Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

shereen

Nebylo to špatné, ale těch nelogičností bylo přeci jen příliš...např: Když chci shodit trezor do jámy a mám auto, proč ho parkovat 100 metrů od jámy a zbytek cesty se s trezorem vláčet, když můžu prostě přijet k okraji a učetřit si spoustu práce. Dvě scény u kterých se mi tajil dech, hodně scén u kterých jsem kroutila hlavou. ()

bif

Velkolepý, silně atmosfericky založený film, ve kterém jsou patrné všechny Jacksnovy režisérské prvky, které utváří velice zajímavou atmosféru po celých 135 minut filmu. Kvůli lehce zmatenému scénáři jsou však postavy tohoto filmu nepříliš vyzdvižené a tak nelze prohlásit, že někdo z herců podává výjimečný výkon. Stanley Tucci byl za tuto roli nominován na Oscara..hm...tak to opravdu nevím proč, ale budiž, přišel mi odporný, ale nominace na Oscara??? No nic...alespoň měla jeho postava vážně hustou smrt :)) ()

frbulka

V první asi čtvrtině filmu jsem měla pocit, že tento snímek bude opravdu zajímavý a přinese něco nového, neotřelého. Ale jak čas postupoval, tento pocit se změnil v dojem, že divákovi je servírován přeplácaný pokrm, který si prostě nemůže řádně vychutnat. Jako když smísíte moc chutí. Jestliže se mi v úvodu filmu líbil hlas Susie, který vysvětloval, jak odešla z tohoto světa, retrospektiva do osudného večera, zobrazení onoho světa...tak mi pak začala vadit potrhlá absolutně žádnou roli nehrající babička, vrah, který si i po tolika vraždách běhal v klidu na svobodě, rádoby charismatická černovlasá dívka a onen svět, který pro mě zvláštní atmosféru ztratil a stal se příliš šílený v čele se zvláštní asiatkou. Korunu tomu dodalo nedojemné vtělení Susie do černovlasé dívky a Susin vstup do nebe, z kterého nešla žádná zář, žádné teplo a láska. Výsledný dojem: příliš dlouhé, příliš překombinované, přehlcené a hlavní motiv filmu - to láskyplné pouto, vytvořené mezi otcem a dcerou, které nemohla zpřetrhat ani smrt a které umožnilo otci poznat intuitivně vraha, se v návalu všech možných chutí a přídavků pro mě ztratilo a bylo příliš slabé, než aby si připoutalo i mé srdce. ()

foundation

Tak ako na to? Jacksona si bude vazit dosmrti za to co urobil pre Stredozem a Pana Prstenov, v tejto chvili sa ale z mojej strany najde par vycitiek k jeho novemu filmu. Hned prvym kiksom ktory mi nesiel prekusnut je casting. Rachel Weisz je herecka ktora sa nehodi na postavu starostlivej a milucujej matky ani trochu. Ale kedze to nie je najdolezitejsia postava vo filme dalo by sa to vydrzat. Ovela horsie to je s Wahlbergom ktore osobne vobec nemusim aj ked netvrdim ze herec to je zly. Ale takisto jeho postava a sposob akym ju zahral je na mile daleko tomu co by tu predviedol niekto lepsie vybraty a na tu rolu lepsie pripraveny. Kedze otec bol po Suzie, da sa povedat, klucova postava v sposobe akym sa film vyvija mal byt aspon podla mojho ovela ovela vyraznejsie zahraty. Co sa tyka castingu hlavnej hrdinky aj na tu som si musel zvyknut ale plynutim filmu sa nakoniec ukazalo obsadenie Saoirse Ronan viac ako vyborne. Cely film vlastne potom bezi ako ma az na to ze smerom ku koncu sa stava cim dalej tym menej uveritelnejsi aj na to ze sa jedna o fantasy. Rozkuskovat to na jednotlive sceny, tak za par si Jackson zasluzi viac ako absolutorium bohuzial su stratene v mori vaty ktora plni vsetko dookola. Takze zo zaciatku sice netradicne ale ku koncu velmi predvidatelne Lovely Bones su pre mna chtiac nechtiac ako celok iba lepsim priemerom ale s niektorymi naozaj krasnymi momentami. Navyse aj samotny koniec na mna az taky velky dojem neurobil. A sposob akym je vyriesene to zadostucinenie nevyhnutne vsunute pre tych ktori by jednoducho neuniesli pocit ze ten film skonci bez akehokolvek potrestania hlavneho slizaka je na mna az moc moc prehnany a hlavne zly, vobec sa nehodiaci ku zbytku. Pre mna 70 percent ale znova jeden film kde sa da pochopit aj hodnotenie oslavujuce ho do neba. ()

Mimo83

Nesúhlasím s názormi, tých, ktorí ho "zakopávajú" pod čiernu zem, ani s názormi tých, ktorí ho velebia... Som in between - like Susie Salsom... trochu sa však nakláňam k tej druhej skupine, takže preto za 4 z 5tich .) Pár vecí mi vadilo (Mark Wahlberg, toho trochu humoru, prehnané CGI), to musím priznať, ale vcelku je to veľmi pekne nakrútený film a po nepodarenom King Kongovi si u mňa Peter Jackson spravil menšie očko. Vyzdvihujem Saoirse Ronan, ktorá má pred sebou veľkú budúcnosť a držím jej pevne palce, mrazivého Stanleyho Tucci, peknú hudbu a určité momenty s prvkami CGI, ktoré boli úchvatné... len sa nimi mohlo trocha šetriť a sústrediť sa na rozprávanie príbehu - tu s POMO-m plne súhlasím. ZAUJÍMAVÉ KOMENTÁRE: larelay, Cervenak =) ()

ganjoman

Kdybych hodnotil prvních 90% filmu tak dám **, ale absolutně mě dostal konec, který mě opravdu uvolnil svěrač. Na 4* to, ale bohužel nemá. ()

Kaučuk03

Nevím, zda klepnul Gandalf svou holí Jacksona do hlavy nebo režisér zbaštil nějaké houbičky s hobity, každopádně to byl velký úlet. ()

Bird_house

Zajímavě pojat "posmrtný život".. Pár zajímavých efektů.. Na druhou stranu je to zbytečně natahované a tím pádem mnohdy nezáživné - ale neusnul jsem.. ()

sumperacek

Super bunkr s klubovnou uprostřed kukuřičného pole, které se seje každý rok. Méně počítačových efektů a zážitek by byl lepší. Pomohlo by snad jen LSD. ()

pepa3rd

Vizuálně úchvatný, způsobem vyprávění i příběhem originální a nevšední, přesto zůstal tenhle snímek stát někde na půl cesty. I přes to, že od počátku víme co se stane, kdo je obětí i vrahem, film dokáže budovat místy hutnou atmosféru, kdy nejste schopni odtrhnout zrak. Většinou ale jen sledujete zármutek rodiny, nebo se procházíte snovým světem "ráje", který je sice nádherně zpracovaný, ale těžko se v něm hledají nějaká vniítřní pravidla. Co mě ale mrzelo nejvíc, je skutečnost, že náš svět si plyne svým způsobem až příliš nezávisle na tom snovém a naopak. Susie jako by reálný svět vůbec nevnímala a odskočila si jen jednou dvakrát, když si vzpomněla, proč vlastně zůstala na půl cesty k nebi. Vůbec jsem neměl pocit, že by zůstávala stále někde poblíž a sledovala co se děje. Jsou tu sice nějaké náznaky prolnutí obou světů, ale většinou jen ústní, bez vizuálního doprovodu. Myslím, že tady se dalo vytěžit z tématu mnohem víc. I tak se ale stále jedná o nadrpůměrný film, na který se za čas rád podívám znovu. 70 % ()

Yojimbo

Nekonzistentní film. Jednotlivé příběhové motivy působí nedotaženě, zkratkovitě a bez jakéhokoliv vlivu na divákovy emoce, což je vzhledem k délce filmu docela drsné. Knižní předlohu neznám, ale Jackson ji evidentně uchopil špatně, protože výsledek působí jako dort od pejska a kočičky. Prostě průšvih. ()

Yomega

Jeden velký kýč. Režijně mimořádně kvalitní, ovšem obsahově slabé a nezáživné. Snové sekvence jsou doslova reklamou na kýč a mě osobně bylo jejich pojetí přímo odporné a hlavně, bylo jich moc. „Realita“ byla lepší, i když nikterak originální. Začínám si myslet, že Peter Jackson si veškerý talent a nasazení vyplácal na pánech prstenů. Doufám, že se pletu. ()

Alice02

Všechny nedokonalosti filmu se ztratí, jen co si vzpomenu na ty nadpozemsky fantastické scény, jaké může vytvořit jen umělec. Řekla bych, až poetické dílo - záběr na kukuřičné pole v mlhavém oparu, zhasínající svíčka, dlouho chtěný a toužebný polibek Raye, Linseyina odhodlanost, otcova láska, matčina beznaděj, vyrovnávání se s odloučením dcery... Božská hudba, skvělé herecké výkony. Rozjezd filmu má neskutečnou šťávu. Smekám před Peterem Jacksonem, že dokázal zfilmovat dílo s tak složitou předlohou (i když měl film mapovat spíše ztrátu dcery, a neměl to být snový výlet do fantazie, neskutečně jsem si ho užila). Konec řečí. Běžím si pro balíček kapesníků a sednout si k televizi. ()

Dimo

Dojatých pět hvězdiček. Úžasný příběh, kde nic není tak, jak bych čekal. Mezisvět Susie Lososové bych ještě více rozvinul, ona zmiňovitá kýčovitost jejího posmrtného života mě přišla naprosto úžasná, fascinující a originální. Lituju, hluboce lituju, že jsem Pevné pouto neviděl v kině. A hudba? Podepsal Brian Eno, to mluví za vše. A úžasná "Sírša Ronen", tak ta těžce zabodovala, spolu s Markem Wahlbergem v neobvyklé roli. Pevné pouto je sen, je to noční můra v podivuhodném sladkém hávu, který je tak zvláštní, že buď nelíbí, nebo užasnete. Já jsem zcela vynesen ve stratosféře filmového zážitku. A Susina poslední věta mě srazila do kolen a definitivně rozhodla o max. hodnocení. Ach jo. Dík. ()

fraktal

Námět na 6 hvězdiček, leč rádoby artově-neotřelá kamera spolu s patetickým pokusem o atmosféru a neustálé protahování film shazují na průměr. Těžko uvěřitelný vrah, ostatně těžko uvěřitelných byla většina postav. Škoda. ()

Skleni

Niekedy je lepšie mlčať, alebo nič nepísať. Niekedy je lepšie byť stranou a neprejavovať svoje názory a pocity. Miestami, a to dosť často, je nutné nezúčastňovať sa danej problematiky a neriešiť nič. Len nechať situáciu a jav nech sa vybúri sám. V takýchto prípadoch sa stáva daný moment neovládateľným a všetky okolnosti a javy nekontrolovateľnými. A práve preto by mal niekto zasiahnuť a i napriek nemorálnosti a možnému zavrhnutiu do pekiel horúcich alebo prinajmenšom odvrhnutiu na ten najodľahlejší okraj spoločnosti. Ten dotyčný by mal zobrať bremeno pomysleného krížu a odniesť ho pred oči všetkých zúčastnených a prosiť o hrubé zaobchádzanie a tupé klince! Mal by nariekať a prosiť o odpustenie. No nie len pre seba. V očiach ligotavých a ušiach zaľahnutých z toľkého revu okolitého davu, by ste spozorovali výraz úľavy.Úľavy a z morálneho zadosťučinenia. Hovorím o radosti, naplnenia a uskutočnenia aspoň jedného správneho činu. Tento jeden okamih totiž môže naplniť jeho život zmyselnosťou. Váš život môže naplniť zmyselnosťou. A o čom to celé je. O správnosti. O morálnosti. O tom jedinom okamihu kedy sa rozhodnete povedať svoj názor. O tom zlomovom bode kedy vyvrhnete zo seba možno len jedno slovo. Možno len hlásku. A možno len vyjadríte, pokľudne a s citom, krátke gesto. To všetko je totiž potrebné. A keď budete na tom kríži v žiare najjasnejšej kritiky, obrátite zrak na dotyčnú osobu a so slovami : "dobre vieš že zanedlho sa vidíme", dáš svoje posledné zbohom. Zbohom spoločnosti ako takej. Zbohom svojmu egu a všetkým etickým zákonom. Všetkému čomu nás učí morálna biblia. No On, ako aj Ty by si učinil, vie, že to je správne. Pretože bez toho jediného okamihu, by nebol človekom slobodným!! Prečo tieto slová? Pretože pri tomto filme mal niekto povedať NIE TY TRULO! TOTO SA NIKDY NESMIE NATOČIŤ!!! ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)