Rallye smrti

• Česko Rallye smrti (viac)

Internetové stránky projektu Rallye smrti patria k tým najnavštevovanejším. Beží na nich online najbrutálnejších pretekov v histórii. Ich aktérmi sú „obyvatelia“ jednej z najťažších amerických väzníc. Pravidlá sú jednoduché- rýchlo, divoko a čo najbezohľadnejšie dôjsť do cieľa ako prvý. Stačí päťkrát vyhrať a namiesto medaily dostane pretekár to najcennejšie - slobodu. Prehrať však väčšinou znamená zomrieť - v horiacom vraku auta, pod kolesami silnejšieho súpera alebo s guľkou v hlave. Strieľanie čímkoľvek je totiž počas preteku povolené. Jensen Ames, bývalý slávny automobilový pretekár sa dostal za mreže za vraždu manželky, ktorú však nespáchal. Bezškrupulózna riaditeľka väznice Hennesseyová sa rozhodne, že Ames si navlečie masku legendárneho pretekára Frankensteina, ktorý pri posledných pretekoch zahynul, o čom verejnosť zatiaľ nevie. Sľúbi Frankovi, že za výhru sa dostane na slobodu. Frank zatiaľ netuší, čo všetko ho čaká. (TV Markíza)

Beky

Chtěl jsem akční výplach a taky jsem ho dostal!! K tomu áčkové efekty a cool Stathama jako vždy!! Co víc si přát? Snad trošku lepší pošetření chodu celé věznice a pravidel, která vládnou prostřednictvím velice dobré herečky Joan Allen, v tomto druhu filmu nečekané, mě stupidita nevadí, ale když někdo si může hrát se systémem po celou dobu, vypínat a zapínat určité věci a nechat plynout zápletku z ničeho nic směrem nechtěným, i když všechno má od začátku pod kontrolou, mně dost vadí!! Pokud kulhá logika je to špatně, otřepanej scénář mi nevadí, ještě bych vytknul nudnej závěr!! Paul W.S. Anderson je pro mě velice podceňovaný režisér, vždycky dokáže obalit nepříběh parádními vizuály, vždycky jeho filmy vypadají mnohem líp než ve skutečnosti stojí a vždycky uměl parádní akci, jediný film který se mu nepovedl je Žoldák, jinak ho mám hóóódně rád!! Jednou větou: Závod smrti to je věc...připoj se k nám...potom hleď...jak o svobodu bojuješ!! ()

_DAVE_

Další pitomoučká "Stathamovka", ale díky tomu že jsem se psychicky připravil na to, co nejsíše uvidím, jsem si film docela i užil. Pokud jste příznivci takovýchto filmů, klidně si bouchněte dvě hvězdy nahoru. PS: Pamatuje někdo na starou počítačovou hry "Death rallye"??? ()

tnp101

Čistokrevná brutální akční řežba se vším, co byste od tohoto typu filmu čekali, která si na nic nehraje, nesází na počítačové efekty a snaží se diváky hlavně pobavit, což se tvůrcům povedlo na jedničku. Všechno podtrhává Jason Statham, který je cool, jako nikdy jindy. Skvělé bláznivé béčko v áčkovém vydání. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Na řadě je krátké povídání o u nás prodávaném českém Blu-ray snímku „Death Race“. Obsažena je prodloužená verze filmu. Technická stránka zaručeně nezklame žádného fanouška HD videa i zvuku. Film je sestřihnut do poměru stran 2.35:1 a jedním z problémů, kvůli kterým jej nelze klasifikovat jako referenční, je podání barev. Jak jistě tušíte, nejedná se o technickou chybu. Snímek využívá vybledlejší filtry stříbrného nádechu, což nejen že lehce zesvětluje černou (i když je stejně pěkná), ale také vás nečeká tolik krásných barviček, na něž jsme zvyklí odjinud. Neříkám však, že to vypadá špatně, ba naopak, tento efekt dodává na ostrosti, která je perfektní a podpořena trochou filmového zrna. Navíc záběry mimo věznici již obsahují teplejší paletu barviček. Celkově se tedy jedná o velice pěknou podívanou, která svou stylizací vytváří pěknou atmosféru. Zvuková stopa, jež prezentuje anglická DTS-HD 5.1, se drží zuby nehty úrovně kvalit obrazu. Je taková, jaká se dá čekat – velkolepě prostorová, často dost agresivní a s dialogy, které jsou nádherně hlasité a čisté. Dohromady tedy video a zvuk vytváří velice kvalitní prezentaci. Ještě dodám, že český dabing je k dispozici ve formě DD 5.1 a jak se dá čekat, není to nic moc. Teď se přesuňme k bonusům. Můžete se těšit na audio komentář režiséra a producenta, přičemž patří mezi ty lepší. Obsažena je také funkce „U-Control“, která zde obsahuje PiP stopu s rozhovory, záběry ze zákulisí a dalšími produkčními materiály a nakonec také klasickou fíčuru technických specifikací s informacemi všeho druhu. Další fíčurou je o poznání interaktivnější funkce, se kterou se můžete dívat na závody z filmu, přičemž si přepínáte mezi kamerami. Konečný sestřih se poté uloží a můžete jej sdílet přes „BD-Live“. Další na řadě je 20 minutový „making of…“ dokument, od kterého dostanete přesně to, co budete čekat. Docela rychle jsme se dostali k poslednímu bonusu, který reprezentuje 8 minutový dokument o kaskadérských kouscích. Všechny bonusy jsou v HD a nejsou bohužel vybaveny českou lokalizací a dokonce ani anglickými titulky, což zamrzí. Bonusů není mnoho, ale zase mají docela vysokou informativní hodnotu. Zklamáni určitě nebudete. Lepších 70%. ()

majxik

Zbraně, ženský a rychlé auta v pěkném béčku... na nic více si to nehraje a tak ma zasloužené 3 hvězdičky. A navíc i místy pobaví :) ()

bobby_jean

Autíčkááá. Asi mi stačí ozaj málo. Statham a automobilové naháňačky mi vždy zaručujú (aspoň akú takú) spokojnosť, no Death race bolo viac než uspokojivé. Skvelé scény a dokonca napätie, záporná pani a veeľa veľa autičok. U mňa na výbornú. ()

noriaki

Z úchylného námětu plného nadsázky natočil Paul W.S. Anderson mizerné céčko, drsné a tupé jako nasypaný diskáč na vesnické zábavě. Zápletka se dá popsat jedním rozvitým souvětím. Hrdina se dostane do lochu, bude jezdit autem pořád dokola a pak to dobře dopadne a ti špatní spravedlivě umřou. Konec. Záminka která donutila Stathama sednout za volant, je tak odbytá, až si říkám, proč se scenárista vůbec obtěžoval nějakou vymýšlet. Emoce nula a po atmosféře není ani stopy. Souboje taky nejsou žádná lahůdka. Kdo je vzadu, ten střílí dopředu a kdo je vepředu, tak se modlí, aby ho ten vzadu netrefil. Naštěstí jsou auta zřejmě pokrytá havajskými košilemi Nicka Slaughtera, nebo se režisér do té reality tak zažral, že když točil se slepou municí, tak její účinek promítl i do filmu. Protože pokud má někdo přežít do další scény, tak prostě přežije, i kdyby do něho šily všechny kulomety které v tom vězení jsou. ()

Diego

Není to zas tak cool, protože kdyby to bylo tak cool, nenutilo by vas to o některych vecech premyslet a jakmile se vám u tohoto filmu začnou honit otázky v hlavě...kouzlo je pryc.. ()

Slider

V podstate celý dej a všetky 'zvraty a odhalenia' sú jasné už v prvých 20tich minútach filmu, o premakaný scenár tu ale tentokrát samozrejme nejde. Koho predsa trápy, že vie dopredu ako sa bude všetko vyvíjať a ako to všetko skončí, keď sa počas sledovania filmu ani chvíľu nenudí? Po traileroch som čakal nejakú blbovinu ale na moje prekvapenie z toho vznikla vysoko nadpriemerná záležitosť. 75% ()

demented

Závody sú krásne brutálne a vyčačkané (extázaaa :)) - skrátka radosť pozerať. Bohužiaľ všetko ostatné značne pokulháva. Niekedy sa snáď dočkáme toho, že Anderson sa konečne uvedomí - vykašle sa na všetko ostantné (dej a spol.) a bude sa sústrdiť len na to hlavné, kvôli čomu aj tak všetci na tento film šli do kina (v tomto prípade by jeden sto minútový závod bez zbytočných kecov a všadepŕítomnej vaty dopadol určite lepšie). ()

VasaX

Nadupaná akce od začátku do konce. Statham si to neomylně a stylově šine celým filmem, po vzoru jiných akčních hrdinů má kamennou tvář jednoho výrazu, to však stejně jako jinde moc filmu neubírá. V rámci akčních a zběsilých filmů rozhodně jeden z těch lepších. ()

Aven

Cool auta, výbuchy, přestřelky, pohledné rošťandy, výborné herecké obsazení = nejlepší akční nářez posledních let. ()

Danny F.

Akce střídá akci. Efektů dostatek na vytvoření skvělého akčního filmu posledních let. Děj na úrovni. Jelikož mám slabost pro Ford Mustang GT. 75% ()

Hennesy

Anderson sa konečne pozbieral, a po tých "skvostných" adaptáciách PC hier natočil konečne niečo, čo má dynamiku, spád a akciu. Nie je to pritom žiadne veľdielo a už samotná zápletka hovorí, že na svoje si prídu hlavne vyznávači rýchlych aut, poriadnej akcie a videoklipových krások. Nejakú hĺbku v tom hľadať netreba, ale to, na čom film stojí (teda Statham, jeho psychopatický protivníci a našlapané nahánačky) je spracované dosť kvalitne na to, že som ochotný odpustiť aj niektoré trápnejšie scény alebo dialógy. Ja som sa bavil po celý čas, a presne to očakávam od takýchto filmov. ()

Všivák

Konečně! Po tomhle jsem toužil, na tohle jsem čekal! Akcí nabitý film, který Vás nenechá vydechnout. Super příběh. Krásný ženský (ve vězeňském prostředí). Spoustu střílení a krve. Honičky v autech. Megadrsný hlavní hrdina neprávem odcouzený a jeho tým automechaniků. Stačí na to jednoduchý příběh a pár textů. Důležitá je akce, a te je habaděj. Všeobecně njlepší film podle videoher. Spíše nežli s Carmageddonem bych film srovnal s Rollcage, Crash Bandicot, Ignition, Micromachines, Revolt a s dalšími podobnými, kde se nerozjíždějí lidičky nebo zombie. ()

JohnSmith

Že by Andersonův návrat?Skvěl natočený,výborý závody,cool auta a řidiči a luxusní operátorky. Perfektní zábava u který nemusí člověk přemejšlet a jen se kochá. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Hláškař Roman Pierce z Rychle a zběsile 2 má kupu fanoušků. Není tedy divu, že na tom chce jeho představitel Tyrese Gibson postavit hereckou kariéru. Gibson se objevil třeba v Transformers nebo… (viac)

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (viac)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)