkušené oko všimlo nejde o špatný film. Tři hvězdičky jsou ale maximum ()

Tiiso

Podařená, nadprůměrná, duchařská epizoda. Vlastní v sobě náboj rozplétání osudů dávno již minulých a to způsobem hezkým, nefalešným a nevtíravým. Bacon podává přesvědčivý výkon a to je silná devíza tohoto snímku. Podotýkám, že film nepatří k dílům které zařadím do filmotéky a ke kterému bych se vracel několikrát do roka. Svou úlohu splnil, v daný okamžik pobavil a donutil k zamyšlení. Dvakrát jsem ho neviděl, tudíž hodnocení z pozice zrání času, zatím nepředkládám. Ztvárnění únosné, hudba, triky průměrné. ()

.killer.

Překvapivě to nebylo úplně blbý. To co obvykle schází duchařskejm hororům je uspokojivý konec. V tomto případě je konec smysluplný a všechno do sebe v podstatě zapadá. Slabší 4*. ()

Shredder

Simplicitny krimi thriller s jemnou primesou duchariny. Scenar posobi na rok 1999 trochu cudzorodo, co je sposobene tym, ze film bol natoceny podla kniznej predlohy, ktora vysla v roku 1958. Neviem ako velmi originalna bola na svoju dobu, avsak v case ked bol vypusteny film, uz Hollywood podobne napady vyzmykal do morku kosti v nespocetnom mnozstve variaci a z tohto dovodu film neprekvapi, pointa je jasna uz v prvej stvrtine a vsetko posobi strasne obycajne. Koepp sa ako reziser prilis nevytiahol, predvidatelne lakacky, v ktorych figuruje jemne nalicena Jennifer Morrison naozaj nie su desive a jedine co sa mu podarilo, je prva scenka s hypnozou. ()

Alouette

Normální otec od spořádané rodinky se jednou nechá na jednom mejdanu uvést do hypnotického stavu a od té doby mívá děsivé vize. Navíc jeho pětiletý synek konverzuje s imaginární kamarádkou, kterou jeho tatík začne ve svém domě také vídat. Za návštěvami tajemné slečny se skrývá děsivé tajemství. Výborná duchařinka se skvělým Kevinem Baconem v hlavní roli. Dostat se do jeho situace, asi by mi hráblo. Kevin zahrál Jakea obdařeného nezáviděníhodným darem naprosto bravurně a já s příjemným mrazením se i po letech příjemně bavil. ()

Oudee33

Zajímavý propletenec thrilleru, horroru, a protože mám rád i černou komedii, tak přihazuju další body navrch :) Kevin nezklamal... 75% ()

chlebo

Tu sa pekne ukázalo, že nie vždy sa musí vyplatiť prizvať na homoalkoholický žúr hanblivú pannu a už vôbec nie ju pri pokuse hrať sa na heterosexuála náhodne zabiť v dome, ktorý je určený k prenájmu. Môže sa totiž stať, že sa do takéhoto domu nasťahuje podivný čurák, ktorý po hypnotickom spánku dokáže úplne jasnozrivo odhaľovať kostlivcov v skrini. Teda, v tomto prípade skôr v stene. V takom prípade vám nepomôže ani policajný daddy. A ešte keď do toho pripočítame malého retarďáka, tiež senzitívnejšieho než všetky vychytávky v odhaľovaní duchov, prípadní vrahovia sú, pekne povedané v piči. Mŕtva začne vydávať svoje ozveny, a potom už žiadna náhodná vražda len tak neprejde. Týmto dúfam váhavcom uľahčím rozhodovanie a komu sa to bude zdať podobne monotónne ako mne už z môjho odborného komentára, môže ušetriť hoďku a pol života. A koho to zaujalo aj napriek tým pár prezradeným detailom, tak šup - šup pripraviť popkorn a sledovať a nezaspať. Zas o úplnú stratu času sa nejedná takže u mňa za sympatickú duchársku pičovinku slabšie tri. ()