Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

peiton

POZOR SPOILER! Skutočne silný príbeh dievčaťa Susie,ktorá bola zavraždená hneď v úvode,tým sa stala svojim spôsobom nedostupná, ale zároveň zostávala pevnou súčasťou príbehu rozprávajúc svoj životný a posmrtný príbeh.Páčila sa mi tá predstava tvorcov a zrealizovanie priestoru medzi nebom a zemou,tak by som si ho predstavovala i ja.Pestré,farebné,svieže,hravé...Stanley v úlohe miestneho úchyla,tak typického ako len psychopati v tých 70´s môžu byť.Mark Wahlberg,len tak mimochodom v zákulisnej roli otca.Susan Sarandon v odľahčenej úlohe babičky-rebelky.Bez komentára :-) Bohužiaľ objasnenie vraždy,to ako k nej prišlo,prípadne o všetky pikantné detaily z tej noci v skrýši sme boli ukrátení.Tvorcovia sa rozhodli,že si to nechajú pre seba,ale ja sa pýtam prečo?? Mňa osobne to zaujímalo zo všetkého najviac..Namiesto toho sme sa museli uspokojiť z jednou nájdenou čiapkou a krvou!!!Telo rodina nikdy nenašla.Záver som už aj tak trocha šípila a poviem len,že : "Božie mlyny melú pomaly, ale isto."... ()

Rocky88

Jackson si tentokrát nevybral tak silnou knižní předlohu jako v případě Pána prstenů, ale přesto dokázal to, co umí nejlépe - celým filmem protknout atmosféru, která se line ze všech filmových koutů, spolu s přenádherným světem, ve kterém je Susie uvězněna. Také se nemýlil co se týče herců - i ten Wahlberg s příčeskem se tentokrát hodí, nejlepší jsou však Saoirse Ronan a Stanley Tucci (ten mi svým výrazem hrozně připomínal Tilla Lindemana z Rammsteinů). Škoda toho nevýrazného zakončení, který neměl ani hlavu ani patu. Taková asi holt byla knižní předloha, Jackson se tu mohl trhnout a vymyslet něco lepšího. ()

KooNY

Jackson zkusil spojit své fantasy vidění s obyčejným námětem o tom, jak se rodina vyrovnává se ztrátou dítěte a jak je jejich dcera sleduje z duhového nebe a nepovedlo se mu to. Scény z nebe jsou sice vizuálně vymakané, ale o ničem. Žanrové zařazení mezi horor je taky trefa vedle. Další věc, která mě štvala byla postava Susan Saradon, ty rádoby vtipné scény jak se snaží pomoci rodině jsou těžce mimo, vlastně popisují přesně jak ten film drží dohromady - nedrží. Postavy jednotvárné (Wahlberg, Weisz nevyužití, příběh jim nedává prostor nějak ty postavy rozvinout) s nikým jsem nedokázal sympatizovat, Ronan sice snaživá ale hraje nezajímavou postavu. Bylo mi celkem jedno jak to celé dopadne. Celkově zklamání s dobrým vizuálém ale vůbec na mě ten film nezafungoval. ()

dezorz

Heavenly creatures po rokoch. P.Jacskon velmi dobre vie tocit filmy trocha inac, ale stale divacky prijatelne. Skoda len toho sentimentalneho gycu. ()

shyster

V tam krátkém sledu jsem viděl dva prozatím největší průsery tohoto filmového roku. Po Invictus přichází Peter Jackson a natáčí The Lovely Bones. Ano, točit nezapoměl, ale už ten vyprávěčský tón trochu ztratil. Příběh je koncipovaný v duchu "boží mlýny melou pomalu ale jistě" a tak čekáme na závěrečné potrestání vraha, kterého známe už z trailerů. Jenže, co přijde po odhalení vraha mladší sestrou zavražděné, má do logiky opravdu daleko. Samotné ztvárnění mezinebí je zvláštní a nemůžu si nevzpomenout na podobný film s Robbie Williamsem, který byl taky tak kýčovitý. ()

Elyssea

My name is Salmon. Like the fish. First name - Susie... Film prý rozděluje lidi na dvě skupiny. Ty, kterým se to nelíbí a považují ho za neuvěřitelný kýč, a na ty, které osloví a velice se jim líbí. Patřím k té druhé skupině. Jackson mi dal přesně to, co jsem očekávala. Napínavé drama, jak se rodina vyrovnává se smrtí dítěte a zároveň pohled na vraha, který připravuje vraždu. Paradoxem je, že i když víte, že Susie bude zavražděna (ostatně je dobře vidět, jak ona sama poznává, že z té pasti už neuteče) přejete si, aby utekla. Já osobně se nemyslím, že by její mezinebe bylo nějak kýčovité. Ostatně je to čtrnáctiletá holka, takže co byste chtěli? Nějakou podobu márnice či co? Líbil se mi i přesný hudební doprovod, ale hlavní zásluhu na tak vysokém hodnocení mají herci. Ze Saoirse Ronan roste velký talent a spolu s Dakottou Fanning zatím představuje největší herecké naděje nové generace. Susan Sarandon si užívá na plátně každou vteřinku svého vystoupení, Rachel je standartně dobrá a Stanley Tucci je odporný a slizký, až se mi nechce věřit, že to jenom hrál. Ráda bych se zmínila i o Rose McIver, která mě zaujala, ale hlavně o Marku Wahlbergovi. Mám ho ráda a jeho styl mi vyhovuje. Myslím, že v Lovely Bones předvádí svůj nejlepší výkon a myslím, že by si zasloužil víc šancí v dramatických filmech. Pevné pouto rozhodně není zklamání. Naopak, jeden z nejlepších filmů za rok 2009. ()

Nautila

Tenhle film jsem potkávala často, ovšem zcela jsem se nezajímala, to kvůli tomu příšernému českému názvu, který evokuje romantický cajdák. Ou, jaká chyba, kdybych ho ale prošvihla úplně! Jsem typ člověka, kterého tyhle příběhy vždycky dostanou. Miluju zvláštní a zavražděné holčičky (zní to úchylně, ale tak to nemyslím), barevné fantasie plné prostoru, světy ve skle atakdále. A Jackson mi to všechno dal. Pravda, když na to koukám "střízlivě", triky jsou na mnoha místech nezvládnuté, některé linie zbytečné (babička naprosto nanic, smazat!) a lepší by to bylo pouze o té holce, jejím světě a vrahovi, všechno ostatní (mamka, taťka, ségra a přítel, policajt), tam bylo zcela zbytečné, zabíralo to moc času a vlastně to tam bylo jen z principu. A ta 'rajská' scéna skoro na konci, to byl moc velký kýč i na mě. Ovšem za pomněnková očka Saoirse, za koupel monstra, za potápějící se lodě, za ten pocit strachu a bezmostnosti pod mokrou polní hlínou a za všechny zavražděné dívky...dávám plný počet...a jdu si to pustit znovu. ()

O´Neill

Rozhodně zajímavý film, který je skvěle napsán, a ještě lépe natočen. Jakcson dokazuje, že jeho kvality tkví především právě ve Fantasy filmech, a já tomuto snímku nemám absolutně co vytknout. Herci byli báječní, i přes všechny ty kritiky, to všichni zahráli na jedničku. Bez vyjímky. Soundtrack doplnil perfektní atmosféru, a ačkoliv někomu tento snímek nemusí být pochuti, já jsem ho sledoval se zatnutým dechem. Bravo Petře, bravo! ()

bourec

P.Jackson je už zkušenost sama,takže rozehraje tenhle film doslova velkolepě.A prakticky udrží tempo celej film.Je pravda,že sem si asi po čtyřiceti minutách říkal,co bude dál ,vždyť do konce je ještě přes hodinu,ale i přes určitou vatu,v podobě těch výjevů z meziprostoru se spoustou bizárních tvarů a přesycenejch kýčovitejch barev,má film svoje kouzlo,a utekl jak voda.Jen sem zvědavej,co P.J.natočí teď,protože těch žánrů má na kontě už dost.70%. ()

MrPierc

Hodně obyčejné a přesto magické. Za všechno může krásná hudba i krásně nesmělá hlavní herečka Saoirse Ronan. Její život se už už dostával do dospělosti. Místo prvního polibku byla zavražděna a sleduje své blízké po tragédii. Napětí z vraha pomalu stoupá i když nejsou vidět jeho činy. Smutná záhrobní fantazie, která má i své vtipné a milé momenty. Všechny je vytvořila věčně přiopilá babička v podání Susan Sarandon. Také Stanley Tucci exceloval. Svým slizským herectvím málem vytekl ze záběru. Soundtrack Brian Eno - The Lovely Bones (2010) 5/5 ()

Mefistofelle

Největší problém této Jacksonovy podivnosti je to, že tlačí na pilu a tolik se snaží vyvolat u diváka jihnutí srdíčka, že je z toho člověku místy spíše na blití. A když ani to blití nestačí, tak je mu zároveň k posrání z infantilního vizuálu světa "na druhé straně". Takže jak si tak člověk bleje a sere, tak mu do toho postavy předvádí šílené dialogy, které musela psát čtrnáctiletá holka, které zemřel před týdnem pudlík a zároveň trpí šíleným PMS. Sorry, film mě zkrátka nutí vyjadřovat se takto, protože místo očekávané cukrkandlové odezvy mám z filmu takový slizký pocit. Je to škoda, protože námět má ohromný potenciál. Jediné, co mě vysloveně potěšilo byla postava sériového vraha, která byla neobyčejně dobře zahraná. Toť vše. ()

Streeper

Stanley Tucci byl v celém filmu nejlepší, skvěle zahrál slizáckého, úchylného souseda, který se vyžívá ve vraždách, bohužel ale hlavní roli zde hraje Saoirse Ronan, která je dobrou herečkou, ale celý film sama neutáhla. Navíc mně děsně iritovali scény v nebi, které byli natočené digitální kamerou, přišlo mi to až příliš fantasmagorické. Můj názor je, že o ty scény v nebi se to mohlo klidně zkrátit a tím by délka filmu byla třeba o hodinu kratší a nebylo by to místy tak děsně nudné. Peter Jackson má navíc a tohle byl podle mě malino úlet stranou. ()

zuzinka2

Zpočátku jsem se na tento film velmi těšila, pak jsem se obávala a nakonec to zkončilo tak na půli cesty. Knížku jsem nečetla, takže nemůžu posoudit nakolik je příběh totožný z předlohou, ale rozhodně mě příběh jako takový zaujal a toto téma se určitě dalo spracovat mnoha jinými (pochmurnějšími, napínavějšími) způsoby, ale Peter Jackson si vybral tenhle fantazijní a popravdě se mi tim příliš do noty netrefil a zcény z "mezisvěta" mě spíš rušily. Celkově jsem byla zklamaná z toho, že na mě film nepůsobil příliš emočně ač bych to podle příběhu (rodina vyrovnávající se se zavraždění dcery a snažící se najít jejího vraha) očekávala. Takže hlavně za příběh, herecké výkony a pár výborných scén dávám nakonec 3*. ()

Amroth666

____ Je 24.1. 2010 ____ ... a já se mohu těšit podle trailerů a obsahu na skvělou podívanou. A je to tady. Něco krásného bylo, když se povznesla, když zemřela a bloudila v jiném světě plném světla, luk, modré oblohy a touhy po dobrodružství s její pozdější novou kamarádkou Holly a dalších věcí, to prostě byla opravdová senzace a málem mi ukápla slza. Neřekl bych, že to je typický Peter Jackson. Zkusil si zase něco nového, co se opravdu hodně povedlo. Na trilogii LOTR to sice jasně nemá, ale tenhle film to ani nemá v úmyslu snažit se navazovat na předešlejší slávu. Od momentu, kdy to otci vše kvůli posledním snímkům začlo docházet to byla strhující podívaná a ten závěr byl překrásný a ty poslední melodie se do toho také velmi hodily. Po skončení jsem z toho byl pěkně vyplesklej a mile mně to překvapilo. ____ Fantazie jde Jacksonovi stále nejlépe!!! ____ Všem vám přeji, aby jste měli dlouhý a šťastný život. ____ ()

wohna

Tímto filmem bych rád vyzdvihl schopnosti všech herců. Hlavně Stanleyho Tucciho, Susan Sarandon, Rachel Weisz a Marka Wahlberga. Peter Jackson nám ukazuje pohled na svět jedné rodiny, které zemře dcera. Ukazuje zde okamžiky, jak se s tím rodina vypořádá, každý tedy po svém. Ukazuje také vraha a jeho příběh před i po události. Atmosféra která musí mrazit v těle. Opravdu výjmečné dílo. ()

cubajz

od Petera Jacksona bych čekal něco trošku víc invenčního, míň tuctového, ale dejme tomu, že to má jen jako oddychovku a jeho režisérská zručnost je na filmu stejně znát. Trochu mi vadily snové posmrtné krajinky, možná v poslední třetině i lehká ztráta dechu, ale celkově se snímek povedl a dokáže dojmout i znechutit. ()

starbrejkr

Ač jsem si krátce po skončení filmu říkal, že tohle nebylo zrovna pro mě, dozvuky smínku na mě doznívaly překvapivě dlouho a dalo byse říct, že až rezonovaly se zvýšenou silou. Těžko říct, čím to bylo, když mě nějaká hlavní myšlenka (jestli nějaká byla) prostě obešla. Ale tak nějak mě vzal styl, jakým to celé bylo udělané. Pevné pouto je totiž z mého pohledu velmi inovativním mixem pohádky, fantasy, rodinného dramatu a mrazivého detektivního thrilleru. Jakkoliv to zní nesmyslně, tak výsledek je tak lahodný, že v člověku vyvolá právě ono doznívání. V praxi je to tak, že i když vlastně aktuálně jde o hnusného vraždícího sadistu, tak vy jste v takové povznešené náladě a to zlo tam jen tak někde probublává pod povrchem. Těžko popisovat, musí se vidět. Jednoznačně mě však Jackson dostal a přestože mi určitě "nebeské" pasáže přišly pro můj vkus až moc přemrštěné, byl jsem do toho světa vtažen. Herecky mě příjemně překvapil Mark Wahlberg, který zatím všechny dramatické role s přehledem konil a šly mu především nasraní chlápci (i tady mu to však nejvíc sedne s baseballkou v ruce), avšak hereckým vítězem je jednoznačně Stanley Tucci, který zde opět nechal naplno vyniknout slizkou a démonickou část svého herectví. Bravo! ()

JohnRambo

Priznávam sa, toto bolo to najdojemnejšie filmové dielo, zdôrazňujem dielo, aké som vo svojom doterajšom živote videl. Práve idú titulky a ja som totálne na mäkko. Nehanbím sa za to. Kto tento film nevidel, odporúčam. Excelentný koniec! Nádhera. 100 zaslúžených percent. Vidím že sa moje hodnotenie líši od ostatných ale na to vám ja seru ;-) ()

nithiel

Mezisvětí bylo na mě až příliš dokonalé a chvílemi kýčovité, stejně byly až příliš blankytně modré oči hlavní hrdinky. Záběry ze světa po smrti celkově kazily a prodlužovaly jinak celkem svižný thriller. Největší vzpruhou byla naprosto úžasná babička v podání Susan Sarandon a miniaturní vtípek, když si Susie listovala časopisem gravy teens. Ale babička nedostala tolik prostoru, aby dojem vytáhla výš než na 3 a asi nejsem sám, když jsem od Jacksona čekal mnophem víc. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)