Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Milan25

Tento film jenom potvrzuje vynikající režisérskou formu Clinta Eastwooda. Výborné drama, (překvapivě) výborná Angelina a vesměs i výkony ostatních herců nad průměrem. ()

Saj

Obávám se, že i dnes policie podobným způsobem '' vyřeší '' mnoho případů. Co se týče Clinta , tak to je master. ()

1860

Velmi silný příběh o manipulaci, krutosti a bezmoci, který vás nenechá v klidu.. Velmi silné scény, kdy s hlavní hrdinkou manipuluje policejní kapitán tak, že sama neví, co je pravda, jsou nezapomenutelné.. Emocionálně nabytý snímek DOPORUČUJI všem, kteří hledají ve filmu pořádný příběh a city.. ()

dopita

Strhující drama, to je bez debat. Výbornej scénář, herci, doslova famozní režie a v neposlední řadě atmosféra. Je až k neuvěření, jak se Clint Eastwood jako režisér pořád zlepšuje. On dělal velice slušný filmy už v sedmdesátých letech, ale že jednou bude točit bijáky jako Tajemná řeka nebo právě Výměna... Jeho práce s herci, náladami, atmosférou, to vše ruku v ruce se strhujícím scénářem, aniž by se to všechno tlouklo - kloubouk dolů, je to sice už dědek, ale má na něj málokdo. ()

Mičl

Už od úvodního loga UNIVERSALu skvěle zasazeno do dvacátých let minulého století, kde se skutečný příběh tohoto filmu odehrál, hra náhod, kterou dokáže sehrát jen sám život, proto miluju filmy s reálným základem. Eastwooda, coby režiséra mám moc rád a ani v tomhle snímku nemusí hrát aby pozvedl úroveň svého dílka. Stačí přítomnost Johna Malkoviche a hlavně, když Angelina dokázala s přehledem zahrát totálně osudem zlomenou ženu, smekám. ()

bloodline

Podpis Clinta Eastwooda je neprehliadnuteľný. Čas je neúprosný, ale dúfam, že ku Clintovi bude ešte veľmi, veľmi, veľmi dlho milosrdný, lebo jeho majstrovské kúsky, ako je aj tento, z neho robia nesmrteľnú legendu už teraz. Jeho filmy majú telo, dušu, srdce, hlavu aj pätu. Changeling patrí do nadžánrovej klasiky a námetovo to bola určite odvážna výzva. Pán Eastwood, ale nezaváhal a svoju genialitu nám podáva ako profesionál s exhibičnou ľahkosťou. Angelina Jolie svojou "tváričkou" zapadla do obdobia bez chybičky, ponúkla nám výkon hodný minimálne nominácie na cenu Akadémie, o ktorú ju pripravila zhruba posledná tretina filmu (po prepustení z kliniky), kde už nemala čo ukázať (až na väzenskú návštevu) a neostávalo jej nič iné len plávať a nechať sa unášať genialitou pána Eastwooda. Hudobne, námetovo, kostymérsky, výpravovo a v neposlednom rade aj režisérsky a scenáristicky poctivo odvedená práca, ktorá chytí silno za srdce a nepustí... Podobný, ak nie rovnaký zážitok, aký si "užila" filmová pani Collinsová, neprajem skutočne nikomu. ()

Krabak

V životě bych si nedokázal Angelinu představit v podobné roli, jako ztvárnila v tomto filmu. Dokonce i ze začátku jsem měl jisté pochybnosti o tom, jestli se zrovna do tohoto prostředí hodí. Ovšem po skončení filmu bych si zasloužil profackovat, že jsem si vůbec troufl o něčem podobném uvažovat. Přeci je to film C. Eastwooda. Ten by si do filmu rozhodně nevybral žádná kopyta, které nic neumí. A výběr jak Jolie, tak Malkoviche byl prostě parádní tah. Koneckonů i výkon Donovana stojí za povšimnutí. Svou postavu arogantního, manipulativního zk****syna zahrál opravdu ukázkově. Tím vším chci říct, že herecké výkony opravdu všech obsazených lidí! !jsou FAMOZNÍ! !___ Co se týče příběhu a zpracování... Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli se mám na tento film podívat. Přeci jenom z popisku filmu jsem si říkal, že to bude vcelku nuda. Teď lituji toho, že jsem se tak dlouho rozmejšlel. Ať to vyzní z popisku jakkoliv, tak si vás tento film opravdu čapne a pustí vás až u závěrečných titulků. Clint Eastwood opět dokázal, že je všestranný umělec. Jak z herecké stránky, tak i z té režisérské. --->95% ()

kedl

Clint Eastwood není jen kvalitním režisérem/herce ,ale obstojí i coby skladatel, což předvádí ve Výměně na jedničku. Jeho doprovodný klavír je prostě úžasný k tomu skvělí výkon Angelini Jolie coby matky hledající pravdu a nevzdávání se. Jediná vada na kráse byli herecké (dabingové) výkony dětí při výslechu, ale možná to bylo způsobeno českým dabingem. 4 1/2*. ()

Kanca

Hodně silný film! Vůbec jsem nečekala, že to bude až tak....deprimující! Vážně jsem kolikrát měla až husí kůži a při pár scénách jsem až musela zavřít oči a snažit se myslet na něco jiného! Angelina Jolie tu předvedla snad svůj nejlepší herecký výkon a Clint Eastwood opět odvedl mistrovskou práci! ()

Roman Albach

Vynikající, dechberoucí drama. Se zatajeným dechem jsem sledoval boj Christine Collins, obdivoval jsem její sílu a odvahu v konfrontaci se zkorumpovanou policií. ... Jaký mi spadl kámen ze srdce, že spravedlnosti bylo učiněno za dost. ()

ti88na

Filmy natočené podľa skutočných udalostí vždy lákali moju pozornosť, no len niektoré si ju udržali až do záverečných tituliek. Výmena k nim jednoznačne patrí a Clinta Eastwooda čo ako som nemala rada ako herca, tak ho mám teraz čoraz radšej ako režiséra. Aj týmto filmom ma o svojich kvalitách presvedčil. Angelina Jolie, jedna z mojich najneobľúbenejších herečiek ma v tomto filme dostala, a okrem toho pôsobila mimoriadne pôvabne, asi ako doteraz v žiadnom filme, ktorý som s ňou videla. Aj to svedčí, že na Výmene musí byť niečo skutočne výnimočné. ()

ChrisBa

Zo začiatku obyčajná dráma o diskriminovanej matke, ktorej podhodili falošné dieťa a nik jej nemôže pomôcť.. po hodine však z ničoho nič Clint Eastwood šokuje brutálnym prípadom, ktorý súvisí s matkiným synom a vtedy film naberá na obrátkach a z nudného sa stáva šokujúcim,plným emócií a spletitostí.. Angelina Jolie celkom príjemne prekvapuje (je to asi jediný film kde nie je nesympatická) a aj napriek tomu, že by to chcelo vygradovanejší záver, tak pri záverečných titulkách nebudete ľutovať, že ste tento film videli.. ()

Miller

Clint Eastwood je velmi citlivý muž s něuvěřitelným kinematografickým citem. To už potvrdil několik, jmenovitě Gran Torino, Million Dollar Baby, Tajemná řeka....Celý film jsem měli nervy na dranc a některé scény byly tak drsné, že jsem se přistihl, jak zatínám pěst (Pokoj 18, Kapitán zatýká Collinsovou, Vrah se vysmívá). Velmi přesvědčivé výkony (i u mladších herců!). Všichni, ať už před tak za kamerou byli skvělí. Pan Eastwood si mě získal svým filmem Gran Torino a svou trilogií,díky těmto filmům jsem ho začal mít rád. Díky tomuto filmu si pana Eastwooda přidám do svých oblíbených skladatelů. Také to ukazuje, jak obrovská, autoritářská a odporná je policie (a mimochodem i vláda) USA. Celý film ukazoval pan Eastwood svou citlivou a Milton Friedmanovskou stránku. Bravo pane režisére, bravo! 100% ()

eagle-eye

2,5 hodiny nudy... Jeden z nejhorších CE filmů... Nosné téma, ale bez napětí, mrazení, herecké výkony nezúčastněné, záporák slabý, AJ jenom valí bulvy... Jediný, kdo obstál se ctí byl Michael Kelly... Film navíc naprosto v rozhárané, nefungující struktuře, jsem rozčarován, a už vůbec nechápu tak vysoké hodnocení... ()

Michnak

Eastwood na sebe může být pyšný. Gradování děje, kostýmy, brutalita, herecké výkony, doba – silných stránek tu je hodně. Kdyby mi na začátku nebylo řečeno, že je to natočeno podle skutečné události, tak bych v životě nevěřil, že se tohle opravdu stalo. Znechucení, kterého se nějakou tu dobu ještě nezbavím. No a Angelině jsem nikdy nemohl přijít na zub, ale tímhle výkonem si u mě neskutečně povýšila. ()

F.W.Colqhoun

It's raining cats, dogs, and Democrats out there, this better be worth it. Christine Collins zmizí syn. Ona se nezhroutí, chodí dál do práce v telefonní ústředně (v této situaci v podstatě strategické místo) a věří. Jednoho dne jí LAPD s plnou parádou 'vrátí' kluka, který jí není povědomý. LAPD trvá na tom, že je kompetentnější situaci posoudit lépe než matka a následuje velmi disciplinovaně podaná disciplinace někoho, kdo si dovolil nebýt vděčný za sračky, který plodí prokorumpovaná mašinérie, zaštiťující se účelem pomáhat a chránit. Eastwoody filmy bývají sice kritické, ale alespoň ve druhém plánu afirmativní. Výměna ukazuje svět jako skutečně odporné místo k životu a lidi z větší části jako hlupáky, bestie, kariéristy a blázny. On, který není Hitchcock ani Polanski, nýbrž týpek střílející negry prstem, i v pravdivé storce plné tekutého zla spíš než paranoiu nachází občanské a mateřské ctnosti matky a samočistící schopnost systému; unaveně donkichotský, ale autenticky mužný (a stále vzácnější) postoj umírajícího kovboje. ()

thierry_14

Myslím, že ten spravný přívlastek k tomuhle snímku je neuvěřitelný. Neuvěřitelný na tom je hlavně to, že se tohle doopravdy stalo! Angie opět výborná, ostatní postavy nejsou ani tak příliš důležitý, hlavní je příběh a v tom se Eastwoodovi podařilo všechny ty emoce převést na plátno a to stylem neřku-li mistrovským! Několikrát se mi tajil dech a mrazilo mě v zádech (hlavně, jak popisuje ten kluk policajtovi, co se dělo na farmě). Od Crash jsem neviděl takhle silný snímek, který si myslím taky nějaká ta soška nemine. Už se těším až to zkouknu podruhý, tentokrát v kině, kde musí být ten zážitek ještě znásobený atmosférou :) ()

Ondis

Celej tenhle zfilmovanej příběh je hodně působivej a každému aspoň na chvíli zatrne, nebo polituje matku zmizelého Waltera. Mám hodně rád filmy podle skutečných událostí a tenhle je jeden z nejlepších. Angelina nezklamala a suverénně zvládá hlavní roli. Děj vás vtáhne, s napětím čekáte, jak to nakonec skončí. Zfilmování téhle hrůzné skutečnosti z 30. let je opravdu výborné. Skoro 5* ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes