Akt teroru, pri ktorom Gordy stratil celú rodinu, nebol osobný - jeho pomsta však osobná bude... Losangeleský hasič Gordy Brewer (Arnold Schwarzenegger) sa po náročnej záchrane niekoľkých ľudí z horiaceho domu vydá na schôdzku s milovanou manželkou Anne (Lindsay Frost) a synom Mattom (Ethan Dampf), ktorí naňho čakajú v kaviarni pred kolumbijským konzulátom. Tú však zmetie mohutná explózia... Zúfalý Gordy, ktorému priamo pred očami zahynú obaja jeho najbližší, si uvedomí, že krátko pred odpálením nálože s atentátnikom, prezlečeným za amerického policajta, hovoril... Agent FBI Peter Brandt (Elias Koteas) dáva Gordymu sľub, že kolumbijského teroristu Claudia Perriniho, prezývaného Vlk (Cliff Curtis), určite chytia. Ibaže vinou politických tlakov je vyšetrovanie prípadu odložené a jednotky CIA sa z kolumbijského územia stiahnu. Gordy, ktorý nemá čo stratiť, sa rozhodne nájsť vraha a pomstiť smrť svojich blízkych na vlastnú päsť. Vyhľadá si potrebné informácie na internete, skontaktuje sa s bývalým vojenským poradcom pre Kolumbiu Edom Coontsom (J. Kenneth Campbell) a po krátkej inštruktáži sa napriek všetkým varovaniam vydá do Kolumbie. Netuší, že po prvom stretnutí s miestnymi partizánmi sa mu dostáva na stopu nielen agent Brandt, ktorý ho sleduje pomocou satelitu, ale aj Vlk. Ten naňho pošle svojich mužov... (TV Markíza)

Paldiny

Protiúder mal tú smolu, že prišiel v dobe kedy ľudia akosi stratili záujem o teroristickú tému. S odstupom času ale musím uznať, že ide o slušný akčný thriller, kde Arnie predstavuje človeka z mäsa a kostí, záporáci sú na úrovni a dej odsýpa. Ak nerátam T3 ide o jeho posledný adrenalínový kúsok pred odchodom do politických kruhov. ()

Jeržik odpad!

I když přehlédnu nesmyslně přitočené scény (jsou tam neuvěřitelně uměle našroubovány), tak se hodnocení nezmění. Arnoldův nejhorší film. ()

Yardie

Takových lepších 50%. Není to tak zlé, celkem to utíká, sem tam dobrá akce. Není to samozřejmě veledílo, to se od Arnieho ani nečeká. Je to klasický příběh ztráty a pomsty, usazen do zajímavého prostředí, kupodivu Arnie nepostřílí všechny sám (takže i s jistou dávkou překvapení :-) ). Prostě taková jednohubka na odreagování u TV. Nic víc, nic míň. Howgh! ()

Cement73

Štandardný akčák, akých som už videl veľa. Arnie jednak má v sebe niečo, čo ma donúti ho vždy dopozerať. Priemerný scenár, priemerne zahrané, priemerné efekty. Ale priemer znamená : DOBRE ()

Emo-haunter

Zcela průměrný film a stárnoucí Arnold, ale furt zde byla slušná dávka akce a trochu toho napětí, takže proč nedat tři hvězdičky a čistých 60%. Na zahnání nudy pohoda, nic víc ale nečekejte i když se z toho určitě dalo vyždímat více! ()

Brejlil

Ani příliš neurazí, ani nijak nenadchne. Historka o hasiči, který v Kolumbii potře místního guerillového vůdce, protože má ošklivé trauma, je hodně plochá. ()

Napospas

Narozdíl od asi všech ostatních, já jsem byl příjemně překvapený. Díval jsem se na to s notnou dávkou skepse, ale potěšilo, jak si Arnie zahrál překvapivě neakční roli (neakční asi v úvozovkách, nebyl to zkrátka robot ani voják, spíš obyčejný nasraný chlápek). Ani se mi to nezdálo kdovíjak propagandistické nebo jinak ideologicky závadné, zkrátka docela průměrná podívaná, 4* jsou na protest podle mě nespravedlivému podhodnocení. ()

Rokle

Jak mám cítit Arnoldovu zlobu a motivaci k tomu co dělá, když mu rodina zemře hned na začátku bez předchozího "intra"... ()

crha

Parádní béčkárna s dobrými herci a Elias Koteas navíc vypadá jako De Niro. Jak tak koukám, tak lidu se to moc nelíbí. Jak píše např. Djkoma : "Ohraná písnička amerického vlastence, otce rodiny (náhodou usmrcené) a on jako meč boží se pomstí." ...ano Arnie, děkuji, přesně tohle si nechám líbit. ()

Wolvie

Ještě že Arnie natočil toho třetího Terminátora.Kdyby se měl loučil s akčním filmem takhle,bylo by to nejen nedůstojné,ale i značně trapné. ()