Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiálny text distribútora)

Ajinka126

Na tomhle filmu není nic pozitivního. Není se čeho chytit, aby se tam normální aspoň trochu šťastný člověk našel. Herecké výkony opravdu ohromující, bojím se nazvat Lea a Kate herci, protože za to, co všechno dokázali, by se jim mělo říkat "Mistři". Ale bohužel tento film mě trochu nudil, nedohnal k slzám, jenom deprimoval. ()

F.man

Asi nebudu první ani poslední, který si při projekci Nouzového východu vzpomněl na Americkou krásu. Sam Mendes se evidentně chtěl v Nouzovém východu vrátit ke kritice a vytahování kostlivců ze skříně americké společnosti. Kvalit Americké krásy se mu dosáhnout sice nepodařilo, ale i tak je Nouzový východ docela zajímavým snímkem. V první řadě díky dvojice DiCaprio - Winslet. Titanicový pár ušel od umrelecké romance dlouhou cestu a je opravdu radost pozorovat jejich herectví. Režie a scénář jsou pojaty více depresivněji a syrověji než například zmiňovaná Americká krása. Zaujala mě taky konstrukce, kdy má gradace hodně pozvolné tempo - když už však ale začne, depka je to solidní. Celkově tak nějak napůl mezi 3 - 4 hvězdy, za výkon Kate a Lea se přikloním ke 4. Frank Wheeler, I think you're the most interesting person I've ever met. ()

curunir

Pôvodne som chcel napísať niečo, čo presne vystihuje komentár užívateľky z mojej topky - lilina133. A aj keď sa mi ešte i teraz hľadajú správne slová nedá mi niečo nenapísať a pokúsim sa o to. Film mal u mňa veľké očakávania. Nielen preto, že som bol zvedavý na očarajúci pár, ktorý si pred vyše dekádou zahral v jednom takom známom megaoscarovom filme (rovnako ako tu, aj vtedy hrala po ich boku Kathy Bates), ale i preto, že časom sa obidvaja vyprofilovali na najlepších hercov súčasnosti. No a dnes im to spolu sluší ešte viac ako pred rokmi. Americký sen mal za následok, že nie je všetko úplne idylické. Hádky medzi Dicapriom a Winslet majú jednoducho šmrnc, iskrí to medzi nimi ešte viac než na palube nejakého parníka a ak sa k tomu pridá ešte trocha sarkazmu a irónie, výsledok musí byť prvotriedny. Nie je však. Od druhej polovice až takmer do konca snímka postupne vyhasína, ukazuje sa veľa už dávno videného a pre repetatívnosť niektorých scén pôsobí zdĺhavo. Občas do toho zasiahne excelentný Michael Shannon, ale to je asi tak všetko. Posledných 30 minút som sa na hodinky pozeral viac než je zdravé, takže je to na 3.5*. Prilepšujem pretože sa minimálne z polovice jedná o nadpriemerný film. ()

Marsik

Na film se dá pohlížet ze dvou pohledů. 1) Byl to film o manželských problémech - hádky, nevěra, odcizení jeden druhému, možnost dobrého pracovního místa na úkor splnění snu (cesta do Paříže), apod. 2) Byl to film, který poukazuje na zaběhnuté konvence mezi lidmi. Ten, kdo nežije spořádaný život jako ostatní, je na něj hleděno s opovržením. Ať si z filmu každý odnese to své, ale za sebe musím říct, že mě film velmi zaujal. Dopomohl tomu skvělý režisér, hudba, Leonardo a v neposlední řadě Kate, která byla naprosto perfektní. Dobrá práce, pane Mendesi. 80% (with J.) ()

yakoob

Nee...Nemám rád film, který jasně neukáže důsledky jednání...Žádné morální ponaučení...Díval jsem se na to ze zvědavosti, abych viděl opět Lea a Kate po boku od doby Titanicu...ten měl alespoň, co říct...Spíše než drama, mi to připomíná tragédii, kterou prožívají rodiny u nás v 21. století...Pro mne odstrašující příklad...Nechci takto žít...Brrr...Promiň Mendesi, ale hvězdičky opět dávám podle příběhu a absence jakéhokoliv nastínění opravdového Nouzového Východu!!!...Já doporučuju Exit 316 ()

spaceboyCZ

50. leta tak, jak je z mnoha americkych filmu zname, deprese naproste fadnosti a nudy v zivote Wheelerovic rodiny rizeneho nepsanymi, "tichymi" pravidly. Film, ve kterem exceluje Kate Winslet a na druhe strane barikady stoji naprosto tragicky vykon Leonarda Di Capria. Pominu-li to, ze by s prehledem mohl diky svemu vzhledu, hlasu atd. hrat Kateina syna, tak dramaticke role nejsou jeho salek kavy. Kde je ta presvedcivost z velmi dobreho Labyrintu lzi? Dalsi slabou strankou filmu je hudebni podkres, jakoby filmari zapomneli, ze mnohe sceny by bylo dobre podbarvit nejakou smesici tonu. Naopak je treba vytycit skvelou vypravu, do detailu vyvedenou domacnost. A nakonec herec, ktery svym vykonem predcil i samotnou Kate - Michael Shannon, ktery zde ztvarnil psychicky naruseneho, lec naprosto genialniho (jako jediny chape pocity Kate) syna Wheelerovic sousedu. Nutno rici, ze film doporucim jen lidem na dramata zvyklym, protoze jini se asi ukousou nudou (zdravim segru :) ). ()

schizmo

Smutný pohled do manželského soužití spousty z nás. Různým směrem vyhrocené situace, skvělé herecké výkony a konečný závěr toho, že i když máte s partnerem jakkoli dramatický vztah, nikdy by jste nechtěli, aby skončil takhle... ()

ledzepfan

Sama Mendese občas dožene jeho odporný zlozvyk-a pak má nutkání říkat/vyslovovat některé věci(některé pravdy) nahlas a zřetelně...............A od posledně tu zřetelnost ještě vybrousil............ ,,No FUJ Same-Tohle se přece nedělá!" ()

EastWicka

Dokonale vystižená existenciální depka... a falešná krása nových začátků. Jak tě naplní o nich upřímně snít, jak tě vybudí se o ně snažit, a jak tě zničí snaha z už rozjetého rychlíku vystoupit. Díky Mendesi, jdu se oběsit. ()

ladko

Plné hodnotenie nedávam hlavne preto, že keď sa dráme s oscarovými ambíciami a silnou hlavnou hereckou dvojkou nedarí vyvolať nejaké silnejšie emócie, niečo sa pokazilo... Vina sa každopádne nedá zvaľovať na hercov -Kate podáva bezchybný výkon a Leo tiež hraje výborne(aj keď vedľa nej tak trochu druhé husle...). Knihu som nečítal, takže neviem nakoľko sa jej scenár drží, ale prišiel mi trochu iba ako zámienka, aby na seba Frank a April mohli tri štvrtiny filmu kričať a hádať sa(a zaistiť aspoň jednému ak nie obidvom hercom nejakú tú nomináciu-predsa len, takéto roly sú "vďačné")...Je to dobrý film, ale Mendesovi asi neprídem tak ľahko na chuť.A taký Seven Pounds, aj keď zostane na oskaroch pravdepodobne opomínaný a kritici ho strhajú, u mňa zvíťazil na celej čiare(keď už sme pri tých emocionálnych drámach). Naopak si myslím, že s Revolutionary Road to bude naopak (nominácie plus dobré kritiky) a nehovorím, že si to RR nezaslúži-ako som už napísal-je to dobrý film, ale bolo aj bude tu ešte kopu lepších. ()

keddy79

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Přiznávám se, že jsem Nouzovému východu moc nevěřila, název se mi nelíbil a ani Kate Winslet jsem nikdy zrovna moc nemusela. Ale názory se mění! Název nemohl být lepší a Kate si zaslouží respekt. Snad ještě nikdy jsem tak závěrečné titulky neprožívala. Skoro mně z kina museli vyhnat ... Nepopsatelný zážitek. A teď něco k samotnému filmu. Na první pohled povrchní obyčejný příběh dvou lidí, kteří měli své sny, plány, ale životy se jim ubíraly jinou cestou. V jednu chvíli si uvědomili, že se jejich životy nějakým způsobem zasekly. A co s tím? Smířit se s šedým tuctovým životem? Utéct? Či se navzájem pozabíjet? Skutečně jsem nejméně 4x měla pocit, že se schyluje k vraždě, ale nakonec bylo vše jinak a dokonce ještě krutější. ()

baribal

vlastně ta základní otázka celého filmu je ta, jestli je dicaprio ochoten vychovávat dítě ve francii... když jsem si uvědomil tento problém, získal film v mých očích hodně... Kate Winslet je rozhodně herečkou roku, protože její filmy mají již dlouhou dobu velmi vysokou úroven a ted to potvrdila i akademie... jedna z nejlepších dicapriových rolí, jsem už moc zvědavý na Shutter Island... a sam mendes mě neustále ohromuje svojí originalitou... a soundtrack je zase výborný :) ()

Defaultovna

Oproti Americkej kráse to má pár chybičiek krásy. Jednou z nich je občasná zdĺhavosť a nemotornosť dialógov. Napriek tomu solídny kúsok ktorý neurazí. ()

verbst

"Emptiness of hopelesness," tato tři slova použita samotným DiCapriem ve filmu, zcela náhodou, a s chirurgickou přesností, vystihují celý tento snímek. ()

Wysch

Tak trochu typický Mendes. Krystalická filmařina zobrazující hnijící životy těch druhých. Krystalické herectví Leonarda DiCapria a Kate Winslet, jejichž vztah se prostě zarývá pod kůži (přistihl jsem se, jak v oné hádce svírám pěsti, jako kdybych chtěl April zabít vlastníma rukama) a svým způsobem vás nenechává chladným, v závěrečných minutách zase po mendesovsku ztichneme a sevřeme ručičky, jak špatně/dobře to dopadlo. Ale přesto, nebo právě proto, se nejedná o krystalicky čistý snímek. Všechno je vypiplané a všechno je skvělé, ale tak nějak ne tolik úderné jako American Beauty nebo Road to Perdition. Alespoň pro mě. [DVD] ()

snoopik

nemám rád filmy, které jsou o "ničem" a v posledních 10 minutách se něco převratného stane. Ikdyž je mi 21 tak už moc dobře vím co znamená chodit do práce, která mě až zas tak nebere. Několikrát už jsem uvažoval nad totální změnou života sbalit si pět švestek a jít. Jediné co mě pořád tady drží je strach. Myslím, že nejsem sám. Tento film mi nic moc nepřinesl. Ona chtěla změnu manžela ukecala, ale toho nabulíkoval jeho novej zaměstanavetel. Nejvíce se mi líbila hláška. "Jsem rád, že nejsem tím nenarozeným dítětem." Ta mluví asi za vše. Je mi moc líto jakého k jakému razantnímu kroku musela přistoupit. Nicméně opravdu mě tento film nenadchnul. Možná proto, že ve vlastním světě sám chci něčeho dosahnout a mám strach něco změnit ()

mysiak

Asi mi nesadla téma a obdobie v ktorom sa tento film nachádza...výkony sú také ako som očakával od hercov - excelentné, príbeh je taký no nezaujímavý pre mňa...vychádza mi taký slušný nadpriemere...ale nie som fanda takýchto filmov... ()

katasta

Revolutionary road je příběh páru, který má jako spousta lidí své sny, jasnou představu o tom jak chtějí žít a touhu si toto vše splnit podle svých přání. Jako spousta lidí však narazí na stereotyp všedních dnů a najednou jim dojde, že se nepochopitelně od svých představ vzdálili na míle daleko, že žijí životy, o kterých věděli, že je žít nechtějí a své sny nechali plavat pro lepší život, s penězi, o kterém mysleli, že bude jednodušší. Žádná přetvářka ale nevydrží věčně a oba se začínají hroutit a vzdávají chuť do života, který nechtějí, ale zároveň už ho neumí opustit. "Nemůžu odejít, a nemůžu tu ani zůstat". Ze začátku jsem měla trochu obavy, co z toho všeho vzejde a bála se nudného dramatu, které vám bude chtít vnutit až nereálně tragické osudy lidí. To se ale nestalo...spíš jsem si říkala jak neskutečně reálné to celé je, pokud tomu dá někdo sebemenší šanci...Postavy Franka a Abby jsou neskutečně propracované a Leonardovi Dicapriovi i Kate Winslet smekám, jak úžasně to dokázali zahrát. ()

Asgy

Pokud nepočítám Away We Go, které teď půjde do kin, tak je to u mě asi nejslabší film Sama Mendese. Kate Winslet je výborná, Di Caprio nijak nezaostává a potěšil mě i Michael Shannon se svou malou, ale působivou rolí. Hudba je tradičně bez chyby, ale dohromady jsou to silné tři hvězdy, protože jsem se občas až nudil. ()

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)